*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου  (Αναγνώστηκε 589392 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2490
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1484 στις: Νοέμβριος 30, 2017, 06:38:04 μμ »
Στο δια ζώσης, ή στο μεικτό μπορεί να μη κληρώνονται όλοι ή να υπάρχουν επιλαχόντες όταν βέβαια είναι περισσότεροι από τις θέσεις, αλλά  στο εξ' αποστάσεως  πως συμβαίνει αυτό; Μας δουλεύουν;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:21:39 »

Αποσυνδεδεμένος ma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1485 στις: Νοέμβριος 30, 2017, 09:46:26 μμ »
να ρωτησω: ειμαι αναπληρωτρια . κληρωθηκα στην β επιπεδου αλλα δουλευω μακρια απο τον τοπο επιμορφωσης 1,30 ωρα..δεν ξερω τι να κανω. ειναι κατι που πρεπει να εχουμε κ οι αναπληρωτες;;η ειναι απαραιτητο για τους μονιμους; η το κανουμε για να το κανουμε μηπως και καποτε μας χρειαστει;ποτε θα το χρειαστω; μου ειπαν οτι παλια δεν επαιρναν αναπληρωτες και τωρα ξεκινησαν;ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος manosthegreek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1486 στις: Νοέμβριος 30, 2017, 11:18:54 μμ »
Στην περιπτωση μου, Πειραιάς, έγιναν 85 αιτήσεις και οι θέσεις ήταν 105 . Είναι δυνατόν με 30 θέσεις κενές και με 3 σχολεία δηλωμένα να μην ειμαι καν επιλαχων αλλά αποτυχών; Τηλεφώνησα σήμερα στον Διόφαντο, αλλά δεν απάνταγαν...
Να το δεχτώ όταν είναι διπλάσιες οι αιτήσεις από τις θέσεις... αλλά με λιγότερες αιτήσεις από θέσεις, είναι δυνατόν να βγαίνουμε εκτός;; Υπάρχει πιθανότητα να έκανε λάθος το σύστημα και να διορθωθεί;; Βλέπω στη συζήτηση αρκετούς με παρόμοιο προβληματισμό.

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1487 στις: Δεκέμβριος 01, 2017, 09:55:12 μμ »
Η απάντηση στην δική μας περίπτωση ήταν ότι εφόσον οι αιτήσεις ήταν λιγότερες από τις θέσεις, το πρόγραμμα δεν πραγματοποιείται. Μας πρότειναν να παροτρύνουμε κι άλλους να κάνουν αιτήσεις στην 3η περίοδο που θα γίνει την άνοιξη.
Στείλτε κι εσείς μήνυμα στο help desk για να τους πιέσουμε. Δεν είναι δίκαιο για 1 ή 2 άτομα λιγότερα να μην γίνεται η επιμόρφωση!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:21:39 »

Αποσυνδεδεμένος manosthegreek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1488 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 12:05:49 πμ »
Εννοεις οτι το προγραμμα δε δημιουργειται μονο για τα σχολεια που δεν ειχαν πολλες αιτησεις.. Όχι γενικά για τον Πειραιά π.χ.

Eμενα παλι μου ειπαν οτι στην περιοχη μου, (Πειραιας) λογω ελλειψης υποψηφιων, δε θα λειτουργησουν 3 σχολεια. Και αυτα τα 3 σχολεια ηταν οι 3 επιλογες μου. Αυτο θα πει τυχη... Τι να πεις.......... Απογοητευση.

Εγω προτεινω να μαζευτουμε και να απευθυνθουμε καπου (Στον συντονιστη του προγραμματος ) να βρεθει μια λυση. Ειναι αδικο να μην ειμαστε εκ των προτερων ενημεροι οτι για το ταδε σχολειο δεν υπαρχουν αιτησεις. Απο τη στιγμή που υπάρχει το σχολείο στη λίστα, και αν ειμαστε π.χ. μονο 2-3 ατομα και δε συμπληρωνεται τμημα, να μας πανε ως υπεραριθμους σε αλλα τμηματα της περιοχης. Επισης αλλα σχολεια της περιοχης εχουν συμπληρωσει 8-9 απο τις 10 θεσεις και θα λειτουργησουν. Σε αυτη τη μια μπορουν να τοποθετησουν καποιους απο εμας.. Αλλα δεν ασχολουνται. Πρεπει να ειμαστε ελαχιστοι αυτης της περιπτωσης (που δεν κληρωθηκαμε λογω επιλογης σχολειων χωρις πολλες αιτησεις) . Μπορουν να μας μοιρασουν στα υπολοιπα σχολεια που θα δημιουργηθει τμημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2017, 12:09:23 πμ από manosthegreek »

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1489 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 10:24:52 πμ »
Συνάδελφοι καλημέρα. Εγώ πάλι "την πάτησα", κληρώθηκα (σε μακρινό ΚΣΕ), αλλά αναγκάστηκα να παραιτηθώ με δήλωσή μου, γιατί υπήρχε διαθέσιμη μόνο μία μέρα και ώρες που είμαι ολοήμερο. Υπέθεσα ότι δεν θα μπορούσα να λείψω από την υπηρεσία μου, γι'αυτό το λόγο, για τρεις μήνες. Υπέθεσα σωστά ? Ελπίζω σε κλήρωση την άνοιξη...

