*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)  (Αναγνώστηκε 157293 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 06:15:07 μμ »
Τελικά τι ισχύει? Πλησιάζει κ ο καιρός των αιτήσεων κ πολλοι από εμάς ενδιαφερόμαστε . Κ εγώ είμαι ανάμεσα στην ειδικευση αγγλικής κ σε αυτό . Μόρια για ΑΣΕΠ δίνουν όλα τα μεταπτυχιακά ή όχι ?

Όλα τα μεταπτυχιακά που γίνονται απο κρατικά ιδρύματα είναι αναγνωρισμένα και δίνουν μόρια. Μεταπτυχιακά απο ιδιωτικές σχολές δεν είναι αναγνωρισμένα. Η διαφορά είναι οτι τα μεταπτυχιακά στα παιδαγωγικά δίνουν 3 μόρια ενω σε άλλες ειδικότητες 2 (για ασεπ πάντα).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:33:24 »

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 09:35:20 μμ »
thank you,fragy!!  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 24, 2009, 01:13:23 μμ από nandiap »

Αποσυνδεδεμένος N E N A

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 09:45:32 μμ »
1) τι πτυχίο Αγγλικών απαιτείται? Lower φτάνει?
2) στη σελίδα του ΕΑΠ λέει ότι απαιτούνται 10 ώρες μελέτης εβδομαδιαίως για 1 ΘΕ. Ισχύει?
3) τι ΘΕ πήρατε? πως σας φάνηκαν? τι όγκο είχε το διδακτικό υλικό?
4) οι εργασίες τι είναι? δώστε κάποιο παράδειγμα.
5) υπάρχει βοήθεια από τους καθηγητές?
6) Γενικά παλεύεται το θέμα ή είναι πολύ δύσκολο?

1.ουτε αυτο ,βρισκεισ μεταφρασεισ και γενικα το παλευεισ
5.αναλογα τον καθηγητη.(οπωσ παντα)
6.ειναι απο τα πιο ευκολα μεταπτυχιακα που μπορεισ να κανεισ(εννοω γενικα το εαπ)
4.οι εργασιεσ ειναι πανω στη υλη που διαβαζεισ καθε χρονικο διαστημα(αυτοι σου την οριζουν)
2.δε θελει τοσο διαβασμα.(ολα ειναι πολυ πιο απλα απο οσο φαινεται)

ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ:διαλεξε καποιο αλλο μεταπτυχιακο του κλαδου σου ,οχι το σπουδεσ στην εκπαιδευση ,γιατι εκει κανουν ΟΛΟΙ τα χαρτια τουσ και οι πιθανοτητεσ να κληρωθεισ ειναι απειροελαχιστεσ.
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ, ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ....

Αποσυνδεδεμένος Ioannis!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 01:22:00 μμ »
Συνάδελφοι, η προκήρυξη 2Π/2008, το γράφει ξεκάθαρα όσον αφορά στους μεταπτυχιακούς τίτλους και στη μοριοδότησή τους (Αρ. Φ. 515, σ. 14578). Παραθέτω:

Λαμβάνονται υπόψη μόνο αναγνωρισμένοι μεταπτυχιακοί τίτλοι διάρκειας φοιτήσεως τουλάχιστον ενός ακαδημαϊκού έτους:
Μεταπτυχιακός τίτλος στην ειδικότητα του κλάδου για την οποία διαγωνίζεται ο υποψήφιος, προσαύξηση 2 μονάδες.
Μεταπτυχιακός τίτλος στη διδακτική της ειδικότητας του κλάδου για την οποία διαγωνίζεται ο υποψήφιος, ή στα παιδαγωγικά, προσαύξηση 3 μονάδες.


Επομένως, δε δίνονται τα +2 μόρια σε οποιοδήποτε μεταπτυχιακό κάνει ο καθένας, αλλά στην ειδικότητα του κλάδου του και όχι σε οποιοδήποτε αντικείμενο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2009, 02:02:27 μμ από Ioannis! »
«Άνευ της παιδαγωγικής ταύτης μορφώσεως, οσονδήποτε και αν είναι φιλολογικώς πεπαιδευμένος ο μέλλων διδάσκαλος, κινδυνεύει διπλούν τινά κίνδυνον…».

