*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4309511 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17556 στις: Ιούνιος 30, 2015, 05:31:54 μμ »
Συμφωνώ με τα νομικά που γράφεις. όντως έτσι είναι. αλλά με τέτοιου είδους αποφάσεις δικαιώνονται ως προς το σκεπτικό και την ουσία όλοι όσοι ισχυρίζονταν ότι οι μετατάξεις έγιναν από την διοίκηση με μη νόμιμο τρόπο

Ο,τι λέει ο νόμος αγαπητέ μου.
 Αλλά και αυτή η παράθεση δεν είναι αρεστή σε πολλούς.

Παράθεση
Δημήτρης Μπράτης
Σήμερα θα αποσταλεί συμπληρωματική εγκύκλιος για τις αποσπάσεις που θα δίνει δικαίωμα αποσπάσεων ειδικοτήτων από τη β/θμια στην α/θμια και το αντίστροφο,εφόσον υπάρχουν κενά ,μετά τις αποσπάσεις μέσα στον ίδιο κλάδο.
Για τις μεταθέσεις των ειδικοτήτων της ΠΕ η ενημέρωση που είχα από το αρμόδιο τμήμα είναι πως αυτή τη στιγμή εξετάζεται σε συνεργασία με τη Δνση Σπουδών η σύσταση οργανικών θέσεων ειδικοτήτων στην α/θμια με μεταφορά από τη β/θμια.Μόλις συσταθούν οι θέσεις θα γίνουν και οι μεταθέσεις.

 
Όσο για τα μόρια να τα δώσει να δούμε και ποιοι είναι οι λεγόμενοι χαμηλομοριούχοι, γιατί από εκεί ξεκίνησε όλη η διαμάχη........ Τόσες κατάρες φάγαμε να μην πέσουν σε δίκαιους και άδικους.....κρίμα δεν είναι;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2015, 05:50:55 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:16:46 »

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17557 στις: Ιούνιος 30, 2015, 05:54:30 μμ »
Συμφωνώ με τα νομικά που γράφεις. όντως έτσι είναι. αλλά με τέτοιου είδους αποφάσεις δικαιώνονται ως προς το σκεπτικό και την ουσία όλοι όσοι ισχυρίζονταν ότι οι μετατάξεις έγιναν από την διοίκηση με μη νόμιμο τρόπο

Όχι η απόφαση βεβαιώνει ότι η συγκεκριμένη ή οι συγκεκριμένες μετατάξεις (5, 10, 100 δεν έχει σημασία ο αριθμός) εναντίον, των οποίων προσέφυγαν οι συνάδελφοι έγιναν παρατύπως. Αυτό κανείς δεν το αρνείται και γι' αυτό γράψαμε πολλάκις, ότι σε αυτό το θέμα δεν έχουμε πρόβλημα. Ας αποκαταστήσει τις αδικίες το υπουργείο και προσωπικά αν μου πει "κύριε λάθος, μας δεν έπρεπε να πάρετε μετάταξη", είμαι ο πρώτος που θα το δεχτεί αν και φυσικά θα με αναστατώσει, γιατί συνήθισα το σχολείο, έμαθα τα παιδιά, έκανα παρέες με τους συναδέλφους. Η προσπάθεια εκμετάλλευσης όμως από ανθρώπους που δεν έκαναν καθόλου αίτηση για τους δικούς τους λόγους, να ακυρωθεί όλη η διαδικασία, γιατί τώρα το βλέπουν ως μόνη ευκαιρία μετακίνησης είναι έξω από κάθε λογική. Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα να πάρει τη μετάταξη μου κάποιος συνάδελφος που έκανε αίτηση το 2013 και θα αποδειχθεί ότι έπρεπε να έχει πάρει αυτός και όχι εγώ μετάταξη. Αλλά αυτό που έγραψα παραπάνω είναι θράσος από ορισμένους.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17558 στις: Ιούνιος 30, 2015, 05:58:14 μμ »
Όχι η απόφαση βεβαιώνει ότι η συγκεκριμένη ή οι συγκεκριμένες μετατάξεις (5, 10, 100 δεν έχει σημασία ο αριθμός) εναντίον, των οποίων προσέφυγαν οι συνάδελφοι έγιναν παρατύπως. Αυτό κανείς δεν το αρνείται και γι' αυτό γράψαμε πολλάκις, ότι σε αυτό το θέμα δεν έχουμε πρόβλημα. Ας αποκαταστήσει τις αδικίες το υπουργείο και προσωπικά αν μου πει "κύριε λάθος, μας δεν έπρεπε να πάρετε μετάταξη", είμαι ο πρώτος που θα το δεχτεί αν και φυσικά θα με αναστατώσει, γιατί συνήθισα το σχολείο, έμαθα τα παιδιά, έκανα παρέες με τους συναδέλφους. Η προσπάθεια εκμετάλλευσης όμως από ανθρώπους που δεν έκαναν καθόλου αίτηση για τους δικούς τους λόγους, να ακυρωθεί όλη η διαδικασία, γιατί τώρα το βλέπουν ως μόνη ευκαιρία μετακίνησης είναι έξω από κάθε λογική. Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα να πάρει τη μετάταξη μου κάποιος συνάδελφος που έκανε αίτηση το 2013 και θα αποδειχθεί ότι έπρεπε να έχει πάρει αυτός και όχι εγώ μετάταξη. Αλλά αυτό που έγραψα παραπάνω είναι θράσος από ορισμένους.

