*

Αποστολέας Θέμα: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 98235 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« στις: Αύγουστος 10, 2006, 02:09:40 πμ »
Ας μαζέψουμε εδώ όλες τις χρήσιμες λεπτομέρειες και τυχόν απορίες.
Κάπου αναφέρθηκε αυτό το πολύ χρήσιμο link:
http://www.geocities.com/e_infoblatt/odigos_neodioristou.htm

Απορίες μου:

1. Πιστοποιητικό στρατολογίας τύπου Α είχα περσινό και μου είπαν ότι δεν μετράει! Μα είναι δυνατόν; Ξαναπάμε στρατό;  :-X Τέλος πάντων, ζήτησα προημερών νέο από τα ΚΕΠ αλλά μου είπαν ότι θα είναι έτοιμο μέσα Σεπτέμβρη και αν! Τι κάνουμε;

2. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης: Αυτό είναι υποχρεωτικό για όλους ή μόνο για πολύτεκνους;

3. Πιστοποιητικό Υγείας: Έβγαλα πριν μήνες ένα. Πρέπει να ξαναβγάλω τώρα ή μπορεί η Διεύθυνση εκείνη να το μεταβιβάσει στη νέα;

4. Βεβαιώσεις προϋπηρεσίας. Μετράει και προϋπηρεσία ωρομισθίας σε ΤΕΙ; Και σε ΤΕΕ ΟΑΕΔ; Μέχρι πότε μπορούμε να τα φέρουμε αυτά; Επικυρωμένα αντίγραφα ή αυθεντικά;

5. Δήλωση περιουσιακής κατάστασης υπαλλήλου ? Δηλαδή;  ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:54:30 »

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 10, 2006, 02:38:07 πμ »
1. Το πιστοποιητικό στρατολογίας έχει 3μηναία ισχύ.

2. Νομίζω πως αναφέρεται στους πολύτεκνους

4. Οι προϋπηρεσίες αυτές ισχύουν για το μισθολογικό κλιμάκιο, όχι σαν μόρια π.χ. για μεταθέσεις κλπ

5. http://www.cc.duth.gr/modules.php?op=modload&name=PagEd&file=index&page_id=62
http://www.mesogios.gr/arxeio/2001/02/03/a04.htm

Άρθρο 2

Περιεχόμενο δήλωσης περιουσιακής κατάστασης

1.α. Η δήλωση περιουσιακής κατάστασης περιέχει, λεπτομερώς, τα υφιστάμενα
κατά το χρόνο υποβολής της περιουσιακά στοιχεία.

Ως περιουσιακά στοιχεία, θεωρούνται, ιδίως:

i. Τα έσοδα, από κάθε πηγή, κατά τα τρία τελευταία οικονομικά έτη πριν από
την αρχική υποβολή της δήλωσης και κατά το προηγούμενο οικονομικό έτος για
τις μετέπειτα υποβαλλόμενες δηλώσεις.

ii. Τα ακίνητα, καθώς και τα εμπράγματα δικαιώματα σε αυτά, με ακριβή
προσδιορισμό τους.

iii. Οι μετοχές ημεδαπών και αλλοδαπών εταιρειών, τα ομόλογα και ομολογίες
κάθε είδους, τα μερίδια αμοιβαίων κεφαλαίων κάθε είδους και τα παράγωγα
χρηματοοικονομικά προϊόντα κάθε είδους.

iv. Οι καταθέσεις σε τράπεζες, ταμιευτήρια και άλλα ημεδαπά ή αλλοδαπά
πιστωτικά ιδρύματα.

v. Τα πλωτά και τα εναέρια μεταφορικά μέσα, καθώς και τα κάθε χρήσης
οχήματα.

vi. Η συμμετοχή σε κάθε είδους επιχείρηση.

