*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4328582 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος John_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4200 στις: Αύγουστος 16, 2013, 01:07:50 πμ »
@John_PE20
Απλά εννοώ ότι δεν κινδυνεύεις αν κάνεις μάθημα! Τώρα το 12 είναι ένας κομβικός αριθμός αλλά δεν το συγχέω με τις "υποχρεωτικές μεταθέσεις" κάτι που άλλωστε δεν υπάρχει ακόμη σε Π.Δ.

Με λίγα λόγια, όσο έχεις ώρες στο σχολείο σου δεν σε κουνάει κανείς. Αυτό εννοούσα.

Στην περίπτωσή μου είμαι στην διάθεση αλλά με πολλά μόρια.
Υπάρχουν όμως και υπεράριθμοι με πολλα χρόνια υπηρεσίας (>12)αλλά λιγότερα μόρια από μένα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:28:20 »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4201 στις: Αύγουστος 16, 2013, 01:11:49 πμ »
Συναδελφικη συμβουλη.Μην ακουτε καποιες φωνουλες που λενε οτι τα πραγματα ειναι πολυ απλα,βαλτε δυο επιλογες και τελειωσε η υποθεση.Καθολου απλα δεν ειναι,και ειναι απολυτα λογικα  ολα αυτα που εκφραζονται και λεγονται.
Δυστυχως καποιοι...φιλοδοξουν να κανουμε το λαθος και να αρπαξουν την ευκαιρια.
Ο καθεις το τομαρι του;;κριμα γμ,τ κριμα!
Κρίμα ε;
Έχεις κάποιες άλλες επιλογές πέρα από τις πολύ απλές της αίτησης;
Τι άλλο υπάρχει περίπτωση να κανεις;
Ποιό τομάρι κοιτάζει ο καθένας;
Εδώ μέχρι να βγεί η εγκύκλιος κάποιοι λύσσαγαν και ορκίζονταν ότι θα είναι εντός ΠΥΣΔΕ. Ε, δεν είναι λοιπον!
Παραφιλολογίες που μόνο συγχίζουν το μυαλό μας και σπαταλάνε την ενέργειά μας.
2 απλές κινήσεις είναι. Αν έχεις αποφασίσει να κάνεις αίτηση κάνε τις και τέρμα. ΆΛλο δεν εχει.
Σημεία και τέρατα έχετε αναλύσει τόσες μέρες εδώ όπως είδες άσκοπα. Διότι δε βλέπω να αλλάζει κάτι στις αιτήσεις.
Καλε μου φιλε.Μπραβο!Συμφωνω απολκυτα μαζι σου.Κανε λοιπον εσυ την αιτουσουλα,κανε αυτες τις 2 κινησεις..και ασε εμας,αν δεν σε πειραζει δηλαδη,να αναλυουμαι κια να υπεραναλυουμε.Δικαιωμα μας δεν ειναι;Δεν σε υποχρεωνει ,νομιζω ,κανενας να μπαινεις και να διαβαζεις το θεμα.
Καλη τυχη. ;D
ΥΓ.Σαφεστατα καιε χω επιλογη.Να μην κανω.Διτιο ειμαι πολυ παλια,εχω 800 τοποθετημενους μετα απο μενα(σε υπέρβολη το 800) και σαφεστατα αν δεν κανει κανενας αιτηση δεν θα παω υποχρεωτικα εγω,αλλα αλλοι.Το θεμα ομως ειοναι οτι εγω ηθελα να παω π[ρωτοβαθμια σε αλλο νομο,και ειχα κανει αιτηση στις εθελοντικες.Οποτε φιλε μου οχι..δεν θα κανω αιτηση ετσι στα αφηφιστα.,..επειδη καποιοι θελουν να κανουμε εμεις για να παραμεινουν αυτοι.Απλα πραγματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 16, 2013, 01:19:15 πμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος John_PE20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4202 στις: Αύγουστος 16, 2013, 01:14:56 πμ »
Αν προσέξει κανείς οι πλεονάζοντες ανά διεύθυνση είναι ίσοι με αυτούς που θα μεταταχθούν υποχρεωτικά σε δημοτικά+σε φορείς οπότε πιστεύω ότι θα γίνουν τοπικά!τώρα γιατί μας βάζουν να κάνουμε αίτηση για όλη την ελλάδα αυτοί ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ!!!
επιπλέον ας μου εξηγήσει κάποιος πως είναι δυνατόν κάποιος που είναι επαρχία χρόνια και έχει μαζέψει μόρια να φάει την θέση από κάποιον που είναι χρόνια πχ θεσσαλονίκη και φυσικά δεν μάζευε μόρια!αν και εμένα θα με βόλευε  ;D αυτός που ήταν θεσσαλονίκη που θα πάει?(αν υποθέσουμε ότι κάνει αίτηση...) :P

Ισως να εξεταστούν πρώτα οι αιτήσεις τοπικά, μετά ανά περιφέρεια και τέλος σε όλη τη χώρα.
Για αυτό σε αφήνουν να επιλέξεις όπου θέλεις, αλλά εξηγούνται και οι τα αθροίσματα των πλεοναζόντων με των μετατασσόμενων τα οποία είναι ίσα σχεδόν σε κάθε διεύθυνση και ανά κλάδο. 

