*

Αποστολέας Θέμα: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων  (Αναγνώστηκε 21643 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maeyko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« στις: Απρίλιος 29, 2008, 02:28:41 μμ »
γεια σας!!!
σε λιγες μερες γινονται οι αιτησεις για αναπληρωτες και θα ηθελα καποιες πληροφοριες.πως μπορω να δω τις περιοχες για να εχω μια εικονα απο πριν?χωρις μορια εχω πιθανοτητες να ειμαι κοντα στην αθηνα?(πε70).θα με βοηθουσατε πολυ!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:55:26 »

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 29, 2008, 02:55:08 μμ »
Θα μπορούσε κάποιος "παλιός" και έμπειρος να μας βοηθήσει με κάποιες συμβουλές ως προς τη δήλωση περιοχών; Για παράδειγμα, κάποιος με σχετικά λίγα μόρια (γύρω στα 10-15) θα τον σύμφερε περισσότερο να δηλώσει μόνο Γ' και Δ' περιοχές; Τον συμφέρει να δηλώσει μεγάλα αστικά κέντρα; Μιλάω για ΠΕ 02.

Επίσης, πώς μπορούμε να μάθουμε ποιες περιοχές παίρνουν ωρομίσθιους με σχετικά λίγα μόρια; Αν δεν κάνω λάθος, δηλώνουμε μόνο μία περιφέρεια για ωρομισθία, σωστά;
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 30, 2008, 04:05:50 μμ »
morgan δε θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά εμένα με 12,66 μόρια δεν με κάλεσαν ούτε ωρομίσθια. Και στην αίτηση αναπληρωτών δεν άφησα Γ΄και Δ΄ αδήλωτο. Και μιλάμε για Γ΄και Δ΄ Δωδεκανήσων, Φλώρινας τέτοια μέρη.
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 30, 2008, 04:10:51 μμ »
Κοίτα, εμένα ωρομίσθια φέτος με κάλεσαν. Και λέω, μήπως, ΜΗΠΩΣ λέω, ΑΝ τυχόν μείνει κανά Δ' ξέμπαρκο, ΜΗΠΩΣ και πάρει πάλι του χρόνου πολλούς, είναι και δεύτεη χρονιά ΑΣΕΠ και πέφτουν οι βάσεις...

Ξέρεις, είμαστε ρεαλιστές αλλά και η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Καλή επιτυχία πάντως σου εύχομαι για του χρόνου.
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:55:26 »

Αποσυνδεδεμένος EPSILON4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 30, 2008, 09:19:49 μμ »
θα δηλωσεις τις περιοχες που θελεις κατα σειρα προτιμησης και το ναι σε όλα.Αν ερθει η σειρα η σειρα σου να σε παρουν θα σε πα΄ρουν οτι και να εχεις δηλωσει(αρκεει να εχεις βαλει το ναι σε ολα).Μην κανεις κανα αστειο και βαλεις μονο Γ και Δ.Εγω ετσι εκανΑ την δηλωση μου περυσι,εβαζα μονο Γ και Δ ,γιατι ελεγα οτι δεν θα με παρουν και τελικα με πηραν στην αλλαη ακρη της ελλαδας ενω με εεκπληξη μου ειδα οτι ατομο κατω απο εμενα ,με λιγοτερα μορια, πηγε διπλα στο σπιτι μου .Αν το ειχα δηλωσει δηλαδη θα ημουν εγω στη θεση του (διπλα στο σπιτι μου!!!) κσι τωρα ειμαι.....!!   ΠΡΩΤΑ ΔΗΛΩΝΕΙς ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΣ!

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 01, 2008, 12:40:42 πμ »
Ναι αλλά εσύ προφανώς είχες τα μόρια που θα μπορούσαν να σε στείλουν κοντά στο σπίτι σου, εγώ όμως δεν τα έχω. Βέβαια, σε Γ' περιοχή μένω που συνήθως βγάζει και πολλά κενά αλλά δεν νομίζω να έχω και πολλές ελπίδες, ίσως και καθόλου θα έλεγα, με 12,5 μόρια... :'(
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος EPSILON4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 01, 2008, 08:04:43 μμ »
Δηλωσε τις περιοχες που θελεις κατα σειρα προτιμησης(κατα σειρα που σε βολευει δηλαδη).Αν δεν εχει κενα εκει που εχεις δηλωσει προφανως δεν θα σε παρουν αλλα θα σε παρουν αλλου(αρκει να εχεις βαλει ναι σε ολα).Αν ερθει  η σειρα σου να σε παρουν θα σε πάρουν οτι και να γινει

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 01, 2008, 10:23:29 μμ »
Καλησπέρα!! Παιδιά θα ήθελα πληροφορίες για κυκλάδες και Δωδεκάνησα. Εκτος από τις πειοχές της κρήτης που είναι και οι αρχικές επιλογές μου, σκέφτομαι να συνεχίσω με τα νησιά και κυρίως τα δυσπρόσιτα. Θα ήθελα λοιπόν να μάθω σχετικά με τις συγκοινωνίες, τα κενά και ό,τι άλλο γνωρίζετε που να μας διαφωτίζει. Θα Εχω 20+ μόρια και προσπαθώ να βρω τις περιοχές. Επίσης, από Δευτέρα ξεκινάνε οι αιτήσεις?

