*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4310163 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4522 στις: Αύγουστος 17, 2013, 10:36:25 μμ »
δε ξέρω αν το έχετε δει:
κάποια ερωτήματα / απαντήσεις από αιρετό του ΑΠΥΣΔΕ Ανατολικής Μακεδονίας /Θράκης:
http://ipaideia.gr/metatakseis-ekpaideutikon-erotimatika-kai-pagides.7c3353870ffcc864e44d4a8c3d4a1d3c.htm
Το είδα και έχω αρχίσει να αγχώνομαι, δεν ξέρω τι να κάνω πλέον.
εγώ ένα μόνο θα επισημάνω ο συγκεκριμένος αιρετός συνεχίζει την κατάπτυστη πρακτική των συναδέλφων του το τελευταίο διάστημα (εσκεμμένη παραπληροφόρηση , πρόκληση σύγχισης σε θέματα όπως υπεραριθμίες/διαθεσιμότητες και τώρα μετατάξεις/διαθεσιμότητες, εδώ λάθος στο 3 του νομικού πλαισίου που παραθέτει)

το άρθρο 73 παρ 1  που επικαλείται για τις μετατάξεις πλεονάζοντος προσωπικού δευτεροβάθμιας (παρ.11 άρθρου 82 του Ν. 4172/2013 ) αφορά τροποποίηση για τις υποχρεωτικες μετατάξεις όσων συναδέλφων (302) εξαιρέθηκαν από τη διαθεσιμότητα
http://www.forin.gr/articles/article/10409/nomos-4174-2013-forologikes-diadikasies-kai-alles-diatakseis

μετά την κατάργηση των κλάδων τους (παρ. 4 άρθρου 82 ν.4172/2013)
η παρ. 2 του ίδιου άρθρου τροποποιεί το "οργανικών θέσων τηςαυτής ή ανώτερης κατηγορίας" που αναφέρεται στην παρ 11 του άρθρου 82 του ν 4172/13 σε "οργανικών θέσεων της αυτής, ανώτερης ή κατώτερης κατηγορίας"
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 18, 2013, 02:30:47 πμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:34:12 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4523 στις: Αύγουστος 17, 2013, 10:40:12 μμ »
δε ξέρω αν το έχετε δει:
κάποια ερωτήματα / απαντήσεις από αιρετό του ΑΠΥΣΔΕ Ανατολικής Μακεδονίας /Θράκης:
http://ipaideia.gr/metatakseis-ekpaideutikon-erotimatika-kai-pagides.7c3353870ffcc864e44d4a8c3d4a1d3c.htm

"Η εγκύκλιος των μετατάξεων είναι ένα υποπροϊόν της μνημονιακής πολιτικής με νομικό πλαίσιο που ξεφεύγει από την ισχύουσα νομοθεσία της εκπαίδευσης, ποντάρει στην πλύση εγκεφάλου που δέχεται όλο το καλοκαίρι η ελληνική κοινωνία με διαθεσιμότητες-απολύσεις κλπ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΓΓΥΑΤΑΙ ΤΗΝ ΤΥΧΗ ΟΣΩΝ ΜΕΤΑΤΑΓΟΥΝ."

ΑΙΡΕΤΟΣ ΑΠΥΣΔΕ μας κρούει τον κώδωνα του κινδύνου συνάδελφοι...
Τι κάνουμε..?
Είναι τελικά οργανικά κενά..?
Σε ένα χρόνο θα υπάρχουν τα ΕΑΕΠ..?

Είναι τελικά τα ΕΑΕΠ σανίδα σωτηρίας ή βάρκα που μπάζει νερά και αργά (σε ένα ή δυο χρόνια, μόλις λήξει το ΕΣΠΑ) θα μας πάρει όλους μαζί της στον βυθό...??
μας κρούει τον κώδωνα ή μας σκάβει το λάκκο?
τόση άγνοια?
αν ο αιρετός δε ξέρει το νομικό πλαίσιο τι τα θέλει τα ενημερωτικά?
για να προσθέσει επιπλέον άγχη και ανασφάλειες? >:(
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4524 στις: Αύγουστος 17, 2013, 11:11:04 μμ »
ήμουν ως πριν λίγο στο γραφείο ( αρρώστια !! ) καθότι η άδειά μου έληξε και απο Δευτέρα τα κεφάλια μέσα! Είπα να πάω, να διαβάσω τα μέιλ και τις εγκυκλίους που ήρθαν στο ενδιάμεσο διάστημα και έχω να πω τα εξής:

 δεν έχει έρθει καμία διευκρίνιση ή οδηγία στις Διευθύνσεις για το τι πρέπει να κάνουν με τις αιτήσεις μετάταξης, αν θα τις ελέγξουν και πώς. Το μόνο που ήρθε είναι πως πρέπει οι εκπαιδευτικοί να παρουσιαστούν στις ΔΔΕ οργανικής τους προσκομίζοντας τον αριθμό πρωτοκόλλου που θα λάβει η αίτησή τους.

