*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1556612 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5180 στις: Νοέμβριος 26, 2017, 12:46:34 μμ »
καταρχας το πρακτικο μερος ειναι τριωρο και οχι διωρο. και δευτερον αναφορικα με την επιτηρηση δεν ειναι ιδια τα χρηματα. στην 3ωρη επιτηρηση ειναι 18 ευρω μικτα. τελος στην επιτροπη κληρωσης θεματων και ενδεικτικών απαντησεων ειναι 30 ευρω μικτα. φυσικα ειναι ελαχιστα γιατι πρεπει να εισαι 6:00 το πρωι στον ΕΟΠΠΕΠ, στη ν.ιωνια. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:31:31 »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5181 στις: Νοέμβριος 27, 2017, 02:45:28 πμ »

Χμμμ… ένα –ένα … με τη σειρά..

Καλησπέρα,

μήπως μπορείς να μας πληροφορήσεις για το πως επιλέχθηκες ως Ειδικός Επιστήμονας των Επιτροπών Κλήρωσης και Κρίσης Θεμάτων και Σύνταξης Ενδεικτικών Απαντήσεων;

Στη δική μου ειδικότητα επιλέχθηκαν άνθρωποι χωρίς σχετικό πτυχίο αλλά με ισχυρές γνωριμίες και ετοιμάζω μαζικές καταγγελίες σε Συνήγορο του Πολίτη, ΙΝΕΔΙΒΙΜ, ΕΟΠΠΕΠ και Υπουργείο Παιδείας. Υπήρχαν φιλόλογοι ακόμα και διαιτολόγοι στην ειδικότητα των Β. Βρεφονηπιοκόμων και στο Βαθμολογικό, έλεος πια με το μέσο του καθενός!

Θα με βοηθούσες αν με ενημέρωνες για την ύπαρξη κάποιου ΦΕΚ ή πως σε προσέγγισαν εσένα. Πώς γίνεται αυτή η επιλογή;

Ευχαριστώ
 

Christina, ΔΕΝ ξέρω εάν υπάρχει σχετική Νομοθεσία , διατάγματα , Φ.Ε.Κ. και όλα τα σχετικά…. μιλάω με τη δική μου εμπειρία και ευρύτερη γνώση:

