*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4309688 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12320 στις: Αύγουστος 30, 2014, 02:40:52 πμ »
κοιτά να δεις που ολα συνδέονται και θα βγάλουν καμια ενοποιημένη θεωρια στο τέλος αυτές οι μετατάξεις και άντε μετα να πεισθεί ο κόσμος οτι δεν το άξιζαν το Νόμπελ

όπως λέγει ο Σαραντάκος εις το ιστολόγιον του στο ποστ μετα του τίτλου
Ήξεις χωρίς αφίξεις
[...]Αυτό ακριβώς κάνει τώρα και ο κυρ Λοβέρδος, δηλαδή ο Γιωργάκης και η κυβέρνησή του. Παίζουν με τα κόμματα στις φράσεις του Μνημονίου, στις φράσεις που εκστομίζουν, στις φράσεις των νομοσχεδίων, με «βελτιώσεις» από δω, «αποβελτιώσεις» από κει, ήξεις αφήξεις, αν βάλουν το κόμμα ζερβά πέθανες, αν το βάλουν δεξιά σε σκότωσαν. Μονά – ζυγά δικά τους. Με ευφημισμούς των φόνων και θανατηφόρες πολιτικές πορεύονται πλέον στον μονόδρομό τους προς τα νερά της Στυγός.[...]
http://sarantakos.wordpress.com/2010/06/22/ikseis/

παρατηρήσεις δικιες μου
α) τι σχέση έχει αυτό που υπογραμμίζεται με το υπόλοιπο έγγραφο;
β) το υπόλοιπο έγγραφο τι σχέση έχει με αυτό που υπογραμμίζεται;

και απαντώ μονο μου για την μέγιστη οικονομία της συζήτησης ...ήξεις νύξεις, λήξις πήξεις, μύξες φρίξεις, πρήξεις (χ2) ου fixes, φευ, mixes....
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:25:26 »

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12321 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 12:40:16 μμ »
Είχαμε κι εμείς οι δυστυχισμένοι έναν Πουλίδο που μας έριξε κατηγορία, αλλά μιλάς μάλλον για τον Πουλίδο του ΟΣΦΠ. Εκεί να σου απαντήσει ο έταιρος Καππαδόκης o Νικήτας. Δεν είμαι schmeichel7  :P

...έτερος, βρε Peter, όχι έταιρος, μη μας παρεξηγήσουν κιόλας (έταιρος - εταίρα)  ;) ;). Ο Μεξικανός Πουλίδο μας τελείωσε. Ένα ακόμα λατινοαμερικάνικο σίριαλ να 'χαμε να λέγαμε. Ο δικός σας Πουλίδο, ο Ισπανός, μια χαρά παιχτάκος ήταν.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος jim111

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12322 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 12:58:31 μμ »
Θα ήθελα να σας ρωτήσω μιας και σας βλεπω ενημερωμενους. Εχω κανω αιτηση ανακλησης της μεταταξης μου απο Δθμια ως εκπαιδευτικος στη Πθμια ως διοικητικος. Ζητω την επιστροφη μου στην Βθμια ως εκπαιδευτικος. Για υποχρεωτικη μεταταξη μιλαμε. Το έκανα αρχες Αυγουστου και περιμενω. Εχετε καμια ιδεα πότε θα μαθουμε αν εγινε δεκτη; Θεψρψ πως κατα πασα πιθανοτητα θα γινει δεκτη αφου μεσα στο καλοκαιρι ειδα και καμια 10αρια αλλες επι των υποχρεωτικων που έγιναν δεκτες. Πείτε την άποψη σας.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12323 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:10:17 μμ »
Θα ήθελα να σας ρωτήσω μιας και σας βλεπω ενημερωμενους. Εχω κανω αιτηση ανακλησης της μεταταξης μου απο Δθμια ως εκπαιδευτικος στη Πθμια ως διοικητικος. Ζητω την επιστροφη μου στην Βθμια ως εκπαιδευτικος. Για υποχρεωτικη μεταταξη μιλαμε. Το έκανα αρχες Αυγουστου και περιμενω. Εχετε καμια ιδεα πότε θα μαθουμε αν εγινε δεκτη; Θεψρψ πως κατα πασα πιθανοτητα θα γινει δεκτη αφου μεσα στο καλοκαιρι ειδα και καμια 10αρια αλλες επι των υποχρεωτικων που έγιναν δεκτες. Πείτε την άποψη σας.