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4203 στις: Αύγουστος 16, 2013, 01:15:45 πμ »
@karpe
Δεν είναι σε όλες τις περιφέρειες οι θέσεις ίσες με αυτούς που θα μεταταχθούν. Συνολικά υπάρχει ένα "gap" περίπου 1300 ατόμων (οι περισσότεροι ΠΕ11).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:28:20 »

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 531
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4204 στις: Αύγουστος 16, 2013, 01:17:17 πμ »
Συναδελφικη συμβουλη.Μην ακουτε καποιες φωνουλες που λενε οτι τα πραγματα ειναι πολυ απλα,βαλτε δυο επιλογες και τελειωσε η υποθεση.Καθολου απλα δεν ειναι,και ειναι απολυτα λογικα  ολα αυτα που εκφραζονται και λεγονται.
Δυστυχως καποιοι...φιλοδοξουν να κανουμε το λαθος και να αρπαξουν την ευκαιρια.
Ο καθεις το τομαρι του;;κριμα γμ,τ κριμα!
Κρίμα ε;
Έχεις κάποιες άλλες επιλογές πέρα από τις πολύ απλές της αίτησης;
Τι άλλο υπάρχει περίπτωση να κανεις;
Ποιό τομάρι κοιτάζει ο καθένας;
Εδώ μέχρι να βγεί η εγκύκλιος κάποιοι λύσσαγαν και ορκίζονταν ότι θα είναι εντός ΠΥΣΔΕ. Ε, δεν είναι λοιπον!
Παραφιλολογίες που μόνο συγχίζουν το μυαλό μας και σπαταλάνε την ενέργειά μας.
2 απλές κινήσεις είναι. Αν έχεις αποφασίσει να κάνεις αίτηση κάνε τις και τέρμα. ΆΛλο δεν εχει.
Σημεία και τέρατα έχετε αναλύσει τόσες μέρες εδώ όπως είδες άσκοπα. Διότι δε βλέπω να αλλάζει κάτι στις αιτήσεις.
Καλε μου φιλε.Μπραβο!Συμφωνω απολκυτα μαζι σου.Κανε λοιπον εσυ την αιτουσουλα,κανε αυτες τις 2 κινησεις..και ασε εμας,αν δεν σε πειραζει δηλαδη,να αναλυουμαι κια να υπεραναλυουμε.Δικαιωμα μας δεν ειναι;Δεν σε υποχρεωνει ,νομιζω ,κανενας να μπαινεις και να διαβαζεις το θεμα.
Καλη τυχη. ;D

+++

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4205 στις: Αύγουστος 16, 2013, 01:30:11 πμ »
Το ότι οι θέσεις που δίνονται προς μετάταξη είναι προσωποπαγείς (http://xenesglosses.eu/2013/08/apf-fu-1/) τι ακριβώς σημαίνει στην πράξη;

Ότι όταν πεθάνεις(συνταξιοδοτηθείς) καταργείται η οργανική .

Σημαίνει ότι όταν θέλουν μπορούν να σε απολύσουν σύμφωνα και με το σύνταγμα(το σύνταγμα λέει ότι όταν καταργούνται οι προσωποπαγείς θέσεις, απολύεται ο εργαζόμενος).Οι εκπαιδευτικοί δεν έχουν προσωποπαγείς θέσεις(για αυτό και απέλυσαν ολόκληρες ειδικότητες).
Είναι μήπως το νόημα πίσω από τις λέξεις; Ή μήπως οι προσωποπαγείς είναι μόνο για τις διοικητικές θέσεις;
???

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4206 στις: Αύγουστος 16, 2013, 01:49:26 πμ »
Αν προσέξει κανείς οι πλεονάζοντες ανά διεύθυνση είναι ίσοι με αυτούς που θα μεταταχθούν υποχρεωτικά σε δημοτικά+σε φορείς οπότε πιστεύω ότι θα γίνουν τοπικά!τώρα γιατί μας βάζουν να κάνουμε αίτηση για όλη την ελλάδα αυτοί ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ!!!
επιπλέον ας μου εξηγήσει κάποιος πως είναι δυνατόν κάποιος που είναι επαρχία χρόνια και έχει μαζέψει μόρια να φάει την θέση από κάποιον που είναι χρόνια πχ θεσσαλονίκη και φυσικά δεν μάζευε μόρια!αν και εμένα θα με βόλευε  ;D αυτός που ήταν θεσσαλονίκη που θα πάει?(αν υποθέσουμε ότι κάνει αίτηση...) :P
Αυτό είναι μία πολύ σοβαρή παράμετρος!!
  

