*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4309707 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13958 στις: Απρίλιος 18, 2015, 10:40:13 μμ »
Αυτό έγινε και σε άλλες τις ειδικότητες. Γιατί όμως;;; Μήπως γιατί κάποιες ενώσεις και συγκεκριμένοι αιρετοί προέτρεπαν τον κόσμο να μην κάνει αίτηση; Μήπως οι ίδιοι αυτοί μετά προέτρεπαν τον κόσμο να κάνει ενστάσεις γιατί θα δικαιωθεί; Και δυστυχώς και τώρα γίνεται το ίδιο.
Τα στοιχεία που μάζεψες δώστα σε έναν καλό δικηγόρο και αυτός θα σου πει τι μπορείς να βγάλεις. Αυτό έκανα κι εγώ και πολλοί άλλοι. Τα άλλα όλα δεν οδηγούν πουθενά.

Αυτό συνέβη κατά κύριο λόγο γιατί αυτοί με τα 100 και τα 150 μόρια είχαν και οργανικές θέσεις, οπότε στο αβέβαιο και τρομοκρατικό κλίμα εκείνης της φάσης δε θέλησαν να ρισκάρουν ούτε τις οργανικές τους ούτε να ερμηνευτεί ότι αυτοχαρακτηρίζονται ως πλεονάζοντες. Δεν είναι αυτό το παράξενο. Όλη η ιστορία εχει δημιουργηθεί από την αδιαφάνεια της διαδικασίας που οδήγησε τους βαρυφορτωμένους με μόρια στην "ασφάλεια" της μη συμμετοχής. Κατά τη γνώμη μου πάντως, η ιστορία αυτή εξελίχθηκε όπως εξελίχθηκε και με την ταχύτητα που είδαμε (με ασυναγώνιστη βιασύνη σε σύγκριση με κάθε άλλη υπηρεσιακή μεταβολή) ώστε οι τότε κυβερνώντες να δείξουν ότι "βγαίνουν" τα νούμερα υπαλλήλων προς κινητικότητα. Μέσα στο πανηγύρι αυτό σίγουρα βρέθηκαν και κάποιοι με ψευδή στοιχεία που χώθηκαν στις λίστες. Στο σύνολο, όμως, απ' ότι δείχνουν τα πράγματα το μόνο που τους ένοιαζε ήταν να ανακοινώσουν αρον αρον έναν αριθμό μεταταγμένων χωρίς να ασχοληθούν με τους κανόνες δικαίου ή νομιμότητας. Άλλωστε έχοντας ως οδοστρωτήρες ισοπεδώσει τα πάντα σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα (απολύσεις, μειώσεις μισθών διαθεσιμότητες κλπ), το ζήτημα των μετατάξεων ήταν αγκαθάκι στο πόδι του ελέφαντα..
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:47:05 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13959 στις: Απρίλιος 18, 2015, 10:42:21 μμ »
http://prntscr.com/6vcls0

Μα τέλειωσε ο κύκλος των ενστάσεων....

Εικάζω ότι ο Μπράτης αναφέρεται στις μετατάξεις με την πάγια διαδικασία των "παλιών" ειδικοτήτων (ΠΕ6 , 11, 16) , οι οποίες γίνονται εδώ και χρόνια.
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος founes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13960 στις: Απρίλιος 18, 2015, 10:52:40 μμ »
Μπορεί και να έχεις δίκιο. Εκεί όμως για ποιο λόγο να υπάρχουν ενστάσεις;

Αποσυνδεδεμένος enkm

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13961 στις: Απρίλιος 18, 2015, 11:24:25 μμ »
Εγώ πάλι είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ ότι δεν ήταν αθώα η διαδικασία (για να "βγουν" τα νούμερα). Και περισσότερες είναι οι προβληματικές περιπτώσεις παρά οι δίκαιες.

