*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1548558 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sokram

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4746 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 11:21:45 μμ »
Πέρσι που το χειμερινό εξάμηνο ξεκίνησε της Αγ.Αικατερίνης- ήτοι 25 Νοεμβρίου- είχαν ξεπληρώσει ένα μεγάλο μέρος εκπαιδευτών για τις υπηρεσίες τους στο εαρινο εξάμηνο του 2015..ευελπιστούμε ότι θα επαναληφθεί και φέτος, αν και ακούγεται ότι θα εκκινήσει το εξάμηνο μέσα Οκτώβρη..είδομεν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:34:44 »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4747 στις: Σεπτέμβριος 22, 2016, 12:24:31 πμ »
Πέρσι που το χειμερινό εξάμηνο ξεκίνησε της Αγ.Αικατερίνης- ήτοι 25 Νοεμβρίου- είχαν ξεπληρώσει ένα μεγάλο μέρος εκπαιδευτών για τις υπηρεσίες τους στο εαρινο εξάμηνο του 2015..ευελπιστούμε ότι θα επαναληφθεί και φέτος, αν και ακούγεται ότι θα εκκινήσει το εξάμηνο μέσα Οκτώβρη..είδομεν

Συνάδελφε , εκτιμώ (προσωπικά) ότι φέτος θα ξεκινήσει αρχές Οκτώβρη...

..Και ...Μάαααααααααααααλλον... με πληρωμένο , έστω έναντι το 2016 Α'....


Για μια σειρά αντικειμενικών λόγων - δεν επεκτείνομαι... τά' χω ματαπεί εν πολλοίς-  Ενώ όλα τα τυπικά - πρακτικά  ειν νταξ' ώστε να ξεκινήσουν Εξάμηνο ακόμα και 1η Οκτώβρη , Ειδικά φέτος τους είν' δύσκολο να βάλουν μπρος με απλήρωτους Εκπαιδευτές.


Αφτά (υποστηρίζω λογικά εγώ)

Θ._



Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4748 στις: Σεπτέμβριος 22, 2016, 08:04:11 μμ »
Το καλοκαίρι μετά την κινητοποίηση και δημοσίευση της οικονομικής εκκρεμότητας του ΙΝΕΔΙΒΙΜ απέναντί μας υπήρξε μια δέσμευση για αποπληρωμή του 2016Α πριν την έναρξη του χειμερινού εξαμήνου... Τι ισχύει με αυτό;

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4749 στις: Σεπτέμβριος 22, 2016, 08:18:28 μμ »
Το καλοκαίρι μετά την κινητοποίηση και δημοσίευση της οικονομικής εκκρεμότητας του ΙΝΕΔΙΒΙΜ απέναντί μας υπήρξε μια δέσμευση για αποπληρωμή του 2016Α πριν την έναρξη του χειμερινού εξαμήνου... Τι ισχύει με αυτό;

https://www.youtube.com/watch?v=k19eAolyanA από το δεύτερο λεπτό ο τύπος δεσμεύεται για πολλοστή φορά για ένα αόριστο χρόνο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:34:44 »

Αποσυνδεδεμένος max66917

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4750 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 09:23:24 πμ »
Παιδιά, ευχαριστώ για την αποδοχή. Έχω πρόβλημα με τις πληρωμές. Δεν μπήκαν ακόμα τα χρήματα για το 2016α. Έστειλαν από τα κεντρικά στο ιεκ, όπου εργαζόμουν, ότι έκοβα ΑΠΥ δλδ απόδειξη παροχής υπηρεσιών και όχι ΤΠΥ τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών, ενώ η πρώτη πληρωμή έγινε με ΑΠΥ. Έστειλα με την γραμματέα του ιεκ εκ νέου ΤΠΥ, αλλά τίποτα. Τι κάνω? Η αμοιβή είναι κάτω από 1500.

