*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4324176 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17570 στις: Ιούλιος 01, 2015, 05:48:22 μμ »
Δίνεται η δυνατότητα σε εκπαιδευτικούς των κλάδων ΠΕ05, ΠΕ06, ΠΕ07, ΠΕ08, ΠΕ11, ΠΕ16, ΠΕ19-20 και ΠΕ32 δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που επιθυμούν να αποσπαστούν σε σχολεία της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης να περιλάβουν στην αίτησή τους και την επιλογή «Επιθυμώ απόσπαση και σε πρωτοβάθμια εκπαίδευση». Στην περίπτωση αυτή, επειδή τα ΠΥΣΔΕ και ΠΥΣΠΕ συμπίπτουν, η αναγραφή συγκεκριμένου ΠΥΣΔΕ προτίμησης θα λαμβάνεται και ως αίτηση στο αντίστοιχο ΠΥΣΠΕ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:39:10 »

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17571 στις: Ιούλιος 02, 2015, 05:06:51 μμ »
Παράθεση
Όπως φαίνεται η αντιστροφη μέτρηση έχει αρχίσει και σιγά σιγά βγαίνουν οι αποφάσεις των Διοικητικών Εφετείων που δικαιώνουν όσους έχουν προσφύγει.

Το σιγά σιγά που το βρήκες; από το 2014 υπάρχουν αποφάσεις που δικαιώνουν εκαπιδευτικούς και με αυτές στο χέρι κάνα  ένσταση και δικαιώθηκαν.... τι πάθατε και γραφετε για δικαστικές αποφάσεις τώρα; πέρνα λίγο από το τμήμα μετατάξεων στο υπουργείο και θα σου πουν για τα δικαστικά (που είναι παρα πολλά)... μακάρι να δικαιωθούν όλοι και να πάρουν τις θέσεις που πρέπει! το να διαφημίζετε τις δικαστικές αποφάσεις σαν κάτι το νέο κρύβει ή έλλειψη ενημέρωσης ή έλλειψη επιχειρημάτων...

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17572 στις: Ιούλιος 02, 2015, 06:35:39 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα.

Ιστορικές στιγμές ζούμε και στη συζήτηση στο pde για το μεγαλύτερο σκάνδαλο στις υπηρεσιακές μεταβολές των εκπαιδευτικών από την πτώση της χούντας το 1974.
Επιτέλους και ο ΝΟΜΙΜΟΣ παραδέχεται πως δεν είναι "ΟΛΑ ΚΑΛΑ-ΟΛΑ ΑΝΘΗΡΑ", όπως ισχυρίζονται εδώ και μήνες οι γνωστοί "χασοδίκες". Συμφωνεί απόλυτα πως έγιναν "υπερπηδήσεις"....
 Ελπίζω να συμφωνήσει απόλυτα και για τα "ανεμογκάστρια", που υπάρχουν σε όλους τους κλάδους. Θυμίζω:

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΕΝΩΣΗ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

www.deutsch.gr  ●  info@deutsch.gr


Αθήνα, 07-01-2015

Αρ. Πρωτ.: 85/2014

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Λοβέρδος: Μεταθέσεις στην Πέλλα, γρήγορα και με … ΦΕΚ!

Με το στόμα ανοικτό έχει αφήσει ο Υπουργός Παιδείας & Θρησκευμάτων κ. Α. Λοβέρδος ολόκληρη την εκπαιδευτική κοινότητα στην Πέλλα με την Υπουργική Απόφαση (ΦΕΚ 1780/30-12-2014/τεύχος Γ΄) για τις μετατάξεις εκπαιδευτικών από τη Δευτεροβάθμια στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση. Δεκάδες συνάδελφοι όλων των ειδικοτήτων απευθύνθηκαν και στο Δ.Σ. της Πανελλήνιας Ένωσης Καθηγητών Γερμανικής Γλώσσας Π.Ε. και στο Δ.Σ. του Παραρτήματος Βόρειας Ελλάδας της Ένωσής μας, με την απορία πως είναι δυνατόν να συμπεριλαμβάνεται στην 6η φάση μετατάξεων εκπαιδευτικών και η μετάταξη εκπαιδευτικού Γερμανικής Φιλολογίας από τη Δευτεροβάθμια Πέλλας, ενώ στις προηγούμενες πέντε φάσεις (επί της θητείας του Καθηγητή Κ. Αρβανιτόπουλου στο Υ.ΠΑΙ.Θ) δε συνέβη κάτι παρόμοιο.