•   Μπορώ να σου πω «μόνο»… 
Στις δικές μου τουλάχιστο Ειδικότητες (Δύο… απολύτως Συναφείς…) Μου τηλεφώνησαν και με ρώτησαν σχετικά ,με βάση τα εξής κριτήρια: Ι. Τη συμμετοχή μου στη φετινή Ομάδα Επιστημόνων , αναρρύθμισης Νέων Οδηγών Σπουδών και Τραπεζών Θεμάτων συν την (ας πω… ΟΚ…) «υψηλή» κατάταξή μου στη μοριοδότηση Ι.νε.δι.βι.μ.  Ξέρω ότι ξεκίνησαν από το Συνάδελφο Συντονιστή της Ομάδας ανασύνταξης «Οδηγών» , με ταυτόχρονη Υψηλότατη – Πρώτη θέση στη Μοριοδότηση… (Συνέβη το Παλληκάρι να αδυνατεί λόγω κάποιου «απλού» μεν … χειρουργείου δε τα επίμαχα Σαββατοκύριακα…).  Ξέρω ότι με αντίστοιχο τρόπο επιλέχτηκαν και οι λοιποί Συνάδελφοι – μάλιστα καθώς υπήρχαν αρνήσεις (αχάραγα Ν. Ιωνία για «συμβολικά χρήματα» , ρώτησαν τη Γνώμη μου (Γνώμη ΜΟΝΟ…) προτάσεών μου σε ποιους άλλους , των σχετικών πινάκων, μπορούσαν να απευθυνθούν.
•   Εν τέλει η σύνθεση των Δύο Ομάδων Κλήρωσης – Αξιολόγησης Θεμάτων και ενδεικτικών Απαντήσεων (Δύο Σ/Κ) Ήταν κατά βάση σε Επίπεδο Τουλάχιστο Μεταπτυχιακών ή και Υποψήφιων Διδακτόρων , όλων Διδασκόντων σε Δ.ι.ε.κ.  , συν Ενός Ισχυρής Επαγγελματικής Εμπειρίας στο Αντικείμενο – Πτυχιούχου , οπωσδήποτε. (Εκτιμώ , με Πρόταση του Αξιολογικά , κατά κοινή Ομολογία Όλων μας,  1ου , για πολλούς λόγους στην , επιμέρους, ειδικότητά του ΚΑΙ Πολυπτυχιούχου - Μεταπτυχιακοπύ + Διδάσκοντα ΚΑΙ σε Α/Τ.Ε.Ι. + Υποψήφιου Διδάκτορα + Εκλεγμένου Προέδρου στο Σωματείο  του Ειδικού Επαγγελματικού του Κλάδου). 
•   Από  μπέρδεμα και μόνον , συνέβη εν τέλει να μην είμαι στις Εξεταστικές «Πρακτικής» του 1ου Σαβ/Κύριακου….  ΟΙ οποίες ωστόσο είχαν καλή Συγκρότηση…
•   Στο Δεύτερο ΣαββατοΚυρ.  Που συμμετείχα , το ζόρι μάλλον πήγαινε στην καταλληλότητα της Επιτροπής Κυριακής… ΜΗΝ πω περισσότερα- ανέφερα στο προηγούμενο ποστ…
(ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Εάν βρισκόμουν στη διαδικασία με «άκρες»  και όλα τα σχετικά θα ήταν τραγικό και άθλιο από πλευράς μου να πουλάω «πνεύμα και ηθική» και να σου απαντώ… ΟΚ , για το δικό μου και μόνο πεδίο , αλλά να «απαντώ»…).
Τώρα:
Απόσο ξέρω , πάντως , από δημόσιες Αναφορές Διευθυντών Δ.ι.ε.κ. , από πλευράς τους υπήρξαν Προτάσεις προς ε.ο.π.π.ε.π. ;;… ή … προς τους ίδιους;;;…  καθώς ορισμένοι ήταν και «Πρόεδροι Εξεταστικών» για Επιτηρητές….  Πράγματι , ορισμένοι Επιτηρητές συμπλήρωσαν μπόλικα Σαββατοκύριακα….
Αυτά ξέρω- λέω…

Πρόσθετη (εντύπωσή μου..).
Μιλώντας με στελέχη του ε.ο.π.π.ε.π. … που ούτε καμιά υποχρέωση μου είχαν… ούτε καμιά υποχρέωση τους έχω , αντιλήφτηκα μια προσπάθεια εξορθολογισμού παλαιότερων … ας το πω απλά «καταστάσεων» … αν και το κύριο βάρος δόθηκε στο να πραγματοποιηθούν ύστερα από καιρό Εξετάσεις Πιστοποίησης , σε Δημόσιες Υποδομές και με προσωπικό προερχόμενο από τα Δ.ι.ε.κ.  , αντί όπως κάποια συμφέροντα επεδίωκαν να γίνει όλη η «εργασία» καλοπληρωμένα από τα «χαράτσια» των Διαγωνιζόμενων σε «υποδομές» Ιδιωτών (εμπορικά ι.ε.κ. και Κ.Ε.Κ. ).
Εντύπωσή μου λέω…. Βασιμότατη , υποστηρίζω…


