*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4324397 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14224 στις: Απρίλιος 26, 2015, 11:12:16 μμ »
Η ΟΜΙΛΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΥ ΑΛΕΞΗ ΤΣΙΠΡΑ ΚΑΤΆ ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΚΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ
…………………………………………………………
………………………………………………………………
Στον χώρο της παιδείας οι στόχοι μας είναι αντίστοιχοι: εξισωτισμός, καθολική πρόσβαση, υψηλό επίπεδο εκπαίδευσης. Η παιδεία οφείλει να παίξει κεντρικό ρόλο στη μεγάλη εθνική προσπάθεια για την ανασυγκρότηση της χώρας.
Πρόκειται για ένα από τα ανταγωνιστικά πλεονεκτήματα της πατρίδας μας, παρά το γεγονός ότι τόσο η πρωτοβάθμια και η δευτεροβάθμια όσο και η τριτοβάθμια εκπαίδευση έχουν υποστεί τεράστια πλήγματα όλο το προηγούμενο διάστημα.
Η νέα Κυβέρνηση θα ξεκινήσει έναν μεγάλο και ουσιαστικό διάλογο για την αλλαγή ολόκληρου του θεσμικού πλαισίου και των τριών βαθμίδων, που πάσχει βαθύτατα. Αυτό θα το πράξει σε ορίζοντα τετραετίας. Τίποτα στο χώρο της Παιδείας δεν πρόκειται να γίνει με αιφνιδιασμούς και εκπλήξεις, αλλά με διάλογο και με συναινέσεις. Άμεσα, όμως, θα καταργήσουμε την επιλογή των θεμάτων των προαγωγικών εξετάσεων κατά 50% από την περιβόητη Τράπεζα Θεμάτων.

Ας ενημερώσει κάποιος το «σοφό» Νομικό του Διοικητικού Δικαίου πως όλο το «οικοδόμημα» που έστησε ο Αρβανιτόπουλος και - για να μη ξεχνιόμαστε – συνέχισε ο Λοβέρδος στηρίζεται στην παρακάτω παράγραφο του Νόμου 4172/2013,
η οποία μπορεί είτε να καταργηθεί εξ ολοκλήρου ή να τροποποιηθεί σε ένα από τα πρώτα νομοσχέδια που θα φέρει η κυβέρνηση στη Βουλή:


Και η psyxraimia σας... απαντούσε...  ;D




Μια Κυβέρνηση της Αριστεράς και μάλιστα η πρώτη στην Ιστορία της Ελλάδας, δεν νομίζω ότι θέλει να συνδέσει το όνομά της με τραγικές ιστορίες μεταβολής οικογενειακών συνθηκών 4.000 ανθρώπων που εδώ και δύο χρόνια αφενός έχουν διαμορφώσει τη ζωή τους στα νέα δεδομένα και αφετέρου όλο αυτό το χρονικό διάστημα, δεν τους επετράπει να λάβουν μέρος στην διεκδίκηση οριστικών τοποθετήσεων.
Πως θα τους δικαιολογήσει κάποιος που θα τους στείλει από εκεί που ήρθαν, ότι επί δύο ολόκληρα χρόνια δεν τους δόθηκε το δικαίωμα κάνοντας αίτηση μετάθεσης να έρθουν έστω λίγο κοντύτερα, αν όχι στον τόπο συμφερόντων τους.

Οι Πρωτοβάθμιοι που περιμένουν μετάθεση, έχουν προσδοκία δικαιώματος
ενώ οι Μεταταχθέντες με τυπικές πράξεις της Διοίκησης έχουν ήδη κεκτημένο δικαίωμα..
Το οποίο και μόνο προστατεύεται με ασφαλιστικά μέτρα άμεσα...

Κανένα δικαστήριο δεν θα απέρριπτε τέτοια αίτηση ασφαλιστικών μέτρων για να εφαρμόσει οριζοντίως και τιμωρητικά τυχόν πράξεις ακύρωσης όλων των μετατάξεων από τη Διοίκηση, μέχρι να κριθούν τελεσίδικα οι αιτήσης Ακύρωσης κατά των παραπάνω πράξεων, που σίγουρα θα ασκούσαν όλοι οι Μετατεχθέντες.