Αποσυνδεδεμένος joanspil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1490 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 03:01:52 μμ »
Όσοι κληρωθηκαν πρέπει να κάνουν κάτι; πχ κάποιου είδους επιβεβαίωση;;

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1491 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 03:24:52 μμ »
Εγω εχω μεινει αφωνη μ αυτα που λετε! Το παραλογο του παραλογου!  Δηλαδη πρεπει να παρακαλας να ειναι πολλοι οι αιτουντες μήπως κ κληρωθεις και οχι να παρακαλας να ειναι λιγότεροι ωστε να τους παρουν ολους!
Επίσης παραλογο ηταν οτι, τουλαχιστον στην περιοχη μου, και οι 6 παροχοι προσφεραν το προγραμμα την ιδια μερα! Καμια δυνατοτητα επιλογης, παρα μονο στην ωρα.

Χρειαζεται επιβεβαιωση, ναι. Σε παιρνουν αυτοι τηλεφωνο ή εσυ κ τους στελνεις το οκ και μεσω μειλ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2017, 03:28:06 μμ από tzhna »

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 789
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1492 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 03:49:04 μμ »
Συνάδελφοι εγώ κληρώθηκα στην Α Αθήνας. Δεν το περίμενα γιατί οι αιτήσεις ήταν πολύ περισσότερες. Τώρα όσον αφορά την εγγραφή πρέπει εμείς να κάνουμε κάτι; Δηλαδή επιβεβαίωση που κάνουμε; Εγώ κατάλαβα ότι τα ΚΣΕ μας τηλεφωνούν για επιβεβαίωση και εμείς δεν κάνουμε κάτι , διάβασα και το εγχειρίδιο και εκεί λέει ότι την διαδικασία την κάνουν οι επιμορφωτές.

Αποσυνδεδεμένος manosthegreek

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1493 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 07:07:24 μμ »
Aντι να παρακαλαμε να εχουν λιγοτερες αιτησεις , αρα και περισσοτερες πιθανοτητες, θα παρακαλαμε να κανουν ολο και πιο πολλοι μηπως και γεμισουν τα σχολεια. Επρεπε με καποιο τροπο το συστημα να ειδοποιει για το ποια σχολεια εχουν αιτησεις και ειναι δηλωμενα απο εκπ/κους. Δεν ειναι δυνατον με κενες θεσεις στον νομο , να σε αφησουν τελικα απεξω. Δεν ξερω αν αξιζει να το προχωρησω παραπανω, να απευθυνθω στο ΙΕΠ ή στους συντονιστές του προγράμματος για να κανουν κατι.. Δεν ξερω αν υπαρχουν και πολλοι στην ιδια κατασταση: να μην κληρωθηκαν ή να ναι επιλαχοντες παροτι υπαρχουν πολλες κενες θεσεις στον νομο τους.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1494 στις: Δεκέμβριος 03, 2017, 08:38:35 μμ »
Φυσικά και πρέπει να ζητάτε μεγάλη συμμετοχή, μεγαλύτερη από τις κενές θέσεις.

Αν έχουμε πχ δύο προγράμματα με 11 θέσεις το κάθε ένα, δηλαδή εν δύναμη 22 εκπαιδευόμενοι και κάνουν αίτηση 20 τότε για να γίνουν και τα δύο τμήματα θα πρέπει οι δέκα να έχουν δηλώσει πρώτη ή δεύτερη επιλογή το Α και άλλοι 10 να έχουν δηλώσει το Β είτε πρώτη είτε δεύτερη επιλογή.
Καταλαβαίνεται ότι αν  κάποιοι δηλώσουν μια επιλογή δεν υπάρχει πιθανότητα να γίνει δεύτερο τμήμα.

Εφόσον πρέπει να έχει 10 κατ'ελάχιστον το κάθε τμήμα και ο κάθε ένας έχει τα θέλω του και τα μπορώ του θα έχουμε τέτοιες αστοχίες. Συνεπώς για να γίνει πάνω από ένα τμήμα θα πρέπει να έχει μεγάλη συμμετοχή. Άσε που κάποιοι δεν εμφανίζονται και χρειάζεσαι επιλαχόντες.

Αποσυνδεδεμένος Nord

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1495 στις: Δεκέμβριος 04, 2017, 04:38:40 μμ »
Όσοι κληρωθηκαν πρέπει να κάνουν κάτι; πχ κάποιου είδους επιβεβαίωση;;

Εμένα μου έστειλαν μεηλ για να πάω να κάνω συντομότατα εγγραφή.

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1496 στις: Δεκέμβριος 16, 2017, 03:29:27 μμ »
 Προσλήφθηκα ως αμω στην ενισχυτική αυτή την εβδομάδα. Έχουν κλείσει οι αιτήσεις για το β' επίπεδο ή προλαβαίνω;

Αποσυνδεδεμένος aghisk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #1497 στις: Δεκέμβριος 17, 2017, 10:38:29 πμ »
Προσλήφθηκα ως αμω στην ενισχυτική αυτή την εβδομάδα. Έχουν κλείσει οι αιτήσεις για το β' επίπεδο ή προλαβαίνω;
Ναι εχουν κλεισει, νομιζω ομως οτι θα υπαρξει και αλλη περιοδος μεχρι το Ιούνιο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 504
Σύνολο: 518

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.