*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1555153 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3416 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 02:56:48 μμ »
Ρε παιδιά, αυτά τα περίφημα ένσημα ΙΚΑ που πήραν οι εκπαιδευτές ΙΕΚ το εαρινό του 14, τα έχει δει κανένας στο λογαριασμό του ΙΚΑ του;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:07:38 »

Αποσυνδεδεμένος T06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3417 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 03:13:14 μμ »
Εγώ τηλεφώνησα , μέσα Σεπτεμβρίου, στα Κεντρικά των Δ. ΙΕΚ και μου είπαν οτι περάστηκαν τα ένσημα.  Αρχές Οκτωβρίου πήγα στο ΙΚΑ, ρώτησα αν έχουν περαστεί και η υπάλληλος μου είπε ότι θα εμφανιστούν στους καταλόγους τους τέλη Οκτωβρίου.  Από τότε δεν έχω πάει ξανά να ρωτήσω!!

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3418 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 04:08:53 μμ »
Ρε παιδιά, αυτά τα περίφημα ένσημα ΙΚΑ που πήραν οι εκπαιδευτές ΙΕΚ το εαρινό του 14, τα έχει δει κανένας στο λογαριασμό του ΙΚΑ του;
λες  οσο  ειδαμε  λεφτα  αλλο  τοσο  να δουμε  και ενσημα;

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3419 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 09:46:33 μμ »
λες  οσο  ειδαμε  λεφτα  αλλο  τοσο  να δουμε  και ενσημα;
Σοφια εχω νεα να σου πω οσον αφορα την δικη μου πολη.....πηρα στο ενεδιβιμ και μου ειπαν οτι δεν φταινε αυτοι αλλα οι δευτεροβαθμιες τους ειπαν να διορθωσουν τις ωρες διοτι ετσι οπως ειναι δεν τις δεχονται...δηλαδη την περιοδο των εξετασεων επρεπε να κανουμε 6 επιτηρησεις επι 2 δηλ 12 ωρες και εισηγησεις οσα ειναι τα μαθηματα μας επι 3...μονο αυτα θα πληρωθουμε για ιουνιο τιποτα αλλο εμενα μου κοβουν γυρω στις 50 και ωρες ....εαν ειχαν διορθωθει θα ειχαμε πληρωθει...εμενα η δικη μου δευτεροβαθμια θα τα διορθωσει θελοντας και μη οποτε θα μας τα πληρωσουν...πανε στην δευτεροθαθμια σου να στα διορθωσουν γιατι εαν περιμενεις να το κανουν μονοι τους σωθηκες....εμεις καθε μερα τους ενοχλουμε ..παντως τις χαμενες ωρες μην τις ψαχνεις δεν προκειτε να τις πληρωθεις...κανε αυτο που σου ειπα να παρεις τουλαχιστον τα υπολοιπα,,,,

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:07:38 »

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3420 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 09:58:13 μμ »
Σοφια εχω νεα να σου πω οσον αφορα την δικη μου πολη.....πηρα στο ενεδιβιμ και μου ειπαν οτι δεν φταινε αυτοι αλλα οι δευτεροβαθμιες τους ειπαν να διορθωσουν τις ωρες διοτι ετσι οπως ειναι δεν τις δεχονται...δηλαδη την περιοδο των εξετασεων επρεπε να κανουμε 6 επιτηρησεις επι 2 δηλ 12 ωρες και εισηγησεις οσα ειναι τα μαθηματα μας επι 3...μονο αυτα θα πληρωθουμε για ιουνιο τιποτα αλλο εμενα μου κοβουν γυρω στις 50 και ωρες ....εαν ειχαν διορθωθει θα ειχαμε πληρωθει...εμενα η δικη μου δευτεροβαθμια θα τα διορθωσει θελοντας και μη οποτε θα μας τα πληρωσουν...πανε στην δευτεροθαθμια σου να στα διορθωσουν γιατι εαν περιμενεις να το κανουν μονοι τους σωθηκες....εμεις καθε μερα τους ενοχλουμε ..παντως τις χαμενες ωρες μην τις ψαχνεις δεν προκειτε να τις πληρωθεις...κανε αυτο που σου ειπα να παρεις τουλαχιστον τα υπολοιπα,,,,
  ναι  το γνωριζω ..και η δικια μου βθμια  εκανε  τις διορθωσεις.....αλλα  ενσημα  ακομα  δεν εχουν μπει..μπηκα  στο  συστημα σημερα  και ειδα..εγω δεν ειχα τιποτα..να  σαι  καλα

