*

Αποστολέας Θέμα: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)  (Αναγνώστηκε 64859 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 21, 2010, 07:18:31 μμ »
Δεν φτάνει που είναι διορισμένη η δικιά σου, θέλει και μεταπτυχιακό;; Aλλά βέβαια όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι μάθαμε τώρα να κάνουμε και master, να μην πατάμε στην υπηρεσία μας μιας και παίρνεις άδειες, και τάχα να κάνουμε μεταπτυχιακό για την μόρρφωση. Πήγαινε να τα κάνεις αυτά στο ιδιωτικό τομέα και τα λέμε. Στην θέση της πάντως εγώ θα ανησυχούσα μιας και η μονιμότητα αναμένεται να καταργηθεί. Η τρόικα ασκεί τρελή πίεση για αυτό το θέμα και θα τεθεί επί τάπητος το 2011.


Όσο για τον σνομπισμό που έχεις για τους άνδρες καθηγητές, και για το αν θα κάνω κοιλιά, έλα να με δεις τότε αν και βλέπω εσύ από τις εγκυμοσύνες και τα παιδιά η ρυτίδα και η πλαδαρότιτα να πάει σύννεφο. Οι γυναίκες καταρχήν δεν είστε για σχολεία, μιας και δεν μπορείτε να επιβληθείτε στα παιδιά (εννοώ τα μεγάλα παιδιά της δευτεροβάθμιας). Άντε το πολύ νηπιαγωγείο και δημοτικό. Ας μην ήταν και οι άνδρες στη δευτεροβάθμια για να επιβάλλονατι και θα σας είχαν λιτζάρει οι μαθητές.
Σπιτάκι να φροντίζετε παιδιά. Στα αλήθεια τόσες άνεργες καθηγήτριες που έχετε μαζευτεί, αντί να πείνετε καφέ κάθε πρωί και να χάνετε το χρόνο σας, φορέστε καμιά ποδίτσα και πάτε να βοηθείσετε κανένα ζευγάρι που έχει ανάγκη στα οικοκυρικά, στο φύλαγμα μωρών. Θα γίνετε και καλύτερες μάνες από το να περιμένετε πότε θα πάτε αναπληρώτριες.


Πάντως έχει και για σένα δουλειές δεν μπορείς να πείς;;


ποσο χωριατης εισαι ρε φιλε....
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:19:13 »

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 21, 2010, 07:56:04 μμ »
Αν το μεταπτυχιακό έχει συνέντευξη, θα σε ρωτήσουν... όχι πως δεν είναι αυτονόητη η απάντηση!
Κατά τη γνώμη μου, αν το μεταπτυχιακό δεν έχει πολλή ζήτηση (πχ δεν είναι Αθήνα-Θεσσαλονίκη) και αν γράψεις πολύ πολύ καλά (αν έχει εξετάσεις) και αν το επιτρέπει και ο κανονισμός, μπορεί να μη σε κόψουν και να κάνεις αναστολή την πρώτη χρονιά.
Συνήθως είναι αυστηρά 2 απουσίες στο εξάμηνο.

Ναι αλλά αν έχεις την δυνατότητα γιατί να μην το κάνει ένα χρόνο αργότερα; Υπάρχει κάποιος λόγος για να βιαστεί;

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 21, 2010, 08:41:21 μμ »
αχ βρε γιαννιέ με έκανες και γέλασα.... ;D είσαι λίγο γλωσσοκοπάνα (σκέψου να σουν και γυναίκα....)

καθόλου υποτιμητικό το μπείμπισίτιν, και πολλές από μας το χουμε δοκιμάσει....

μάλλον να σε φανταστώ... μπράτσο 38 εκατ., μέση 80εκατ., κάνεις και ασκήσεις (γαϊδουρο)φωνητικής έτσι ώστε όταν με το καλό διοριστείς να μη τολμήσει σχολιαρούδι να βγάλει κιχ... αν αυτό το θεωρείς επιβολή πάω πασο...

σχετικά με τη πλαδαρότητά... ναι έχω σκοπό να κάνω παιδιά, αλλά έχουμε και μεις γυμναστήρια.. και έλα και μένα να με δεις σε καμια δεκαριά χρόνια...

σχετικά με την αλλαγή ειδικότητας... θα το κάνω.... θα γίνω χαρωπή δασκαλίτσα  8)

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 21, 2010, 08:57:28 μμ »
Mπορείς να κάνεις και master και διδακτορικό και μεταδιδακτορικό και να φοιτάς παράλληλα και σε μία προπτυχιακή σχολή. Μπορείς να φοιτάς και σε 5 προπτυχιακές σχολές ταυτόχρονα αν θες μιας και κανένας δεν θα σε ελέγξει, διότι ούτως ή άλλως την Ελλάδα ένα την ενδιαφέρει πλέον
Φυσικά και είναι παράνομο να φοιτά κανείς σε δύο σχολές ταυτόχρονα.