Συμφωνώ απόλυτα.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17559 στις: Ιούνιος 30, 2015, 06:30:29 μμ »
Σας είχα πει προχθές ότι πρέπει κάποιοι να κρατήσουν μικρό καλάθι. Απεναντίας δέχθηκα επίθεση.

Τι να πω, κάθε φορά που αρχίζετε να μοιράζετε οργανικές ορισμένοι, πέφτει φάπα. Λίγη ταπεινότητα και υπομονή συνέστησα και άκουσα ουκ ολίγα.

Δε βαριέσαι εμένα η ουσία με ενδιαφέρει και αυτή η ανάρτηση του Μπράτη τα λέει όλα.

Δεν έχει πλέον καμία δικαιολογία ο Κουράκης για να μη κινηθεί προς τη κατεύθυνση της αποκατάστασης χιλιάδων συναδέλφων που θίγονται από αυτή την ξεφτίλα (θα το λέω μέχρι να συνταξιοδοτηθώ και έχω πολλά πολλά χρόνια μπροστά μου ακόμα) διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων.

Νομίζω ότι δε τιμά τους μεταταγμένους να λένε ότι η δικαίωση αφορά μόνο ένα συνάδελφο. Τυπικά έτσι είναι...το δικαστήριο αυτόν θα μεταθέσει μόνο. Η ουσία είναι ότι το δικαστήριο ανατρέπει το αφήγημα "των όλα καλά και άγια στις μετατάξεις" που υιοθέτησαν μερικοί εδώ μέσα τόσο καιρό.

Σειρά του Κουράκη λοιπόν.

That simple!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:16:46 »

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17560 στις: Ιούνιος 30, 2015, 06:34:34 μμ »
Το ποιος επιτίθεται, χαρακτηρίζει, γράφει ειρωνικά προσβλητικά και αντισυναδελφικά, φαίνεται από τα κείμενα.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17561 στις: Ιούνιος 30, 2015, 06:59:23 μμ »
@ sensible

Θα σου το πω ευγενικά: η συλλογική ευθύνη είναι χαρακτηριστικό των απολυταρχικών καθεστώτων.
Ο  κ. Μπράτης αλλάζει θέσεις σαν τα πουκάμισα....δεν χρειάζεται να κάνω πάλι ανάρτηση  εδώ τις θέσεις του.
Το ύφος σου είναι εκδικητικό και λυπηρό, σημείο των καιρών που ζούμε άλλωστε. Δεν ζητάς αποκατάσταση των αδικιών, αλλά συλλήβδην τιμωρία δικαίων και αδίκων.

Σε αυτό το σημείο μικροκομματισμού έφθασες!!
Παράθεση
Και σας το λέω ξεκάθαρα...την Κυριακή ΝΑΙ οι μεταταγμένοι...σας συμφέρει από εκεί που είστε (σίγουρα στα σπιτάκια σας σε μεγάλα αστικά κέντρα) μέχρι την πινέζα του χάρτη που έμειναν εκατοντάδες συνάδελφοι μετά από το αίσχος των υποχρεωτικών μετατάξεων.

