*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)  (Αναγνώστηκε 157644 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 01:23:36 μμ »
Κορίτσια δεν ξέρω πως να σας ευχαριστήσω....η δική μου κατάσταση έχει ως εξής....όταν δήλωσα τις ενότητες ήμουν σίγουρη οτι θα τα καταφέρω....εν τω μεταξύ έμεινα έγκυος και θα γεννήσω Χριστούγεννα , θέλω λοιπόν μέχρι τότε να έχω βάλει σε μια σειρά τις εργασίες μου γιατί δεν ξέρω τί χρόνο θα μου αφήνει το μωράκι....από δουλειά περιμένω να με πάρουν αναπληρώτρια μάλλον μειωμένου ωραρίου , αλλά δικαιούμαι άδεια μέχρι το Μάρτη....το Σαββατοκύριακο είναι όλο δικό μου.....αλήθεια πόσο χρόνο έχουμε για την κάθε εργιασία;

Συγχαρητήρια για το θαύμα που ζεις ,θα ζήσετε τα ομορφότερα Χριστούγεννα  :)
Στο μωράκι να δώσεις προτεραιότητα και χωρίς να αγχωθείς όλα θα πάνε καλά..Εγω ως συζυγος ,μαμα και εργαζόμενη ( φετος δεν γνωρίζω ακομη  :( ) παίρνω μια ενοτητα,που σημαίνει 4 εργασίες και εξετάσεις..

Το θέμα κάθε εργασίας το μαθαίνεις την ημερα της ΟΣΣ (συναντησης) .Συνηθως εχεις 4 με 6 εβδομάδες για να υποβάλλεις την εργασία σου..
Παντως απο νεες μανούλες ακούω πως τους ειναι ευκολοτερο να διαβαζουν όσο το μωράκι είναι μικρό και τα καταφερνουν και στις εξετάσεις..
Σε κάθε ενότητα υπαρχει ενα προτεινόμενο πρόγραμμα μελέτης (εγω δεν το ακολούθησα  :D ) αν αυτο σε βοηθάει..
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:29:52 »

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 01:30:02 μμ »
Όσα μου λες  είναι πολύ ενθαρρυντικά!!! Πραγματικά θέλω να σταθώ εντάξει στις υποχρεώσεις μου αλλά χωρίς να με φάει το άγχος σε αυτή την ευτυχισμένη στιγμή της ζωής μου....ελπίζω κι εσύ να δουλέψεις φέτος όπου επιθυμείς.... ευτυχώς θα έχω προλάβει να δώσω μια εργασία πριν γεννήσω οπότε θα 'εχω πάρει μια γεύση...προς το παρόν με φόβιζε το άγνωστο...με όσα μου είπατε όμως  εσύ domenica και η  domenica 2, άρχισε να ξεκαθαρίζει το τοπίο..... :) :) :) :)
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 01:37:45 μμ »
Όσα μου λες  είναι πολύ ενθαρρυντικά!!! Πραγματικά θέλω να σταθώ εντάξει στις υποχρεώσεις μου αλλά χωρίς να με φάει το άγχος σε αυτή την ευτυχισμένη στιγμή της ζωής μου....ελπίζω κι εσύ να δουλέψεις φέτος όπου επιθυμείς.... ευτυχώς θα έχω προλάβει να δώσω μια εργασία πριν γεννήσω οπότε θα 'εχω πάρει μια γεύση...προς το παρόν με φόβιζε το άγνωστο...με όσα μου είπατε όμως  εσύ domenica και η  domenica 2, άρχισε να ξεκαθαρίζει το τοπίο..... :) :) :) :)

Αυτό είναι το σημαντικό ,να είσαι καλά και να απολαύσεις τη μητρότητα που δε συγκρίνεται με τίποτα αλλο .
Εδω θα είμαστε ,να τα λέμε, είναι δύσκολο μεταπτυχιακό και απαιτητικό αλλά θα τα πας καλά ,είμαι σίγουρη. Η πρώτη χρονιά θα είναι "πτήση αναγνωριστική" και ίσως να ζοριστείς λιγάκι με τις 2 ενότητες και τις διπλές εργασίες .Αλλά πάλι σου λεω ότι όλα είναι σχετικά για τον καθένα  ;)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος domenica2

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 34
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 01:42:55 μμ »
Συγχαρητήρια και από εμένα για το μωράκι!
Μην αφήνεις το άγχος να σε πιέσει. Κι εγώ τα ίδια πέρασα: διπλές ενότητες, ΑΣΕΠ, ωρομισθία, γέννα!!
Και τώρα αναμονή για ΑΚΩ ή ΑΜΩ!

Εύχομαι τα καλύτερα για όλες (και όλους!)
... and justice for all...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:29:52 »

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 01:50:02 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ και τις δύο...μακάρι να μπορέσω να ανταποδώσω τη βοήθειά σας .... :) ;) :) :)
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

