*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1548397 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5418 στις: Μάιος 23, 2018, 01:22:07 μμ »
Με άλλα λόγια οι κρατήσεις δεν είναι ίδιες για όλους γι αυτό και στη δήλωση με τα στοιχεία μας που συμπληρώνουμε αυτή την περίοδο, δηλώνουμε σε ποια κατηγορία ανήκουμε, αναλόγως της κατηγορίας γίνονται και οι κρατήσεις.
Καλησπέρα...Η συμπλήρωση των ατομικών σας στοιχείων σε αυτό το εξάμηνο και στο μέλλον δεν θα έχει σημασία τα (χ) που βάζετε στα κουτάκια. Πλεόν υπάρχουν οι Ωρομίσθιοι Πιστοπ. οι Ωρομίσθιοι Μη Πιστοπ. και οι Α.Π.Υ. Επιπρόσθετη πληροφορία που πρέπει να καταγράφεται είναι αν κάποιος έχει άλλο ταμείο όπως ΤΣΜΕΔΕ, ΤΣΑΥ κλπ....κλπ. Και αυτό γιατί πρέπει ο φορέας να το γνωρίζει για να κλάνει τις ανάλογες κρατήσεις. Στους ΑΠΥ αν δεν υπάγονται στο άρθρο 39..(όχι δηλ, ως μισθωτοί) πληρώνονται όπως μέχρι τώρα ξέρουν...αν όμως υπάγονται στο άρθρο 39 τότε έχουν κρατήσεις ως μισθωτοί ΕΦΚΑ-ΙΚΑ ή ΕΦΚΑ - ΤΣΜΕΔΕ ή ΕΦΚΑ-ΤΣΑΥ κλπ..κλπ...
Άρα αν είσαι άνεργος, μερικής η πλήρης απασχόλησης ΙΚΑ έχετε τις ίδιες κρατήσεις. Παράδειγμα: όσοι είναι πλήρης απασχόληση μέχρι και το 2017Α σας ζητούσαν ένσημα...υπογράφατε υπεύθ.δήλωση για 25 ημεροίσθια κλπ...κλπ...Φέτος δεν το κάνατε......
Αυτά...και καλή σας ημέρα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:30:22 »

Αποσυνδεδεμένος Μαρία9

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5419 στις: Μάιος 23, 2018, 04:09:16 μμ »
Κορυδαλλός, 16 Μαΐου 2018
Αρ. Πρωτοκόλλου: 17/2018

«27 ΜΑΪΟΥ ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΜΑΣ»

Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες μας οι πρώτες πληρωμές μας θα γίνουν την 27 Μαΐου και θα αφορούν τους Πιστοποιημένους Εκπαιδευτές με Ι.Κ.Α.

Το τελευταίο διάστημα η πίεση προς το Υπουργείο έγινε, από ότι φαίνεται, αρκετά ισχυρή ώστε να κινητοποιηθούν οι Αρμόδιοι και να ξεκινήσουν οι πληρωμές μας.

Σε αυτό συνέβαλαν όλοι, από τον κάθε Συνάδελφο που προσπαθούσε να βρει κάποιον Υπεύθυνο να πιέσει, μέχρι τα μηνύματα που έφταναν μέσω Διευθυντών για εξαγριωμένους Εκπαιδευτές που οδεύουν προς κινητοποιήσεις, ακόμα δε και οι ερωτήσεις που κατατέθηκαν στη Βουλή.

Το Σ.Ε.Δ.Ι.Ε.Κ. όλο αυτό το διάστημα μιλούσε με τα γραφεία του Προέδρου του Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ, του Γ.Γ.Δ.Β.Μ., του Αρμόδιου Υφυπουργού αλλά και του Υπουργού. Πιέσαμε όσο μπορούσαμε κάνοντας σαφές ότι δεν πρόκειται να δεχθούμε άλλη αναβολή και οδεύουμε προς κινητοποιήσεις. Οι εκκρεμότητες με τις παράτυπες – παράνομες Αναθέσεις ξεπεράστηκαν με έγκριση από τον Αρμόδιο Υπουργό, τα χρήματα είχαν πιστωθεί και δεν φαινόταν να υπάρχει άλλη δικαιολογία για καθυστέρηση.