έμαθα επίσης πως το site στο οποιο υποβάλλονται οι αιτήσεις αναπτύχθηκε με πλήρη μυστικοπάθεια και πάντως χωρίς τη γνώση του ΙΤΥΕ - οργανισμού που είναι υπεύθυνος για όλες τις άλλες ηλεκτρονικές εφαρμογές του υπουργείου ( όπως τα edata/survey). Αν λοιπόν οι του ΙΤΥΕ δεν έχουν ιδέα για το νέα ηλεκτρονικό σύστημα για τις μετατάξεις ίσως αυτό να σημαίνει κάτι. Ίσως πάλι και όχι αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Θα έλεγα να κρατήσουμε όλοι στάση αναμονής μήπως στο μεταξύ βγουν διευκρινιστικές ή απαντηθούν κάποια εκ των ερωτημάτων που προκύπτουν.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος telos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4525 στις: Αύγουστος 17, 2013, 11:19:13 μμ »
συνάδελφοι ακόμα καθόμαστε και συζητάμε να κανουμε αιτηση ή να μην κανουμε
να βαλουμε ιεκ ή να βαλουμε πρωτοβαθμια
να κανουν αυτοι που εχουν οργανικη ή αυτοι που ειναι στη διαθεση
εγω νομιζω ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΔΡΟΜΟΣ
να τραγουδησουμε ολοι μαζι ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΞΑΣΤΕΡΙΑ
και να τους παρουμε ολους με τα οπλα
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ  ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΑΖΙ
ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:34:12 »

Αποσυνδεδεμένος kris_81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4526 στις: Αύγουστος 17, 2013, 11:27:51 μμ »
ήμουν ως πριν λίγο στο γραφείο ( αρρώστια !! ) καθότι η άδειά μου έληξε και απο Δευτέρα τα κεφάλια μέσα! Είπα να πάω, να διαβάσω τα μέιλ και τις εγκυκλίους που ήρθαν στο ενδιάμεσο διάστημα και έχω να πω τα εξής:

 δεν έχει έρθει καμία διευκρίνιση ή οδηγία στις Διευθύνσεις για το τι πρέπει να κάνουν με τις αιτήσεις μετάταξης, αν θα τις ελέγξουν και πώς. Το μόνο που ήρθε είναι πως πρέπει οι εκπαιδευτικοί να παρουσιαστούν στις ΔΔΕ οργανικής τους προσκομίζοντας τον αριθμό πρωτοκόλλου που θα λάβει η αίτησή τους.

έμαθα επίσης πως το site στο οποιο υποβάλλονται οι αιτήσεις αναπτύχθηκε με πλήρη μυστικοπάθεια και πάντως χωρίς τη γνώση του ΙΤΥΕ - οργανισμού που είναι υπεύθυνος για όλες τις άλλες ηλεκτρονικές εφαρμογές του υπουργείου ( όπως τα edata/survey). Αν λοιπόν οι του ΙΤΥΕ δεν έχουν ιδέα για το νέα ηλεκτρονικό σύστημα για τις μετατάξεις ίσως αυτό να σημαίνει κάτι. Ίσως πάλι και όχι αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Θα έλεγα να κρατήσουμε όλοι στάση αναμονής μήπως στο μεταξύ βγουν διευκρινιστικές ή απαντηθούν κάποια εκ των ερωτημάτων που προκύπτουν.
Οι γνώσεις σου και η προθυμία σου να βοηθήσεις όλους τους συναδέλφους είναι γνωστή..
Σε ευχαριστούμε για τη διαρκή και πάνω από όλα έγκυρη ενημέρωση που μας δίνεις..

Αποσυνδεδεμένος anemoni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4527 στις: Αύγουστος 17, 2013, 11:30:57 μμ »
ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ
Το έχω αναρτήσει και σε άλλο θέμα. Διαβάστε το, αξίζει. Ειδικά όσοι (ακόμα) νομίζουν ότι όλα αυτά γίνονται για το καλό της δημόσιας παιδείας, για να φύγουν οι λιγότερο προσοντούχοι, ικανοί κλπ.
"Στο δρόμο για την ιδιωτική εκπαίδευση"
http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CF%81%CF%8C%CE%BC%CE%BF-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%AF%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AC%CF%86%CF%85%CE%BB%CE%BB%CE%BF%CF%85-%CF%83%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%AD%CF%84%CE%B7