β.i. Σε περίπτωση απόκτησης νέου περιουσιακού στοιχείου ή επαύξησης
υφιστάμενου, στη δήλωση περιλαμβάνεται, υποχρεωτικώς, το ύψος της σχετικής
δαπάνης, καθώς και αναλυτική παράθεση της πηγής προέλευσης των σχετικών
πόρων. Σε περίπτωση εκποίησης μνημονεύεται το εισπραχθέν τίμημα.

ii. Οι υπόχρεοι οφείλουν να επισυνάπτουν στη δήλωση και αντίγραφα των
οικείων παραστατικών.

γ. Η δήλωση υποβάλλεται από τον υπόχρεο και υπογράφεται από τον ίδιο, αν σε
αυτή αναγράφονται μόνον τα δικά του περιουσιακά στοιχεία, από τη σύζυγό του,
αν αναγράφονται μόνο δικά της στοιχεία, και από αμφότερους τους συζύγους, αν
αναγράφονται περιουσιακά στοιχεία και των δύο ή των ανήλικων τέκνων τους.

«Η δήλωση περιουσιακής κατάστασης συνοδεύεται υποχρεωτικά από αντίγραφο της
φορολογικής δήλωσης του υπόχρεου του αντίστοιχου οικονομικού έτους.»

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=31071&hl=

Αποσυνδεδεμένος spooky

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • EI 'AANIIGOO 'AHOOT'E
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 10, 2006, 04:05:46 πμ »
1. Το δικό μου είχε εκδοθεί τον Ιούλιο 2004 και το δέχτηκαν (Νοέμβριος 2005) :)

3. Νομίζω ότι πρέπει να βγάλεις καινούργιο...

4. Αυθεντικά... Γιατί θα μπουν στο φάκελο σου που θα υπάρχει από εδώ και στο εξής στην Δ.Δ.Ε. (Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης) που οργανικά θα ανήκεις... Προτείνω να έχεις τις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας μαζί σου όταν παρουσιαστείς, γιατί έτσι θα πάρεις γρήγορα ένα έγγραφο που θα αφορά την κατάταξη, αναγνώριση προϋπηρεσίας για χορήγηση μισθολογικού κλιμακίου.

6. Να έχεις κάποιο έγγραφο που να αποδεικνύει την ημερομηνία της πρώτης σου ασφάλισης... π.χ. Απόσπασμα Ατομικού Λογαριασμού Ασφάλισης του ΙΚΑ.

7. Φωτογραφίες (αν θυμάμαι καλά 3). Μία για την ακτινογραφία θώρακος, μία για το ατομικό βιβλιάριο νοσηλείας, μία για το συνταγολόγιο φαρμάκων.

+μία αν θέλεις να βγάλεις κάρτα ελευθέρας εισόδου για αρχαιολογικούς χώρους. Χρειάζεται μια βεβαίωση από τον/ην διευθυντή/ρια του σχολείου (που θα τοποθετηθείς με το καλό) ότι είσαι μόνιμος (την γράφεις μόνος σου και την υπογράφει αυτός/η). Φωτογραφία και βεβαίωση τα καταθέτεις στην εφορεία αρχαιοτήτων της περιοχής διορισμού σου και σε μία μέρα λαμβάνεις καρτούλα ελευθέρας εισόδου για δύο χρόνια για όλα τα μουσεία και τους αρχαιολογικούς χώρους του κράτους ;) ;) ;)

8. 2000 Euros γιατί θα πληρωθείτε μετά από 2 μήνες... Εισιτήρια, εγγύηση ενοικίου, ενοίκιο Σεπτεμβρίου, ενοίκιο Νοεμβρίου, φαγητό, κινητό, τηλεκάρτες, τσιγάρα, καφέδες (πολλούς καφέδες για όσους είναι υπεράριθμοι).... :) :) :)

Καλό διορισμό σε όλους... Καλή τοποθέτηση... Και μην αγχώνεστε... Ο Σεπτέμβριος θα έχει (λίγο) τρέξιμο με την (πολύ) χαρτούρα του ελληνικού δημοσίου...
Μηχανικός Η/Υ Συστημάτων Τ.Ε. - Καθηγητής ΠΕ20
Electronic Computer Systems Engineer (E.C.S.E) - Teacher PE20

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1828
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 10, 2006, 09:59:16 πμ »
1. Το δικό μου είχε εκδοθεί τον Ιούλιο 2004 και το δέχτηκαν (Νοέμβριος 2005) :)

3. Νομίζω ότι πρέπει να βγάλεις καινούργιο...