Αποσυνδεδεμένος markos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4751 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 12:00:09 μμ »

Σωστός ο Γενικός μας δουλευει κανονικα σύμβαση θα υπογράψουμε κατά το Μάρτιο....
Επιπλέον τα έτη 2013,2014πληρωνόμασταν στην ώρα μας όταν έληγε το εξάμηνο ,τα δυο τελευταιά χρόνια υπάρχει καθυστέρηση..... Κατά τη γνώμη μου με την έναρξη των μαθημάτων θα είμαστε νούμερα αν μπούμε στις τάξεις απλήρωτοι αυτά...

Αποσυνδεδεμένος tkgr1973

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4752 στις: Σεπτέμβριος 25, 2016, 10:20:32 πμ »
Σωστός ο Γενικός μας δουλευει κανονικα σύμβαση θα υπογράψουμε κατά το Μάρτιο....
Επιπλέον τα έτη 2013,2014πληρωνόμασταν στην ώρα μας όταν έληγε το εξάμηνο ,τα δυο τελευταιά χρόνια υπάρχει καθυστέρηση..... Κατά τη γνώμη μου με την έναρξη των μαθημάτων θα είμαστε νούμερα αν μπούμε στις τάξεις απλήρωτοι αυτά...

Και για ποιο λόγο να μπεις εσύ? Πέρα από το ότι θα είσαι κι εσύ νούμερο, όπως λες, είσαι και εντελώς αρνητικός στην ύπαρξη των ΙΕΚ. Για ποιο λόγο συμμετέχεις? Άσε να δουλέψει κανένας άλλος που τα έχει περισσότερο σε εκτίμηση...νισάφι!

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4753 στις: Σεπτέμβριος 25, 2016, 11:19:51 πμ »
Σωστός ο Γενικός μας δουλευει κανονικα σύμβαση θα υπογράψουμε κατά το Μάρτιο....
Επιπλέον τα έτη 2013,2014πληρωνόμασταν στην ώρα μας όταν έληγε το εξάμηνο ,τα δυο τελευταιά χρόνια υπάρχει καθυστέρηση..... Κατά τη γνώμη μου με την έναρξη των μαθημάτων θα είμαστε νούμερα αν μπούμε στις τάξεις απλήρωτοι αυτά...


φίλε όσοι είναι άνεργοι και έχουν ανάγκη μαμιώντας θα δουλεύουν!


Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4754 στις: Σεπτέμβριος 25, 2016, 12:52:42 μμ »

φίλε όσοι είναι άνεργοι και έχουν ανάγκη μαμιώντας θα δουλεύουν!

Α ναι γιατί εγώ ξέρω ότι όποιος φτάσει σε τόσο μεγάλη ανάγκη που να πάει να δουλέψει για να πληρωθεί μετά από 1 χρόνο μέχρι και στα χωράφια πάει να δουλέψει.
Δεν νομίζω να έχεις τόσο μεγάλη ανάγκη για λεφτά και να πας στα ΙΕΚ ξέροντας ότι θα πληρωθείς του χρόνου ανήμερα.
1. Η έχεις και από αλλού εισόδημα
2. ή είσαι ελεύθερος επαγγελματίας
3. ή στα πληρώνουν όλα οι γονείς ή ο/η σύζυγος
4. ή έχεις εισοδήματα από σπίτια
5. ή είσαι άνεργος με χωράφια και έχεις στη τράπεζα καταθέσεις και έχεις να ξοδεύεις ,
6. ή είσαι νέος πτυχιούχος και μόλις τώρα άρχισες να ψάχνεσαι στον τομέα της εκπαίδευσης, οπότε και θες να αποκτήσεις πολύ σωστά εμπειρία.
Το παραμύθι είμαι άνεργος και είμαι στο δρόμο και μόνη μου απασχόληση είναι το ΙΕΚ δεν πιάνει για καποιον ο οποίος θέλει να λέγεται σοβαρός Εκπαιδευτής Ενηλίκων. Τι θα διδάξεις στα παιδιά; Την θητεία και την εμπειρία σου στην ανεργία;
Όλο και κάποιον θα έχει από πίσω (οικογένεια, καταθέσεις, σπίτια) για να πάει στα ΙΕΚ να δουλέψει και όχι να πάει να βγάλει ένα μεροκάματο σε μια άλλη σοβαρή δουλειά.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2016, 01:06:29 μμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος osav

