*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνίσματα τετραμήνων  (Αναγνώστηκε 50549 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 15, 2012, 12:09:06 μμ »
Επίσης άλλαξε κάπως τα θέματα και αύξησε λίγο το βαθμό δυσκολίας.
Έχω συναντήσει μαθητές και μάλιστα καλούς οι οποίοι συστηματικά απουσίαζαν την ημέρα του διαγωνίσματος.
Προσωπικά κάνω συμφωνία από την αρχή ότι τα επαναληπτικά θέματα θα είναι ελαφρώς πιο δύσκολα (σε μία-δυο ερωτήσεις).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:23:02 »

Αποσυνδεδεμένος marooned

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 15, 2012, 12:44:11 μμ »
Κάτι τέτοιο θα κανω, αφού το παίξω λίγο δύσκολη στην αρχή..Πάντως - χωρίς για αυτό να ευθύνονται τα παιδιά - είναι και πρακτικά δύσκολο, φέτος έχω 14 τμήματα. Αν λείπει ένας από το καθένα..

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 04:39:25 μμ »
στο δευτερο   τετραμηνο   ειναι υποχρεωτικο το διαγωνισμα?

Αποσυνδεδεμένος pasxalisΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 05:03:07 μμ »
στο δευτερο   τετραμηνο   ειναι υποχρεωτικο το διαγωνισμα?

Όχι, δεν είναι υποχρεωτικό το διαγώνισμα στο β' τετράμηνο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:23:02 »

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 10, 2013, 10:49:40 μμ »
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος MATH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 148
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 21, 2017, 01:00:44 μμ »

Καλημέρα !!!

Μήπως γνωρίζει κανένας, αν υπάρχει κάποια εγκύκλιος που να ορίζει τι γίνεται με τα ΓΕΛ αν κάποιος μαθητής  ''χάσει'' το προγραμματισμένο διαγώνισμα του Α' τετραμήνου, είτε λόγω ασθένειας είτε γιατί  έτσι του ήρθε ;

Με ρωτάνε στο σχολείο οι συνάδελφοι, γιατί έχουν πολλές απουσίες μαθητών  και πρέπει να βγάζουν συνέχεια θέματα,πέραν των υπόλοιπων δυσκολιών.

Μερικοί μαθητές δεν θέλουν να γράψουν και απουσιάζουν, άλλοι κάθονται σπίτι, άλλοι έξω κλπ. 

Το ερώτημα λοιπόν είναι αν ο καθηγητής Υποχρεούται να τον εξετάσει άλλη φορά ή είναι στην ευχέρειά του να αποφασίσει αυτός.
ΣΑς ευχαριστώ !!!

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 09:01:32 πμ »
To διαγώνισμα στο Α τετράμηνο είναι υποχρεωτικό! Αυτό σημαίνει ότι ΟΛΟΙ πρέπει να το γράψουν. Άρα αν απουσιάζουν μαθητές, πρέπει να το γράψουν μια άλλη ώρα ή άλλη μέρα σε άλλα θέματα.

Προσωπικά έχω καταργήσει τα διαγωνίσματα τετραμήνων! Εξηγούμαι:
Καταρχήν τα κατήργησα για τους λόγους που εσύ ανέφερες, η μισή τάξη απουσίαζε οπότε ήταν πρακτικά ανέφικτο να κυνηγάω συνέχεια τον καθένα να το γράψει, να βγάζω άλλα θέματα κλπ
Επίσης, επειδή πρέπει να γράφουν το πολύ 3 διαγωνίσματα την εβδομάδα και όχι πάνω από 1 την ίδια μέρα, ήταν αδύνατο να προγραμματίσω το διαγώνισμα την κατάλληλη χρονική στιγμή, στο σημείο της ύλης που επιθυμώ. Πας να προγραμματίσεις ένα διαγώνισμα και βλέπεις οτι διαθέσιμη ημερομηνία είναι σε 1 μήνα! μέχρι τότε προχωράς στην ύλη και δεν μπορείς να βαλεις διαγωνισμα όταν το επιθυμείς!