Φαίνεται πως στο γραφείο του κ. Λοβέρδου έχουν μπερδέψει τις υποχρεωτικές μετατάξεις με τις μεταθέσεις! Διότι σύμφωνα με τις διατάξεις του Νόμου 4172/2013 εκδόθηκαν διαπιστωτικές πράξεις από τον Υπουργό Παιδείας και σύμφωνα με αυτές δεν διαπιστώθηκε πλεόνασμα εκπαιδευτικού Γερμανικής Φιλολογίας στην Περιφερειακή Ενότητα Πέλλας. Εφόσον δε διαπιστώθηκε επισήμως πλεόνασμα, ποια είναι η νομιμοποιητική βάση, πάνω στην οποία στηρίχτηκε η εν λόγω ενέργεια;

Συνολικότερα, επιφυλασσόμαστε σε επόμενη συνεδρίαση του Δ.Σ. να εξετάσουμε συνολικά το θέμα των μετακινήσεων από τη Δευτεροβάθμια στην Πρωτοβάθμια εκπαίδευση, καθώς και η 6η φάση υποχρεωτικών μετατάξεων διόγκωσε τα ήδη υπαρκτά προβλήματα, που είχαν επισημανθεί.

Αναμένουμε από τον κ. Λοβέρδο να απαντήσει εγγράφως στο συγκεκριμένο θέμα που θέσαμε παραπάνω.

Καλή χρονιά σε όλους/ες!

Το Δ.Σ. της Π.Ε.ΚΑ.ΓΕ.Π.Ε

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17573 στις: Ιούλιος 02, 2015, 10:10:45 μμ »
@ forschung

Αγαπητέ μου έχεις χάσει κάθε έλεγχο...... Κρίμα γιατι είσαι εκπαιδευτικός, αν δεν είσαι troll
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2015, 11:31:10 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:39:10 »

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17574 στις: Ιούλιος 03, 2015, 07:05:18 μμ »
@ forschung

Αγαπητέ μου έχεις χάσει κάθε έλεγχο...... Κρίμα γιατι είσαι εκπαιδευτικός, αν δεν είσαι troll

Τσιτωμένα τα νεύρα βλέπω ... αλλά από «ψητό» τίποτα.
Κρίμα γιατί η «άσκηση» ήταν εύκολη και μπορούσες άνετα να γράψεις πάνω από τη βάση, διότι το θέμα «ανεμογκάστρι» είναι όντως «ευκολάκι».
Έχει και πολύ πιο δύσκολα και δυσεπίλυτα θέματα ….

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17575 στις: Ιούλιος 03, 2015, 08:02:19 μμ »
Τσιτωμένα τα νεύρα βλέπω ... αλλά από «ψητό» τίποτα.
Κρίμα γιατί η «άσκηση» ήταν εύκολη και μπορούσες άνετα να γράψεις πάνω από τη βάση, διότι το θέμα «ανεμογκάστρι» είναι όντως «ευκολάκι».
Έχει και πολύ πιο δύσκολα και δυσεπίλυτα θέματα ….

Επειδή ο κόσμος χάνεται και εσύ συνεχίζεις να τρολλάρεις σου θυμίζω τι έγραφα πριν δυο μήνες.
Λυπάμαι, αλλά έχεις ξεφύγει εντελώς. Σκοπός σου είναι να στοχοποιεις  όποιον νομίζεις ότι δήθεν καλύπτει παρανομίες.

Παράθεση
Το ΥΠΟΠΑΙΘ θα έπρεπε να καλέσει ΔΟΕ, ΟΛΜΕ, αιρετούς ΚΥΣΔΕ/ΚΥΣΠΕ και τους προέδρους των επιστημονικών ενώσεων,  να τους ενημερώσει για τα αποτελέσματα του ελέγχου εγγράφως, να τους προτείνει τις δυνατές λύσεις με τα υπέρ και τα κατά και να ζητήσει την άποψη τους εντός συντόμου χρονικού διαστήματος(3-4 ημέρες). Επίσης πρέπει να αναρτήσει τα μόρια και τις προτιμήσεις των 5700 αιτήσεων.
Αντί να ενεργήσει έτσι, αφήνει το θέμα να σέρνεται και να δημιουργούνται αντιπαλότητες.