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:33:24 »

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 01:47:58 μμ »
Παιδιά...μην ξεχνάτε ότι όταν λέμε ότι δίνει ένα μεταπτυχιακό μόρια σε ΑΣΕΠ,εννοούμε ότι δίνει αφού κάποιος κατορθώσει να μπει στους διοριστέους μέσω των εξετάσεων και εκεί πάιρνει τα 2 ή 3 μόρια και προηγείται κάποιων άλλων που είναι κι αυτοί μέσα στους διοριστέους...δηλαδή κάνει διαφορά απλά στη θέση που θα έχεις μεταξύ των διοριστέων! Το λέω γιατί έχω την εντύπωση πως μερικοί νομίζουν (όπως νόμιζα κι εγώ παλιότερα) πως απ'τη μέρα που στέλνεις τα χαρτιά σου για συμμετοχή στον ΑΣΕΠ έχεις προκαταβολικά τα 2 ή 3 μόρια! Κοινώς δεν μετράνε στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων...αλλά μόνο στον πίνακα διοριστέων!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος Ioannis!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 10, 2009, 04:56:31 μμ »
Παράθεση
Ο λόγος; Πρόκειται για μεταπτυχιακό που ανήκει στις Ανθρωπιστικές Επιστήμες και όχι στις Επιστήμες της Αγωγής.

Πάντα διαφωνούσα με τον "όρο" επιστήμες της αγωγής. Κατ'εμέ το σωστό είναι Παιδαγωγική Επιστήμη ή Επιστήμη της Αγωγής με τους διάφορους κλάδους της. Τώρα που ανήκει η Παιδαγωγική, στις ανθρωπιστικές ή στις κοινωνικές, αυτό είναι κάτι που ακόμα οι ειδικοί συζητούν. Όπως και η Ψυχολογία, η Γλωσσολογία, η Ιστορία...
«Άνευ της παιδαγωγικής ταύτης μορφώσεως, οσονδήποτε και αν είναι φιλολογικώς πεπαιδευμένος ο μέλλων διδάσκαλος, κινδυνεύει διπλούν τινά κίνδυνον…».

Αποσυνδεδεμένος N E N A

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 12:10:28 μμ »
Παιδιά...μην ξεχνάτε ότι όταν λέμε ότι δίνει ένα μεταπτυχιακό μόρια σε ΑΣΕΠ,εννοούμε ότι δίνει αφού κάποιος κατορθώσει να μπει στους διοριστέους μέσω των εξετάσεων και εκεί πάιρνει τα 2 ή 3 μόρια και προηγείται κάποιων άλλων που είναι κι αυτοί μέσα στους διοριστέους...δηλαδή κάνει διαφορά απλά στη θέση που θα έχεις μεταξύ των διοριστέων! Το λέω γιατί έχω την εντύπωση πως μερικοί νομίζουν (όπως νόμιζα κι εγώ παλιότερα) πως απ'τη μέρα που στέλνεις τα χαρτιά σου για συμμετοχή στον ΑΣΕΠ έχεις προκαταβολικά τα 2 ή 3 μόρια! Κοινώς δεν μετράνε στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων...αλλά μόνο στον πίνακα διοριστέων!
η διαφορα ειναι στον πινακα των επιτυχοντων οχι των διοριστεων.
δηλαδη π.χ μπορει η βαση να ειναι στο 70 και καποιοσ να γραψει 69 .με 2 μορια φτανει στο 71 μπαινει στουσ διοριστεουσ  και πεταει εξω τον τελευταιο του πινακα ανεβαζοντασ τη βαση.
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ, ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ....