Μέσα στο πανηγύρι αυτό σίγουρα βρέθηκαν και κάποιοι με ψευδή στοιχεία που χώθηκαν στις λίστες. Στο σύνολο, όμως, απ' ότι δείχνουν τα πράγματα το μόνο που τους ένοιαζε ήταν να ανακοινώσουν αρον αρον έναν αριθμό μεταταγμένων χωρίς να ασχοληθούν με τους κανόνες δικαίου ή νομιμότητας. Άλλωστε έχοντας ως οδοστρωτήρες ισοπεδώσει τα πάντα σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα (απολύσεις, μειώσεις μισθών διαθεσιμότητες κλπ), το ζήτημα των μετατάξεων ήταν αγκαθάκι στο πόδι του ελέφαντα..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:47:05 »

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13962 στις: Απρίλιος 18, 2015, 11:34:52 μμ »
Αυτό συνέβη κατά κύριο λόγο γιατί αυτοί με τα 100 και τα 150 μόρια είχαν και οργανικές θέσεις, οπότε στο αβέβαιο και τρομοκρατικό κλίμα εκείνης της φάσης δε θέλησαν να ρισκάρουν ούτε τις οργανικές τους ούτε να ερμηνευτεί ότι αυτοχαρακτηρίζονται ως πλεονάζοντες. Δεν είναι αυτό το παράξενο. Όλη η ιστορία εχει δημιουργηθεί από την αδιαφάνεια της διαδικασίας που οδήγησε τους βαρυφορτωμένους με μόρια στην "ασφάλεια" της μη συμμετοχής. Κατά τη γνώμη μου πάντως, η ιστορία αυτή εξελίχθηκε όπως εξελίχθηκε και με την ταχύτητα που είδαμε (με ασυναγώνιστη βιασύνη σε σύγκριση με κάθε άλλη υπηρεσιακή μεταβολή) ώστε οι τότε κυβερνώντες να δείξουν ότι "βγαίνουν" τα νούμερα υπαλλήλων προς κινητικότητα. Μέσα στο πανηγύρι αυτό σίγουρα βρέθηκαν και κάποιοι με ψευδή στοιχεία που χώθηκαν στις λίστες. Στο σύνολο, όμως, απ' ότι δείχνουν τα πράγματα το μόνο που τους ένοιαζε ήταν να ανακοινώσουν αρον αρον έναν αριθμό μεταταγμένων χωρίς να ασχοληθούν με τους κανόνες δικαίου ή νομιμότητας. Άλλωστε έχοντας ως οδοστρωτήρες ισοπεδώσει τα πάντα σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα (απολύσεις, μειώσεις μισθών διαθεσιμότητες κλπ), το ζήτημα των μετατάξεων ήταν αγκαθάκι στο πόδι του ελέφαντα..

Αν είσαι μακριά ούτε οργανική σκέφτεσαι ούτε φοβάσαι αν χαρακτηριστείς πλεονάζων.
Κάνεις αίτηση για να πας πιο κοντά στο σπίτι σου.

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13963 στις: Απρίλιος 19, 2015, 12:00:47 μμ »
Αν είσαι μακριά ούτε οργανική σκέφτεσαι ούτε φοβάσαι αν χαρακτηριστείς πλεονάζων.
Κάνεις αίτηση για να πας πιο κοντά στο σπίτι σου.
Ή είχες ήδη μια αίτηση που σε πήγαινε σπίτι σου, το ήξερες κι όλας μέσω πινάκων edatacenter, και "νταβατζιλίκi" στην έκοψαν

Αποσυνδεδεμένος paralias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13964 στις: Απρίλιος 19, 2015, 01:02:55 μμ »
Ή είχες ήδη μια αίτηση που σε πήγαινε σπίτι σου, το ήξερες κι όλας μέσω πινάκων edatacenter, και "νταβατζιλίκi" στην έκοψαν