Παράθεση
« Απάντηση #16333 στις: Μάιος 27, 2015, 06:06:16 μμ »
Επειδή προσωπικά βαρέθηκα όλη αυτή την παραφιλολογία και επειδή δεν αδίκησα κανέναν, ας δώσουν όλες τις αιτήσεις στην δημοσιότητα για να γνωρίζουμε τι ακριβώς έγινε και τι δεν έγινε. Όλα τα άλλα είναι φθηνές δικαιολογίες. Παρατηρώ όμως ότι όσοι κραύγαζαν και σήκωναν σκόνη για διαφάνεια, πνίγηκαν μέσα στις ίδιες τους τις κραυγές και την ίδια τους την σκόνη. Δεν είμαι διατεθειμένος να παίξω το πολιτικό ή παραπολιτικό παιχνίδι κανενός. Δεν δέχομαι την συλλογική ευθύνη και όσοι παρανόμησαν, όποιοι και αν είναι αυτοί ας υποστούν τις συνέπειες των πράξεων τους.
ΥΓ.. Υπάρχει και ένας μύθος για όλα αυτά, αλλά δεν θέλω να τον γράψω προς το παρόν.
Και επειδή είσαι υπέρμαχος της διαφάνειας απάντησε μου με δικά σου λόγια:
*Γιατί δεν ανακοινώνει τα μόρια και τις προτιμήσεις το ΥΠΟΠΑΙΘ;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 04, 2015, 05:53:43 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος vasilianna1980

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17576 στις: Ιούλιος 03, 2015, 09:59:57 μμ »
Γεια σας.....μολίς έκανα εγγραφή στο forum γιατί με ενδιαφέρει το θέμα.......αν και εξ' αιτίας της αδειας ανατροφης ......έχω μείνει πίσω.....θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε τίποτα για τις εθελοντικές μετατάξεις (αυτες πριν τις υποχρεωτικές)??? Ο λόγος που ρωτώ είναΙ ο εξής...αυτη την εβδομάδα πηγα στο γραφείο της περιοχής μου να κάνω την αίτηση απόσπασης...ακούω δυο υπαλλήλους να συζητάνε για τις εθελοντικές μεταταξεις. Ρωτώ λοιπόν τον έναν τι συμβαίνει με το εν λογο θεμα και μου απανταει οτι εγκριθηκαν καποιες μεταταξεις αλλα εχουν κυκλοφορησει οι λιστες με τα ονοματα μονο ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΑ (δηλαδη δεν εχουν ανακοινωθει σε καποιο site επισημα) αλλα εχουν αποσταλει υπηρεσιακα στις δ/νσεις ΛΙΣΤΕΣ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ που πηραν μεταταξη ΣΕ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ και οτι περιμενουν το ΦΕΚ.  Εγω θυμαμαι οτι οι εθελοντικες αφορουσαν μονο μεταταξη σε πρωτοβαθμια...
Γνωριζει καποιος σχετικα με αυτο το θεμα των εθελοντικων??
Και κατι ακομα επειδη ειμαι ακομα μια εκπαιδευτικος που εκανε αιτηση για τις υποχρεωτικες μεταταξεις και εχω κανεις και 3 φορες ενσταση.....!!!!!Ολα αυτα πριν 1,5 χρονο !!!!ΠΡΕΠΕΙ να κανω κατι τωρα....να ξαναστειλω καμια ενσταση?
Θα ηθελα να ακουσω τις συμβουλες σας......

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17577 στις: Ιούλιος 03, 2015, 10:20:29 μμ »
Επειδή ο κόσμος χάνεται και εσύ συνεχίζεις να τρολλάρεις σου θυμίζω τι έγραφα πριν δυο μήνες.
Λυπάμαι, αλλά έχεις ξεφύγει εντελώς. Σκοπός σου είναι να στοχοποιεις  όποιον νομίζεις ότι δήθεν καλύπτει παρανομίες.

