*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4328011 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gioas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 389
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2702 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:10:55 πμ »

Δεν υπάρχει απόφαση που να ευνοεί όλους, δυστυχώς. Αλλά για μένα, το πιο δίκαιο είναι να μετακινηθούν όσοι είναι στη διάθεση. Και μακάρι να μη γίνουν αλχημείες.



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:08:35 »

Αποσυνδεδεμένος sympe40

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2703 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:17:21 πμ »

Δεν υπάρχει απόφαση που να ευνοεί όλους, δυστυχώς. Αλλά για μένα, το πιο δίκαιο είναι να μετακινηθούν όσοι είναι στη διάθεση. Και μακάρι να μη γίνουν αλχημείες.

Για σένα γιατί έτσι σε βολεύει.Έτσι θα γίνει αφού το θές.Και εγώ μαζί σου.Πές μου με πόσα μόρια ήρθες στον μέρος σου και  πόσα χρόνια προυπηρεσία έχεις.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2704 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:21:46 πμ »
Προσωπικα δεν με νοιαζει καθολου αν θα ευνοηθουν ολοι φιλτατε.
Με νοιαζει οτι αυτες οι μεταταξεις των 900,ηταν ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΕΣ,εγιναν πολυ πρωτου γινουν ολα αυτα που γινονται,το υπουργειο δημιουργησε νεους κλαδους στην Α/θμια,ΟΠΟΙΟΣ ΗΘΕΛΕ Ας ΕΚΑΝΕ ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ .
Τωρα,που χεστηκατε ολοι απο την τρομαρα σας για να μην χασετε την θεσουλα σας,ΣΑς ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ;Ειχα μια σκασιλα.Οταν εγω ελεγα οτι θελω μεταταξη στο δημοτικο,οι αλλοι με κοιταγαν με μισο ματι και υποτιμιτικα.Τωρα λοιπον βγαλτε το σκασμο .
Το δικαιο φιλτατε ειναι οτιο το υπουργειο ιδρυσε νεους κλαδους στην Α/ΘΜΙΑ,εδωσε την ευκαιρια να κανουν αιτηση οσοι ηθελαν πραγματικα,αυτες οφειλουν ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ,Οπως εξαλλου και η ΟΛΜΕ αυτο λεει,και μετα οτι περισσεψει.Διοτι δεν ειμαστε στραγαλλια φιλτατε καποιοι να παιζουν με την ζωη μας.Απλα και δικαια.Αν ψαχνεις για το δικαιο,ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2013, 01:23:39 πμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος pankol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2705 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:22:21 πμ »
Και λεω παλι γιατι να μη γινουν και εκτος ΠΥΣΔΕ;Οι οργανικες ειναι κτηση καθενος;Γιατι να μη γινει πανελλαδικα;

Δεν ξέρω αν θα γίνουν εντός ΠΥΣΔΕ, δεν έχω πληροφορίες. Αλλά είναι λογικό να γίνουν διότι θα δημιουργηθεί τεράστια ανωμαλία διαφορετικά. Θα γίνει μαζική αλλαγή θέσης πληθυσμού. Όλοι στα νησιά και τα δυσπρόσιτα, θα μεταταγούν στα αστικά κέντρα, αφού έχουν πολλά μόρια, ενώ οι των αστικών κέντρων θα περισσέψουν, οπότε μετά  θα μετατεθούν υποχρεωτικά στην επαρχία.
χεχεχε
αναλόγως τι συμφέρει τον καθένα...
Πανελλαδικά λένε αυτοί που δεν είναι ήδη στον τόπο τους.
Στο ΠΥΣΠΕ λένε οι άλλοι.
Το δίκαιο και στους δύο βρίσκεται.
Οι μεν έχουν περισσότερα πια μόρια, σύζυγο και παιδιά ίσως μακριά.
Οι δε, έχουν στεγαστικά κτλ, και η επανέξοδος στην επαρχία θα ήταν οικονομικά πολύ άσχημη + αυτά που είχαν οι πρώτοι.

Ας γίνει το δικαιότερο.
Τι έχει στο μυαλό του ο υπουργός; Δε ξέρω αν έχει σημασία περισσότερο από τη γνώμη κάποιου υπαλλήλου της τριμερούς...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:08:35 »