Συγνώμη rollo_tomassi αλλά αυτό είναι κάτι που έχω ξανακούσει και δε μου φαίνεται πολύ λογικό. Είμαστε πιθανότατα της ίδιας ειδικότητας (Πληροφορικής) και είμαι ένας από αυτούς που είχαν 100+ μόρια. Φυσικά και είχα κάνει με τις εθελοντικές και θα έπαιρνα από τους πρώτους στην πρώτη μου επιλογή. Σε καμία όμως περίπτωση δε σκέφτηκα να μην κάνω με τις "υποχρεωτικές". Νομίζω πως κάποιος που είναι μακριά από την οικογένειά του και "καίγεται" να πάει κοντά της δεν κάνει δεύτερη σκέψη. Δεν παραγνωρίζω βέβαια το κλίμα τρομοκρατίας εκείνη την περίοδο από πολλούς (ακόμα και μέσα σε αυτό το νήμα), όπως επίσης και το "ασαφές" πλαίσιο των υποχρεωτικών. Ανεξάρτητα σε ποια κατηγορία είστε αν έχετε πολλά μόρια να κάνετε ένσταση.

Αποσυνδεδεμένος baxalo2013

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13965 στις: Απρίλιος 19, 2015, 03:03:09 μμ »
Συγνώμη rollo_tomassi αλλά αυτό είναι κάτι που έχω ξανακούσει και δε μου φαίνεται πολύ λογικό. Είμαστε πιθανότατα της ίδιας ειδικότητας (Πληροφορικής) και είμαι ένας από αυτούς που είχαν 100+ μόρια. Φυσικά και είχα κάνει με τις εθελοντικές και θα έπαιρνα από τους πρώτους στην πρώτη μου επιλογή. Σε καμία όμως περίπτωση δε σκέφτηκα να μην κάνω με τις "υποχρεωτικές". Νομίζω πως κάποιος που είναι μακριά από την οικογένειά του και "καίγεται" να πάει κοντά της δεν κάνει δεύτερη σκέψη. Δεν παραγνωρίζω βέβαια το κλίμα τρομοκρατίας εκείνη την περίοδο από πολλούς (ακόμα και μέσα σε αυτό το νήμα), όπως επίσης και το "ασαφές" πλαίσιο των υποχρεωτικών. Ανεξάρτητα σε ποια κατηγορία είστε αν έχετε πολλά μόρια να κάνετε ένσταση.
Είμαστε ίδια κατηγορία.  Νομίζω ότι μια διαφορά μόνο έχουμε:
Βρισκόσουν σε περιοχή που είχε πλεονάζον προσωπικο.

Όταν το υπουργείο βγάζει μια πρόσκληση για το πλεονάζον προσωπικό και λέει ότι εσύ δεν ανήκεις σε αυτή την κατηγορία και ταυτόχρονα αναμένεις την ολοκλήρωση των εθελοντικών για ποιό λόγο να κάνεις αίτηση;
Είναι γνωστό ότι μέχρι την τελευταία μέρα των υποχρεωτικών υπήρχαν ανακοινώσεις ότι θα γίνουν οι εθελοντικές ή θα ενσωματωθούν στις υποχρεωτικές. Φυσικά, το υπουργείο με δική του ευθύνη δεν έλεγε τίποτα επίσημα, δεν έδινε καμία διευκρίνηση και άφηνε να επικρατεί ένα κλίμα παραπληροφόρησης.

Γιατί να είχες εσύ δικαίωμα να κάνεις αίτηση και όχι εγω;(καταλαβαίνεις, φυσικά, ότι δεν μιλάω για εσένα προσωπικα).
Εγώ δυο χρόνια και ακόμα να πάρω απάντηση στα ερωτήματα/ενστάσεις μου... άρα καταλαβαίνεις ότι τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά...

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13966 στις: Απρίλιος 19, 2015, 03:48:18 μμ »
Είμαστε ίδια κατηγορία.  Νομίζω ότι μια διαφορά μόνο έχουμε:
Βρισκόσουν σε περιοχή που είχε πλεονάζον προσωπικο.