Αφήστε που η τελεσίδικη κρίση απαιτεί χρονικό διάστημα 4 ετών...

 

Βλέπετε τι γράφατε εδώ κάποτε... 🍟... πατάτες


« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 26, 2015, 11:18:35 μμ από psyxraimia »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:33:00 »

Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14225 στις: Απρίλιος 26, 2015, 11:22:47 μμ »
... Λοιπόν... λίγο σεβασμός... Δεν θα έβλαπτε...


« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 26, 2015, 11:32:57 μμ από psyxraimia »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14226 στις: Απρίλιος 26, 2015, 11:29:09 μμ »
... Λοιπόν... λίγο σεβασμός... Δεν θα έβλαντε...

Και μια......συγνώμη.... αγαπητή μου......
επέτρεψε μου...... να συμπληρώσω...........
Ελπίζω να κατάλαβες γιατί χρησιμοποιώ τον αγαπημένο μου Θουκυδίδη............
Πρέπει να έχεις καταλάβει και εσύ και πολλοί άλλοι την αγάπη που τρέφει για μας η ΔΟΕ, αρκεί να διαβάσεις πάλι τις κατά καιρούς ανακοινώσεις της, μερικές τις έχω αναρτήσει, μέλι 3ΑΑΑ στάζει το στόμα τους για τους μεταταγμένους!!! Παράνομους τους ανεβάζει , παράνομους τους κατεβάζει και άλλα πολλά. Ούτε ο παράνομος Ιούδας έτσι.......
Αλλά τώρα εν όψει συνεδρίου τα παιδιά δημοσίως τουλάχιστον, έχουν μαλακώσει λίγο....μην χάσουν και την ψήφο του ΝΟΜΙΜΟΥ....αλλά πίσω έχει η αχλάδα την ουρά...... εκείνη την λίβελο της 27-3- 15 που ενεχείρησαν με τους διαμαρτυρόμενους στον κ. Κουράκη θα την βρουν σύντομα μπροστά τους....
Κατά τα λοιπά..........et preterea censeo Carthago delenda est........ο νοών νοείτω...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 26, 2015, 11:51:51 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14227 στις: Απρίλιος 26, 2015, 11:49:13 μμ »
 ... Συνάδελφοι ... ευχαριστώ ... 3 μηνύματά μου ... 30 συνδεδεμένοι ...

... με συγκινείτε ... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:33:00 »

Αποσυνδεδεμένος psyxraimia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14228 στις: Απρίλιος 26, 2015, 11:51:57 μμ »

 ... @ΝΟΜΙΜΕ

... πολύ καλά κάνεις

...@Vadi

... ;)

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14229 στις: Απρίλιος 26, 2015, 11:58:09 μμ »
... @ΝΟΜΙΜΕ

... πολύ καλά κάνεις

...@Vadi

... ;)

Φοβάμαι όμως, ότι αυτή η επίθεση κατά των μετατασσόμενων ειδικοτήτων θα έχει άσχημα αποτελέσματα για άλλα θέματα που μας ταλανίζουν χρονια......και κάποιοι κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν πως άρχισαν τα όργανα, δειλά έστω, άλλα άρχισαν. Τον χειμώνα εμφανίστηκαν μερικοί καλοθελητές με διάφορα άρθρα, αλλά λίγοι αντέδρασαν, μεσολάβησαν και οι εκλογές.....ίδωμεν.........
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Κοσμάς

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14230 στις: Απρίλιος 27, 2015, 12:01:44 πμ »
Βλέπετε τι γράφατε εδώ κάποτε... 🍟... πατάτες

