*

Αποστολέας Θέμα: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων  (Αναγνώστηκε 21681 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος foivos1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 23, 2009, 02:20:53 πμ »
Καλημέρα και καλή χρονιά! Θα ήθελα και γω να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη δήλωση περιοχών αναπλήρωσης. Είμαι τελειόφοιτος Παιδαγωγικού Δημοτικής Εκπαίδευσης και το καλοκαίρι σκέφτομαι να κάνω τα χαρτιά μου για αναπληρωτής. Ως εκ τούτου δε θα έχω μόρια. Αν δηλώσω 10 περιοχές χωρίς να τσεκάρω την επιλογή ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ υπάρχει περίπτωση να με πάρουν στην περιοχή της πρώτης μου προτίμησης εφόσον υπάρχουν κενά ή θα με στείλουν σε κάποια από τις υπόλοιπες 9 επειδή αυτές θέλουν να καλύψουν πρώτα; Με άλλα λόγια η σειρά προτίμησης έχει νόημα ή άπαξ και δηλώσει κανείς μερικές περιοχές τον παίρνουν σε οποιαδήποτε από αυτές επειδή σημαίνει ότι θέλει να πάει; Ευχαριστώ!
βεβαιως και εχει νοημα η σειρα προτιμησης. εσυ δηλώνεις κανονικα στην δηλωση σου τις περιοχες που θελεις να διοριστεις με σειρα προτιμησης. για να διοριστεις θα πρεπει οταν φτασουν στο δικο σου ονομα για να σε τοποθετησουν αναπληρωτη να υπαρχει κενο τουλαχιστον σε μια απο αυτες τις περιοχες. εαν υπαρχει σε στελνουν εκει. εαν παλι υπαρχει κενο σε περισσοτερες απο μια περιοχες που εχεις δηλωσει σε στελνουν στο κενο της περιοχης που εχεις πιο πανω σε προτιμηση. επισης εαν τσεκαρεις ναι σε ολα και ταυτοχρονα υπαρχει κενο και σε καποια απο τις περιοχες προτιμησης σου ειναι υποχρεωμενοι να σε στειλουν σε μια απο αυτες. και οχι αυτοματα σε οποια να ειναι επειδη δηλωσες ναι σε ολα. η λογικη του ναι σε ολα τιθεται σε λειτουργια εφοσον δεν υπαρχει κενο σε καμια απο τις περιοχες προτιμησης σου. οι 10 περιοχες που θελεις εχυ να δηλωσεις τις δηλωνεις ιεραρχικα. το θεμα ειναι βεβαια οτι μπορει οταν φτασουν στο ονομα σου να μην υπαρχει κενο στην αθηνα αλλα να υπαρχει κενο στην τριτη σου επιλογη και σε στελνου εκει. ετσι χανεις την αθηνα, την οποιια θα μπορουσες να πιασεις εαν δηλωνες μονο αυτην, αλλα περιμενες μια ή περισσοτερες φασεις ακομη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:59:10 »

Αποσυνδεδεμένος Άνναxxx

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 179
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 23, 2009, 04:08:12 μμ »
Να ρωτησω κατι? ειμαι Π60. Αν δουλευω αναπληρωτρια στην Α΄Αθηνα για 6 μηνες ποσα μορια θα μαζεψω? το αν ειμαστε παντρεμενοι παιζει ρολο στα μορια?ευχαριστω

Άννα

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 23, 2009, 11:15:31 μμ »
Να ρωτησω κατι? ειμαι Π60. Αν δουλευω αναπληρωτρια στην Α΄Αθηνα για 6 μηνες ποσα μορια θα μαζεψω? το αν ειμαστε παντρεμενοι παιζει ρολο στα μορια?ευχαριστω

Άννα

Προφανώς εννοείς στον πίνακα αναπληρωτών. Δεν παίζει ρόλο αν είσαι παντρεμένη και θα πάρεις 6 μόρα(μήνας και μόριο)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος help!!!!

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #45 στις: Ιανουάριος 24, 2009, 12:44:39 μμ »
γεια σας!!!
σε λιγες μερες γινονται οι αιτησεις για αναπληρωτες και θα ηθελα καποιες πληροφοριες.πως μπορω να δω τις περιοχες για να εχω μια εικονα απο πριν?χωρις μορια εχω πιθανοτητες να ειμαι κοντα στην αθηνα?(πε70).θα με βοηθουσατε πολυ!!