Και επειδή είσαι υπέρμαχος της διαφάνειας απάντησε μου με δικά σου λόγια:
*Γιατί δεν ανακοινώνει τα μόρια και τις προτιμήσεις το ΥΠΟΠΑΙΘ;;

Δεν ξέρω κάτι για τις ανακοινώσεις του Υπουργείου, εγώ εσένα ρώτησα: Με το "ανεμογκάστρι" συμφωνείς; Αποφεύγεις εδώ και μήνες να απαντήσεις. ΓΙΑΤΙ;;;;
Ενημέρωση για το "ανεμογκάστρι" στο http://deutsch.gr/data_info.php?data_id=3507&cat=24577

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17578 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:35:47 μμ »
@vasilianna1980

Ίσως να παραπλανήθηκες από τον τίτλο του νήματος,
κάνε στον εαυτό σου μία χάρη και πάρε ένα τηλέφωνο ή δύο στα τμήματα κινητικότητας α/θμιας και β/θμιας (!!!)
http://www.minedu.gov.gr/2015-03-09-08-41-26/2015-03-10-09-50-59/2015-03-10-09-52-38/2015-03-10-09-56-13
http://www.minedu.gov.gr/2015-03-09-08-41-26/2015-03-10-09-50-59/2015-03-10-09-59-10/2015-03-10-10-12-21
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος anasteli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17579 στις: Ιούλιος 08, 2015, 09:56:57 πμ »
mpratis fB:7-7-15

Αυτή τη βδομάδα θα αποφασισθεί ,από την ηγεσία του υπουργείου, τι θα γίνει με τις μεταθέσεις των ειδικοτήτων της α/θμιας.Μεταθέσεις θα γίνουν.Το θέμα είναι αν θα συσταθούν νέες οργανικές και τι θα γίνει με τις μετατάξεις.
Την Παρασκευή,κατά πάσα πιθανότητα,θα εξετασθούν οι αμοιβαίες μεταθέσεις δασκάλων και νηπιαγωγών.

Αποσυνδεδεμένος vaggis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1138
  • Φύλο: Άντρας
  • i love education
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17580 στις: Ιούλιος 08, 2015, 11:01:46 πμ »
Δημήτρης Μπράτης
Με αφορμή ερωτήματά σας ,σχετικά με τις υπηρεσιακές μεταβολές των εκπκών της ΠΕ ,σας ενημερώνω για τα εξής:
1.Προχωρά η διαδικασία σύστασης οργανικών θέσεων των κοινών ειδικοτήτων στην ΠΕ και πιθανόν αύριο να εκδοθεί η υπουργική απόφαση.Μόλις συσταθούν οι θέσεις θα γίνουν οι μεταθέσεις ειδικοτήτων.Οι θέσεις που προβλέπονται είναι οι εξής:
ΠΕ 06:1284
ΠΕ 11: 1277
ΠΕ 16: 758
Σύνολο κοινών ειδικοτήτων 3319.
Θα ακολουθήσει η διαδικασία σύστασης οργανικών θέσεων των μη κοινών ειδικοτήτων ,που δεν επηρεάζουν τις μεταθέσεις της ΠΕ.Οι θέσεις των μη κοινών ειδικοτήτων έχουν ως εξής:
ΠΕ 05:552
ΠΕ 07:471
ΠΕ 08:1113
ΠΕ 32: 841ΠΕ19,20: 1379
Σύνολο μη κοινών ειδικοτήτων:4356
ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ: 7675 οργανικές.
2.Οι αμοιβαίες μεταθέσεις,δασκάλων και νηπιαγωγών, πιθανόν να εξετασθούν ως το τέλος της βδομάδας.
3.Για τις αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ ,καθώς και σε φορείς δεν υπάρχει ακόμα κανένα χρονοδιάγραμμα.
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17581 στις: Ιούλιος 08, 2015, 03:54:21 μμ »
Γεια σας.....μολίς έκανα εγγραφή στο forum γιατί με ενδιαφέρει το θέμα.......αν και εξ' αιτίας της αδειας ανατροφης ......έχω μείνει πίσω.....θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε τίποτα για τις εθελοντικές μετατάξεις (αυτες πριν τις υποχρεωτικές)??? Ο λόγος που ρωτώ είναΙ ο εξής...αυτη την εβδομάδα πηγα στο γραφείο της περιοχής μου να κάνω την αίτηση απόσπασης...ακούω δυο υπαλλήλους να συζητάνε για τις εθελοντικές μεταταξεις. Ρωτώ λοιπόν τον έναν τι συμβαίνει με το εν λογο θεμα και μου απανταει οτι εγκριθηκαν καποιες μεταταξεις αλλα εχουν κυκλοφορησει οι λιστες με τα ονοματα μονο ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΑ (δηλαδη δεν εχουν ανακοινωθει σε καποιο site επισημα) αλλα εχουν αποσταλει υπηρεσιακα στις δ/νσεις ΛΙΣΤΕΣ ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ που πηραν μεταταξη ΣΕ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ και οτι περιμενουν το ΦΕΚ.  Εγω θυμαμαι οτι οι εθελοντικες αφορουσαν μονο μεταταξη σε πρωτοβαθμια...
Γνωριζει καποιος σχετικα με αυτο το θεμα των εθελοντικων??
Και κατι ακομα επειδη ειμαι ακομα μια εκπαιδευτικος που εκανε αιτηση για τις υποχρεωτικες μεταταξεις και εχω κανεις και 3 φορες ενσταση.....!!!!!Ολα αυτα πριν 1,5 χρονο !!!!ΠΡΕΠΕΙ να κανω κατι τωρα....να ξαναστειλω καμια ενσταση?
Θα ηθελα να ακουσω τις συμβουλες σας......
Να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Είχες κανένα νέο,γιατί δεν σε βρήκα σε αλλη συζήτηση.
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος guest1234