Προσωπικά θα συμφωνήσω με την Ψυχραιμία όσον αφορά και ότι έχει σχέση με
ΠΑΤΑΤΕΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 27, 2015, 12:08:36 πμ από Λιοντάρι προς κάμπο Λαρίσης κατευθυνόμενος »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14231 στις: Απρίλιος 27, 2015, 10:32:38 πμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.
Πραγματικά αξίζει μιας κάποιας μελέτης η εμφάνιση και η εξαφάνιση ατόμων από ένα νήμα κάποιου φόρουμ.
Η όλη συμπεριφορά, η όποια διαχρονικότητα συνέπειας ή διάττοντος αστέρα, η τάση παραίτησης κάποιων...
Δείχνει πολλά πράγματα. Το παράπονο, η γκρίνια, η προσωπικές επιθέσεις γίνονται για κάποιους αιτία παραίτησης, για κάποιους άλλους πατήματα...
Βαφτίζουμε το κρέας ψάρι κύριοι εδώ...
------------
Χαλαρώστε όλοι οι μεταταγμένοι. Σάββατο πρωί-μεσημέρι-βράδυ, online σας έβλεπα.
Σας το είπε η psyxraimia. Ετελείωσε το θέμα.
Αφήστε εμάς να πετάμε πατάτες εδώ, chill out...
Eπειδή όμως μπορεί να πεινάσουμε, παραθέστε και καμία δική μου πατάτα, να την τηγανίσω με το λαδάκι...
------------
Και μιλώντας για λαδάκι, χαλάρωσε NOMIME και διάβασε καλύτερα. Τα 2500 ήταν κάτι άλλο και όχι αυτό που νομίζεις ότι μπορεί να εννοούσα επειδή ακούγεται στην πιάτσα από κακεντρεχείς. 
Περίμενες να περάσουν 20 μέρες από τις 8/4 για να το σχολιάσεις;
Ή κάθεσαι και διαβάζεις μπαίνοντας στο προφίλ μου, μόνο τα δικά μου σχόλια;
Πρόσεχε η μονομανία δεν είναι καλό πράγμα...
http://www.esos.gr/arthra/36197/eidiki-apofasi-gia-tis-apodohes-toy-dieythynti-toy-iep
------------
Αχ, αχ, αχ. Διαόλου δουλειές είναι αυτές. Και εκεί που πρωί πρωί χαμογελούσα και λέω, ουφ δεν το κράτησα αυτό το εξελάκι της Β Αθήνας, άντε μωρέ καλύτερα θα γλιτώσω το ψάξιμο, τσουπ, να σου το μπροστά μου τελικά... Και να ξέρω λοιπόν ότι το αφαίρεσαν για κάποιο(-ους) λόγο(-ους)... Δε μ αφήνουν να αγιάσω και να πίνω ρακάκια με τους μεταταγμένους φίλους μου εδώ.
Ουψ... και 2ο άτομο λείπει από τη λίστα; Λες να συνταξιοδοτήθηκε και αυτό το άτομο; Μπορεί...
Πάντως οι 2 που απουσιάζουν έχουν περάσει με απόσπαση από τη ΔΠΕ Β Αθήνας. Αχ αχ αχ... αδυσώπητο GOOGLE...
Μα καλά. Κάτσε τώρα ρε παιδί μου. 70 βγάζουν οι αποφάσεις. Μείον 2 πάμε 68. 69 έχει το εξελάκιον της Β Αθήνας.
Λες να υπάρχει άτομο μεταταγμένο που δεν ήταν στις αποφάσεις; Ουψ, ναι υπάρχει... Ωωωω, βρε βρε βρε καλώς την και αυτή... Πως έγινε αυτό; Παράνομα; Όχι... Μάλλον μπήκε φυτευτή στο ΦΕΚ μετά την ανακοίνωση των πινάκων του ΥΠΟΠΑΙΘ. Γιατί αν δεν έγινε ούτε αυτό...
--------------
Aαααα και κάτι ακόμα. Το άρθρο το κατέβασε ο διαχειριστής της σελίδας της ΔΠΕ Β Αθήνας...
Το ΑΡΧΕΙΟ όμως .xls είναι ακόμα online...
Αχ πως το λέγανε, πως το λέγανε... ΑΑΑΑΑΑΑ δε βάζετε στο google "ελεγχος μορίων μεταταγμένων" αλλά με greeklish;;;
Μπορεί να το βρείτε... Αχ αδυσώπητο κακούργο google...