4. Αυθεντικά... Γιατί θα μπουν στο φάκελο σου που θα υπάρχει από εδώ και στο εξής στην Δ.Δ.Ε. (Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης) που οργανικά θα ανήκεις... Προτείνω να έχεις τις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας μαζί σου όταν παρουσιαστείς, γιατί έτσι θα πάρεις γρήγορα ένα έγγραφο που θα αφορά την κατάταξη, αναγνώριση προϋπηρεσίας για χορήγηση μισθολογικού κλιμακίου.

6. Να έχεις κάποιο έγγραφο που να αποδεικνύει την ημερομηνία της πρώτης σου ασφάλισης... π.χ. Απόσπασμα Ατομικού Λογαριασμού Ασφάλισης του ΙΚΑ.

7. Φωτογραφίες (αν θυμάμαι καλά 3). Μία για την ακτινογραφία θώρακος, μία για το ατομικό βιβλιάριο νοσηλείας, μία για το συνταγολόγιο φαρμάκων.

+μία αν θέλεις να βγάλεις κάρτα ελευθέρας εισόδου για αρχαιολογικούς χώρους. Χρειάζεται μια βεβαίωση από τον/ην διευθυντή/ρια του σχολείου (που θα τοποθετηθείς με το καλό) ότι είσαι μόνιμος (την γράφεις μόνος σου και την υπογράφει αυτός/η). Φωτογραφία και βεβαίωση τα καταθέτεις στην εφορεία αρχαιοτήτων της περιοχής διορισμού σου και σε μία μέρα λαμβάνεις καρτούλα ελευθέρας εισόδου για δύο χρόνια για όλα τα μουσεία και τους αρχαιολογικούς χώρους του κράτους ;) ;) ;)

8. 2000 Euros γιατί θα πληρωθείτε μετά από 2 μήνες... Εισιτήρια, εγγύηση ενοικίου, ενοίκιο Σεπτεμβρίου, ενοίκιο Νοεμβρίου, φαγητό, κινητό, τηλεκάρτες, τσιγάρα, καφέδες (πολλούς καφέδες για όσους είναι υπεράριθμοι).... :) :) :)

Καλό διορισμό σε όλους... Καλή τοποθέτηση... Και μην αγχώνεστε... Ο Σεπτέμβριος θα έχει (λίγο) τρέξιμο με την (πολύ) χαρτούρα του ελληνικού δημοσίου...

Όλα αυτά πρέπει να τα έχω 1η Σεπτέμβρη;  :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:54:30 »

Αποσυνδεδεμένος Autaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 10, 2006, 10:27:53 πμ »
To πιστοποιητικό τύπου Α' το παρέδωσα με τα υπόλοιπα χαρτιά πριν απο λίγες
μέρες τότε που δηλώναμε τις περιοχές προτιμήσεις.
Χρειάζεται πάλι να βγάλουμε καινούργιο?

Ξεκίνησα πριν 2-3μέρες με το πιστοποιητικό υγείας. Ενώ πριν από 8μήνες
μου είχαν ζητήσει μόνο ακτινογραφία θώρακος και μετά πέρασα από την
επιτροπή του νοσοκομείου. Τώρα μου ζήτησε η Α' Βάθμια Υγειονομική Επιτροπή,
εκτός από ακτινογραφία, Γενική αίματος(Σάκχαρο, ουρία, τρανσαμινάσες, δείκτες υπατίτιδας)
 και εξέταση από ψυχίατρο. Το ωραίο της υπόθεσης είναι ότι όλες οι εξετάσεις στοίχισαν 61,47€ !
Ευτυχώς τις τελείωσα και είμαι υγιής. Τώρα χρείαζεται να περιμένω την επιτροπή 17/8 για να πάρω το πιστοποιητικό.