Αποσυνδεδεμένος sympe40

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2706 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:23:37 πμ »
Προσωπικα δεν με νοιαζει καθολου αν θα ευνοηθουν ολοι φιλτατε.
Με νοιαζει οτι αυτες οι μεταταξεις των 900,ηταν ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΕΣ,εγιναν πολυ πρωτου γινουν ολα αυτα που γινονται,το υπουργειο δημιουργησε νεους κλαδους στην Α/θμια,ΟΠΟΙΟΣ ΗΘΕΛΕ Ας ΕΚΑΝΕ ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ .
Τωρα,που χεστηκατε ολοι απο την τρομαρα σας για να μην χασετε την θεσουλα σας,ΣΑς ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ;Ειχα μια σκασιλα.Οταν εγω ελεγα οτι θελω μεταταξη στο δημοτικο,οι αλλοι με κοιταγαν με μισο ματι και υποτιμιτικα.Τωρα λοιπον βγαλτε το σκασμο .
Το δικαιο φιλτατε ειναι οτιο το υπουργειο ιδρυσε νεους κλαδους στην Α/ΘΜΙΑ,εδωσε την ευκαιρια να κανουν αιτηση οσοι ηθελαν πραγματικα,αυτες οφειλουν ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ,ΟΠως εξαλλου και η ΟΛΜΕ αυτο λεει,και μετα ποτι περισσεψει.Διοτι δεν ειμαστε στραγαλλια φιλτατε καποιοι να παιζουν με την ζωη μας.Απλα και δικαια.

Μαζί σου αδελφέ.Πολύ καλά τα λές έτσι είναι.Αντε γιατί τα γατάκια βγάλανε γλώσσα τώρα που χέστηκαν.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2707 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:25:34 πμ »
Προσωπικα δεν με νοιαζει καθολου αν θα ευνοηθουν ολοι φιλτατε.
Με νοιαζει οτι αυτες οι μεταταξεις των 900,ηταν ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΕΣ,εγιναν πολυ πρωτου γινουν ολα αυτα που γινονται,το υπουργειο δημιουργησε νεους κλαδους στην Α/θμια,ΟΠΟΙΟΣ ΗΘΕΛΕ Ας ΕΚΑΝΕ ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ .
Τωρα,που χεστηκατε ολοι απο την τρομαρα σας για να μην χασετε την θεσουλα σας,ΣΑς ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ;Ειχα μια σκασιλα.Οταν εγω ελεγα οτι θελω μεταταξη στο δημοτικο,οι αλλοι με κοιταγαν με μισο ματι και υποτιμιτικα.Τωρα λοιπον βγαλτε το σκασμο .
Το δικαιο φιλτατε ειναι οτιο το υπουργειο ιδρυσε νεους κλαδους στην Α/ΘΜΙΑ,εδωσε την ευκαιρια να κανουν αιτηση οσοι ηθελαν πραγματικα,αυτες οφειλουν ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ,ΟΠως εξαλλου και η ΟΛΜΕ αυτο λεει,και μετα ποτι περισσεψει.Διοτι δεν ειμαστε στραγαλλια φιλτατε καποιοι να παιζουν με την ζωη μας.Απλα και δικαια.

Μαζί σου αδελφέ.Πολύ καλά τα λές έτσι είναι.Αντε γιατί τα γατάκια βγάλανε γλώσσα τώρα που χέστηκαν.
Ακριβως αυτο.Οταν τους δωθηκε η ευκαιρια να κανουν μεταταξη,ΤΟ ΑΠΑΞΙΩΣΑΝ.Τωρα θελουν να γινουν οπως τα θελουν αυτοι.Ας εκαναν αιτηση  τοτε.ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΠΕΡΙΣΣΕΨΕΙ.

Αποσυνδεδεμένος gioas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 389
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2708 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:27:42 πμ »

Δεν υπάρχει απόφαση που να ευνοεί όλους, δυστυχώς. Αλλά για μένα, το πιο δίκαιο είναι να μετακινηθούν όσοι είναι στη διάθεση. Και μακάρι να μη γίνουν αλχημείες.

Για σένα γιατί έτσι σε βολεύει.Έτσι θα γίνει αφού το θές.Και εγώ μαζί σου.Πές μου με πόσα μόρια ήρθες στον μέρος σου και  πόσα χρόνια προυπηρεσία έχεις.

Σοβαρά; Δηλαδή στις υποχρεωτικές μετακινήσεις να μην πειραχτούν οι έχοντες οργανική, στις υποχρεωτικές μετατάξεις να δηλώσουν;
Ωραία λογική. Εγώ δεν είπα να μην δίνεται η ευκαιρία σε αυτούς που είναι στη διάθεση να δηλώσουν όπου θέλουν, αν και αυτό δημιουργεί πολλά προβλήματα. Είπα ότι πρέπει να δοθεί η δυνατότητα μόνο σε όσους είναι στη διάθεση. Αν θα γίνουν μόνο εντός ΠΥΣΔΕ θα ευνοηθούν αυτοί, αν θα γίνουν και εκτός, πολύς κόσμος από τα αστικά κέντρα ίσως βρεθεί επαρχία. Εγώ δεν έχω έρθει στην περιοχή μου. Είμαι στη διάθεση, διορίστηκα το 2006, (τότε γράφτηκα και στο pde) και έχω περίπου 60 μόρια.