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 08:00:13 μμ »
Δες ξανά την προκύρηξη του ΑΣΕΠ....τα λέει όλα αυτά! Απλά όταν βγαίνουν οι πίνακες επιτυχόντων είναι τόσο τρόμπες στον ΑΣΕΠ που ανακοινώνουν και τα μόρια από μεταπτυχιακό και τα μόρια από τον βαθμό του πτυχίου σε όλους τους επιτυχόντες,αλλά είναι τυπικό αυτό! Στην πραγματικότητα τα μόρια του μεταπτυχιακού μετράνε ΜΟΝΟ στον πίνακα διοριστέων και για να μπεις στους διοριστέους μετράνε μόνο οι βαθμοί των γραπτών! Επίσης η βάση διαμορφώνεται απ'τον βαθμό του τελευταίου π.χ φέτος ήταν 480 θέσεις φιλολόγων και η βάση διαμορφώθηκε με βάση τον βαθμό του 480ου στη σειρά κι από κει και πέρα μέσα στους διοριστέους παίζει η σειρά του καθενός ανάλογα με τις προσαυξήσεις από μεταπτυχιακά και τον βαθμό του πτυχίου!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος N E N A

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 08:12:51 μμ »
Δες ξανά την προκύρηξη του ΑΣΕΠ....τα λέει όλα αυτά! Απλά όταν βγαίνουν οι πίνακες επιτυχόντων είναι τόσο τρόμπες στον ΑΣΕΠ που ανακοινώνουν και τα μόρια από μεταπτυχιακό και τα μόρια από τον βαθμό του πτυχίου σε όλους τους επιτυχόντες,αλλά είναι τυπικό αυτό! Στην πραγματικότητα τα μόρια του μεταπτυχιακού μετράνε ΜΟΝΟ στον πίνακα διοριστέων και για να μπεις στους διοριστέους μετράνε μόνο οι βαθμοί των γραπτών! Επίσης η βάση διαμορφώνεται απ'τον βαθμό του τελευταίου π.χ φέτος ήταν 480 θέσεις φιλολόγων και η βάση διαμορφώθηκε με βάση τον βαθμό του 480ου στη σειρά κι από κει και πέρα μέσα στους διοριστέους παίζει η σειρά του καθενός ανάλογα με τις προσαυξήσεις από μεταπτυχιακά και τον βαθμό του πτυχίου!
αυτο ειναι σιγουρο?
πω πω!και γω νομιζα οτι ισχυει για ολουσ!
ΠΙΚΡΑ!
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ, ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ....

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 08:26:47 μμ »
Ναι,γιατί κι εγώ έτσι νόμιζα παλιότερα και μετά μου τα εξήγησε άτομο που πέρασε και μια υπάλληλος της Β'θμιας που τυχαίνει να είναι και γνωστή! Αυτό είναι το νόημα των γραπτών εξετάσεων...μετράνε πάνω απ'όλα τα γραπτά...δίκαιο και άδικο ταυτόχρονα θα έλεγα...ανάλογα την περίπτωση...ξέρεις πόσοι ήρθαν με μεταπτυχιακό ενός έτους από Αγγλία (δηθεν πάνω στη διδακτική) και παίρναν τα πρώτα χρόνια,ως το 2002 νομίζω (που ήταν αλλιώς η ρύθμιση) 3 μόρια...τη στιγμή που το μεταπτυχιακό στο ΦΠΨ διαρκεί 2μιση χρόνια και με έρευνα...;! Απ'αυτή την άποψη εείναι δίκαιο...για κάποιες άλλες περιπτώσεις δεν είναι!! Το 2000 που έδωσε η ξαδέρφη μου όταν βγήκαν τα αποτελέσματα ήταν στην θέση 30 η ξαδέρφη μου...μετά τις προσαυξήσεις μεταπτυχιακού και βαθμού πτυχίου βρέθηκε στο 300 κάτι...γιατί τότε ίσχυε αυτό που λες...τώρα όμως τα ανακοινώνουν όλα μαζί γιατί έχει αλλάξει το παραμύθι!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος nena8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:19:50 πμ »
Συγνωμη αλλα επειδη δεν καταλαβα καλα, μιλαμε μονο για ασεπ? Γιατι στην εγκυκλιο για ωρομισθιους του κλαδου μου ελεγε οτι προηγουνται οι κατοχοι διδακτορικου και επονται οι κατοχοι μεταπτυχιακου.
''Es tan corto el amor, y es tan largo el olvido.Porque en noches como ésta la tuve entre mis brazos,mi alma no se contenta con haberla perdido.Aunque éste sea el último dolor que ella me causa,y éstos sean los últimos versos que yo le escribo.''
P.Neruda