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3421 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 11:01:06 μμ »
  ναι  το γνωριζω ..και η δικια μου βθμια  εκανε  τις διορθωσεις.....αλλα  ενσημα  ακομα  δεν εχουν μπει..μπηκα  στο  συστημα σημερα  και ειδα..εγω δεν ειχα τιποτα..να  σαι  καλα

οταν λες ενσημα εννοεις αυτα που δουλεψαμε στα επαλ;ουτε καν ....αλλη πονεμενη ιστορια...εδω δεν μπηκαν του ιεκ που μας πληρωσαν σχετικα νωρις θα μπουν αυτα;,,,,,,εσενα τι σου ειπαν οταν εγιναν οι διορθωσεις οτι θα πληρωθεις καποια στιγμη ;η παλι δεν ξερουν; εισαι σε καλο δρομο τουλαχιστον;

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3422 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 11:05:59 μμ »
οταν λες ενσημα εννοεις αυτα που δουλεψαμε στα επαλ;ουτε καν ....αλλη πονεμενη ιστορια...εδω δεν μπηκαν του ιεκ που μας πληρωσαν σχετικα νωρις θα μπουν αυτα;,,,,,,εσενα τι σου ειπαν οταν εγιναν οι διορθωσεις οτι θα πληρωθεις καποια στιγμη ;η παλι δεν ξερουν; εισαι σε καλο δρομο τουλαχιστον;
nai  αυτο μου ειπαν....εγω ασε..πολλες ωρες κομενες..χαμενες..τι  να λεμε τωρα....να  δουμε ποτε....σε ενα ποστ πιο πανω καποιος  ειπε οτι πηρε τηλ στο ινεδιβιμ και ειπαν οτι εχουν μπει τα ενσημα  απλα  δεν φαινετε ακομα στο συστημα  και οτι τελη οκτωβριου  θα φανουν...στο  περιμενε  τοτε.... :)

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3423 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 11:24:32 μμ »
nai  αυτο μου ειπαν....εγω ασε..πολλες ωρες κομενες..χαμενες..τι  να λεμε τωρα....να  δουμε ποτε....σε ενα ποστ πιο πανω καποιος  ειπε οτι πηρε τηλ στο ινεδιβιμ και ειπαν οτι εχουν μπει τα ενσημα  απλα  δεν φαινετε ακομα στο συστημα  και οτι τελη οκτωβριου  θα φανουν...στο  περιμενε  τοτε.... :)
που να ξερεις οτι θα γινει αυτο δεν φταις εσυ τσαμπα ωρες κριμα ...τουλαχιστον να παρουμε τα λεφτα μας οσα και εαν ειναι αυτα...και ξανα σε τετοια περιεργα δεν θα ξαναμπλεξω ειλικρινα...ξερω το διαβασα αυτο με τα ενσημα αλλα τιποτα δεν πιστευω πια.....οταν πληρωθεις πες μου το τουλαχιστον να χαρω για σενα γιατι εγω αργω ακομα ..... ;)

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3424 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 04:26:38 μμ »
 Μόλις πληρώθηκα για το ΕΠΑ.Λ. , 1200 ευρώ λιγότερα από ότι περίμενα.
 Μου κόψανε γύρω στις 100ώρες , δηλαδή όλο τον Ιούνιο και Ιούλιο. Αν τα υπολογίζω καλά με 12ευρώ ημερομίσθιο καθαρά.

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3425 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 06:08:52 μμ »
Μόλις πληρώθηκα για το ΕΠΑ.Λ. , 1200 ευρώ λιγότερα από ότι περίμενα.
 Μου κόψανε γύρω στις 100ώρες , δηλαδή όλο τον Ιούνιο και Ιούλιο. Αν τα υπολογίζω καλά με 12ευρώ ημερομίσθιο καθαρά.
ωχ  ..να υπολογιζω   τα ιδια...80  εχω τον ιουνιο  και 18 τον ιουλιο.....