Αποσυνδεδεμένος telos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4528 στις: Αύγουστος 17, 2013, 11:45:39 μμ »
ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4529 στις: Αύγουστος 17, 2013, 11:48:57 μμ »
ήμουν ως πριν λίγο στο γραφείο ( αρρώστια !! ) καθότι η άδειά μου έληξε και απο Δευτέρα τα κεφάλια μέσα! Είπα να πάω, να διαβάσω τα μέιλ και τις εγκυκλίους που ήρθαν στο ενδιάμεσο διάστημα και έχω να πω τα εξής:

 δεν έχει έρθει καμία διευκρίνιση ή οδηγία στις Διευθύνσεις για το τι πρέπει να κάνουν με τις αιτήσεις μετάταξης, αν θα τις ελέγξουν και πώς. Το μόνο που ήρθε είναι πως πρέπει οι εκπαιδευτικοί να παρουσιαστούν στις ΔΔΕ οργανικής τους προσκομίζοντας τον αριθμό πρωτοκόλλου που θα λάβει η αίτησή τους.

έμαθα επίσης πως το site στο οποιο υποβάλλονται οι αιτήσεις αναπτύχθηκε με πλήρη μυστικοπάθεια και πάντως χωρίς τη γνώση του ΙΤΥΕ - οργανισμού που είναι υπεύθυνος για όλες τις άλλες ηλεκτρονικές εφαρμογές του υπουργείου ( όπως τα edata/survey). Αν λοιπόν οι του ΙΤΥΕ δεν έχουν ιδέα για το νέα ηλεκτρονικό σύστημα για τις μετατάξεις ίσως αυτό να σημαίνει κάτι. Ίσως πάλι και όχι αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Θα έλεγα να κρατήσουμε όλοι στάση αναμονής μήπως στο μεταξύ βγουν διευκρινιστικές ή απαντηθούν κάποια εκ των ερωτημάτων που προκύπτουν.

Καταρχην σε ευχαριστουμε πολυ για την ενημερωση. :)
Αυτο που υπογραμμισα..μπορεις να το εξηγησεις λιγο;Δηλαδη τι θα μπορουσε να σημαινει;

Και να σχολιασω λιγο αυτα που λεγονται περι κενων..δηλαδη τι θα γινει αν δεν συμπληρωθουν τα κενα.
Το θεμα ειναι,τι πιστευει ο καθενας ως προτεραιοτητα του υπουργειου και σκοπο.
Δηλαδη..ολο αυτο γινεται για να συμπληρωθουν τα κενα στην α/θμια;Υπαρχει πραγματικα καποιος που πιστευει οτι γινεται για αυτο το ΄λογο;Μα αν γινοταν για αυτο,θα πραγματοποιουσε καταρχην τις εθελοντικες.Τοσες αιτησεις εγιναν.Και μετα..στις ειδικοτητες που δεν ηταν σε αυτες των εθελοντικων,παλι εθελοντικες θα εκανε,ομορφα και ωραια...οπως εγιναν και με τις 900(μαλλον αιωνια τους η μνημη.. :(,χωρις βεβαια να ειμαι και απολυτα σιγουρη,αν δεν το δω να γραφεται επισημα απο το υπουργειο)
Μονο εγω σκεφτομαι οτι ολο αυτο γινεται απλα για να δημοσιευτουν και καλα οι πλεοναζοντες και μετα να εχουμε την επομενη φουρνια διαθεσιμοτητας;
Μην τολμισει κανενας να πει οτι τρομοκρατω τον κοσμο.Τις σκεψεις μου λεω..για αυτο γραφουμε στο φορουμ.
Και ρε παιδια..πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι αυτες οι θεσεις των 900+ δεν υπαρχουν,και εχουν βαλθει να μας πεισουν οτι και καλα θα μπουν..ποτε θα μπουν δηλαδη;;Μας δουλευουν κανονικα;;Δηλαδη αυτα τα πραγματα δεν γινονται οταν δεν υπαρχει καποιος λακος στην φαβα..
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 17, 2013, 11:51:44 μμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4530 στις: Αύγουστος 17, 2013, 11:52:33 μμ »
.......................
"Στο δρόμο για την ιδιωτική εκπαίδευση"
.........................
Το θεωρώ αναμενόμενο της όλης κατάστασης που έχει διαμορφωθεί στη χώρα μας από την (τεχνητή) κρίση και η μόνη λύση είναι η @ν@τροπή του παρόντος σκηνικού!
  