Παράλληλα Συνάδελφος Νομικός, ετοίμασε Καταγγελία που είναι έτοιμη να κατατεθεί σε Επιθεώρηση Εργασίας, Ι.Κ.Α και Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης.

Σημαντικότατη ήταν και η παρέμβαση του έμπειρου και έγκριτου Νομικού μας Συμβούλου κ. Κουρή ο οποίος επισκέφθηκε δύο φορές μέχρι τώρα το Υπουργείο Παιδείας και επίκειται και νέα συνάντηση.

Το αποτέλεσμα ήταν αλλεπάλληλες συσκέψεις σε υψηλό επίπεδο στο Υπουργείο ώστε να υπάρξει άμεση λύση του προβλήματος. Από ότι μάθαμε η κατάληξη ήταν:

1. Οι Πιστοποιημένοι Εκπαιδευτές με Ι.Κ.Α. θα πληρωθούν την 27 Μαΐου που είναι η επόμενη καταβολή από την Ενιαία Αρχή πληρωμών. (Θα γίνει εξόφληση του Φθινοπωρινού Εξαμήνου 2017-2018).

2. Σε δεύτερη φάση θα πληρωθούν οι υπόλοιποι Πιστοποιημένοι Εκπαιδευτές με ΤΠΥ στις 27 Ιουνίου αφού πρώτα συμπληρωθούν οι φάκελοι με όλα τα απαραίτητα παραστατικά. (δόθηκε άμεσα εντολή στον κ. Ζέρβα να ενεργήσει για αυτό)

3. Για τους μη Πιστοποιημένους Εκπαιδευτές φαίνεται να οδεύουν προς τη λύση που από την πρώτη στιγμή είχαμε προτείνει, δηλαδή αναβολή εφαρμογής του νέου τρόπου υπολογισμού του ωρομισθίου και πληρωμής, τουλάχιστον για φέτος, με το ίδιο ωρομίσθιο που έπαιρναν και τα προηγούμενα έτη.

Οι υπηρεσίες θα χρειαζόντουσαν αδιευκρίνιστα πολύ χρόνο για τους υπολογισμούς. Από ότι συζητήθηκε θα χρειαστεί Νομοθετική ρύθμιση για αυτό.

Το Σωματείο μας δεν εφησυχάζεται και προετοιμαζόμαστε για κάθε ενδεχόμενο. Σε κάθε περίπτωση, οι όποιες κινητοποιήσεις θα αποφασιστούν με Συλλογικές διαδικασίες μέσα από τα όργανα του Σωματείου.

«ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ
ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΦΟΡΕΩΝ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ
(Σ.Ε.Δ.Ι.Ε.Κ. & Λ.Φ.Δ.Β.Μ.Δ)»
Αρ. Απόφ. Μον. Πρωτ. Πειρ. 5581/2011
Α.Φ.Μ. 997036289
Τ.Θ. 91760 / Τ.Κ. 18102 Κορυδαλλός, τηλ. 6937202392, 6972813277
E-mail: info@sediek.gr

Η Πρόεδρος Ο Γενικός Γραμματέας


Αικ. Βασιλείου Αθαν. Σπυριδάκης


Σε ποιο νόμο του Εργατικού Δικαίου επιτρέπεται οι μισοί εργαζόμενοι, που προσλήφθηκαν με την ίδια προκήρυξη και για το ίδιο παρεχόμενο έργο, να πληρώνονται και οι άλλοι μισοί να μην γνωρίζουν ούτε πόσο(!), ούτε πότε(!) θα πληρωθούν;  >:( >:( >:(  Πόσες παραβάσεις εμπεριέχει αυτή η ανήθικη, αντιδεοντολογική, άδικη και παράνομη απόφαση;
Αλλά βέβαια αφού οι "πιστούληδες" εξασφαλίστηκε ότι θα τα πάρουν ποιος χ###### για τους υπόλοιπους.