--------------
Καλημέρα σας...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 27, 2015, 11:06:53 πμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14232 στις: Απρίλιος 27, 2015, 11:00:43 πμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.
Πραγματικά αξίζει μιας κάποιας μελέτης η εμφάνιση και η εξαφάνιση ατόμων από ένα νήμα κάποιου φόρουμ.
Η όλη συμπεριφορά, η όποια διαχρονικότητα συνέπειας ή διάττοντος αστέρα, η τάση παραίτησης κάποιων...
Δείχνει πολλά πράγματα. Το παράπονο, η γκρίνια, η προσωπικές επιθέσεις γίνονται για κάποιους αιτία παραίτησης, για κάποιους άλλους πατήματα...
Βαφτίζουμε το κρέας ψάρι κύριοι εδώ...
------------
Χαλαρώστε όλοι οι μεταταγμένοι. Σάββατο πρωί-μεσημέρι-βράδυ, online σας έβλεπα.
Σας το είπε η psyxraimia. Ετελείωσε το θέμα.
Αφήστε εμάς να πετάμε πατάτες εδώ, chill out...
Eπειδή όμως μπορεί να πεινάσουμε, παραθέστε και καμία δική μου πατάτα, να την τηγανίσω με το λαδάκι...
------------
Και μιλώντας για λαδάκι, χαλάρωσε NOMIME και διάβασε καλύτερα. Τα 2500 ήταν κάτι άλλο και όχι αυτό που νομίζεις ότι μπορεί να εννοούσα επειδή ακούγεται στην πιάτσα από κακεντρεχείς. 
Περίμενες να περάσουν 20 μέρες από τις 8/4 για να το σχολιάσεις;
Ή κάθεσαι και διαβάζεις μπαίνοντας στο προφίλ μου, μόνο τα δικά μου σχόλια;
Πρόσεχε η μονομανία δεν είναι καλό πράγμα...
http://www.esos.gr/arthra/36197/eidiki-apofasi-gia-tis-apodohes-toy-dieythynti-toy-iep
------------
Αχ, αχ, αχ. Διαόλου δουλειές είναι αυτές. Και εκεί που πρωί πρωί χαμογελούσα και λέω, ουφ δεν το κράτησα αυτό το εξελάκι της Β Αθήνας, άντε μωρέ καλύτερα θα γλιτώσω το ψάξιμο, τσουπ, να σου το μπροστά μου τελικά... Και να ξέρω λοιπόν ότι το αφαίρεσαν για κάποιο(-ους) λόγο(-ους)... Δε μ αφήνουν να αγιάσω και να πίνω ρακάκια με τους μεταταγμένους φίλους μου εδώ.
Ουψ... και 2ο άτομο λείπει από τη λίστα; Λες να συνταξιοδοτήθηκε και αυτό το άτομο; Μπορεί...
Πάντως οι 2 που απουσιάζουν έχουν περάσει με απόσπαση από τη ΔΠΕ Β Αθήνας. Αχ αχ αχ... αδυσώπητο GOOGLE...
Μα καλά. Κάτσε τώρα ρε παιδί μου. 70 βγάζουν οι αποφάσεις. Μείον 2 πάμε 68. 69 έχει το εξελάκιον της Β Αθήνας.
Λες να υπάρχει άτομο μεταταγμένο που δεν ήταν στις αποφάσεις; Ουψ, ναι υπάρχει... Ωωωω, βρε βρε βρε καλώς την και αυτή... Πως έγινε αυτό; Παράνομα; Όχι... Μάλλον μπήκε φυτευτή στο ΦΕΚ μετά την ανακοίνωση των πινάκων του ΥΠΟΠΑΙΘ. Γιατί αν δεν έγινε ούτε αυτό...
--------------
Aαααα και κάτι ακόμα. Το άρθρο το κατέβασε ο διαχειριστής της σελίδας της ΔΠΕ Β Αθήνας...
Το ΑΡΧΕΙΟ όμως .xls είναι ακόμα online...
Αχ πως το λέγανε, πως το λέγανε... ΑΑΑΑΑΑΑ δε βάζετε στο google "ελεγχος μορίων μεταταγμένων" αλλά με greeklish;;;
Μπορεί να το βρείτε... Αχ αδυσώπητο κακούργο google...
--------------
Δεν τα στέλνεις ένα έγγραφο και στον Κουρακη τα μαργαριτάρια που έχεις βρει να ξέρει ο άνθρωπος?