Αποσυνδεδεμένος george_pe19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4207 στις: Αύγουστος 16, 2013, 03:20:33 πμ »
Δυστυχώς στην Ελλάδα μας έχουν τελειώσει!

Είμαι 7-8 χρόνια κολλημένος μακριά από το σπίτι μου, γιατί η Ελλάδα γονάτισε,

μου φταίει αυτός που ήταν κολλημένος μόνο 3-5 χρόνια και πήρε μετάθεση πριν 4-8 χρόνια, και
εγώ τώρα τον έχω περάσει, αυτός πλεονάζει μηχανικά, τον πλεόνασαν δηλαδή, και εγώ τώρα ως
ανθρωποφάγος θα πάω να του φάω τη θέση για να πάω εγώ, που σαν απελπισμένος οδυσσέας ζω
μακριά από τα παιδιά μου, ώστε να τα αποχωριστεί για άλλη μία φορά αυτός, που ΦΤΑΙΕΙ για το ότι
εγκλωβίστηκα.

Είμαστε ανθρωποφάγοι, απολίτιστοι, ελληνάρες, που δεν μας νοιάζει τίποτα!

Με όλο τον σεβασμό του να είσαι μακριά από την γυναίκα σου για μεγάλο διάστημα, το έχω ζήσει,
και από τα παιδιά σου, ευτυχώς δεν το έζησα, αλλά μπορεί και να το ζήσω τώρα!

Υ.Γ. όμως δεν δέχομαι συνάδελφος να χαίρεται που θα το ζήσω, επειδή το ζει αυτός γιατί ουσιαστικά
καταστράφηκε η χώρα!!

Αποσυνδεδεμένος j0hnkyr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4208 στις: Αύγουστος 16, 2013, 07:07:19 πμ »
η κυβέρνηση, το υπουργείο παιδείας .... έχει υποσχεθεί ΤΟΣΕΣ κινητικότητες και τόσες διαθεσιμότητες (μέχρι πότε άραγε;).

με αυτό το τραγέλαφο που ζούμε (για αυτό γράφει ο νόμος ότι αυτό το έκτρωμα θα γίνει για το σχολικό έτος 2013-4) , προσπαθεί να πετύχει αυτούς τους 2 στόχους. Πιστεύω ότι οι αιτήσεις θα γίνουν σε πανελλαδικό επίπεδο (ακόμα κι αν δεν είναι λογικο-ηθικό-κτλ-κτλ) γιατί έχει δεσμευτεί έναν συγκεκριμένο αριθμό για κινητικότητα (και για την τρόικα κινητικότητα σου λέει ότι είναι μια μετακίνηση από νομό σε νομό). Επίσης με αυτό τον τρόπο, διασπάμε τους εκπαιδευτικούς σε δύο στρατόπεδα, που βολεύει αφάνταστα τους κυβερνώντες σε αυτό το σημείο.  Άρα, αν έκανε τις μετατάξεις σε τοπικό επίπεδο, δεν θα έπιανε τα νούμερα της κινητικότητας  ..... πόσες ? περίπου 5.000 και 1.500 διαθεσιμότητες.

όταν τελειώσει η πρώτη φάση .... θα μετρήσουν πόσες κινητικότητες κατάφεραν να κάνουν κι αν έπιασαν το νούμερο πάμε στην στο επόμενο βήμα. Αν δεν κατάφεραν να πιάσουν το νούμερο, θα ξανα-βγάλουν σε αυτό το σημείο ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΕΣ μετατάξεις σε άλλο νομό, ώστε να πιάσουν τον αριθμό.

η επόμενη φάση και λυπητερή, θα είναι ποιοι (ονομαστικά) από ΟΛΟΥΣ τους εκπαιδευτικούς αυτών των ειδικοτήτων που έδωσε το υπουργείο (μετά από αξιολόγηση του κώλου) θα βγουν στη διαθεσιμότητα. Το πόσοι θα είναι ανα ειδικότητα, το βλέπουμε, από τα νούμερα της διαπιστωτικής πράξης του υπουργού, κάνοντας ανα ειδικότητα, μια αφαίρεση. Πόσους έχω βγάλει ότι περισσεύουν, μείον πόσες θέσεις έχω δώσει για μετάταξη. Εκεί βλέπουμε ότι την μερίδα του λέοντος ΦΕΤΟΣ την έχουν οι γυμναστές κ.ο.κ.... κάθε χρόνο ..... και μια άλλη ειδικότητα, για τους γνωστούς λόγους που αναφέραμε πιο πάνω. 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ..... Η ΟΛΜΕ δεν έχει καταλάβει τι και πως γίνεται, αυτή τη χρονική στιγμή ;;;;; δεν το πιστεύω ... πιστεύω ότι είναι πουλημένη 101%, για να μην πω ότι έχει και ρόλο στο παιχνίδι που παίζεται στις πλάτες μας. Να δείτε ότι ο Πρόεδρός της, που τώρα βρίσκεται σε διαθεσιμότητα (για επικοινωνιακούς λόγους) τελικά θα βρει μια άλλη ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ  θέση στο δημόσιο για να του ξεπληρώσει το πολιτικό σύστημα, τις υπηρεσίες του.   
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 16, 2013, 07:59:19 πμ από j0hnkyr »