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3426 στις: Οκτώβριος 29, 2014, 06:24:18 μμ »
Μόλις πληρώθηκα για το ΕΠΑ.Λ. , 1200 ευρώ λιγότερα από ότι περίμενα.
 Μου κόψανε γύρω στις 100ώρες , δηλαδή όλο τον Ιούνιο και Ιούλιο. Αν τα υπολογίζω καλά με 12ευρώ ημερομίσθιο καθαρά.
  ποια  βθμια;......

Αποσυνδεδεμένος teosmat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3427 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 11:23:25 πμ »
ωχ  ..να υπολογιζω   τα ιδια...80  εχω τον ιουνιο  και 18 τον ιουλιο.....

Πάντως για όποια/ον ενδιαφέρεται, έχω ετοιμάσει μια αίτηση-υπόμνημα για να το καταθέσω στο Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. αύριο προσωπικά με αριθ.πρωτοκόλλου και τα σχετικά περιμένοντας έγγραφη απάντηση για τις ώρες που κόπηκαν. Πιθανόν κοινοποίηση σε Β'Βάθμια και Γ.Γραμματεία Δια βίου μάθησης ίσως και Υπουργείο. Θεωρώ οτι δε θα πρέπει να δέιξουμε "ενοχές", οι ώρες είναι δεδουλευμένες και πρέπει κάποιος να απαντήσει υπεύθυνα για αυτό. Εδώ ο υπουργός διέταξε ολόκληρη ΕΔΕ επειδή δεν ειδοποιήθηκε να πάει στην εκκλησία. Αν κάποιος θέλει να του στείλω σε π.μ. αυτό που έχω συντάξει, πολύ ευχαρίστως. Θα είχε ενδιαφέρον αν τους μαζευόταν 200-300 ή και παραπάνω αιτήσεις για απάντηση στο ίδιο θέμα.

Υ.Γ. από Α'Αθηνών δεν έχω πληρωθεί ακόμη.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 30, 2014, 11:27:14 πμ από teosmat »

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3428 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 11:43:54 πμ »
Πάντως για όποια/ον ενδιαφέρεται, έχω ετοιμάσει μια αίτηση-υπόμνημα για να το καταθέσω στο Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. αύριο προσωπικά με αριθ.πρωτοκόλλου και τα σχετικά περιμένοντας έγγραφη απάντηση για τις ώρες που κόπηκαν. Πιθανόν κοινοποίηση σε Β'Βάθμια και Γ.Γραμματεία Δια βίου μάθησης ίσως και Υπουργείο. Θεωρώ οτι δε θα πρέπει να δέιξουμε "ενοχές", οι ώρες είναι δεδουλευμένες και πρέπει κάποιος να απαντήσει υπεύθυνα για αυτό. Εδώ ο υπουργός διέταξε ολόκληρη ΕΔΕ επειδή δεν ειδοποιήθηκε να πάει στην εκκλησία. Αν κάποιος θέλει να του στείλω σε π.μ. αυτό που έχω συντάξει, πολύ ευχαρίστως. Θα είχε ενδιαφέρον αν τους μαζευόταν 200-300 ή και παραπάνω αιτήσεις για απάντηση στο ίδιο θέμα.

Υ.Γ. από Α'Αθηνών δεν έχω πληρωθεί ακόμη.
εμενα  με  ενδιαφερει  γιατι εχω σκοπο  και εγω να κανω διαφορες κινησεις  στην βθμια  , ινεδιβιμ. περιφεριακο,επιθεωρηση  δημοσιας  διοικησης  και οπου μπορω τελος παντων........

Αποσυνδεδεμένος teosmat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3429 στις: Οκτώβριος 30, 2014, 03:23:18 μμ »
εμενα  με  ενδιαφερει  γιατι εχω σκοπο  και εγω να κανω διαφορες κινησεις  στην βθμια  , ινεδιβιμ. περιφεριακο,επιθεωρηση  δημοσιας  διοικησης  και οπου μπορω τελος παντων........

στο έστειλα σε μήνυμα, το προωθείς όπου νομίζεις, το στέλνω κ σε όποιον άλλο επιθυμεί.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159599
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 388

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.