Αποσυνδεδεμένος ath77

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4531 στις: Αύγουστος 17, 2013, 11:52:52 μμ »
???
elenam μήπως είναι παρακινδυνευμένο; Εννοώ ότι αφορά πλεονάζοντες, εσύ έχεις οργανική.
leniao έχεις δίκιο... Ίσως να είναι παρακινδυνευμένο. Όμως από το υπουργείο μου είπαν ότι όλοι μπορούμε να κάνουμε αίτηση. Γι'αυτό και την έκανα...για να ξεκολλήσω ίσως από τη μακρινή μου οργανική μετά από 15 χρόνια...
Το θέμα είναι όμως ότι με τη μετάταξη των 900 είχαμε ελπίδα για οργανική στην πρωτοβάθμια στο νομό που θέλαμε να πάμε, τώρα πέρα από το έτος 2013-14 ποιος μας εγγυάται ότι με τη μετάταξη δε θα χάσουμε και την οργανική που είχαμε και μετά από ένα χρόνο θα ξανακληθούμε να κάνουμε αιτήσεις. Δε βλέπω να αναλύεται εδώ μέσα το γεγονός ότι η νέα εγκύκλιος αναφέρεται μόνο στο επόμενο διδακτικό έτος.
Προσωπικά θα επιθυμούσα να μην επιτρέψει σε όσους έχουν οργανική να κάνουν αίτηση, τουλάχιστον να με βγάλουν απο το δίλημμα... ή να ανακοινώσουν επιτέλους κάτι για τις 900...

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4532 στις: Αύγουστος 17, 2013, 11:53:36 μμ »
Μα ειναι δεδομενο οτι ολα αυτα δεν γινονται για το καλο της δημοσιας παιδεια,αλλα για το καλο της ιδιωτικης παιδειας.Πιο οφθαλμοφανες δεν γινεται.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4533 στις: Αύγουστος 17, 2013, 11:58:44 μμ »
όταν έχεις ως υπουργείο συστήσει ( και πολλαπλώς χρηματοδοτήσει) έναν οργανισμό με σκοπό - μεταξύ άλλων - την ανάπτυξη πληροφοριακών συστημάτων για την μηχανογράφησή σου - όπως τα edata - survey-  ΟΠΣΥΔ -  MYSCHOOL, e -school, μισθοδοσία μέσω ΔΙΑΣ κ.α. ( πράγμα ευκταίο και σωστό κατ' αρχήν ) και ξαφνικά - εν μέσω πρωτοφανών ανακατατάξεων - εμφανίζεις ένα νέο πληροφοριακό σύστημα που ξεφυτρώνει από το πουθενά και για το οποίο δεν υπάρχει καμία ενημερωση ή διαρροή στους καθ' ύλην αρμόδιους ( δηλ. τους του  ΙΤΥΕ) τότε αυτό γινεται για κάποιους λόγους ( αθώους ή όχι )
Αθώους αν υποθέσουμε οτι πρόκειται για αφιλοκερδή προσπάθεια κάποιου ιδιώτη ( πχ αποσπασμένου ΠΕ19 ) που επέδειξε υπερβάλοντα ζήλο  ::) ::)
όχι και τόσο αθώους αν υποθέσουμε ότι πρόκειται για οργανωμένο σχέδιο ώστε να "κόψουν κίνηση" - για λόγους που τουλάχιστον η δική μου φαντασία δεν μπορεί να φτάσει.  8) 8)

Εύχομαι να πρόκειται για το πρώτο. :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος mariacurie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4534 στις: Αύγουστος 18, 2013, 12:09:57 πμ »
Μήπως μας ξεφουρνίσουν μετά από κανένα μήνα ότι χρηματοδότησαν και καμμιά ιδιωτική εταιρεία. Και όλη η φασαρία των μετατάξεων γίνεται για να φτιαχτεί αυτή η εφαρμογή. Αρκετά κυριλέ το εγχειρίδιο χρήσης για να το έχει φτιάξει αποσπασμένος εκπαιδευτικός σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα. Από αυτούς όλα να τα περιμένεις.

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4535 στις: Αύγουστος 18, 2013, 12:14:52 πμ »
Στα ΙΕΚ οι θεσεις δινονται καθαρα διοικητικες;Αποκλειεται να μετατασσομαστε ως εκπαιδευτικοι;

Επίσης, για οσα κενα μεινουν, θα υπαρξει δευτερη φαση και πως θα γινει;
Πιστευω πως θα γινει μεγαλη σφαγη σε οσους υπηρετουν στα μεγαλα αστικα κεντρα καθως παιρνουν 1 μοριο ως συνθηκες διαβιωσης και τωρα, ατομα που εχουν υπηρετησει 4-5 χρονια επαρχια θα πιασουν τις θεσεις. Οποτε αν δεν δεχθουν να μεταταγουν στην επαρχια, ως πλεοναζοντες θα τεθουν σε διαθεσιμοτητα; Και μιλαμε για μεγαλα νουμερα. π.χ. πληροφορικης ή αγγλικης ή γαλλικης ή γυμναστες στην Αττικη.
Τι θα γινουν ολοι αυτοι;

 Και οι 1300 που δεν θα βρουν θεση θα απολυθουν; Η διαθεσιμοτητα, ας μη γελιομαστε, ειναι συνωνυμο της απολυσης...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 18, 2013, 12:16:30 πμ από maria2013 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158564
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 514
Σύνολο: 534

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.