Λέω και ιδέα.   
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14233 στις: Απρίλιος 27, 2015, 11:34:42 πμ »
Ουψ... και 2ο άτομο λείπει από τη λίστα; Λες να συνταξιοδοτήθηκε και αυτό το άτομο; Μπορεί...
Πάντως οι 2 που απουσιάζουν έχουν περάσει με απόσπαση από τη ΔΠΕ Β Αθήνας. Αχ αχ αχ... αδυσώπητο GOOGLE...
Μα καλά. Κάτσε τώρα ρε παιδί μου. 70 βγάζουν οι αποφάσεις. Μείον 2 πάμε 68. 69 έχει το εξελάκιον της Β Αθήνας.
Λες να υπάρχει άτομο μεταταγμένο που δεν ήταν στις αποφάσεις; Ουψ, ναι υπάρχει... Ωωωω, βρε βρε βρε καλώς την και αυτή... Πως έγινε αυτό; Παράνομα; Όχι... Μάλλον μπήκε φυτευτή στο ΦΕΚ μετά την ανακοίνωση των πινάκων του ΥΠΟΠΑΙΘ. Γιατί αν δεν έγινε ούτε αυτό...

Αποκλειστικά και συγκεκριμένα για το θέμα της 70ής ΠΕ05 στην Β' Αθήνας (δεν έψαξα για τις άλλες περιπτώσεις που έχουν επισημανθεί): δεν ισχύει.

Είναι 67+2=69, με 2 συνταξιοδοτήσεις:
Α.Μ. 176432 στο ΦΕΚ 867/τ.Γ'/7-7-2014
Α.Μ. 162859 στο ΦΕΚ 1824/τ.Γ'/31-12-2014

Η Α.Μ. 184123 έχει μεταταχθεί ως Διοικητικός με το ΦΕΚ 993/τ.Γ'/5-9-2013

Οι μετατάξεις καλό είναι λαμβάνονται από τα ΦΕΚ και όχι από τα Δελτία Τύπου του Υπουργείου.

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14234 στις: Απρίλιος 27, 2015, 12:24:07 μμ »
Αποκλειστικά και συγκεκριμένα για το θέμα της 70ής ΠΕ05 στην Β' Αθήνας (δεν έψαξα για τις άλλες περιπτώσεις που έχουν επισημανθεί): δεν ισχύει.

Είναι 67+2=69, με 2 συνταξιοδοτήσεις:
Α.Μ. 176432 στο ΦΕΚ 867/τ.Γ'/7-7-2014
Α.Μ. 162859 στο ΦΕΚ 1824/τ.Γ'/31-12-2014

Η Α.Μ. 184123 έχει μεταταχθεί ως Διοικητικός με το ΦΕΚ 993/τ.Γ'/5-9-2013

Οι μετατάξεις καλό είναι λαμβάνονται από τα ΦΕΚ και όχι από τα Δελτία Τύπου του Υπουργείου.
Τα 2 ΑΜ που αναφέρεις υπάρχουν κανονικά και στον πίνακα που έχω εγώ και η Β Αθήνας. Άρα ορθώς τα δήλωσε η Β Αθήνας και ας συνταξιοδοτήθηκαν μετά.
Η 184123 όντως είχε 2 μετατάξεις την εποχή εκείνη, αλλά θεωρώ ότι θα κρατούσε τη θέση της εκπαιδευτικού και όχι του διοικητικού υπαλλήλου.
Μπορεί το ίδιο να ισχύει και για την 180920;;;

Σχετικά με τα ΦΕΚ ναι το έχω επισημάνει κι εγώ ότι μπορεί κάποιους φυτευτούς τελευταίας στιγμής να μην τους έχω.