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω τις δημόσιες υπηρεσίες
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4755 στις: Σεπτέμβριος 25, 2016, 01:08:44 μμ »
Α ναι γιατί εγώ ξέρω ότι όποιος φτάσει σε τόσο μεγάλη ανάγκη που να πάει να δουλέψει για να πληρωθεί μετά από 1 χρόνο μέχρι και στα χωράφια πάει να δουλέψει.
Δεν νομίζω να έχεις τόσο μεγάλη ανάγκη για λεφτά και να πας στα ΙΕΚ ξέροντας ότι θα πληρωθείς του χρόνου ανήμερα.
Η έχεις και από αλλού εισόδημα, ή στα πληρώνουν όλα οι γονείς ή ο/η σύζυγος ή έχεις εισοδήματα από σπίτια ή είσαι άνεργος με χωράφια και έχεις στη τράπεζα καταθέσεις και έχεις να ξοδεύεις.
Όλο και κάποιον θα έχει από πίσω (οικογένεια, καταθέσεις, σπίτια) για να πάει στα ΙΕΚ να δουλέψει και όχι να πάει να βγάλει ένα μεροκάματο σε μια άλλη σοβαρή δουλειά.

και γω ενώ θα έχω ταμείο μεχρι γενάρη πάλι έκανα αίτηση και το σκέφτομαι αν με πάρουν στα ιεκ να πάω ή να μην πάω. αν είναι πληρωθούμε μετά από τόσους μήνες μήπως καλύτερα να μείνω με τις 3 και 60...ο καθένας τα βλέπει από τη μεριά του και όπως τον βολεύει...

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4756 στις: Σεπτέμβριος 25, 2016, 01:21:25 μμ »
και γω ενώ θα έχω ταμείο μεχρι γενάρη πάλι έκανα αίτηση και το σκέφτομαι αν με πάρουν στα ιεκ να πάω ή να μην πάω. αν είναι πληρωθούμε μετά από τόσους μήνες μήπως καλύτερα να μείνω με τις 3 και 60...ο καθένας τα βλέπει από τη μεριά του και όπως τον βολεύει...

 Όλοι είμαστε ή είμασταν ή θα είμαστε άνεργοι. Όλοι περάσαμε από το ταμείο ανεργίας.
Αλλά εδώ συζητάμε για τα Δημόσια ΙΕΚ και το τι θα πρέπει να αλλάξει για να λειτουργήσουν σωστά.
Ποτέ δεν πήγα να δουλέψω στα ΙΕΚ και να επαναπαυτώ από τα λεφτά που θα έπαιρνα μετά από 1 χρόνο από αυτά.
Θα χρειαστεί κάποιος νέος να περάσει από φροντιστήρια, από εταιρίες, να κάνει δικιά του δουλειά και να φάει κλωτσιές με 3 και 60 όσο ήταν το επίδομα ανεργίας που αναφέρεις για να αποκτήσει την εμπειρία ως εκπαιδευτής ενηλίκων.
Λυπάμαι που βλέπω άτομα  να λένε Το μόνο μου εισόδημα είναι τα ΙΕΚ.
Η λένε ψέματα ή υποβιβάζουν τον εαυτό τους.
Δεν είναι δυνατόν να σε προσλαμβάνουν ως εκπαιδευτή ΙΕΚ και να μη σε προσλαμβάνει κανένας άλλος σε άλλη δουλειά. Άρα ή μέσο έχεις και σε παίρνουν στα ΙΕΚ ή το σύστημα των ΙΕΚ είναι από μέσα του σάπιο εντελώς.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2016, 01:26:08 μμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος max66917

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4757 στις: Σεπτέμβριος 25, 2016, 01:35:28 μμ »

ΔΥ ή Συνταξιούχος ; ή μας τρολλάρεις; που ζεις;
Ελεύθερος επαγγελματίας είμαι καθηγητής γερμανικών, γιατί να τρολάρω? Ρώτησα κάτι, αν ξέρει κάποιος, τι γίνεται. Ευχαριστώ πάντως.