Αποσυνδεδεμένος gioas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 389
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2709 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:37:19 πμ »
Έχω κάνει και για τις 900. Ο athan123 το ξέρει, αν και μπορείς να δεις τα post μου τότε. Μακάρι να γινόντουσαν οι 900 πρώτα, να αδειάζανε οργανικές και να δινόταν η ευκαιρία σε συναδέλφους να δήλωναν τις οργανικές όσων πήραν μετάταξη και μετά να γινόντουσαν οι υποχρεωτικές μετατάξεις. Αλλά επειδή το υπουργείο μας δεν είναι τόσο οργανωμένο και κινδυνεύει να φύγει κόσμος, πιστεύω πως οι υποχρεωτικές σωστά αφορούν όσους είναι στη διάθεση.

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2710 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:39:47 πμ »
Οι υποχρεωτικες κανονικα ειναι ΑΣΧΕΤΕΣ με τις εθελοντικες.Γκεγκε;Εσεις που ειστε στη διαθεση εχετε λυσσαξει να ερθουν ολα ΟΠΩΣ ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΕΣΑς..ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ.
Οι εθελοντικες των 900 να γινουν κανονικα,και οι υποχρεωτικες εντος πυσδε.Απλα και δικαια.

Αποσυνδεδεμένος sympe40

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2711 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:42:23 πμ »
Έχω κάνει και για τις 900. Ο athan123 το ξέρει αν και μπορείς να δεις τα post μου τότε. Μακάρι να γινόντουσαν οι 900 πρώτα, να αδειάζανε οργανικές και να δινόταν η ευκαιρία σε συναδέλφους να δήλωναν τις οργανικές όσων πήραν μετάταξη και μετά να γινόντουσαν οι υποχρεωτικές μετατάξεις. Αλλά επειδή το υπουργείο μας δεν είναι τόσο οργανωμένο και κινδυνεύει να φύγει κόσμος, πιστεύω πως οι υποχρεωτικές σωστά αφορούν όσους είναι στη διάθεση.

Όχι φιλαράκι θα πρέπει να προηγηθούν οι 900 για να βοηθηθούν οι παλιοί συνάδελφοι με μόρια και μετά οι νεότεροι.Και να πάρουν όσοι πραγματικά θέλανε να πάνε στο δημοτικό.Έτσι να κάτεσεις και εσύ 11 χρονάκια να τα φας στην μάπα μακριά από την οικογένειά σου και μετά αφού φας την κρυάδα και τα λεφτά σου στα ταξίδια να πας όποθ θέλεις.Πως να το κάνουμε έτσι γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2712 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:44:19 πμ »
Όταν κάποιος λαμβάνει μετάταξη (από τη μία βαθμίδα στην άλλη εν προκειμένω), μεταφέρει την ΟΡΓΑΝΙΚΗ του στην καινούργια του θέση, δεν την αφήνει πίσω κενή για κάποιον άλλο...Κάποιοι, έχουν μπερδέψει τις μεταθέσεις με τις μετατάξεις νομίζω...

Αποσυνδεδεμένος sympe40

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2713 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:46:51 πμ »
Όταν κάποιος λαμβάνει μετάταξη (από τη μία βαθμίδα στην άλλη εν προκειμένω), μεταφέρει την ΟΡΓΑΝΙΚΗ του στην καινούργια του θέση, δεν την αφήνει πίσω κενή για κάποιον άλλο...Κάποιοι, έχουν μπερδέψει τις μεταθέσεις με τις μετατάξεις νομίζω...

Ρε ποιες οργανικές πάνε οι οργανικές πετάξανε.Άλλαξε το ωρολόγιο πρόγραμμα στα σχολεία γυμνάσια, λύκεια.Δεν θα υπάρχουν οργανικές δεν το πήρες χαμπάρι.

Αποσυνδεδεμένος gioas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 389
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2714 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:48:35 πμ »
Τον Απρίλη είχαμε 21 ώρες ωράριο, τώρα 23. Το 2010 έπαιρνα 1200 € τώρα 920. Τι μου λες, ρε φίλε;
Εδώ γλιτώσαμε στο παρά ένα την απόλυση. Δεν καταλαβαίνεις πως δεν ισχύουν τα ίδια πράγματα.





Αποσυνδεδεμένος sympe40

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #2715 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:51:32 πμ »
Τον Απρίλη είχαμε 21 ώρες ωράριο, τώρα 23. Το 2010 έπαιρνα 1200 € τώρα 920. Τι μου λες, ρε φίλε;
Εδώ γλιτώσαμε στο παρά ένα την απόλυση. Δεν καταλαβαίνεις πως δεν ισχύουν τα ίδια πράγματα.

Ακριβώς δεν είναι τα ίδια πράγματα άρα θα πρέπει να ευνοηθούν οι παλαιότεροι αυτοί που έχουν μόρια οικογένεια κ.τ.λ. Αυτοί που τρώνε το μεγαλύτερο αγγούρι.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159774
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 556
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 436
Σύνολο: 449

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.