Τι κάνω; βάζω πάρα μα πάρα πολλά τεστ στο μαθημα της ημερας. Μάλιστα κάποια από άυτά, στο μάθημα της ημέρας πάντα, είναι και ωριαία! Έτσι πιστεύω έχω καλύτερη και πιο αντικειμενική εικόνα. Φροντίζω το τεστ να το βαζω όταν δεν λείπει κανένας μαθητής!!!
Και όταν με ρωτάνε, "κύριε θα γράψουμε διαγώνισμα τετραμήνου;" τους απαντάω "παρτε το τεστ που γράψατε καλύτερα από όλα και βαφτίστε το διαγώνισμα τετραμήνου!".
Και η πίτα αφάγωτη και το σκυλί χορτάτη!

Το αρνητικό είναι ότι έχω αρκετή διόρθωση. Όμως έχω πολύ καλή εικόνα για τον κάθε μαθητή και έχω το κεφάλι μου ήσυχο, ούτε υποχρεώνομαι σε συναδέλφους να τους λέω "μπορώ να σου παρω απο την ώρα σου 3 άτομα να μου γράψουν γιατί απουσίαζαν;" και έχω το κεφαλι μου ήσυχο!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 10:19:46 πμ »
To διαγώνισμα στο Α τετράμηνο είναι υποχρεωτικό! Αυτό σημαίνει ότι ΟΛΟΙ πρέπει να το γράψουν. Άρα αν απουσιάζουν μαθητές, πρέπει να το γράψουν μια άλλη ώρα ή άλλη μέρα σε άλλα θέματα.

Προσωπικά έχω καταργήσει τα διαγωνίσματα τετραμήνων! Εξηγούμαι:
Καταρχήν τα κατήργησα για τους λόγους που εσύ ανέφερες, η μισή τάξη απουσίαζε οπότε ήταν πρακτικά ανέφικτο να κυνηγάω συνέχεια τον καθένα να το γράψει, να βγάζω άλλα θέματα κλπ
Επίσης, επειδή πρέπει να γράφουν το πολύ 3 διαγωνίσματα την εβδομάδα και όχι πάνω από 1 την ίδια μέρα, ήταν αδύνατο να προγραμματίσω το διαγώνισμα την κατάλληλη χρονική στιγμή, στο σημείο της ύλης που επιθυμώ. Πας να προγραμματίσεις ένα διαγώνισμα και βλέπεις οτι διαθέσιμη ημερομηνία είναι σε 1 μήνα! μέχρι τότε προχωράς στην ύλη και δεν μπορείς να βαλεις διαγωνισμα όταν το επιθυμείς!

Τι κάνω; βάζω πάρα μα πάρα πολλά τεστ στο μαθημα της ημερας. Μάλιστα κάποια από άυτά, στο μάθημα της ημέρας πάντα, είναι και ωριαία! Έτσι πιστεύω έχω καλύτερη και πιο αντικειμενική εικόνα. Φροντίζω το τεστ να το βαζω όταν δεν λείπει κανένας μαθητής!!!
Και όταν με ρωτάνε, "κύριε θα γράψουμε διαγώνισμα τετραμήνου;" τους απαντάω "παρτε το τεστ που γράψατε καλύτερα από όλα και βαφτίστε το διαγώνισμα τετραμήνου!".
Και η πίτα αφάγωτη και το σκυλί χορτάτη!