Όταν το υπουργείο βγάζει μια πρόσκληση για το πλεονάζον προσωπικό και λέει ότι εσύ δεν ανήκεις σε αυτή την κατηγορία και ταυτόχρονα αναμένεις την ολοκλήρωση των εθελοντικών για ποιό λόγο να κάνεις αίτηση;
Είναι γνωστό ότι μέχρι την τελευταία μέρα των υποχρεωτικών υπήρχαν ανακοινώσεις ότι θα γίνουν οι εθελοντικές ή θα ενσωματωθούν στις υποχρεωτικές. Φυσικά, το υπουργείο με δική του ευθύνη δεν έλεγε τίποτα επίσημα, δεν έδινε καμία διευκρίνηση και άφηνε να επικρατεί ένα κλίμα παραπληροφόρησης.

Γιατί να είχες εσύ δικαίωμα να κάνεις αίτηση και όχι εγω;(καταλαβαίνεις, φυσικά, ότι δεν μιλάω για εσένα προσωπικα).
Εγώ δυο χρόνια και ακόμα να πάρω απάντηση στα ερωτήματα/ενστάσεις μου... άρα καταλαβαίνεις ότι τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά...
Τα λες πολύ σωστά.

Επίσης γιατί να κάνεις αίτηση με τις υποχρεωτικές όταν εκεί που θες να πας δεν δίνει κενά?
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος paralias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13967 στις: Απρίλιος 19, 2015, 05:42:30 μμ »
Είμαστε ίδια κατηγορία.  Νομίζω ότι μια διαφορά μόνο έχουμε:
Βρισκόσουν σε περιοχή που είχε πλεονάζον προσωπικο.

Όταν το υπουργείο βγάζει μια πρόσκληση για το πλεονάζον προσωπικό και λέει ότι εσύ δεν ανήκεις σε αυτή την κατηγορία και ταυτόχρονα αναμένεις την ολοκλήρωση των εθελοντικών για ποιό λόγο να κάνεις αίτηση;

Ναι όντως, η περιοχή μου έδινε πλεόνασμα. Έχεις απόλυτο δίκιο. Πιθανότατα δεν θα έκανα αίτηση και εγώ στη θέση σου. Απ' ότι φαίνεται έκαναν μόνον κάποιοι "καλά πληροφορημένοι" ή απλά τυχεροί. Ακόμα όμως και αν δεν έκανες αρχικά αίτηση δε θα μπορούσες να στηρίξεις την ένστασή σου σε αυτό ακριβώς το σημείο; Ότι και να λέμε η διαδικασία των "υποχρεωτικών" αδίκησε πολλούς και ευνόησε κάποιους άλλους. Κατανοητή λοιπόν η οργή αυτών που αδικήθηκαν. Γι' αυτό πήγαμε να κάνουμε δήλωση για τοποθέτηση τώρα και βλέπεις να υπάρχουν διαφορές 50+ μόρια μεταξύ των συναδέλφων ενώ μπήκαμε όλοι ταυτόχρονα. Αν είχαν γίνει οι εθελοντικές οι διαφορές αυτές θα ήταν πολύ μικρότερες.

Αποσυνδεδεμένος paralias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13968 στις: Απρίλιος 19, 2015, 05:45:57 μμ »
Επίσης γιατί να κάνεις αίτηση με τις υποχρεωτικές όταν εκεί που θες να πας δεν δίνει κενά?

Ναι όντως έχεις δίκιο.