Στην ερώτηση αυτή φυσικά δεν απαντάς. Μόνο για ανέξοδους υβριστικούς χαρακτηρισμούς είσαι άξια.
Γιατί δεν ανακοινώνει τα μόρια το ΥΠΟΠΑΙΘ;;

Ξέχασες επίσης ότι το ΥΠΟΠΑΙΘ  για τα λάθη στις αιτήσεις δεν αποδίδει δόλο στους αιτούντες ( το ίδιο φυσικά γνωρίζει τους λόγους)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2015, 08:29:00 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17562 στις: Ιούνιος 30, 2015, 08:41:17 μμ »
Αυτός που προσέφυγε και  δικαιώθηκε  μόνο θα πάρει μετάθεση. Δεν σημαίνει ότι θα πάρουν και όσοι  δεν προσέφυγαν στη δικαιοσύνη, ούτε ότι θα ανακληθούν οι μετατάξεις. Η απόφαση αυτή ειναι παρομοια με τις αποφάσεις που έχουν βγει από το ίδιο δικαστήριο  για προσφυγές  μεταξύ μεταταγμένων, και οι οποίες δεν διατάσσουν ακύρωση της μετάταξης, άλλα μόνο την δικαίωση αυτού που προσέφυγε στο αρμόδιο δικαστήριο. Όσοι δεν προσέφυγαν τότε, έχουν χάσει πλέον κάθε δικαίωμα.

Καλά αυτοί οι «χασοδίκες» δεν παίζονται...

Ευτυχώς υπάρχουν και ρεαλιστικές φωνές, όπως της συναδέλφου Φούλης στη Γενική Συνέλευση της ΔΟΕ: https://www.facebook.com/nektar.kas/videos/o.411120989035229/711188452320716/?type=2&theater
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2015, 08:55:29 μμ από forschung »

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17563 στις: Ιούνιος 30, 2015, 09:49:38 μμ »
Υπάρχει πουθενά αυτή η απόφαση να τη δούμε;
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Wizard

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17564 στις: Ιούνιος 30, 2015, 11:46:35 μμ »
Για πληροφόρηση:

Η αρχική εγκύκλιος των αποσπάσεων από ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ (pdf), ανέφερε:
...
Επειδή οι διαδικασίες μεταθέσεων των εκπαιδευτικών κλάδων ΠΕ05, ΠΕ06, ΠΕ07, ΠΕ08, ΠΕ11, ΠΕ16, ΠΕ19-20 και ΠΕ32 της Πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης δεν έχουν ακόμη ολοκληρωθεί –λόγω της εκκρεμότητας των υποχρεωτικών μετατάξεων- και προκειμένου οι αποσπάσεις να πραγματοποιηθούν έγκαιρα πριν την έναρξη του νέου διδακτικού έτους, για τους εκπαιδευτικούς των κλάδων αυτών θα ισχύσουν τα κάτωθι:
...

Με την ανακοινοποίησή της (pdf), η φράση –λόγω της εκκρεμότητας των υποχρεωτικών μετατάξεων- διαγράφηκε.

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17565 στις: Ιούνιος 30, 2015, 11:58:18 μμ »
Όπως φαίνεται η αντιστροφη μέτρηση έχει αρχίσει και σιγά σιγά βγαίνουν οι αποφάσεις των Διοικητικών Εφετείων που δικαιώνουν όσους έχουν προσφύγει. Μπορεί η συγκεκριμένη απόφαση να μην περιλαμβάνει ανάκληση μετατάξεων, αλλά σίγουρα θα πρέπει να προβληματίσει το Υπουργείο και κυρίως τους μεταταγμένους, καθώς  δημιουργει δεδικασμένο που θα λειτουργήσει υπέρ όσων περιμένουν να εκδικαστεί η υπόθεσή τους και ίσως προτρέψει κι άλλους να προσφύγουν (δεν είμαι βέβαια σίγουρη για τα χρονικά περιθώρια που υπάρχουν σε περίπτωση δεδικασμένου). Θα είναι πολλοί αυτοί που θα δικαιωθούν και το Υπουργειο είναι υποχρεωμένο να εφαρμόσει τις δικαστικές αποφάσεις. Τι θα γίνει λοπόν; Σε κάποιες περιοχές υπάρχει ήδη συνωστισμός από μεταταγμένους. Όπως έχω ξαναγράψει το θέμα είναι πολύπλοκο και ακόμα κι αν δεν αποφασιστει ανάκληση πολλά προβλήματα θα συνεχίζουν να υφίστανται και να διογκώνονται εις βάρος όλων.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17566 στις: Ιούλιος 01, 2015, 12:09:52 πμ »
* Η προθεσμία για προσφυγές έχει παρέλθει ανεπιστρεπτί.
Αυτός που προσέφυγε και  δικαιώθηκε  μόνο θα πάρει μετάθεση. Δεν σημαίνει ότι θα πάρουν και όσοι  δεν προσέφυγαν στη δικαιοσύνη, ούτε ότι θα ανακληθούν οι μετατάξεις. Η απόφαση αυτή είναι παρόμοια με τις αποφάσεις που έχουν βγει από το ίδιο δικαστήριο  για προσφυγές  μεταξύ μεταταγμένων, και οι οποίες δεν διατάσσουν ακύρωση της μετάταξης, άλλα μόνο την δικαίωση αυτού που προσέφυγε στο αρμόδιο δικαστήριο. Όσοι δεν προσέφυγαν τότε, έχουν χάσει πλέον κάθε δικαίωμα.
* Τα 16 κενά που αναφέρονται στην απόφαση δεν ήταν  οργανικά.
* Οι μεταθέσεις γίνονται σε οργανικά κενά κι όχι λειτουργικά που κάλυψαν οι μετατασσόμενοι.