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17582 στις: Ιούλιος 08, 2015, 04:10:16 μμ »
Άντε να δούμε

Δημήτρης Μπράτης
Με αφορμή ερωτήματά σας ,σχετικά με τις υπηρεσιακές μεταβολές των εκπκών της ΠΕ ,σας ενημερώνω για τα εξής:
1.Προχωρά η διαδικασία σύστασης οργανικών θέσεων των κοινών ειδικοτήτων στην ΠΕ και πιθανόν αύριο να εκδοθεί η υπουργική απόφαση.Μόλις συσταθούν οι θέσεις θα γίνουν οι μεταθέσεις ειδικοτήτων.Οι θέσεις που προβλέπονται είναι οι εξής:
ΠΕ 06:1284
ΠΕ 11: 1277
ΠΕ 16: 758
Σύνολο κοινών ειδικοτήτων 3319.
Θα ακολουθήσει η διαδικασία σύστασης οργανικών θέσεων των μη κοινών ειδικοτήτων ,που δεν επηρεάζουν τις μεταθέσεις της ΠΕ.Οι θέσεις των μη κοινών ειδικοτήτων έχουν ως εξής:
ΠΕ 05:552
ΠΕ 07:471
ΠΕ 08:1113
ΠΕ 32: 841ΠΕ19,20: 1379
Σύνολο μη κοινών ειδικοτήτων:4356
ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ: 7675 οργανικές.
2.Οι αμοιβαίες μεταθέσεις,δασκάλων και νηπιαγωγών, πιθανόν να εξετασθούν ως το τέλος της βδομάδας.
3.Για τις αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ ,καθώς και σε φορείς δεν υπάρχει ακόμα κανένα χρονοδιάγραμμα.

Αποσυνδεδεμένος vadi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17583 στις: Ιούλιος 08, 2015, 09:30:52 μμ »
Όντως διαβιβάστηκε το αίτημα με τις προανεφερόμενες υπό σύσταση οργανικές θέσεις από τη Διεύθυνση Σπουδών του Υποπαιθ στο ΓΛΚ. Δε νομίζω όμως να εκδοθεί αύριο υπουργική απόφαση, πριν την έγκριση τους από το ΓΛΚ, εκτός και αν γίνουν όλα με ταχύτητα φωτός...
Κανείς δε μπορεί να μάθει ό,τι νομίζει πώς ξέρει ήδη. Επίκτητος

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159560
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 322
Σύνολο: 334

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.