Το αρνητικό είναι ότι έχω αρκετή διόρθωση. Όμως έχω πολύ καλή εικόνα για τον κάθε μαθητή και έχω το κεφάλι μου ήσυχο, ούτε υποχρεώνομαι σε συναδέλφους να τους λέω "μπορώ να σου παρω απο την ώρα σου 3 άτομα να μου γράψουν γιατί απουσίαζαν;" και έχω το κεφαλι μου ήσυχο!
Ναι, σίγουρα με τα συχνά τεστ μπορείς να έχεις μια πιο καλή εικόνα για τους μαθητές σου, αλλά ο Διευθυντής σου δεν σου λέει τίποτε; Αν έρθει μεθαύριο κάποιος γονιός και σου ζητήσει εξηγήσεις για τον βαθμό που έβαλες στο παιδί του και σε ρωτήσει για το βαθμο που πήρε στο διαγώνισμα τετραμήνου, πώς θα είσαι καλυμμένος/-νη; Τι θα πεις;  Ότι "βαφτίσαμε" διαγώνισμα ένα τεστάκι στην ύλη της ημέρας;
Πιστεύω ότι από τη στιγμή που το διαγώνισμα Α΄ τετραμήνου είναι υποχρεωτικό, πρέπει να τους βάλεις να το γράψουν κι όσοι απουσιάζουν δικαιολογημένα, το γράφουν κάποια άλλη στιγμή (3 άτομα π.χ. στο γραφείο των καθηγητών μια άλλη μέρα, με διαφορετικά θέματα)!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 11:56:36 πμ »
Ναι, σίγουρα με τα συχνά τεστ μπορείς να έχεις μια πιο καλή εικόνα για τους μαθητές σου, αλλά ο Διευθυντής σου δεν σου λέει τίποτε; Αν έρθει μεθαύριο κάποιος γονιός και σου ζητήσει εξηγήσεις για τον βαθμό που έβαλες στο παιδί του και σε ρωτήσει για το βαθμο που πήρε στο διαγώνισμα τετραμήνου, πώς θα είσαι καλυμμένος/-νη; Τι θα πεις;  Ότι "βαφτίσαμε" διαγώνισμα ένα τεστάκι στην ύλη της ημέρας;
Πιστεύω ότι από τη στιγμή που το διαγώνισμα Α΄ τετραμήνου είναι υποχρεωτικό, πρέπει να τους βάλεις να το γράψουν κι όσοι απουσιάζουν δικαιολογημένα, το γράφουν κάποια άλλη στιγμή (3 άτομα π.χ. στο γραφείο των καθηγητών μια άλλη μέρα, με διαφορετικά θέματα)!

Όπως ανέφερα κάποια τεστ είναι ωριαία. Δεν είναι "τεστάκια" αλλά "τεστάρες"! Εξάλλου στα Μαθηματικά το "μάθημα της ημέρας" είναι πολύ σχετικό. Δεν είναι ιστορία που έχεις 5 σελίδες για μάθημα της ημέρας. Στα Μαθηματικά σε όποιο σημείο της ύλης και αν βάλεις τεστ, το "μάθημα της ημέρας" αφορά και όλα τα προηγούμενα. Ειναι μια συνέχεια. Οπότε κανένα πρόβλημα!

Με τον προγραμματισμό διαγωνίσματος, όπως είπα δεν βγάζω άκρη. Το ημερολόγιο κλεισμένο από άλλα μαθήματα, είναι πολύ δύσκολο να βρω ημερομηνία που να συμπίπτει με το χρονικό σημείο που θέλω εγώ να βάλω το διαγώνισμα.
Ασε που ακόμα και αν καταφέρω να κλείσω 1 μήνα πριν ημερομηνία, τυχαίνει να χαθεί η ημέρα του διαγωνίσματος είτε γιατί πήγαμε εκδρομή είτε για άλλους χίλιους λόγους! Γενικά ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ με τον προγραμματισμό διαγωνίσματος.

Βάζω γύρω στα 10 τεστ στο Α τετράμηνο, 3 εξ αυτών ωριαία! Ας έρθει να μου πει ο οποιοσδήποτε οτι δεν εχω εικόνα για το παιδί του! Στο Β τετράμηνο χαλαρώνω και βάζω μόνο 2.
Την ταμπέλα αλλάζω. Αντι για "ωριαίο διαγώνισμα", το λέω "ωριαίο τεστ στο μάθημα της ημέρας", το οποίο, όπως προείπα, στα Μαθηματικά αφορά και προηγούμενη ύλη, οπότε στην ουσία πρόκειται για ωριαίο διαγώνισμα.