Πως έγινε αυτό; Παράνομα; Όχι... Μάλλον μπήκε φυτευτή στο ΦΕΚ μετά την ανακοίνωση των πινάκων του ΥΠΟΠΑΙΘ. Γιατί αν δεν έγινε ούτε αυτό...
πχ την 203112 η οποία όντως είναι στο ΦΕΚ 1186/17-10-2013... Η 2η φάση... οι πρώτες ενστάσεις δηλαδή... Αυτές που οδήγησαν σε σωρεία ενστάσεων. Άρα μιλάμε για 70 μέχρι να βρεις και την 180920 και να την αφαιρέσεις και αυτήν.
Θεωρώ ότι όσες μετατάχθηκαν και συνταξιοδοτήθηκαν μετά δεν πρέπει να αφαιρεθούν.

υ.γ. Επίσης πιστεύω ότι η απόκλιση μορίων μετάταξης-μετάθεσης (35 και 28 μόρια διαφορά σε 2 περιπτώσεις) μπορεί να δικαιολογηθούν με πτυχία. Ειδικά τα 35 μόρια είναι 2 διδακτορικά και 1 μεταπτυχιακό ή μπορεί και μόρια από οικογενειακή κατάσταση που άλλαξε μετά τις μεταθέσεις 2013 και πριν τον 8-2013.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 27, 2015, 12:38:18 μμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14235 στις: Απρίλιος 27, 2015, 12:24:54 μμ »
Αποκλειστικά και συγκεκριμένα για το θέμα της 70ής ΠΕ05 στην Β' Αθήνας (δεν έψαξα για τις άλλες περιπτώσεις που έχουν επισημανθεί): δεν ισχύει.

Είναι 67+2=69, με 2 συνταξιοδοτήσεις:
Α.Μ. 176432 στο ΦΕΚ 867/τ.Γ'/7-7-2014
Α.Μ. 162859 στο ΦΕΚ 1824/τ.Γ'/31-12-2014

Η Α.Μ. 184123 έχει μεταταχθεί ως Διοικητικός με το ΦΕΚ 993/τ.Γ'/5-9-2013

Οι μετατάξεις καλό είναι λαμβάνονται από τα ΦΕΚ και όχι από τα Δελτία Τύπου του Υπουργείου.

πάντα έγκυρος Patreas

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14236 στις: Απρίλιος 27, 2015, 12:42:12 μμ »
Η 184123 όντως είχε 2 μετατάξεις την εποχή εκείνη, αλλά θεωρώ ότι θα κρατούσε τη θέση της εκπαιδευτικού και όχι του διοικητικού υπαλλήλου.
Μπορεί το ίδιο να ισχύει και για την 180920;;;

Ούτε η 184123 ούτε η 180920 υπάρχουν σε κάποιο ΦΕΚ μετατάξεων στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση ως εκπαιδευτικοί.

Επαναλαμβάνω: οι μετατάξεις καλό είναι λαμβάνονται από τα ΦΕΚ και όχι από τα Δελτία Τύπου του Υπουργείου.

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #14237 στις: Απρίλιος 27, 2015, 01:23:52 μμ »
Καλώς. αφαιρούμε λοιπόν το πλεόνασμα 1 εκπαιδευτικού από τη Β Αθήνας στους ΠΕ05.
Παραμένουν οι 3 θεατρολόγοι σε 0 θέσεις.
Οι τελευταίες προσθαφαιρέσεις από δελτίο τύπου σε ΦΕΚ δε δικαιολογούν σε καμία περίπτωση τις σημαντικές αποκλίσεις μετατάξεων και κενών-πλεονασμάτων διαπιστωτικών πράξεων

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159609
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 368
Σύνολο: 371

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.