*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 314248 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tasos78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ


Μήπως  κάποιος έμπειρος απο τα προηγούμενα χρόνια, ξέρει πόσους αναπληρωτές πληροφορικής ζητήσανε πέρσι? Και πόσοι μπορεί να ζητηθούν φέτος?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ


Μήπως  κάποιος έμπειρος απο τα προηγούμενα χρόνια, ξέρει πόσους αναπληρωτές πληροφορικής ζητήσανε πέρσι? Και πόσοι μπορεί να ζητηθούν φέτος?

20 άτομα, από τους οποίους σχεδόν όλοι διορίστηκαν μετά (με το 2ο κάλεσμα διορισμών, που καλύπτει τα κενά του πρώτου καλέσματος)

Αποσυνδεδεμένος tasos78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Oπότε φέτος δεν θα φωνάξουν αναπληρωτές πληροφορικής????

Αποσυνδεδεμένος darknemus01

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μόνο 20 άτομα για όλη την Ελλάδα? Μπορει να μου πεί κάποιος αν εισαι κάτω απο την θέση 1000 πρέπει να περιμένεις μόνο
 για ολοήμερο φέτος(η κατάσταση ειναι τραγική μου φαίνεται...)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Autaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Πέρσι, πήραν άτομα που ήταν κάτω από την θέση 1000,  σε Α' και Β' βάθμια.
Φέτος θα καλυφθούν κάποιες ακόμα θέσεις στους διορισμούς οπότε θα είναι λίγο δύσκολα.
Ο χρόνος θα δείξει.
Just be patient.... ;)

Αποσυνδεδεμένος darknemus01

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 106
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πέρσι, πήραν άτομα που ήταν κάτω από την θέση 1000,  σε Α' και Β' βάθμια.

Για αναπληρωτής παντως κάτω απο αυτη τη θέση δεν εχεις ελπίδα μάλλον, δλδ για καποιον που ειναι γύρω στο 1200 να περιμένει πάλι ολοήμερα φέτος? >:(

Αποσυνδεδεμένος msimara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπήκα στον εναιαίο πίνακα αναπληρωτών για ειδικότητα ΠΕ20 και βρήκα το όνομά μου. Επειδή δε γνωρίζω και πολλλά πράγματα, (την περσινή χρονιά δούλεψα πρώτη φορά σαν ωρομίσθια στα ολοήμερα), θα μπορούσατε να με πληροφορήσετε τι σημαίνει αυτό;

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και ελπίζω για γρήγορη απάντησή σας.

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
βλεπεις τη σειρά που εχεις με βαση τα μόρια που έχεις μαζέψει δουλεύοντας.από αυτό το πίνακα καλούν για αναπληρωτές και ωρομίσθιους με βάση βέβαια και τις προτιμήσεις σου.

Αποσυνδεδεμένος rigeir

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά, καλημέρα. Παρόλο που δημοσιεύτηκε ο νέος πίνακας διορισμών, δεν είμαι μέσα, αν και έχω προϋπηρεσία από τον περασμένο Οκτώβριο στα ολοήμερα δημοτικά σε παραμεθόριο περιοχή (ΠΕ20). Επίσης ούτε είμαι στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών/ορωμισθίων. Μπορώ να κάνω αίτηση για μόνιμο διορισμό? Έχω το δικαίωμα? Πρέπει να κάνω ένσταση να μπω στους πίνακες? Ή όταν πάω να καταθέσω τα χαρτια μου θα γελάνε μαζί μου? Αν μπορεί κα΄ποιος να με βοηθήσει γιατί είμαι καινούργιος.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
το 1ο πράγμα που πρέπει να κάνεις σίγουρα είναι η ένσταση σε μια Β'Βάθμια. Δεν ξέρω όμως αν δεχτούν παράλληλα και την αίτηση διορισμού, πιθανόν ναι αν προσκομίσεις τις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος homeboy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20 - μάθε παιδί μου γράμματα
    • Προφίλ
Παιδιά, καλημέρα. Παρόλο που δημοσιεύτηκε ο νέος πίνακας διορισμών, δεν είμαι μέσα, αν και έχω προϋπηρεσία από τον περασμένο Οκτώβριο στα ολοήμερα δημοτικά σε παραμεθόριο περιοχή (ΠΕ20). Επίσης ούτε είμαι στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών/ορωμισθίων. Μπορώ να κάνω αίτηση για μόνιμο διορισμό? Έχω το δικαίωμα? Πρέπει να κάνω ένσταση να μπω στους πίνακες? Ή όταν πάω να καταθέσω τα χαρτια μου θα γελάνε μαζί μου? Αν μπορεί κα΄ποιος να με βοηθήσει γιατί είμαι καινούργιος.
Ευχαριστώ