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13969 στις: Απρίλιος 19, 2015, 06:19:27 μμ »
Συνάδελφε paralia, όπως αντιλαμβάνεσαι περιττεύει να σου απαντήσω, μάλλον κατάλαβες τι εννοούμε.
Αν η περιοχή σου έδινε 2 πλεονάσματα και είχες 10 "από κάτω" και ταυτόχρονα έπαιρνες σίγουρα στις εθελοντικές, γιατί να κάνεις στις υποχρεωτικές όταν ο ίδιος ο υπουργός ΔΕΝ ΑΠΕΚΛΕΙΕ να μετακινηθείς και ΕΚΤΟΣ των επιλογών σου, σε διοικητικές θέσεις εντός περιφέρειας (να είσαι από Κεντρική Μακεδονία δηλαδή και να σε μετατάξουν σε διοικητική θέση Δωδεκάνησα-Κυκλάδες, βράσε ρύζι μετά);
Ναι. Ευνοήθηκαν όσοι ήξεραν και όσοι ρίσκαραν.
Αν θεωρούμε ότι οι υπηρεσιακές μεταβολές μας είναι χρηματιστήριο, ε ας το συνεχίσουμε το έργο

υ.γ. Για όλους αυτούς τους λόγους έπρεπε να συμφωνήσουμε όλοι σε μια λύση σαν αυτή που είχα προτείνει εξ αρχής.
Τώρα ας το "ρισκάρουμε" στο Σ.Τ.Ε.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2015, 06:21:47 μμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος skiritisa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13970 στις: Απρίλιος 19, 2015, 08:51:41 μμ »
rollo_tomassi  συγχαρητήρια  :)
Όχι όσοι ρίσκαραν αγαπητέ μου ΟΣΟΙ ΗΞΕΡΑΝ για αυτό είμαι απόλυτα σίγουρη.... Συνάδελφός μου με λιγότερα μόρια από εμένα και φίλος με οργανική Δωδεκάνησα...μου το επιβεβαίωσε. Επικοινωνούσαμε με τις ώρες τις μέρες εκείνες, του έδινα κουράγιο και όλες τις πληροφορίες που ήξερα, μέχρι για τα κενά της περιοχής μου και χιλιομετρικές αποστάσεις και για το τι θα δηλώσει 1η και τι 2η επιλογή (στο τόπο του δεν υπήρχαν τότε θέσεις - πήγε αργότερα δια της ενστάσεως). Αφού καταλήξαμε το βράδυ 1,30 τη νύχτα  πριν κάνει την αίτηση το επόμενο πρωϊνό, πως θα βάλει 1η επιλογή  Αθήνα που ήταν και πιο πολλές οι θέσεις άρα και πιο πολλές οι πιθανότητες και 2η την περιοχή μου, σαν τόπος πιο κοντά στο σπίτι του, όταν βγήκε η λοταρία πήγε σε νομό δίπλα από το δικό του που είχε δώσει μόνο γύρω στις 10 θέσεις πάνω κάτω.... τον ρώτησα λοιπόν και εγώ αν το είδε στον ύπνο του και έβαλε 1η επιλογή το συγκεκριμένο ;D ντράπηκε οφείλω να το ομολογήσω... άρχισε να λέει πως το έψαξε πάρα πολύ.....(τα ψέματα δεν είναι το στοιχείο του) και έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι...Χάθηκε έτσι ένας φίλος 22 χρόνων.... προς τιμή του δεν ξαναπήρε ούτε τηλέφωνο. Του έστειλα και εγώ μια σούμα όταν έμαθα πως αποκαταστάθηκε στο τόπο του και μια φωτογραφία από τα παλιά, τότε που ονειρευόμασταν  ένα καλύτερο κόσμο και μετρούσαμε το χαρτζιλίκι μας για να αγοράσουμε μια μπύρα στα δύο.... και μου έστειλε μόνο ένα μήνυμα: ΣΥΓΝΩΜΗ
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 20, 2015, 12:44:16 πμ από skiritisa »

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13971 στις: Απρίλιος 19, 2015, 09:00:57 μμ »
Αυτά να τα βλέπουν οι υπέρμαχοι της διαδικασίας...

Οι υποχρεωτικές είναι ένα έκτρωμα και πρέπει να τελειώνουμε με αυτές.

Ακύρωση και ξανά η διαδικασία με τα σωστά κριτήρια.
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 437
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 418
Σύνολο: 425

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.