 "ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ Δ.Ι.Ε.Κ. & Λ.Φ.Δ.Β.Μ.Δ)"  Τι;;; Ποιων;;; Πως;;;; Από που κι ως που;;; 
Για τα "δικά σας" νοιάζεστε μόνο!  >:( >:( >:(

Αν δεν υπάρξει άμεση αντίδραση και κινητοποίηση από όλους εμάς που θιγόμαστε συνάδελφοι, δεν βλέπω να πληρωνόμαστε!!!


Αποσυνδεδεμένος hoping4best

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5420 στις: Μάιος 24, 2018, 10:11:43 πμ »

Σε ποιο νόμο του Εργατικού Δικαίου επιτρέπεται οι μισοί εργαζόμενοι, που προσλήφθηκαν με την ίδια προκήρυξη και για το ίδιο παρεχόμενο έργο, να πληρώνονται και οι άλλοι μισοί να μην γνωρίζουν ούτε πόσο(!), ούτε πότε(!) θα πληρωθούν;  >:( >:( >:(  Πόσες παραβάσεις εμπεριέχει αυτή η ανήθικη, αντιδεοντολογική, άδικη και παράνομη απόφαση;
Αλλά βέβαια αφού οι "πιστούληδες" εξασφαλίστηκε ότι θα τα πάρουν ποιος χ###### για τους υπόλοιπους.

 "ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΩΝ Δ.Ι.Ε.Κ. & Λ.Φ.Δ.Β.Μ.Δ)"  Τι;;; Ποιων;;; Πως;;;; Από που κι ως που;;; 
Για τα "δικά σας" νοιάζεστε μόνο!  >:( >:( >:(

Αν δεν υπάρξει άμεση αντίδραση και κινητοποίηση από όλους εμάς που θιγόμαστε συνάδελφοι, δεν βλέπω να πληρωνόμαστε!!!



Σαφέστατα Μαρία μου έχεις δίκο...Δίκιο 1000%....
Πρώτον, πραγματικά αγνοώ με ποιο τρόπο δόθηκε η δικαιοδοσία σε ένα Σωματείο, που αυτο-διορίστηκε (?) ως "εκπρόσωπος των εκπαιδευτών ΙΕΚ" να συνομιλεί με Υπουργούς, Γενικούς Γραμματείς και Προέδρους ΙΝΕΔΙΒΙΜ και να διαπραγματεύεται πληρωμές εργαζομένων κατά το δοκούν και "εν λευκώ"???...Εγώ προσωπικά αγνοώ πως "ξεφύτρωσε", ποιοι το απαρτίζουν, πως και με ποιο τρόπο έγινε η εκλογή του Διοικητικού Συμβουλίου του!!! Είναι εκλεγμένο μέσω ελεύθερων υποψηφιοτήτων σε Πανελλαδικό Επίπεδο??  εκπροσωπεί άραγε τα συμφέροντα του συνόλου των Εκπαιδευτών ή κάποιας συγκεκριμένης συνιστώσας όπως πχ  των πιστοποιημένων??? Γιατί εάν δεν υπάρχουν σαφείς και συγκεκριμένες απαντήσεις στα παραπάνω ερωτήματα  η συνολική κατάσταση δηλ. επαφές με αξιωματούχους, προτάσεις, ανακοινώσεις βρίσκεται στα όρια της νομιμότητας...
Εμένα προσωπικά, το συγκεκριμένο σωματείο όχι απλά δεν με εκπροσωπεί, αλλά θεωρώ πως με τον τρόπο που διαπραγματεύτηκε και καθόρισε τις εξελίξεις, μου προξένησε σοβαρότατη ηθική και υλική βλάβη...
Επίσης με παραξενεύει το γεγονός πως όλες οι "επαφές" του με Υπουργείο Παιδείας και ΙΝΕΔΙΒΙΜ, από όσο έχω αντιληφθεί,συνοδεύονταν από προφορικές προτάσεις και όχι από γραπτά υπογεγραμμένα αιτήματα ώστε να έχουμε και γραπτή ανταπάντηση από τους αρμόδιους φορείς...