καταρχας το πρακτικο μερος ειναι τριωρο και οχι διωρο. και δευτερον αναφορικα με την επιτηρηση δεν ειναι ιδια τα χρηματα. στην 3ωρη επιτηρηση ειναι 18 ευρω μικτα. τελος στην επιτροπη κληρωσης θεματων και ενδεικτικών απαντησεων ειναι 30 ευρω μικτα. φυσικα ειναι ελαχιστα γιατι πρεπει να εισαι 6:00 το πρωι στον ΕΟΠΠΕΠ, στη ν.ιωνια.
•   Μάλλον mariliane έχεις στο σύνολο (;;…) δίκιο….
•   Ι. Υπολόγισα , σε κάποιες περιπτώσεις» τα υπολογιζόμενα καθαρά και τα ανέφερα ως «μεικτά»….
•   ΙΙ. Επίσης , οι Επιτηρήσεις είν’ 3ωρες …. Αν θυμάμαι καλά όμως αναφερόμουν …. Ή έκανα λόγο (και…) για την «πρακτική εξέταση» - απόγευμα, όπου η βάρδια , ασχέτως αν είν’ 2ωρη ή 3ωρη Ποτέ ΔΕΝ ξεπερνά το 2ωρο….  Εκεί η βάρδια είν’ 25 «μεικτά».  Στις Επιτηρήσεις , όντως είν’ 18 μεικτά… κοντολογίς 15 καθαρά (απότι θυμάμαι το ’15…).
•   ΙΙΙ. Επιτροπές Κλήρωσης – Αξιολόγησης και Ενδεικτικών απαντήσεων Θεμάτων – από ό,τι μας είπαν τουλάχιστο.. – είναι 50 Εβρά τη μέρα , Μεικτά…. Τυπικά «καλό» μεροκάματο» (ΔΕΝ το’ χει δα ο Εργάτης που 6 πρωί πρέπει να’ ναι στη Φάμπρικα για πλήρες ωράριο + υπερωρίες…). Ωστόσο όχι τίποτα «εξαιρετικό» για μας της «Μισθωτής διανόησης» … πετάω και «ορολογίες» τώρα , για κατ’ ουσία 6η μέρα ή και 7η  , Εργασίας στη βδομάδα από τα Δ.ι.ε.κ. ή ό,τι άλλο , Ούτε για το Επίπεδο Ευθύνης τόσο στην Αξιολόγηση Θεμάτων (θετική ή αρνητική γνώμη… με Πλήρη Γνώση των Τραπεζών Θεμάτων και Δυνατοτήτων των Υποψηφίων…  Συν Σύνταξη Ενδεικτικών Απαντήσεων για Γραπτά  Μέσου Όρου Παιδιών – Σημείωση: Υπάρχουν Μόνο Τράπεζες Θεμάτων!... Όχι Υλικό Απαντήσεων για Υποψηφίους και Συναδέλφους Βαθμολογητές!...)
•   ΙΙΙΙ. «Λογιστική» συνέχεια: 2 ευρά (Μεικτά) είν’ η διόρθωση κάθε τετραδίου για κάθε έναν από τους Δύο Βαθμολογητές … ή τον Τρίτο , εάν απαιτηθεί….

Για να δούμε πλέον…. 
Θα καταβληθούν , εντός ’17 οι πληρωμές για αφτήν την εργασία , όπως τουλάχιστο δηλώνουν ότι είναι η «βούληση- προσπάθεια» από πλευράς Διοίκησης Ε.ο.π.π.ε.π.   … μαζί με την εξόφληση συναδέλφων του ’15;;;;… 
Για να δούμε!...
Χμμ…..  Τα ψιλο(;..) χρειάζομαι προσωπικά τα Λίγα … καθώς για 2,2 Εβρά «παραπάνω» εισοδήματος (!!!!) εφόσον φάνηκα «πλούσιος» διότι το ’16 …. Τελευταία στιγμή πριν την Πρωτοχρονιά μας κατέβαλε το Ι.νε.δι.βι.μ. χρωστούμενα του ’15…..

Τεσπά…

Πολυλόγησα (σύνηθες…).

Συναδελφικά,

Θ._


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος christina_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Και τώρα τι;
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5182 στις: Νοέμβριος 27, 2017, 07:31:58 μμ »
Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν υπονόησα ότι είσαι με μέσο, σε παρακολουθώ καιρό και επειδή το ανέφερες είπα να σε ρωτήσω να μάθω κάτι έγκυρο.

Βρήκα τη λίστα με τα ονόματα των επιτροπών, δεν ξέρω πως μπορώ να την ανεβάσω εδώ. Και εγώ είμαι στην πρώτη τριάδα στον πίνακά μου σε όλη την Αττική, με 2 ΜΠΣ και Διδακτορικό και πάνω από 5000 ώρες σε εκπαίδευση ενηλίκων και 500 ώρες σε ΤΕΙ. Συμμετείχα στην ομάδα σύνταξης οδηγών. Έχω και άλλα πολλά προσόντα αλλά δεν έχει αυτό σημασία.