Υπάρχουν πολλές κενές θέσεις για δασκάλους στην Αθήνα. Είναι δεδομένο ότι θα σε πάρουν άμεσα και χωρίς μόρια. Άλλωστε στους δασκάλους τα μόρια δεν παίζουν κανένα ρόλο. Τους παίρνουν όλους και ψάχνουν κι άλλους.

και μονο που το διαβαζω μου κανει καλο !!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:59:10 »

Αποσυνδεδεμένος edipmet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουάριος 08, 2009, 10:47:32 μμ »
και αν υποθεσουμε οτι δεν πας αναπληρωτης για λιγο η επειδη ζητας συγκεκριμενη περιοχη.Εργαζεσαι ως ωρομισθιος και μπορει μεσα στη χρονια να σε φωναξουν αν υπαρξει αναγκη; η επειδη πηγες ωρομισθιος δε φαινεσαι πια στους πινακες και καλουν επομενους που δεν απασχολουνται;

Αποσυνδεδεμένος elleni

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 213
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 04:29:45 μμ »
Παράθεση
Δεν παίζει ρόλο αν είσαι παντρεμένη και θα πάρεις 6 μόρα(μήνας και μόριο)
Αν έχουμε παιδά παίρνουμε παραπάνω μόρια;

Αποσυνδεδεμένος ioanol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε0401
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουάριος 10, 2009, 06:49:31 μμ »
Παράθεση
Δεν παίζει ρόλο αν είσαι παντρεμένη και θα πάρεις 6 μόρα(μήνας και μόριο)
Αν έχουμε παιδά παίρνουμε παραπάνω μόρια;
όχι. δεν παίρνεις μόρια. Τα παιδία και ο γάμος δίνουν μόρια στην τοποθέτηση όταν στην περιοχή σου καλέσουν και άλλους της ειδικότητάς σου. επίσης παίρνεις μόρια για παιδιά και γάμο στις μεταθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 10:45:50 μμ »
Καλησπερα εχω την εξης απορια για οποιον ξερει. Μενω Αθηνα και εκανα τα χαρτια μου για αναπληρωτης (φυσικος που μαλλον φετος δε θα με καλεσουν αναπληρωτη). Και στη δηλωση εβαλα πρωτα τις πιο απιθανες περιοχες (μακρινα νησια,Θρακη κλπ κλπ) και δεν εβαλα καθολου Αττικη στις 40 επιλογες. Φυσικα εβαλα και ολη την Ελλαδα για αναπληρωτης (το κουτακι οτι αποδεχομαι ολη την Ελλαδα). Αυτο το σκεπτικο μου εχει λογικη ρε παιδια η αφου εχω βαλει ολη την Ελλαδα επρεπε να εβαζα πρωτα Αττικη? Πιο πολυ για να ξερω για του χρονου θελω τα φωτα σας...

Αποσυνδεδεμένος dimstella

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ερωτηση για περιοχες αναπληρωτων
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 05, 2009, 11:56:13 μμ »
Συνάδελφε, αν δεν έχεις πρόβλημα να πας οπουδήποτε, τότε λογικό είναι τοποθετήσεις στις πρώτες θέσεις των επιλογών σου τα μέρη που ΄σε "βολεύει" περισσότερο. Αν είσαι ψηλά στον πίνακα, τότε έχεις και πιο πολλές πιθανότητες να πας σε κάποιο από τα βολικά μέρη (εφ όσον υπάρχουν κενά στα μέρη αυτά, αλλά στην Αττική σχεδόν πάντα υπάρχουν, δες τις τοποθετήσεις της Α' φάσης)

Το κουτάκι είναι η "εξασφάλιση" αν δεν ¨κάτσουν" οι favorites περιοχές. Κάπως έτσι το βλέπω

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλώσεις περιοχών για αναπληρωτές ειδικής 2017-2018
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 28, 2017, 02:17:16 μμ »
Παιδιά καλησπέρα καταλαβαίνω ότι είναι κάπως νωρίς αλλά επειδή θα δηλώσω πρώτη φορά φέτος περιοχές στο κλάδο της ειδικής(πε03) άνοιξα αυτό το θέμα για να μοιραστεί όποιος θέλει εμπειρίες για τις διάφορες περιοχές ή οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με το θέμα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159530
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 260
Σύνολο: 288

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.067 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.