Δεύτερον, σαφώς και είναι ανήθικος και αντεργατικός και προφανώς παράνομος κάθε διαχωρισμός εργαζομένων. Έχω γράψει και τα άρθρα όπου ερμηνευτικά σύμφωνα με το πειθαρχικό δίκαιο των Δημοσίων Λειτουργών, οι κατ' επιλογήν, κατά προτεραιότητα πληρωμές μέρους εργαζομένων αποτελεί μεροληπτική συμπεριφορά και υπηρεσιακή εύνοια (Άρθρο 106, 107γ, στ, ιθ).

Τρίτον, η ανακοίνωση, πάντως, του ΙΝΕΔΙΒΙΜ θεωρώ πως δίδει ένα οδικό χάρτη  για τις πληρωμές και των μη-πιστοποιημένων. Μετά την ψήφιση της τροπολογίας για το ωρομίσθιο των μη-πιστοποιημένων, γράφει πως θα υπάρξει άμεση ομαλοποίηση των πληρωμών με ανώτατο χρονικό όριο για ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΕΣ τα μέσα Ιουλίου...

Βέβαια οι εξελίξεις κατά το επερχόμενο χρονικό διάστημα θα μας δώσουν την δυνατότητα να κρίνουμε με ασφάλεια, εάν όλα έγιναν σύννομα προς το συμφέρον του συνόλου, επαναλαμβάνω του συνόλου, των Εκπαιδευτών και του Δημοσίου ή το όλο σκηνικό ήταν προϊόν μεθόδευσης και παρασκηνιακής συναλλαγής... 
Οψόμεθα και μετά "κάθε κατεργάρης στον πάγκο του"...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2018, 12:43:20 μμ από hoping4best »

Αποσυνδεδεμένος Panoszzzzz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5421 στις: Μάιος 24, 2018, 11:04:17 πμ »
Ήταν πολύ έξυπνη ανακοίνωση.. (Αφού ο ορίζοντας που δίνει είναι μια ασφαλής ημερομηνία μετά το πέρας των εξετάσεων!!) "Μέχρι μέσα Ιουλίου θα έχουν πληρωθεί όλοι οι εκπαιδευτές και για τα δύο εξάμηνα". Πώς θα μπορούσε να γίνει αυτό, τη στιγμή που, όπως πάντα, θα υπογράψουμε συμβάσεις για το δεύτερο εξάμηνο την τελευταία μέρα του εξαμήνου;

Επαναλαμβάνω.. Πολύ έξυπνη ανακοίνωση..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:30:22 »

Αποσυνδεδεμένος gnomonas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5422 στις: Μάιος 24, 2018, 04:54:43 μμ »
Καλησπέρα παιδιά Μόλις πληρώθηκα είμαι πιστοποιημένος από ιεκ αγ.δημητριου

Αποσυνδεδεμένος ThanosX

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5423 στις: Μάιος 24, 2018, 04:56:09 μμ »
Και εγώ πληρώθηκα
- Πιστοποιημένος ΕΟΠΠΕΠ
- Μεταπτυχιακό
Με αρχικό υπολογισμό Σύνολο ωρών (μαθήματος και εξεταστικής) και το κατατεθέν ποσό μου βγήκε στα 13,5€/ώρα
Δεν έχω παιδιά και έχω πλήρη ασφάλιση στο ΙΚΑ ως αναπληρωτής για την περίοδο εργασίας και στα ΔΙΕΚ.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2018, 07:57:17 μμ από ThanosX »

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5424 στις: Μάιος 24, 2018, 05:05:33 μμ »
Ωραία τα νέα συνάδελφοι!!
τελικά πόσο είναι το ωρομίσθιο ThanosX?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2018, 05:10:46 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5425 στις: Μάιος 24, 2018, 05:08:29 μμ »
ΙΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΠΛΗΡΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΙΠΟΙΗΜΕΝΟΣ

ΒΓΑΙΝΕΙ 14,38 ΑΝΑ ΩΡΑ.