Προσωπικά μου ανέφεραν ότι φέτος οι διευθυντές έστειλαν λίστες με προτεινόμενα ονόματα για εξεταστές και επιτροπές. Και ο κάθε ένας όπως ανέφερες και εσύ πρότεινε τον γνωστό του. Απλά με θυμώνει αυτή η κατάσταση γιατί όσοι επιλέχθηκαν στην ειδικότητά μου τους ξέρω και ξέρω και ακριβώς τις διαπλεκόμενες σχέσεις που έχουν με την διοίκηση του ΕΟΠΠΕΠ, ας μην αναφέρω εδώ ονόματα ακόμα.

Στο βαθμολογικό και η κουτσή Μαρία διόρθωνε, τι να πω από φιλολόγους και δασκάλους μέχρι διαιτολόγους και κοινωνιολόγους είδα να διορθώνουν γραπτά βρεφονηπιοκόμων. ΑΝΗΘΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ!!!
Όποιος ενδιαφέρεται για μαζική κίνηση καταγγελιών ας επικοινωνήσει μαζί μου να το οργανώσουμε.

Αποσυνδεδεμένος σισσυ4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5183 στις: Δεκέμβριος 04, 2017, 06:02:22 μμ »
καλησπερα

εγω αυτο το εξαμηνο δεν διδασκω στα ιεκ, λογω ελλειψης χρονου επειδη εργαζομαι.
 ειχα κανει αιτηση και με πηραν τηλεφωνο παρα πολλα λογω της υψηλης θεσης στονπινακα καταταξης αλλα αρνηθηκα. θα συμφωνησω μαζι σου χριστινα οτι επιλεχθηκαν εξεταστες και επιτηρητες χωρις αξιοκρατικα κριτηρια, απορησα κι εγω πως δεν με πηραν τηλεφωνο να συμμετασχω λογω των πολλων προσοντων οπως ανεφερες κι εσυ.

δεν καθισα να ψαξω ποιοι επιλεχθηκαν, αλλα τωρα που διαβασα τυχαια το μηνυμα σου, ειμαι ετοιμη για καταγγελια ;)

στειλε μου προσωπικο μηνυμα αν μπορεις :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:31:31 »

Αποσυνδεδεμένος jimmaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5184 στις: Δεκέμβριος 05, 2017, 01:34:54 πμ »
Και εγω ενδιαφερομαι.Στις πρωτες θεσεις κ εγω...τηλ δεν δεχτηκα

Αποσυνδεδεμένος eem1kv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5185 στις: Δεκέμβριος 08, 2017, 06:18:46 μμ »
Καλησπέρα,
Έχουμε καμία ενημέρωση για το ποσό των κρατήσεων σε ελεύθερο επαγγελματία με μεταπτυχιακό (18€ μικτά) για το 2017Β εξάμηνο? Κάτι άκουσα για 11-12 ευρώ καθαρά.......

Αποσυνδεδεμένος csemis10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5186 στις: Δεκέμβριος 11, 2017, 08:50:58 πμ »
Καλησπέρα,
Έχουμε καμία ενημέρωση για το ποσό των κρατήσεων σε ελεύθερο επαγγελματία με μεταπτυχιακό (18€ μικτά) για το 2017Β εξάμηνο? Κάτι άκουσα για 11-12 ευρώ καθαρά.......
Όποιος το απαντήσει αυτό ας μας πει και για τους ΙΚΑ πλήρως ωραρίου.

Αποσυνδεδεμένος eem1kv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5187 στις: Δεκέμβριος 19, 2017, 11:20:05 πμ »
Καλησπέρα,
Έχουμε καμία ενημέρωση για το ποσό των κρατήσεων σε ελεύθερο επαγγελματία με μεταπτυχιακό (18€ μικτά) για το 2017Β εξάμηνο? Κάτι άκουσα για 11-12 ευρώ καθαρά.......

Κανένας δεν έβγαλε άκρη τελικά?????

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5188 στις: Δεκέμβριος 23, 2017, 04:43:13 πμ »

Όσον αφορά τας πληρωμάς Συναδέλφων που απασχοληθήκαμε , σε οιαδήποτε μορφή (Ειδικοί Επιστήμονες επιλογής -απαντήσεων θεμάτων , Εξετασταί , Βαθμολογηταί , Επιτηρηταί κλπ.... )

Η ως πρότινος πληροφόρηση ήτο ότι θα επήρχετο ΠΡΙΝ τας Εορτάς.....   (ΠΡΙΝ τας Εορτάς είμεθα ΤΩΡΑ....   Πλην όμως πούπουου...).