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #8 στις: Μάιος 02, 2008, 09:43:11 πμ »
θα δηλωσεις τις περιοχες που θελεις κατα σειρα προτιμησης και το ναι σε όλα.Αν ερθει η σειρα η σειρα σου να σε παρουν θα σε πα΄ρουν οτι και να εχεις δηλωσει(αρκεει να εχεις βαλει το ναι σε ολα).Μην κανεις κανα αστειο και βαλεις μονο Γ και Δ.Εγω ετσι εκανΑ την δηλωση μου περυσι,εβαζα μονο Γ και Δ ,γιατι ελεγα οτι δεν θα με παρουν και τελικα με πηραν στην αλλαη ακρη της ελλαδας ενω με εεκπληξη μου ειδα οτι ατομο κατω απο εμενα ,με λιγοτερα μορια, πηγε διπλα στο σπιτι μου .Αν το ειχα δηλωσει δηλαδη θα ημουν εγω στη θεση του (διπλα στο σπιτι μου!!!) κσι τωρα ειμαι.....!!   ΠΡΩΤΑ ΔΗΛΩΝΕΙς ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΣ!
Συμφωνω απολυτα με τον epsilon4!
πολλοι παραγοντες παιζουν ρολο και κυριως χρειαζεται ΤΥΧΗ. κανεις δεν γνωριζει ποιες περιοχες θα εχουν τη μεγαλυτερη ζητηση και κανεις δεν γνωριζει ποιες περιοχες θα εχουν κενα μετα την τοποθετηση αυτων που πηραν μεταθεση, αυτων που εκαναν βελτιωση, αυτων που θα παρουν αποσπαση και τελος αυτων που θα διοριστουν το Σεπτέμβρη...
το καλυτερο ειναι να δηλωσεις  τις περιοχες που θελεις και να τσεκαρεις το ναι σε ολα ετσι
οταν το συστημα τοποθετησει ολους τους αλλους που εχουν περισσοτερα μορια απο σενα και φτασει η σειρα σου θα σε καλεσουν σε ενα οποιοδηποτε σχολειο που εχει κενο ειτε ειναι στις πρωτες προτιμησεις σου ειτε οχι
καλυ τυχη σε ολους που θα κανουν αιτηση

Αποσυνδεδεμένος praeceptor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 & ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #9 στις: Μάιος 02, 2008, 03:56:50 μμ »
γεια σας!!!
σε λιγες μερες γινονται οι αιτησεις για αναπληρωτες και θα ηθελα καποιες πληροφοριες.πως μπορω να δω τις περιοχες για να εχω μια εικονα απο πριν?χωρις μορια εχω πιθανοτητες να ειμαι κοντα στην αθηνα?(πε70).θα με βοηθουσατε πολυ!!


Υπάρχουν πολλές κενές θέσεις για δασκάλους στην Αθήνα. Είναι δεδομένο ότι θα σε πάρουν άμεσα και χωρίς μόρια. Άλλωστε στους δασκάλους τα μόρια δεν παίζουν κανένα ρόλο. Τους παίρνουν όλους και ψάχνουν κι άλλους.
vanitas vanitatis
omnia vanitas

Αποσυνδεδεμένος maeyko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #10 στις: Μάιος 02, 2008, 08:44:25 μμ »
ευχαριστω πολυ praeceptor!

Αποσυνδεδεμένος ΤΑΚΗΣ1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 18, 2008, 05:24:08 μμ »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΔΙΑΦΩΤΙΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΤΕΧΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΨΥΚΤΙΚΟΣ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΡΑ ΠΤΥΧΙΟ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ.ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΓΙΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΩΣ ΤΕ01 ΨΥΚΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΩΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ.
 ΕΧΩ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΩΣ ΤΕ01.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ;ΕΧΩ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΑΝ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ Η ΩΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ;ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;ΠΟΣΟ ΙΣΧΥΡΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΕ.
 ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ.
ΕΥΧΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ 

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 18, 2008, 07:03:43 μμ »

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΔΙΑΦΩΤΙΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ.ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΗ ΤΕΧΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΨΥΚΤΙΚΟΣ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΗΡΑ ΠΤΥΧΙΟ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ.ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΓΙΑ ΘΕΟΛΟΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΩΣ ΤΕ01 ΨΥΚΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΩΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ.
 ΕΧΩ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΩΣ ΤΕ01.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΕΧΩ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ;ΕΧΩ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΑΝ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΩΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ Η ΩΣ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΣ;ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΔΗΛΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;ΠΟΣΟ ΙΣΧΥΡΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΕΠΑΡΚΕΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΕ.
 ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ.
ΕΥΧΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ 

1ον: Δεν βάζουμε το ίδιο μήνυμα σε όλα τα θέματα  ;)
2ον: Δεν γράφουμε με κεφαλαία
3ον: Από τη στιγμή που δεν έχεις προϋπηρεσία πως θα κάνεις τα χαρτιά σου με αυτούς????
4ον: Χωρίς προϋπηρεσία δύσκολα να σε πάρουν αναπληρωτή, ανάλογα πόσα άτομα είναι στον πίνακα σας και πόσα άτομα πάιρνουν
5ον: Δήλωσε όλες τις περιοχές και ο Θεός βοηθός.... ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος anni_e

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 19, 2008, 12:43:25 μμ »
Να ρωτήσω και εγώ μια απορία που έχω..Οι περιοχές που έχει να δηλώσουμε είναι 30. Αν δηλώσω μόνο τις 20 ή μόνο τις 10 και βάλω "ναι"  στο κουτάκι για όλη την Ελλάδα, υπάρχει περίπτωση να μη με καλέσουν επειδή έβαλα λιγότερους από 30 νομούς?
Λογικά δε θα πρέπει να με επηρεάσει από τη στιγμή που έβαλα και το "ναι" σε όλα, έτσι δεν είναι??

ΝΑ σημειώσω ότι είμαι ΠΕ60 και θα φύγω φέτος πρώτη φορά αναπληρώτρια..Έχω μόνο μόρια από τον ΑΣΕΠ..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων  :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 491
Σύνολο: 504

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.