Καλή τύχη σε όλους και υπομονή, κάθε αρχή και δύσκολη!  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 10, 2006, 10:53:39 πμ από Autaras »
Just be patient.... ;)

Αποσυνδεδεμένος chal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 10, 2006, 02:18:10 μμ »
Σήμερα πήρα τηλ στη διεύθυνση που διορίζομαι και ρώτησα τι χαρτιά θα πρέπει να έχουμε μαζί μας. Δε μου ανέφεραν τίποτα ούτε για βεβαιώσεις προϋπηρεσίας ούτε για βεβαιώσεις περιουσιακών στοιχείων. Ζήτησαν πτυχίο, ταυτότητα, πιστοποιητικό στρατού και χαρτί από την υγειονομική υπηρεσία.

Επίσης, μου είπαν ότι δεν υπάρχει τίποτα επίσημο ότι η ημερομηνία παρουσίασης είναι η 1η Σεπτέμβρη και ότι απλώς την αναφέρουν στις εφημερίδες και στο Internet.
Let's See Who Goes Down First

gspy

  • Επισκέπτης
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 10, 2006, 02:28:52 μμ »
Σήμερα πήρα τηλ στη διεύθυνση που διορίζομαι και ρώτησα τι χαρτιά θα πρέπει να έχουμε μαζί μας. Δε μου ανέφεραν τίποτα ούτε για βεβαιώσεις προϋπηρεσίας ούτε για βεβαιώσεις περιουσιακών στοιχείων. Ζήτησαν πτυχίο, ταυτότητα, πιστοποιητικό στρατού και χαρτί από την υγειονομική υπηρεσία.

Επίσης, μου είπαν ότι δεν υπάρχει τίποτα επίσημο ότι η ημερομηνία παρουσίασης είναι η 1η Σεπτέμβρη και ότι απλώς την αναφέρουν στις εφημερίδες και στο Internet.
Εγώ όταν την ρώτησα τι χαρτιά πρέπει να φέρουμε μαζί μας, τσαντίστηκε και μου είπε με έντονο ύφος ότι πρέπει να στείλω ταχυδρομικώς τα χαρτιά το συντομότερο δυνατόν πριν παρουσιαστώ για να ξεμπερδεύουν. Επίσης μου ζήτησε βεβαίωση εντοπιότητας και όταν της είπα ότι δεν είμαι από κει μου είπε πως δεν έχει σημασία χρειάζεται!!!  :-\  Λέτε να έπεσα σε καμιά άσχετη και να παιδεύομαι άδικα;

Αποσυνδεδεμένος Amarilis23

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 10, 2006, 09:28:09 μμ »
Επίσης, μου είπαν ότι δεν υπάρχει τίποτα επίσημο ότι η ημερομηνία παρουσίασης είναι η 1η Σεπτέμβρη και ότι απλώς την αναφέρουν στις εφημερίδες και στο Internet.

Αυτό τι σημαίνει; Ότι μπορεί να διαφέρει η ημερομηνία που θα πρέπει να παρουσιαστεί ο καθένας ανάλογα με τη δευτεροβάθμια διεύθυνση που ανήκει;  ???
Η παιδεία, καθάπερ ευδαίμων χώρα, πάντα τ' αγαθά φέρει.

Αποσυνδεδεμένος mik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 11, 2006, 09:40:50 πμ »
Ας μαζέψουμε εδώ όλες τις χρήσιμες λεπτομέρειες και τυχόν απορίες.
Κάπου αναφέρθηκε αυτό το πολύ χρήσιμο link:
http://www.geocities.com/e_infoblatt/odigos_neodioristou.htm

Απορίες μου:

1. Πιστοποιητικό στρατολογίας τύπου Α είχα περσινό και μου είπαν ότι δεν μετράει! Μα είναι δυνατόν; Ξαναπάμε στρατό;  :-X Τέλος πάντων, ζήτησα προημερών νέο από τα ΚΕΠ αλλά μου είπαν ότι θα είναι έτοιμο μέσα Σεπτέμβρη και αν! Τι κάνουμε;

2. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης: Αυτό είναι υποχρεωτικό για όλους ή μόνο για πολύτεκνους;

3. Πιστοποιητικό Υγείας: Έβγαλα πριν μήνες ένα. Πρέπει να ξαναβγάλω τώρα ή μπορεί η Διεύθυνση εκείνη να το μεταβιβάσει στη νέα;

4. Βεβαιώσεις προϋπηρεσίας. Μετράει και προϋπηρεσία ωρομισθίας σε ΤΕΙ; Και σε ΤΕΕ ΟΑΕΔ; Μέχρι πότε μπορούμε να τα φέρουμε αυτά; Επικυρωμένα αντίγραφα ή αυθεντικά;

5. Δήλωση περιουσιακής κατάστασης υπαλλήλου ? Δηλαδή;  ???
1. Δεν πειράζει το πάς και ποιο μετά στην υπηρεσία σου.
2.Δεν είναι υποχρεωτικό για όλους αλλά ΝΑΙ για τους έγγαμους μαζεύεις μόρια για την τοποθέτηση :)
3.Θέλει Νέο Πιστοποιητικό Υγείας και Δεν πειράζει να το πάς πιο μετά.
4.Θέλει όλα τα ένσημα που έχεις μέχρι τώρα αλλά και βεβαιώσεις υπηρεσίας από ΙΕΚ,ΤΕΙ,κλπ.. για να μπορέσει ο εκκαθαριστής μισθοδοσίας σου να κάνει την δουλειά του και να σε εντάξει σε κλιμάκιο μισθοδοσίας αλλά και να υπολογίσει το ποσό των κρατήσεων του νεοδιόριστου.(Πχ εγώ έχω 4 χρόνια στα ΤΕΙ και 5 χρόνια σε ΙΕΚ, 1 χρόνο σε  δημοτικό σχολείο και βάση του υπολογισμού που μου κάνανε έχω 36μήνες προϋπηρεσίας ..). Για τα ένσημα του ιδιωτικού τομέα δεν Υπολογίζονται ως προϋπηρεσία δημοσίου(μισθολογικά) αλλά βάση της διαδοχικής ασφάλισης μόνο συνταξιοδοτικά...
5. Δήλωση περιουσιακής κατάστασης υπαλλήλου Αυτό το έκανε ο άντρας μου μετά την μονιμοποίηση του .(γιατί βάση νόμου υπάρχει ένα χρονικό διάστημα 2 Έτη  που είμαστε ακόμη υπό δοκιμή..)
Γενικά ΔΕΝ θέλει άγχος αν κάποιο χαρτί δεν το έχετε μέχρι την 1 Σεπτεμβρίου δεν χάλασε ο κόσμος ...
Υ.Σ.
Για τους Άντρες  είναι  σημαντικό να ξέρετε από  ότι μπορείτε να κάνετε αναγνώριση του χρόνου στρατιωτικής θητείας 
(αν και είναι νωρίς ακόμη ... ο άντρας μου το έκανε μετά από 5 χρόνια στο δημόσιο)