Μία πολύ βασική ερώτηση που θα μας βοηθήσει να καταλάβουμε: Έχεις υποβάλει την αίτηση για την ένταξή σου στον πίνακα αναπληρωτών την περίοδο που ίσχυσαν οι προθεσμίες. Γιατί αν δεν έχεις κάνει κάτι τέτοιο, τότε έχω την εντύπωση ότι μάλλον τα πράγματα είναι δύσκολα! Σε κάθε περίπτωση πάντως το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μιλήσεις με Δευτ/βάθμια, και δεν πρόκειται να γελάσει κανείς μαζί σου. Αν δεν το κάνεις μπορεί να χάσεις πολλά περισσότερα. Οπότε μην κάθεσε καθόλου, πρέπει ήδη να ήσουν εκεί!
Μην αμφιβάλεις ποτέ γι'αυτόν που σου λέει ότι φοβάται! Να φοβάσαι, όμως πάντα αυτόν που σου λέει ότι δεν αμφιβάλει!

Αποσυνδεδεμένος rigeir

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Έκανα φέτος αίτηση, αλλά λόγω της δουλειάς μου, έκανα μόνο για ωρομισθίους. Θα ήθελα να με βοηθήσετε λίγο επειδή δεν ξέρω. Εγώ θα ενταχθω σε άλλον πίνακα? Άν ναι, σε ποιον?γίνονται από εκεί μόνιμοι διορισμοί?
Πήγα στην εδώ β βάθμια και μου είπαν ότι ο λόγος έιναι αυτός. Ότι δηλαδή δεν έκανα αίτηση για αναπληρωτής, παρά μόνο για ωρομίσθιος.
Αυτά.... Στενοχωρήθηκα....

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
έπρεπε ναείχες κάνει αίτηση για αναπληρωτής, γιατί από τον ενιαίο των αναπληρωτών γίνονται οι διορισμοί και όχι των ωρομισθίων. Πιστεύω όμως κάτι θα γίνει και θα δεχτούν την αίτησή σου..ελπίζω!

Αποσυνδεδεμένος SoundRelief

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19 Πληροφορικής
    • Προφίλ
Συναδελφοι καλησπέρα,

θα ήθελα να κάνω μια ερωτηση που ισως σας φανει χαζη, αλλα δεν πειραζει.

Πώς γινεται να υπαρχουν στον πινακα άτομα με 52.033, 41.944 κλπ μόρια; Δε θα έπρεπε όλοι αυτοί να εχουν ηδη διοριστει;  ???  Το ρωτάω γιατι ειναι αρκετοι με πάρα πολλά μόρια, δεν έίναι μόνο 1-2. Επειδή είμαι καινούρια σε όλη αυτή τη λογική και τα έχω μπερδέψει όλα, σας παρακαλώ διαφωτίστε με μπας και καταλάβω τελικά πώς λειτουργεί το όλο σύστημα. Ευχαριστώ και καλή τύχη σε όλους!
I'm not here, this isn't happening...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159541
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 270
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 264
Σύνολο: 269

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.