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4758 στις: Σεπτέμβριος 25, 2016, 01:38:12 μμ »
Σωστός ο Γενικός μας δουλευει κανονικα σύμβαση θα υπογράψουμε κατά το Μάρτιο....
Επιπλέον τα έτη 2013,2014πληρωνόμασταν στην ώρα μας όταν έληγε το εξάμηνο ,τα δυο τελευταιά χρόνια υπάρχει καθυστέρηση..... Κατά τη γνώμη μου με την έναρξη των μαθημάτων θα είμαστε νούμερα αν μπούμε στις τάξεις απλήρωτοι αυτά...
εχουνε μπερδέψει τους μάρκους, και αν δείς τις "αιχμηρές" αντιπαραθέσεις τις κάνουν νέοι εγγεγραμμένοι, που σημάινει  οτι αν έχεις πρώτη δημοσίευση επιθετική είσαι της γνωστής "κοινότητας" με νέο αφμ αλλά από παλιό προφίλ.




Η λένε ψέματα ή υποβιβάζουν τον εαυτό τους.
Δεν είναι δυνατόν να σε προσλαμβάνουν ως εκπαιδευτή ΙΕΚ και να μη σε προσλαμβάνει κανένας άλλος σε άλλη δουλειά. Άρα ή μέσο έχεις και σε παίρνουν στα ΙΕΚ ή το σύστημα των ΙΕΚ είναι από μέσα του σάπιο εντελώς.
Λένε αλήθεια και όμως στο ότι είναι το μοναδικό τους ατομικό εισόδημα, δεν λένε όμως ότι ζούν απο αυτά,
Οι πλέον ανίκανοι χαμηλών προσόντων η μεγάλη μερίδα εκ των οποίων  "πτυχιούχοι" εξ ιταλίας, ρουμανίας, βουλγαρίας, (ευρωπαικη γιούνιον) με 10-15 χρόνια σπουδές (στην ελλάδα ουτε σε ΙΕΚ δεν θα τα καταφέρνανε τσεκαρισμένο)  δεν μπορούν ούτε σε σούπερ μάρκετ  να γίνουν ανταγωνιστικοί, τους δίνουν δυνατότητα να νιώσουν καθηγητές  μόνο τα ΙΕΚ. (ολη η σαβούρα που λέγαμε)
Αυτός είναι και ο λόγος που απο το 1997 τα ΙΕΚ ειναι ενας απατεώνας περιοπής.
ΛΕΝΕ ΠΑΝΤΩΣ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩΝΤΑΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΑΚΟΥΣΕ ΤΟΥΣ, ΣΤΑ ΤΟΣΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΛΕΝΕ ΚΑΤΑ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΕΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2016, 02:06:21 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #4759 στις: Σεπτέμβριος 25, 2016, 01:39:23 μμ »
Παιδιά, ευχαριστώ για την αποδοχή. Έχω πρόβλημα με τις πληρωμές. Δεν μπήκαν ακόμα τα χρήματα για το 2016α. Έστειλαν από τα κεντρικά στο ιεκ, όπου εργαζόμουν, ότι έκοβα ΑΠΥ δλδ απόδειξη παροχής υπηρεσιών και όχι ΤΠΥ τιμολόγιο παροχής υπηρεσιών, ενώ η πρώτη πληρωμή έγινε με ΑΠΥ. Έστειλα με την γραμματέα του ιεκ εκ νέου ΤΠΥ, αλλά τίποτα. Τι κάνω? Η αμοιβή είναι κάτω από 1500.

To 2016A δεν έχει πληρωθεί σε κανέναν. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να αγχώνεσαι. Θα αλλάξουν τον τρόπο πληρωμής σου και θα πληρωθείς όταν πληρωθούν όλοι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158546
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 343
Σύνολο: 366

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.