ΕΛΛΑΔΑ= η χώρα που ότι μεταπτυχιακό και προπτυχιακό πρόγραμμα θες το βρίσκεις.
Φυσικά και αυτό δεν ισχύει. Η Ελλάδα είναι ακόμη πίσω στην προσφορά ποικιλίας σπουδών.

Δεν φτάνει που είναι διορισμένη η δικιά σου, θέλει και μεταπτυχιακό;; Aλλά βέβαια όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι μάθαμε τώρα να κάνουμε και master, να μην πατάμε στην υπηρεσία μας μιας και παίρνεις άδειες, και τάχα να κάνουμε μεταπτυχιακό για την μόρρφωση. Πήγαινε να τα κάνεις αυτά στο ιδιωτικό τομέα και τα λέμε.
Φυσικά και αυτό δεν ισχύει. Προφανώς δεν ξέρεις ότι και στο ιδιωτικό τομέα (ιδιωτικά σχολεία) χορηγούνται εκπαιδευτικές άδειες σε εκπαιδευτικούς για μεταπτυχιακά. Αν το σκεφτείς λίγο καλύτερα, θα δεις ότι η κάθε επιμόρφωση είναι άμεσα συνυφασμένη με τη δουλειά του εκπαιδευτικού. Τώρα αν εσύ θεωρείς το μεταπτυχιακό ευκαιρία για τεμπελιά, δικό σου θέμα.

Στην θέση της πάντως εγώ θα ανησυχούσα μιας και η μονιμότητα αναμένεται να καταργηθεί. Η τρόικα ασκεί τρελή πίεση για αυτό το θέμα και θα τεθεί επί τάπητος το 2011.
Συγγνώμη αν θα σε λυπήσω, αλλά η μονιμότητα (στους εκπαιδευτικούς τουλάχιστον) δεν καταργείται.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:19:13 »

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 21, 2010, 10:08:00 μμ »
Golum μάλλον στη ζωή σου δεν έχεις επισκεφτεί χωριό κανένα για να ξέρεις και εκεί τι χωριάτες έχει. Ελπίζω να επισκεφτείς στα δυσπρόσιτα σχολεία

Δεν σχολιάζω καν τα λεγόμενα της τυχαιρούλας που αυτή άλλωστε το ξεκίνησε, αλλά η ειδικότητα της "δακαλίτσας σπίρτο αναμένο (τρόπος του λέγειν μην το πάρεις πάνω σου)" θα σου πήγαινε γάντι

'Οσον αφορά τα "δεν ισχύει" της para 5:

- Εγώ δεν είπα αν είναι παράνομο ή όχι να φοιτάς σε δύο και τρείς σχολές ΑΛΛΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ  ΣΤΗ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ. Μάλλον δεν ζεις στη Ελλάδα, γιατί εγώ έχω πάρα πολλούς γνωστούς που σπουδάζουν τααυτόχρονα σε 2 και 4 προπτυχιακά τμήματα.

- Η Ελλάδα πραγματικά έχει πληθώρα μεταπτυχιακών χωρίς κανένα αντίκρυσμα και αξία, χωρίς καμία υποδομή, απλά και μόνο επειδή καθηγητές και λέκτορες θέλουν να κάνουν δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά. Εννοείται ότι στην Ελλάδα μπορείς να βρεις το 98% των μεταπτυχιακών που υπάρχουν σε όλο το κόσμο. Με μια διαφορά ότι σε κάποια ξένα πανεπιστήμια έχουν τις υποδομές και τα κάνουν (υποδομές σε βιβλία, εργαστήρια κ.τ.λ.)

- Μάλλον στη ζωή σου δεν έχεις δουλέψει καν σε ιδιωτικό τομέα για να δεις ότι όλα είναι γραμμένα στα χαρτιά και ότι ο κόσμος δεν είναι αγγελικά πλασμένος όπως νόμιζες. Επίσης είναι γεγονός ότι η πλειονότητα των δημοσίων υπαλλήλων κάνει τα Master γιατι και θα έχει εκπαιδευτική άδεια και θα πληρώνονται. άσε που από τη πληθώρα master που υπάρχει στην Ελλάδα, μπορείς να βρείς αυτά τα master που είναι εύκολα και ταχύτατα και αυτά που είναι δύσκολα. ΌΛΟΙ ΟΙ ΔΗΜOΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΠΑΝΕ ΣΤΑ ΕΥΚΟΛΑ.   Αυτός είναι και ο λόγος που πολλά πανεπιστήμια ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΚΑΧΥΠΤΟΤΑ και πολλοί καθηγητές δεν τους θέλουν για διατριβή.