Αποσυνδεδεμένος viviantz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 09:23:32 μμ »
Καλησπέρα κι από μένα.
Εγώ ανήκω στους επιλαχόντες ΠΕ02 (ας ελπίσουμε ότι του χρόνου κάτι θα γίνει και με εμάς), και σκοπεύω να κάνω αίτηση το Νοέμβριο για το μεταπτυχιακό.
Εργάζομαι παράλληλα (δυστυχώς, σε άσχετη με το αντικείμενο σπουδών μου εργασία) και έχω παιδί (11 ετών) και σύζυγο.
Έχω όμως πολύ μεγάλη όρεξη για διάβασμα (αν σκεφτείτε και το διάβασμα που έχω ρίξει για τον ΑΣΕΠ).
Domenica2 που έχεις ολοκληρώσει την προσπάθεια ή και οι υπόλοιποι που είστε ακόμη σ' αυτήν, μπορείτε να μου δώσετε κάποια ιδέα για το χρόνο που απαιτείται ανά ενότητα; 
Από γνωστή μου, η οποία λόγω συγκυριών δεν κατάφερε να το ολοκληρώσει και από όσα έχω διαβάσει διαδικτυακά αντιλαμβάνομαι ότι πρόκειται για πολύ ενδιαφέρον μεταπτυχιακό.  Είναι έτσι;
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 11:17:49 μμ »
Καλησπέρα κι από μένα.
Εγώ ανήκω στους επιλαχόντες ΠΕ02 (ας ελπίσουμε ότι του χρόνου κάτι θα γίνει και με εμάς), και σκοπεύω να κάνω αίτηση το Νοέμβριο για το μεταπτυχιακό.
Εργάζομαι παράλληλα (δυστυχώς, σε άσχετη με το αντικείμενο σπουδών μου εργασία) και έχω παιδί (11 ετών) και σύζυγο.
Έχω όμως πολύ μεγάλη όρεξη για διάβασμα (αν σκεφτείτε και το διάβασμα που έχω ρίξει για τον ΑΣΕΠ).
Domenica2 που έχεις ολοκληρώσει την προσπάθεια ή και οι υπόλοιποι που είστε ακόμη σ' αυτήν, μπορείτε να μου δώσετε κάποια ιδέα για το χρόνο που απαιτείται ανά ενότητα; 
Από γνωστή μου, η οποία λόγω συγκυριών δεν κατάφερε να το ολοκληρώσει και από όσα έχω διαβάσει διαδικτυακά αντιλαμβάνομαι ότι πρόκειται για πολύ ενδιαφέρον μεταπτυχιακό.  Είναι έτσι;
Ευχαριστώ.


Αν και είμαι ακόμη στην αρχή του μεταπτυχιακού το βρίσκω ενδιαφέρον και χαίρομαι που μου δόθηκε η ευκαιρία να το παρακολουθώ..Θα διάβασες παραπάνω κάποιες λεπτομέρειες ,δεν θα τις επαναλάβω..Συμπληρώνω πως η ολοκλήρωση του προϋποθέτει 4 θεματικές ενότητες και εκπόνηση διπλωματικής εργασίας .Δεν επιτρέπεται να πάρεις περισσότερες απο 2 ενότητες το χρόνο .Η επιλογή έχει να κάνει με το χρόνο και τα χρήματα που μπορείς να διαθέσεις (850Ε είναι το κόστος κάθε ενότητας)..
Εύχομαι να κληρωθείς το Δεκέμβριο αν πράγματι το επιθυμείς τόσο πολύ.
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 12:57:53 πμ »
πότε ξεκινάνε οι αιτήσεις για τηνν επόμενη χρονιά? έχω κάνει 2 φορές τα χαρτιά μου και λυπάμαι πολύ που δεν με πήρανε... :( :(
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 01:00:25 πμ »
πότε ξεκινάνε οι αιτήσεις για τηνν επόμενη χρονιά? έχω κάνει 2 φορές τα χαρτιά μου και λυπάμαι πολύ που δεν με πήρανε... :( :(

Να παρακολουθείς την ιστοσελίδα του ΕΑΠ και το pde  ;)
Συνήθως οι αιτήσεις γίνονται Νοέμβριο μέχρι αρχές Δεκεμβρίου..

Εύχομαι να κληρωθείς αυτη τη φορά  :)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 03:49:08 μμ »
Σήμερα βγήκαν οι διδάσκοντες για τα τμήματα του μεταπτυχιακού ...εγώ έχω υπεύθυνο σε τμήμα Θεσσαλονίκης στην ενότητα γλώσσα , κοινωνία κι εκπαίδευση τον Κων/νο Ντίνα και στην ενότητα πολιτισμικές διαφορές στην εκπαίδευση την Ελένη Σκούρτου....γνωρίζει κανείς για τους διδάσκοντες αυτούς; 
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

Αποσυνδεδεμένος FOX85

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 296
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 03:56:37 μμ »
ton eixa sti Flwrina...!!! auts!

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 04:05:57 μμ »
Αλήθεια; είναι αυστηρός απλά ή στριφνός και ως άνθρωπος;
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3646
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 04:10:30 μμ »
Σήμερα βγήκαν οι διδάσκοντες για τα τμήματα του μεταπτυχιακού ...εγώ έχω υπεύθυνο σε τμήμα Θεσσαλονίκης στην ενότητα γλώσσα , κοινωνία κι εκπαίδευση τον Κων/νο Ντίνα και στην ενότητα πολιτισμικές διαφορές στην εκπαίδευση την Ελένη Σκούρτου....γνωρίζει κανείς για τους διδάσκοντες αυτούς; 

Με τη Σκούρτου έχουμε συνεργαστεί σε ένα ερευνητικό πρόγραμμα. Ήταν πολύ καλή, πολύ συνεργάσιμη και συννενοήσιμη.
Δεν ξέρω βέβεια πώς θα έιναι ως καθηγήτρια, γιατί αλλάζουν τα ρπάγματα και οι σχέσεις (άλλο συνεργάτες, άλλο καθηγητής-φοιτητής)
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος FOX85

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 296
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #69 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 04:12:55 μμ »
exei apaitiseis.....kai kati terastia vivlia....glwssologia perasa me tin deyteri me 5...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159661
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 330
Σύνολο: 343

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.