*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4323830 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18550 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 07:24:57 μμ »
Α,ρε Αρβανιτόπουλε...Εδωσες πολύ πόνο τότε και απ'ότι φαίνεται δίνεις πολύ πόνο ακόμα σε διάφορους που δήθεν κόπτονται για τη νομιμότητα αλλά κάνουν μόκο-τσιριμόκο σε άλλες περιπτώσεις παρανομιών ή αποδεδειγμένα  αντισυνταγματικών πράξεων όπως,ενδεικτικά αναφέρω,το πετσόκομμα των μισθών και συντάξεων μας,ο ένφια,η περικοπή αν όχι εξαφάνιση της ιατροφαρμακευτικής μας περίθαλψης,η επιβολή νόμων με τη μορφή κατεπείγοντος στη βουλή που μας αφορούν όλους κτλ.
Ρε μάγκες πείτε το ευθέως και μη μπλέκετε το νόμο στις βρωμοδουλειές σας:μας πείραξε που κάποιοι πήγατε στα σπίτια σας και μεις μείναμε στου.......τη μάνα,γιαυτό εδώ και 3 χρόνια ψάχνουμε να βρούμε τη λεπτομέρεια της λεπτομέρειας για να βγάλουμε παράνομη τη διαδικασία.Είστε φαρισαίοι και υποκριτές όμως γιατί δεν κάνετε το ίδιο και στα υπόλοιπα ζητήματα που σας αφορούν.
Ντροπή σας!Και μη ξανακούσω οτι θέλετε σεβασμό γιατί δεν σας αξίζει...
ΥΓ:Ξέχασα όμως,έπρεπε ο Αρβανιτόπουλος τότε να βγάλει σε διαθεσιμότητα 6000 εκπαιδευτικούς όπως του είχαν ζητήσει με διαδικασίες εξπρές οι ξένοι εκβιαστές,για να δω τότε τι θα λέγατε.Θα σας άρεσε να είσασταν μέσα σε αυτό το νούμερο???Όχι,ε???Καλά το φαντάστηκα.....
Αληθεια ξερεις τι σημαινει η λεξη "βρωμοδουλειες";;;;;; η λεξη "λεπτομερεια"; η λεξη "παρανομη";;;; "φαρισαιοι και υποκριτες";;;;; "σεβασμος";;;;; ....... Παντως εμαθες οτι η λεξη "Εκθεση Ελεγχου" εκατσε γροθια στο στομαχι για καποιους.....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 23, 2017, 09:58:00 μμ από diamantinos »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:11:42 »

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18551 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 07:51:43 μμ »
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΕΤΑΤΑΓΜΕΝΟ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΔΩΡΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΟ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΕ:

Υπουργός: Προεδρικό Διάταγμα για νέα Προγράμματα Σπουδών Ξένων Γλωσσών
Δημοσίευση: 21/10/2016

Τα παραπάνω ανακοίνωσε ο υπουργός Παιδείας Νίκος Φίλης στο Διεθνές Συνέδριο Καθηγητών Γαλλικής, ενώ σημείωσε τα εξής:

-Παράλληλα, το υπουργείο, παρά τις τεράστιες νομικές και τεχνικές δυσκολίες έχει κάνει τις απαραίτητες κινήσεις, για να αποκατασταθεί το αίσθημα εργασιακής ασφάλειας στις και στους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν δεύτερη ξένη γλώσσα και που υπό το κράτος της τρομοκρατίας των προηγούμενων κυβερνήσεων είχαν αιτηθεί μετάταξης από τη δευτεροβάθμια στην πρωτοβάθμια εκπαίδευσης, σε καθεστώς πολύ θολό και αβέβαιο, που διάρκεσε πολλά χρόνια.

-Έτσι, συστήνονται οι κλάδοι των καθηγητών γαλλικής και γερμανικής γλώσσας στην Πρωτοβάθμια και δημιουργούνται θέσεις οργανικές όπου θα τοποθετηθούν οι μεταταγμένες και μεταταγμένοι συνάδελφοί σας.


ΕΝΩ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΝΩΡΙΖΕ ΤΟ ΠΟΡΙΣΜΑ ΚΑΤΑΠΕΛΤΗ ΕΓΙΝΑΝ ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΗΛΩΣΕΙΣ...!!!


Έτσι διελευκανε το υπουργείο το θολό κλίμα με το να το διατηρήσει πιο θολό με τη διαιώνιση της παρανομίας
Και δημιούργησε συνθήκες ανασφάλειας σε εκατοντάδες συναδέλφους που δεν έκαναν αίτηση στην αποδεδειγμένα πια παράνομη κ παράτυπη διαδικασία....!!!!

Είστε οι θριαμβευτές χαρείτε το !!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 23, 2017, 07:59:48 μμ από diamantinos »

Αποσυνδεδεμένος j.prin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18552 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 10:16:31 μμ »
ΕΙΣΑΙ ΓΙΓΑΝΤΑΣ!
Συγχώρεσε εμάς τους αδαείς.