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4209 στις: Αύγουστος 16, 2013, 08:28:17 πμ »
Καλημέρα.

Πρόταση:
Μη βιαστείτε να καταθέσετε αίτηση. Θυμηθείτε ότι στις εθελοντικές διευκρίνιση δόθηκε 1/4 με τις αιτήσεις να λήγουν 2/4
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 27, 2013, 09:38:04 μμ από eidolonen »

Αποσυνδεδεμένος kopan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα αλλάζουν όταν εσύ αλλάζεις.
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4210 στις: Αύγουστος 16, 2013, 08:31:18 πμ »
Καλημέρα όλη μέρα...

Ο καθένας μόνος του τελικά είμαστε...

http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%B1%CF%80%CF%8C%CF%86%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%AD%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%B3%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CF%8C%CF%83%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%AF%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B4%CF%89%CE%B4%CE%B5%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%AE%CF%83%CE%BF%CF%85

Χα χα χα χα...
Άλλοι ζητούν να αναγωρίσουν ως μεταπτυχιακό την ΑΣΠΑΙΤΕ...
Και οι φιλόλογοι θα απαιτήσουν  να μοριοδοτηθούν για τα Λατινικά...
Και οι δάσκαλοι τυφλών για τη "γραφή braille" και οι δάσκαλοι των κωφαλάλων τη "νοηματική"...
Οι "πληροφορικοί" τις γλώσσες προγραμματισμού κ.λ.π...!!! :D :D :D :D :D :D

Κάτι ξέρουν οι "από πάνω" και μας "σκίζουν" άνετα με το "διαίρει και βασίλευε"...!!! >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 16, 2013, 09:13:09 πμ από kopan »
Η ευφυΐα είναι η σύζυγος, η φαντασία είναι η ερωμένη και η μνήμη είναι η υπηρέτρια.
Βίκτωρ Ουγκώ

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4211 στις: Αύγουστος 16, 2013, 08:56:21 πμ »
Γραφή braille (μπρέηγ, καθότι έχει γαλλική προέλευση) και όχι Μπέηλ.

Αποσυνδεδεμένος pankol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4212 στις: Αύγουστος 16, 2013, 08:57:36 πμ »
Δυστυχώς στην Ελλάδα μας έχουν τελειώσει!

Είμαι 7-8 χρόνια κολλημένος μακριά από το σπίτι μου, γιατί η Ελλάδα γονάτισε,

μου φταίει αυτός που ήταν κολλημένος μόνο 3-5 χρόνια και πήρε μετάθεση πριν 4-8 χρόνια, και
εγώ τώρα τον έχω περάσει, αυτός πλεονάζει μηχανικά, τον πλεόνασαν δηλαδή, και εγώ τώρα ως
ανθρωποφάγος θα πάω να του φάω τη θέση για να πάω εγώ, που σαν απελπισμένος οδυσσέας ζω
μακριά από τα παιδιά μου, ώστε να τα αποχωριστεί για άλλη μία φορά αυτός, που ΦΤΑΙΕΙ για το ότι
εγκλωβίστηκα.

Είμαστε ανθρωποφάγοι, απολίτιστοι, ελληνάρες, που δεν μας νοιάζει τίποτα!

Με όλο τον σεβασμό του να είσαι μακριά από την γυναίκα σου για μεγάλο διάστημα, το έχω ζήσει,
και από τα παιδιά σου, ευτυχώς δεν το έζησα, αλλά μπορεί και να το ζήσω τώρα!

Υ.Γ. όμως δεν δέχομαι συνάδελφος να χαίρεται που θα το ζήσω, επειδή το ζει αυτός γιατί ουσιαστικά
καταστράφηκε η χώρα!!

++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος ieremias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4213 στις: Αύγουστος 16, 2013, 09:03:15 πμ »
Παίδες μην το κουράζουμε και μη σκοτωνόμαστε άδικα.
Η πληροφορική στο σχολειο τελείωσε. Κανείς ουσιαστικά δεν την ήθελε έτσι κι αλλιώς...

Ξέρει κανείς αν υπάρχει διαδικασία μετάταξης σε άλλα υπουργεία και πως γίνεται;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159787
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 506

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.