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5426 στις: Μάιος 24, 2018, 05:09:23 μμ »
ΜΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5427 στις: Μάιος 24, 2018, 05:16:44 μμ »
ΙΕΚ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΠΛΗΡΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΙΠΟΙΗΜΕΝΟΣ

ΒΓΑΙΝΕΙ 14,38 ΑΝΑ ΩΡΑ.

σε ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος tkgr1973

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5428 στις: Μάιος 24, 2018, 05:22:01 μμ »
ΜΕ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ

Και στον προηγούμενο γιατί βγαίνει 13,5?

Αποσυνδεδεμένος tkgr1973

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5429 στις: Μάιος 24, 2018, 05:23:05 μμ »
Και εγώ πληρώθηκα
- Πιστοποιημένος ΕΟΠΠΕΠ
- Μεταπτυχιακό
Με αρχικό υπολογισμό Σύνολο ωρών (μαθήματος και εξεταστικής) και το κατατεθέν ποσό μου βγήκε στα 13,5€/ώρα
Δεν έχω παιδιά και έχω πλήρη ασφάλιση στο ΙΚΑ ως αναπληρωτής για την περίοδο εργασίας και στα ΔΙΕΚ.

Και στον επόμενο γιατί. Βγαίνει 14,5?

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5430 στις: Μάιος 24, 2018, 05:37:54 μμ »

Την ίδια πληροφόρηση (περί πλερωμής) έχω κι εγώ από το Αδερφάκι μου , καθώς και διότι ο λογαριασμός μου είν' κοινός!...

Αργότερα , θα περάσω και από το πλησιέστερο Α.Τ.Μ. , να το αντικρίσω , να τρίζει και να σκούζει ηδονικά....
Πάλι καλά , πάντως ... μας είχαν πει επισήμως για Κυριακή 27 (αργία..) οπότε περιμέναμε "λογικά" , ύστερα από την Τρίτη 29 (εργάσιμη..).

Καλοφάγωτα!...

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ - ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ!..

Αν θέλουμε ΚΑΙ να Λεγόμαστε ΚΑΙ να ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ....

Οφείλουμε οι "πιστοί" πληρωμένοι , να στηρίξουμε τους "άπιστους" - ΑΠΛΗΡΩΤΟΥΣ Εκπαιδευτές , με τους οποίους Ζούμε - Υπάρχουμε στα ίδια Τμήματα , στα ίδια ΔΙΕΚ , με τα ίδια παιδιά στα Τμήματα!....  Που κάνουν την Ίδια Εργασία με Μας και , ενδεχομένως .... Σίγουρα κάποιοι Πολύ πιο Ταλαντούχα , Γνωστικά και Δυνατά , από κάποιους από "εμάς".


Στήριξη στις προσπάθειές τους!..
Αγώνας μαζί τους , ώστε ... μα  ΧΤΕΣ να Ψηφιστεί η Ρύθμιση για αύξηση των (εξευτελιστικών , τώρα και ... ακόμη αναμενόμενων Ωρομισθίων τους..) Να ΄Πραγματοποιηθεί ΑΜΕΣΑ η Εξόφλησή τους!...


Αυτά.

Θ._
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #5431 στις: Μάιος 24, 2018, 06:00:00 μμ »
ΣΟΣ Υπάρχει κάποιος που ΔΕΝ πληρώθηκε?
μπήκαν πολύ λιγότερα χρήματα και υποψιάζομαι ότι έχουν κάνει λάθος στα στοιχεία μου γκρρρρρρρρ >:(

πήρα 1500 ευρώ για 160 ώρες διδασκαλίας περίπου. με μεταπτυχιακό και πιστοποιημένη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158512
  • Σύνολο θεμάτων: 19197
  • Σε σύνδεση σήμερα: 471
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 476
Σύνολο: 489

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.