Αποσυνδεδεμένος nchristina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 11, 2006, 11:31:49 πμ »
Τελικά την δήλωση περιουσιακής κατάστασης πως θα την κάνουμε;
Ποια διαδικασία θα ακολουθήσουμε.
Που θα πάμε να την κάνουμε;
Τι χαρτιά θα κρατάμε;
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος mik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 11, 2006, 11:42:52 πμ »
Τελικά την δήλωση περιουσιακής κατάστασης πως θα την κάνουμε;
Ποια διαδικασία θα ακολουθήσουμε.
Που θα πάμε να την κάνουμε;
Τι χαρτιά θα κρατάμε;
Ευχαριστώ.
Υπάρχει ένα έντυπο στην Υπηρεσία όπου δηλώνεις αν έχεις σπίτι - αμάξι- καταθέσεις -χωράφια - μετοχές κλπ... στην κατοχή σου κάτι σαν το  Ε9 της εφορίας .
(είναι μια διαδικασία που έχει να κάνει με το πόθεν εσχες του Δημόσιου Υπάλληλου. αν τα έχεις κάνει εις βάρος της υπηρεσίας σου ή αν έχεις κάνει κάποια κατάχρηση δημοσίου χρήματος.....)
Από την ημέρα που έχει γίνει ΔΥ πρέπει να κρατάς σε έναν φάκελο ότι χαρτί έχει γραμμένο το όνομα σου και καλό είναι να έχεις και αντίγραφο στο σπίτι σου .

Αποσυνδεδεμένος dihatzou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 14, 2006, 10:57:05 πμ »
Τελικά την δήλωση περιουσιακής κατάστασης πως θα την κάνουμε;
Ποια διαδικασία θα ακολουθήσουμε.
Που θα πάμε να την κάνουμε;
Τι χαρτιά θα κρατάμε;
Ευχαριστώ.
Υπάρχει ένα έντυπο στην Υπηρεσία όπου δηλώνεις αν έχεις σπίτι - αμάξι- καταθέσεις -χωράφια - μετοχές κλπ... στην κατοχή σου κάτι σαν το  Ε9 της εφορίας .
(είναι μια διαδικασία που έχει να κάνει με το πόθεν εσχες του Δημόσιου Υπάλληλου. αν τα έχεις κάνει εις βάρος της υπηρεσίας σου ή αν έχεις κάνει κάποια κατάχρηση δημοσίου χρήματος.....)
Από την ημέρα που έχει γίνει ΔΥ πρέπει να κρατάς σε έναν φάκελο ότι χαρτί έχει γραμμένο το όνομα σου και καλό είναι να έχεις και αντίγραφο στο σπίτι σου .


Δηλαδή δεν χρειάζεται να την κάνουμε από τώρα; Θα την κάνουμε όταν παρουσιαστούμε στην Διεύθυνση Δυετεροβάθμιας που διοριστήκαμε;
Μπορείς να γίνεις λίγο πιο σαφής. Όταν λές Υπηρεσία

Αποσυνδεδεμένος kasta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 14, 2006, 09:41:17 μμ »
Τελικά την δήλωση περιουσιακής κατάστασης πως θα την κάνουμε;
Ποια διαδικασία θα ακολουθήσουμε.
Που θα πάμε να την κάνουμε;
Τι χαρτιά θα κρατάμε;
Ευχαριστώ.

Ρωτήστε στα γραφεία της Δευτεροβάθμιας όπου διορίζεστε τι χαρτιά θέλουν. Ακολουθώντας το παράδειγμα συναδέλφων που το ανέφεραν τηλεφώνησα κι εγώ στη Γ Λασιθίου και μου είπαν πως δε χρειάζεται δήλωση περιουσιακής κατάστασης.  Περί ορέξεως ...

Αποσυνδεδεμένος Pepe Le Kout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Άντρας
  • καθηγητής πε19
    • Προφίλ
Απ: Δικαιολογητικά για ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 20, 2006, 01:34:06 μμ »
Επίσης, μου είπαν ότι δεν υπάρχει τίποτα επίσημο ότι η ημερομηνία παρουσίασης είναι η 1η Σεπτέμβρη και ότι απλώς την αναφέρουν στις εφημερίδες και στο Internet.

Αυτό τι σημαίνει; Ότι μπορεί να διαφέρει η ημερομηνία που θα πρέπει να παρουσιαστεί ο καθένας ανάλογα με τη δευτεροβάθμια διεύθυνση που ανήκει;  ???

Η ανακοίνωση τύπου του υπουργείου έλεγε ξεκάθαρα ότι πρεπει να παρουσιαστούμε 1 Σεπτ στις Δ/σεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158524
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 539
Σύνολο: 565

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.