Γενικά δεν υπάρχει κάτι σίγουρο ως προς το πότε την εγκρίνουν και αν τις εγκρίνουν όλες τις ανακλήσεις. Ακόμα και να εγκριθεί εκκρεμεί το ΦΕΚ που και αυτό αργεί (λίγο ή περισσότερο) μετά την έγκριση. Είναι λίγο θολό το όλο θέμα.

ΥΓ. Αγνόησε το προηγούμενο μήνυμα μου διότι δεν έιχα διαβάσει καλά το μήνυμα σου (νόμιζα ότι η δική σου μετάταξη ήταν εθελοντική σε Δβθμια).
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:16:57 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:25:26 »

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12324 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 07:05:22 μμ »
Συνάδελφοι που βρίσκονται σε παρόμοια κατάσταση, επικοινώνησαν πρόσφατα με το υπουργείο και τους είπαν ότι όλες οι ανακλήσεις θα υλοποιηθούν και οι ανακοινώσεις θα γίνουν μέσα στο φθινόπωρο. Βέβαια σ' αυτό το υπουργείο ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για κάτι.

Αποσυνδεδεμένος jim111

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12325 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 09:31:21 μμ »
ευχαριστώ πολύ. ότι νεότερο μάθετε παρακαλώ ενημερώστε μας.

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12326 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 04:33:34 μμ »
Θα ήθελα να σας ρωτήσω μιας και σας βλεπω ενημερωμενους. Εχω κανω αιτηση ανακλησης της μεταταξης μου απο Δθμια ως εκπαιδευτικος στη Πθμια ως διοικητικος. Ζητω την επιστροφη μου στην Βθμια ως εκπαιδευτικος. Για υποχρεωτικη μεταταξη μιλαμε. Το έκανα αρχες Αυγουστου και περιμενω. Εχετε καμια ιδεα πότε θα μαθουμε αν εγινε δεκτη; Θεψρψ πως κατα πασα πιθανοτητα θα γινει δεκτη αφου μεσα στο καλοκαιρι ειδα και καμια 10αρια αλλες επι των υποχρεωτικων που έγιναν δεκτες. Πείτε την άποψη σας.
Συνάδελφε, συγνώμη, επειδή σκέφτομαι να κάνω ακριβώς το αντίστροφο, δλδ να ζητήσω μετάταξη σαν διοικητικός σε δ/θνση α/θμιας από εκπ/κός δ/θμιας, μπορείς να μου πεις γιατί το μετάνιωσες ? Εάν μπορείς, απάντησέ μου σε προσωπικό μήνυμα. Σ'ευχαριστώ, γιατί ενδιαφέρομαι πάρα πολύ, έχω απελπιστεί και το βλέπω σαν μοναδική ευκαιρία να βρεθώ κοντά στο σπίτι μου.

Αποσυνδεδεμένος abla

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 227
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12327 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 11:44:42 μμ »
Αποκλειστικό: Η απάντηση του Υπ. Παιδείας στην ερώτηση του Βουλευτή Βοιωτίας Γιάννη Σταθά για τις οργανικές θέσεις των μεταταχθέντων εκπαιδευτικών ειδικοτήτων Π.Ε.

http://enotikiviotias.blogspot.gr/2014/09/blog-post_3.html

Αποσυνδεδεμένος GTI

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 446
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12328 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 01:05:26 μμ »
σκεφτομαι να κανω αιτηση μεταταξης απο ββαθμια σε αβαθμια.Τον Οκτωβριο γινονται? βασει ποιου νομου και τι χρειαζεται? ας ενημερωσει καποιος.