- Συγνώμη που θα σε λυπήσω και εγώ, άλλα πολλά από αυτά που καταργήθηκαν στην Ελλάδα δεν προβλέπονταν καν στους νόμους και το σύνταγμα και είναι και αντισυνταγματικά. Παρόλα αυτά μπρστά στο προσκύνημα της τρόικα ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. Και δεν είναι απίθανο καθόλου να γίνει. ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΤΟ 2011.  Ο λόγος είναι απλός: οι δάσκαλοι κάθονται 3 μήνες. Αυτό είναι αιτία ΑΡΣΗΣ ΜΟΝΙΜΟΤΗΤΑΣ για την ΤΡΟΙΚΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!

Απάντησα σε όλα όπως βλέπεις και κατέρριψα όσα λες με επιχειρήματα

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 22, 2010, 09:19:42 πμ »
Απάντησα σε όλα όπως βλέπεις και κατέρριψα όσα λες με επιχειρήματα
Δε νομίζω ότι κατέρριψες όλα όσα έγραψα. Τα επιχειρήματά σου είναι τουλάχιστον άστοχα, γενικόλογα και υποθετικά. Δικαιωμά σου φυσικά είναι να πιστεύεις ό,τι θέλεις. Απλά να σου πω ότι ο αρνητισμός από τον οποίο διακατέχεται ο λόγος σου δεν είναι ο καλύτερος σύμβουλος στη ζωή.

Αποσυνδεδεμένος ms

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 22, 2010, 09:32:26 πμ »
Giannos  καλύτερα  να  μην  είσαι  στην  εκπαίδευση. Οι  κομπλεξικοί  και  οι  φαλοκράτες  δεν  χρειάζονται  στα  σχολεία. Θεωρείς  ότι  η  δευτεροβάθμια  είναι  για  τους  σκληρούς  άντρες... Χα  χα  μάλλον  δεν  έχεις  μπει  σε  τάξη  νηπιαγωγείου. Προς  ενημέρωση  σου  όσοι  έχουν  πάρει εκπαιδευτική  άδεια  πρέπει  να  υπηρετήσουν  τουλάχιστον  για  το  τριπλάσιο  χρόνο  στο δημόσιο (δεν  μπορούν  να  παραιτηθούν  πόσο  μάλλον  να  τον  απολύσουν). Αμα  με  το  καλό  διορίστεις  (λέμε  τώρα)  να  δούμε  πόσο  ξεκούραστα  θα  περνάς  ως  δημόσιος  υπάλληλος.

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 22, 2010, 01:47:39 μμ »
Μs και para 5 μάλλον εσείς είστε οι κομπλεξικοί και απόλυτοι στη ζωή σας, διότι δεν δέχεστε άλλη άποψη. Δεν φτάνει που η Para5 πρώτη αναφέρθηκε στους άνδρες και ότι οι καθηγητές είναι μίζεροι, τώρα λέτε ότι εγώ είμαι φαλλοκράτης;;; Αυτό έλειπε να μην της απαντούσα

Eπειδή βλέπετε μόνο μια άποψη στη ζωή σας και έχετε μόνο μια θεωρία για τα πράγματα δεν σημαίινει ότι ζείτε και στη πραγματικότητα. Απορώ πως εσείς θα πάτε να διδάξετε σε νέους ανθρώπους την αναζήτηση της αλήθειας και τον σεβασμό στη διαφορετικότητα.

Δεν είπα καν ότι πρέπει να είσαι σκληρός άνδρας. ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙ ΟΣΑ ΕΧΩ ΠΕΙ, το παίζετε έξυπνες ενώ δεν μπορείτε να διαβάσετε και να αποτυπώσετε ορθά αυτά που έχω γράψει. Είπα ότι καλό είναι να υπάρχουν άνδρες, γιατί ο άνδρας από τη φύση του μπορεί να επέμβει σε καταστάσεις π.χ. ξυλοδαρμών, μπορεί να πει κάνα δύο λογάκια για καμιά ποδοσφαιρική ομάδα ή να προσεγγίσει πιθο εύκολα κάποιες κατηγόριες μαθητών- αγοριών.

Σε πληροφορώ ως καθηγητής θα περνάω πολύ πιο ξεκούραστα από εκεί που είμαι τώρα, είμαι 100% σίγουρος για αυτό

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 22, 2010, 02:56:44 μμ »
Μs και para 5 μάλλον εσείς είστε οι κομπλεξικοί και απόλυτοι στη ζωή σας, διότι δεν δέχεστε άλλη άποψη. Δεν φτάνει που η Para5 πρώτη αναφέρθηκε στους άνδρες και ότι οι καθηγητές είναι μίζεροι, τώρα λέτε ότι εγώ είμαι φαλλοκράτης;;; Αυτό έλειπε να μην της απαντούσα

Eπειδή βλέπετε μόνο μια άποψη στη ζωή σας και έχετε μόνο μια θεωρία για τα πράγματα δεν σημαίινει ότι ζείτε και στη πραγματικότητα. Απορώ πως εσείς θα πάτε να διδάξετε σε νέους ανθρώπους την αναζήτηση της αλήθειας και τον σεβασμό στη διαφορετικότητα.