(Για την ταμπακιέρα δες τα προηγούμενα μηνύματά μου και αν σου μείνει χρόνος γκούγκλαρε και τον όρο "ψευδαίσθηση μεγαλείου". Είναι σύμπλεγμα σύνηθες για ανθρώπους του... επιπέδου σου)

Ειπε ο αδαής και εσιώπησαν οι γενναίοι...Ή  αλλιώς,γιατί μάλλον το μυαλό σου δεν φτάνει ως το σημείο να το καταλάβει,τί να μας πεις και εσύ....
ΥΓ:Για την ταμπακιέρα ουδείς λόγος βέβαια,τόσος είναι ο πόνος σου...
ΥΓ:Είσαι τόοοοοοοοσο λίγος για να με κρίνεις...

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18553 στις: Ιανουάριος 23, 2017, 11:57:25 μμ »
ΕΙΣΑΙ ΓΙΓΑΝΤΑΣ!
Συγχώρεσε εμάς τους αδαείς.

(Για την ταμπακιέρα δες τα προηγούμενα μηνύματά μου και αν σου μείνει χρόνος γκούγκλαρε και τον όρο "ψευδαίσθηση μεγαλείου". Είναι σύμπλεγμα σύνηθες για ανθρώπους του... επιπέδου σου)
Το γαρ πολύ της θλίψεως γεννά παραφροσύνη...
ΥΓ:Οταν μου απευθύνεσαι,θα μιλάς ωραία γιατί ούτε σε ξέρω και πολύ περισσότερο ούτε με ξέρεις....
Καταλαβαίνω τον πόνο σου,αλλά όλα έχουν και ένα όριο.Σταματήστε τον οχετό λάσπης που εκτοξεύεται όσο είναι καιρός και πάρτε το απόφαση όσο και αν σας πονά οτι τα πράγματα θα μείνουν ως έχουν...Οπως σας ξαναείπα,ξύυυδι....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:11:42 »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18554 στις: Ιανουάριος 24, 2017, 01:11:01 πμ »
Για όσους με ρωτάνε.
Όχι δεν πιστεύω ότι θα ανακληθούν οι μετατάξεις.
Ακόμα κι αν το ΣΤΕ και το ΔΕΑ αποφασίσουν την ανάκληση πιστεύω θα βρεθεί παράπλευση λύση.
Είμαστε στην Ελλάδα.
Δύσκολα χρόνια έρχονται.
Κρατήστε την αξιοπρέπειά σας.

Μεγάλο σφάλμα του πυγμάχου που έχει δώσει νοκ ντάουν στον αντίπαλο να στέκεται από πάνω του και να τον χλευάζει πριν ο ρέφερι πει teeeeeen...

Αποσυνδεδεμένος j.prin

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18555 στις: Ιανουάριος 24, 2017, 09:26:03 πμ »
Τελικά είσαι θεούλης!
Συστηματικά σε αυτό το thread ΧΛΕΥΑΖΕΙΣ -με το γνωστό πεζοδρομιακό σου στυλ- όλους όσους αδικήθηκαν από αυτήν την κατάφωρα παράνομη διαδικασία.
Και όταν κάποιος σε κρίνει για τα δημοσίως γραφόμενά σου, απαιτείς σεβασμό, θυμούμενος (επιτέλους) ότι δεν γνωριζόμαστε και από χτες.
Τι να πω, RESPECT!

Στην πραγματική ζωή όταν συζητάω το θέμα με συναδέλφους που μετατάχθηκαν, όλοι ανεξαιρέτως κατεβάζουν το κεφάλι και παραδέχονται ότι η διαδικασία ήταν διάτρητη και δημιούργησε άπειρες αδικίες.
Αλλά μάλλον στην πραγματική ζωή δεν συναναστρέφομαι ανθρώπους σαν εσένα. Και το ίδιο θα πράξω και εδώ, ήδη λυπάμαι τον -έστω και λίγο- χρόνο που σπατάλησα ασχολούμενος μαζί σου.
Συνέχισε μόνος σου, είμαι σίγουρος ότι μπορείς.

@rollo πόσο μάλλον όταν το knockdown έγινε με χτύπημα κάτω από τη μέση.


Το γαρ πολύ της θλίψεως γεννά παραφροσύνη...
ΥΓ:Οταν μου απευθύνεσαι,θα μιλάς ωραία γιατί ούτε σε ξέρω και πολύ περισσότερο ούτε με ξέρεις....
Καταλαβαίνω τον πόνο σου,αλλά όλα έχουν και ένα όριο.Σταματήστε τον οχετό λάσπης που εκτοξεύεται όσο είναι καιρός και πάρτε το απόφαση όσο και αν σας πονά οτι τα πράγματα θα μείνουν ως έχουν...Οπως σας ξαναείπα,ξύυυδι....