Αποσυνδεδεμένος ΠE11-2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
  • Verba volant, scripta manent...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12329 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 03:01:25 μμ »
Αποκλειστικό: Η απάντηση του Υπ. Παιδείας στην ερώτηση του Βουλευτή Βοιωτίας Γιάννη Σταθά για τις οργανικές θέσεις των μεταταχθέντων εκπαιδευτικών ειδικοτήτων Π.Ε.
http://enotikiviotias.blogspot.gr/2014/09/blog-post_3.html

Όταν έγραψα, στις 27.10.2013, ακριβώς αυτό, κάποιοι έσπευσαν να με φάνε!  ;D
http://www.pde.gr/index.php?topic=4286.msg748907#msg748907
"Τούτον τον χειμώνα, άμα τον πηδήξαμε,
γι' άλλα δέκα χρόνια, άιντε, καθαρίσαμε..."

Wizard

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12330 στις: Σεπτέμβριος 04, 2014, 03:29:49 μμ »
Αποκλειστικό: Η απάντηση του Υπ. Παιδείας στην ερώτηση του Βουλευτή Βοιωτίας Γιάννη Σταθά για τις οργανικές θέσεις των μεταταχθέντων εκπαιδευτικών ειδικοτήτων Π.Ε.

http://enotikiviotias.blogspot.gr/2014/09/blog-post_3.html

Από το site της Βουλής είναι η απάντηση.
Επίσης, είχα γράψει στις 6 Αυγούστου ότι το ίδιο είχε απαντήσει και ο Λοβέρδος στην Ξουλίδου:

Η απάντηση του Λοβέρδου στην Ξουλίδου, όπου στο τέλος αναφέρει: "Τέλος, το Υ.ΠΑΙ.Θ. μεριμνά για τη σύσταση οργανικών θέσεων των εν λόγω μεταταγμένων εκπαιδευτικών"

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12331 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 01:48:23 πμ »
να ρωτησω κατι αν το εχετε καταλαβει?
θα συστησει στους μεταταγμενους νεες οργανικες,προσφεροντας τα λειτουργικα κενα στα εαεπ ως οργανικα? δηλ ένα εαεπ εχει πχ 1 οργανικη αλλα θελει άλλες 2 καθ αγγλικων για να λειτουργησει- αυτά τα λειτουργικα θα τα μετονομασει σε οργανικα και ετσι οσοι τα πιασουν θα παραμεινουν μονιμα εκει, εκτος αν θελησουν να κανουν από μονοι τους βελτιωση?
η θα συστησει οργανικες μονο για οποιον κλαδο δεν προυπηρχε στα δημοτικα (πχ πληροφορηκαριοι) και οι αλλοι μεταταγμένοι θα μπορουν να διεκδικουν τα οργανικα κενα που θα ανοιγουν κάθε φορα?

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12332 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 11:26:02 πμ »
αν ισχυσει το σεναριο να μετατρεψει τα οργανικα κενα σε λειτουργικα, μπορει να γινει το εξης?
πειτε ότι σε μια περιοχη είναι 80 μεταταγμένοι και τα λειτουργικα κενα 100..θα δωσει 20 μεταθεσεις και μετα οι μεταταγμένοι, οι διαθεσιτες, οσοι εχουν κανει αιτηση βελτιωσης και οι νέο μετατιθέμενοι θα τα διεκδικησουν από κοινου?
ή θα δωσει οργανικες στους μεταταγμένους σα ξεχωριστη διαδικασια?

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #12333 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 11:35:41 πμ »
Μεχρι στιγμής οργανικές δημιουργούνται με ΦΕΚ σε όλη την Ελλάδα και μοιράζονται στα ΠΥΣΠΕ.
Αυτές τις διεκδικούν όλοι οι ΟΡΓΑΝΙΚΑ ανήκοντες καθηγητές της ειδικότητας σε κάθε ΠΥΣΠΕ.

ΥΓ. Το τι θα κάνει για τους υποχρεωτικά μεταταγμένους θα το μάθουμε όταν με το καλό το κάνει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 376
Σύνολο: 381

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.