Δεν είπα καν ότι πρέπει να είσαι σκληρός άνδρας. ΕΧΕΤΕ ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙ ΟΣΑ ΕΧΩ ΠΕΙ, το παίζετε έξυπνες ενώ δεν μπορείτε να διαβάσετε και να αποτυπώσετε ορθά αυτά που έχω γράψει. Είπα ότι καλό είναι να υπάρχουν άνδρες, γιατί ο άνδρας από τη φύση του μπορεί να επέμβει σε καταστάσεις π.χ. ξυλοδαρμών, μπορεί να πει κάνα δύο λογάκια για καμιά ποδοσφαιρική ομάδα ή να προσεγγίσει πιθο εύκολα κάποιες κατηγόριες μαθητών- αγοριών.

Σε πληροφορώ ως καθηγητής θα περνάω πολύ πιο ξεκούραστα από εκεί που είμαι τώρα, είμαι 100% σίγουρος για αυτό
Βασικά μου έχεις αλλάξει το φύλο. Τα υπόλοιπα τα αφήνω ασχολίαστα.
Καλή επιτυχία στις προσπάθειές σου να διοριστείς.

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 22, 2010, 03:06:12 μμ »
Δεν σου έχω αλλάξει καθόλου το φύλο. Στη φράση "είστε οι κομπλεξικοί και απόλυτοι στη ζωή σας" αναφέρομαι σε ανθρώπους. Αν ήξερες λίγο γραμματική πάει ο άνθρωπος-οι άνθρωποι, άρα λέμε κομπλεξικοί άνθρωποι. Για ευνόητους λόγους επειδή αναφέρομαι ούτως ή άλλως σε ανθρώπους το ουσιαστικό άνθρωποι παραλείπεται.

Εκτός και αν θεωρείς ότι δεν είσαι άνθρωπος
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2010, 03:07:45 μμ από giannios »

Αποσυνδεδεμένος tttzzz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2290
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02.50
    • Προφίλ
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 22, 2010, 03:39:17 μμ »
Σαν πολλή φόρα δεν έχεις πάρει;Για ηρέμησε λίγο που το παίζεις ανώτερος από όλους και δεν ξέρεις τελικά τί σου γίνεται. Ούτε τα γραφόμενά σου δεν ξέρεις να διαβάζεις και κάνεις επίθεση στους άλλους.Σε αυτό αναφέρθηκε φαντάζομαι "Δεν φτάνει που η Para5 ".
Τώρα μπορείς να ζητήσεις συγνώμη στον άνθρωπο συνάδελφο για την άτοπη λεκτική σου επίθεση.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2010, 03:41:49 μμ από tttzzz »
Μην αφήνεις ό,τι σε τρώει να χορτάσει..

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 22, 2010, 03:52:35 μμ »
Πήγα να φάω και γύρισα,
ok έχεις δίκιο tttzzz όσο αφορά το φύλο του Para5. Θεωρώ ότι είμαι έξυπνος ως άνθρωπος, αν εσύ το θεωρείς ανωτερότητα αυτό, πρόβλημά σου.

Δεν πρόσεξα καλά τους χρήστες. Στη φράση μου "φτάνει που η Para5 πρώτη αναφέρθηκε στους άνδρες και ότι οι καθηγητές είναι μίζεροι" αναφερόμουν στον χρήστη "τυχερούλα 2" και όχι στον para5.

οκ  συγνώμη para5 παίρνω πίσω αυτό που είπα για σένα και τους ανθρώπους.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 22, 2010, 03:54:35 μμ από giannios »

Αποσυνδεδεμένος ms

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 22, 2010, 05:17:59 μμ »
Giannios  υποτιμάς  τις  γυναίκες , τους  εκπαιδευτικούς  της  πρωτοβάθμιας  χωρίς  να  έχεις  ιδέα  από  εκπαίδευση. Αν  ποτέ  δουλέψεις  στην  εκπαίδευση  τα  ξαναλέμε...

Αποσυνδεδεμένος giannios

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 536
    • Προφίλ
Απ: Ταυτόχρονες σπουδές (Πτυχίο, ΜΑ, PhD)
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 22, 2010, 05:35:03 μμ »
Καλά κάτσε να δουλέψεις εσύ πρώτα ms και άσε εμένα.
Δεν υποτιμώ κανένα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159787
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 496
Σύνολο: 506

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.