* Ο μικροκομματικός χαρακτήρας που έδωσαν αρκετοί σε μια καθαρά εκπαιδευτική διαδικασία δυσκολεύει ακόμα και συμβιβαστικές λύσεις.
**Γιατί δεν ανακοινώνει τα μόρια το ΥΠΟΠΑΙΘ;;

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2015, 12:16:54 πμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17567 στις: Ιούλιος 01, 2015, 12:24:10 πμ »
* Η προθεσμία για προσφυγές έχει παρέλθει ανεπιστρεπτί.
Αυτός που προσέφυγε και  δικαιώθηκε  μόνο θα πάρει μετάθεση. Δεν σημαίνει ότι θα πάρουν και όσοι  δεν προσέφυγαν στη δικαιοσύνη, ούτε ότι θα ανακληθούν οι μετατάξεις. Η απόφαση αυτή είναι παρόμοια με τις αποφάσεις που έχουν βγει από το ίδιο δικαστήριο  για προσφυγές  μεταξύ μεταταγμένων, και οι οποίες δεν διατάσσουν ακύρωση της μετάταξης, άλλα μόνο την δικαίωση αυτού που προσέφυγε στο αρμόδιο δικαστήριο. Όσοι δεν προσέφυγαν τότε, έχουν χάσει πλέον κάθε δικαίωμα.
* Τα 16 κενά που αναφέρονται στην απόφαση δεν ήταν  οργανικά.
* Οι μεταθέσεις γίνονται σε οργανικά κενά κι όχι λειτουργικά που κάλυψαν οι μετατασσόμενοι.

Νόμιμε, πρώτον μην αντιγράφεις ό, τι διαβάζεις στη σελίδα των μεταταγμένων στο fb. Τα 16 κενά  μπορεί να μετατραπούν σε οργανικά. Αυτό δεν απαιτείτε όλοι οι μεταταγμένοι τόσο καιρό; Ωραίοι είστε! Όποτε μας συμφέρει τα κενά πρέπει να είναι οργανικά, όποτε δεν μας συμφέρει είναι λειτουργικά.

Δεύτερον, εδώ μιλάμε για προηγούμενη δικαστική απόφαση στην οποία ίσως να μπορούν να υπαχθούν εκ των υστέρων και άλλοι ανεξάρτητα από προθεσμία προσφυγής. Αυτό θα πρέπει να το διευκρισει κάποιος νομικός.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17568 στις: Ιούλιος 01, 2015, 08:50:57 πμ »
@ teacher_

Πριν μήνες όταν έγραφες ότι μας έχετε εντοπίσει (!!)  ποιοι είμαστε και ότι γράφουμε παντού οι ίδιοι και οι ίδιοι σε έχω ενημερώσει, ότι δεν έχω FB.  Επομένως δεν αντιγράφω και δεν έχω ανάγκη να αντιγράψω άλλους. Διαθέτω και μνήμη και κρίση. Όσο για την δικαιοσύνη δεν είναι παιχνιδάκι για να παίζεις εσύ και κάποιοι άλλοι.


**Γιατί δεν ανακοινώνει τα μόρια το ΥΠΟΠΑΙΘ;;

Μπορείς να απαντήσεις;
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #17569 στις: Ιούλιος 01, 2015, 09:35:40 πμ »
Συνάδελφοι καλημέρα και καλό μήνα. Ταπεινή πρόταση : δεδομένων των κρισιμότατων αυτών ημερών για τη χώρα μας, οι αντεγκλήσεις μεταξύ μας είναι περιττές. Ας περιοριστούμε λοιπόν στην αναμετάδοση πληροφοριών για το θέμα του νήματος, εφόσον διαθέτουμε. Οποιαδήποτε άλλα σχόλια και χαρακτηρισμοί, των μεν εναντίον των δε και αντίστροφα, είναι λυπηροί, καθόλου τιμητικοί για τον κλάδο μας και σίγουρα περιττοί. Καλή συνέχεια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158537
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 490
Σύνολο: 517

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.