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 860
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18556 στις: Ιανουάριος 24, 2017, 12:46:13 μμ »
Don't feed the trolls...!
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18557 στις: Ιανουάριος 24, 2017, 02:17:02 μμ »
Στην πραγματική ζωή κατεβάζει το κεφάλι όποιος αισθάνεται ένοχος για τις δίκες του επιλογές και τα δικά του λάθη και όχι για τα λάθη των άλλων...εκτός και πιστεύουμε ότι υπάρχει συλλογική ευθύνη...χαρακτηριστικό γνώρισμα απολυταρχικων απόψεων και καθεστώτων άλλων εποχών. Στην πραγματική ζωή δεν έχουμε όλοι τα ίδια καθήκοντα και τις ίδιες ευθύνες. Διαφορετικά είναι των διοικούντων και διαφορετικά των διοικούμενων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 24, 2017, 02:30:57 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18558 στις: Ιανουάριος 24, 2017, 02:53:01 μμ »
Το πόρισμα του Σ.Ε.Δ.Δ. δεν ήταν εύκολο να ανακινηθεί. Το ποιος τελικά κατάφερε να το δημοσιοποιήσει δεν το μάθαμε ακόμα.
Η μια περίπτωση είναι να είναι από εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων που αιτούνται μετάθεση. Η άλλη περίπτωση είναι να προέρχεται από τον πολυπληθέστερο και ισχυρότερο κλάδο στην Ελλάδα, με έρισμα στις οικογένειες και δύναμη (όταν ενώνεται), ο οποίος κλάδος τη φετινή χρονιά για πρώτη φορά χτυπήθηκε σε επίπεδο ωρολογίων προγραμμάτων...

Αποσυνδεδεμένος velos74

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18559 στις: Ιανουάριος 24, 2017, 05:23:45 μμ »
νομίζω οτι είναι ηλίου φαεινώτερο το πόριαμα των επιθεωρητών το βγάλαν την συγκεκριμένη περίοδο οι 4-5 εκπαιδευτικοι της α/θμιας που ορύονται σε όλα τα σαιτ για την δημιουργία εντυπώσεων ενόψη στε κ μπας κ πιέσουν το υπουργείο για να δώσει κ σε αυτούς μετάθεση,όπως είχαν κάνει κ οι προηγούμενοι κ όταν πήραν την μετάθεση απ τον κουράκη δεν ξαναμίλησε κανείς..

Αποσυνδεδεμένος anikologr2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18560 στις: Ιανουάριος 24, 2017, 06:30:02 μμ »


νομίζω οτι είναι ηλίου φαεινώτερο το πόριαμα των επιθεωρητών το βγάλαν την συγκεκριμένη περίοδο οι 4-5 εκπαιδευτικοι της α/θμιας που ορύονται σε όλα τα σαιτ για την δημιουργία εντυπώσεων ενόψη στε κ μπας κ πιέσουν το υπουργείο για να δώσει κ σε αυτούς μετάθεση,όπως είχαν κάνει κ οι προηγούμενοι κ όταν πήραν την μετάθεση απ τον κουράκη δεν ξαναμίλησε κανείς..

Δηλαδή όλα όσα λέει η έκθεση των επιθεωρητών δεν συνέβησαν. Οι Θιγμένοι είναι μόνο 4-5.. Τι άλλο θα διαβάσουμε..

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18561 στις: Ιανουάριος 24, 2017, 06:48:21 μμ »
Τόσα χρόνια δεν έπαιρναν άτομα μετάθεση με πολλά μόρια που τα είχαν πάρει εξ' αποστάσεως; Υπήρχαν διαφανείς διαδικασίες τότε; Βγήκε κανείς να διαμαρτυρηθεί;

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 860
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18562 στις: Ιανουάριος 24, 2017, 07:01:27 μμ »
ολοκληρο μακροσκελες πορισμα των Επιθεωρητων που κατακεραυνωνει την ολη διαδικασια του 2013 και ακομη καποιοι να καταλαβετε τι παρατυπια εβρεξε τοτε...

και το μονο που εχετε να πειτε τωρα ως αντιλογο ειναι οι μειωσεις μισθων στα χρονια της κριης και τα μορια εξ αποστασεως...!  ::)

α ρε ελλαδαρα....
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #18563 στις: Ιανουάριος 24, 2017, 07:30:45 μμ »
Όχι βρε παιδια συνέβησαν πολλά εγώ δε το αρνούμαι
Απο ΕΜΑΣ όμως τι ζητάτε δεν έχω καταλάβει
Εκτός αν το φόρουμ αυτο αντικαθιστά το κρεβάτι του ψυχαναλυτή που απλά ξεσπατε
Εγώ δε θα πω πιείτε ξύδι δεν ειμαι ετσι εγώ όμως θα πω πηγαίνετε να βρείτε το δίκιο σας εκεί που πρέπει
Κι εγώ θα πάω να βρω το δικό μου γιατι όταν έκανα καλόπιστα την αίτηση μου δε γνώριζα οτι ενδέχεται να συμμετέχω σε παράτυπη παράνομη διαδικασία
Η Διοίκηση ειναι ενιαία και εχει συνεχεια
Αυτο εννοούσα όταν έγραφα για μεταβολή αντιλήψεων της Διοίκησης δε τιμωρείται ο υπάλληλος και με χλεύασαν κάποιοι
Η Διοίκηση τωρα ακόμα κι αν εχει μεταβάλει τις αντιλήψεις της σε σχέση με τη Διοίκηση του 2013 δε φταίω εγώ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159520
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 247
Σύνολο: 267

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.