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 12:39:01 πμ »
n

Αποσυνδεδεμένος Lucinda

  • Moderator
  • Έμπειρο μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 904
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 11:53:47 πμ »
Παιδιά να σας πω και κάτι άλλο. Αν κάποιος κάνει ένα μεταπτυχιακό που φαινομενικά δεν είναι συναφές με το πτυχίο του, μπορεί, αν θέλει να το αναγνωρίσει, να εκπονήσει στην Διπλωματική του εργασία ένα θέμα που να συνδυάζει το μεταπτυχιακό με το προπτυχιακό αντικείμενο και όταν καταθέσει το μεταπτυχιακό δίπλωμα να καταθέσει και την διπλωματική εργασία κι έτσι να πάρει τα μόρια και να μην αισθάνεται ότι "χαράμισε" για το τίποτα χρόνο, κόπο και χρήμα. Πάντως θα έλεγα ότι όσοι επιλέγουν το ΕΑΠ, θα πρέπει να έχουν μεγάλη οργανωτικότητα και να μπορούν να "πιέσουν" τον εαυτό τους να ακολουθήσει ένα πρόγραμμα, που επί της ουσίας δεν επιβάλλεται, αλλά προτείνεται. Τον πρώτο καιρό θα είναι δύσκολα, αλλά αν εξοικειωθεί κανείς με τον τρόπο διαβάσματος, εκπόνησης εργασιών και εξετάσεων όλα βαίνουν καλώς. Για μένα το ΕΑΠ είναι ένας δύσκολος δρόμος και έχω δει πολλούς να τα παρατάνε γιατί πίστευαν πως με τον ελάχιστο κόπο θα έπαιρναν ούτως ή άλλως τον τίτλο. Δεν είναι έτσι και δεν θέλω να τρομοκρατήσω κανέναν. Απλώς επισημαίνω ότι είναι τελικά προσωπικό θέμα και το ότι μπήκες δεν σημαίνει ότι θα τελειώσεις. Το ότι μπήκες σημαίνει ότι έχεις την ευκαιία να αποδείξεις ότι θες και μπορείς.
Και κάτι τελευταίο για να μην παρεξηγηθώ...Δεν είμαι από αυτούς που υποστηρίζουν να κάνεις κάτι για να κερδίσεις μόρια. Ούτε βέβαια είμαι υπεράνω των μορίων, που έχω ανάγκη όσο όλοι. Απλώς προτείνω μία διαφορετική οπτική. Δηλαδή "κάνε αυτό που σ' ευχαριστεί, μάθε ότι σε ενδιαφέρει, για σένα και μόνο για σένα και θα αναταμειφθείς, τουλάχιστον ηθικά και γνωστικά". Ξέρω ότι οι καιροί είναι δύσκολοι, αλλά αλίμονο αν αρχίσουμε να μαθαίνουμε πράγματα μόνο και μόνο για τα μόρια. Κι όσον αφορά αυτά τα τελευταία (τα μόρια) τα πολυπόθητα, όλα αλλάζουν συνεχώς κι αυτό που είναι να πάρεις σήμερα, αύριο αλλάζει με κάποιον χ νόμο και δεν το παίρνεις, όπως και το ανάποδο. Όλα ειπωμένα με πολύ καλή διάθεση!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 12, 2009, 11:57:03 πμ από Lucinda »

Αποσυνδεδεμένος baxev_ch

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή έχει περισσότερη φαντασία από μας!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό Σπουδές στην Εκπαίδευση (ΕΑΠ)
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 23, 2010, 09:25:45 πμ »
Καλημέρα! φέτος έγινα δεκτή στο ΕΑΠ για μεταπτυχιακό και ήθελα να ρωτήσω αν είναι κανείς από εδώ στο ίδιο , γιατί πραγματικά έχω πολλές απορίες...Για αρχή γνωρίζει κανείς με βεβαιότητα πόσα μόρια δίνει για τον ΑΣΕΠ το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό;
πάλι τα ίδια και τα ίδια θα μου πεις ρε φίλε...
όμως  τη σκέψη του πρόσφυγα, τη σκέψη του αιχμαλώτου, τη σκέψη του ανθρώπου που κατάντησε κι αυτός πραμάτεια...δοκίμασε να την αλλάξεις....ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ....(Γ.Σεφέρης)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158564
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 548

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.