Νεότερη ενημέρωση , από (γλυκύτατης φωνούλας) εργαζόμενη στον ε.ο.π.π.ε.π.  λέει ότι πάει η δουλίτσα για ερχόμενες μερούλες - ει δυνατόν ΠΡΙΝ την Πρωτοχρονιά....  αλλά και το Εντός '17 παραμένει ασαφές- κατά πως τουλάχιστο προσέλαβα....

Ελπίζω λοιπόν και ώστε , ο κυρ  ε.ο.π.π.ε.π.  να πρέπει να κλείσει τα λογιστικά του '17 και να μας τα δώκει ... μα έστω παραμονή πρωτοχρονιάς...... 


Διότι άμα μπει '18 .... νέο οικονομικό έτος ...  ΤΡΕΙΣ το ΑΤΜ κλαίγανε... 


....  Εφτυχώς , έχω ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ (παρότι Γάβρο..... που έπεισε σχετικώς και το Ανηψάκι μου.... γαβράκι... και δεφτερεβοντως Παναιτωλικό Μου... ) χώνει κάθε βδομάδα στο λογαριασμό μου.....

Μια απίθανη (;;....) κατάστασις λέει ότι αι εισφορές Αδερφούλη , ήδη έχουν εργαστεί στο πολλαπλάσιον.... ε.ο.π.π.ε.π. , συν μισό και βάλε Χαρούμενης Δουλίτσας σε Μαξούμια μου (Αγρινιώτικος όρος αφτός..) στα Δ.ι.ε.κ.


Για να δούμε - ώστε!....


Θα κάτσει Α.Τ.Μ.  ... ρίγος , από εοππεπ , πριν την Πρωτοχρονιά;;;....


Ή Θα τρέχουμε Κίνημα (και) προς τα κειθε;;..... 

Αφτά.



Φιλιά και αίσιος και ευτυχής ο νέος χριστούγενος!!!!!!!!!!

Θ._


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5189 στις: Δεκέμβριος 23, 2017, 04:24:20 μμ »
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση, Theta.
Καλές γιορτές σε όλους - ες! 8)

Αποσυνδεδεμένος ΑnnaTe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5190 στις: Ιανουάριος 14, 2018, 08:23:03 μμ »
...και τελικά τι έγινε με τις πληρωμές;

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5191 στις: Ιανουάριος 15, 2018, 02:22:57 πμ »
Προχτές συμπληρώσαμε την αίτηση ανάλογα την ασφαλιστική μας κατάσταση (πχ μισθωτοί πλήρους ή μερικής απασχόλησης, άνεργοι, ελεύθεροι επαγγελματίες κα) και την υπεύθυνη δήλωση, εκτιμώ σε 2-3 εβδομάδες ότι θα υπογράψουμε τις συμβάσεις, οπότε λογικά θα πληρωθούμε όπως και πέρσι κατά τον Απρίλη, ελπίζω κατά το Πάσχα μεριά να γιορτάσουμε κάπως σαν άνθρωποι...         

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5192 στις: Ιανουάριος 15, 2018, 07:50:05 πμ »
Θα πάρουμε όλο το ποσό ή σε δόσεις ως συνήθως? Ξέρετε κάτι?

Αποσυνδεδεμένος hichrishi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5193 στις: Ιανουάριος 16, 2018, 12:26:07 μμ »
καλησπέρα προς ενημέρωση για τους συναδέλφους,
 
μισθωτός με πλήρη ένσημα, πιστοποιημένος με πτυχίο και μεταπτυχιακό είναι μεικτά € 18,00 καθαρά μετά από κρατήσεις βγαίνουν περίπου € 10,00.

οι κρατήσεις αναλυτικά ειναι:

υποχρεωτικές εισφορές ΕΦΚΑ 16%
χαρτόσημο 3,6%
παρακράτηση 20%
φόρος εισοδήματος για ελευθέρα επαγγέλματα 22%

πραγματικά  δεν ξέρω αν αξίζει...


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159748
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 353
Σύνολο: 367

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.