Αποσυνδεδεμένος DM

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 12:15:49 μμ »
Στη διάρκεια του Α' τετραμήνου δεν μπορεί ο διδάσκων να βάλει περισσότερες από μία ωριαίες γραπτές δοκιμασίες, ενώ τα τεστ (ολιγόλεπτες γραπτές δοκιμασίες) πρέπει να είναι χρονικής διάρκειας μέχρι 15'. Πρέπει να τηρούμε κατά γράμμα τα όσα αναφέρει το σχετικό προεδρικό διάταγμα περί αξιολόγησης μαθητών λυκείου, αν θέλουμε να μη μπλέξουμε σε περιπέτειες. Παραθέτω τα όσα αναφέρει το ισχύον προεδρικό διάταγμα.

ΚΕΦΑΛΑΙΟ Β΄
ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ ΤΕΤΡΑΜΗΝΩΝ
Άρθρο 7
Προφορική βαθμολογία τετραμήνων

1. Για την αξιολόγηση του μαθητή κατά τετράμηνο ο διδάσκων συνεκτιμά:

α. Tη συμμετοχή του στη διδακτική μαθησιακή διαδικασία.

β. Tην επιμέλεια και το ενδιαφέρον του για το συγκεκριμένο μάθημα.

γ. Tην επίδοσή του στις γραπτές δοκιμασίες.

δ. Tις εργασίες που εκτελεί στο σπίτι ή το Σχολείο.

ε. Tο φάκελο επιδόσεων και δραστηριοτήτων του μαθητή, όπου αυτός τηρείται.

Οι γραπτές εξετάσεις είναι οι ολιγόλεπτες γραπτές δοκιμασίες διάρκειας 5 έως 15 λεπτών, οι οποίες αποτελούν εναλλακτικό τρόπο εξέτασης των μαθητών στο μάθημα της ημέρας και συμπληρώνουν την αξιολόγηση μέσω προφορικών διαδικασιών. Γίνονται χωρίς προειδοποίηση των μαθητών με τη μορφή σύντομων, ποικίλων και κατάλληλων ερωτήσεων, οι οποίες διατυπώνονται από τον διδάσκοντα. Ο αριθμός των ολιγόλεπτων γραπτών δοκιμασιών αφήνεται στην κρίση του διδάσκοντος. Κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους πραγματοποιείται μία (1) μόνο ωριαία γραπτή δοκιμασία, στο Α΄ Τετράμηνο, η οποία καλύπτει περιορισμένης έκτασης ενότητα και γίνεται ύστερα από βραχείας διάρκειας προειδοποίηση των μαθητών. Δεν πρέπει να διεξάγονται περισσότερες από μια (1) ωριαία γραπτή δοκιμασία κατά τη διάρκεια του ημερησίου διδακτικού προγράμματος και οπωσδήποτε όχι περισσότερες από τρεις (3) κατά τη διάρκεια του εβδομαδιαίου διδακτικού προγράμματος.

2. Αν υπάρχει αντικειμενικό πρόβλημα η ωριαία γραπτή δοκιμασία μπορεί να πραγματοποιηθεί στο Β΄ Τετράμηνο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2017, 12:17:38 μμ από DM »

Αποσυνδεδεμένος ignis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 12:21:21 μμ »
Αγαπητέ killbill, μια χαρά είναι το σύστημά σου μόνο που σε καμιά περίπτωση δεν σε καλύπτει όταν και αν θα σου τύχει στραβή.
Όταν ο μαθητής που θα έχει αποτύχει σε όλα σου τα τεστάκια και τις τεστάρες θα θελήσει να καλυφθεί πίσω από την δική σου παρατυπία, τότε κανείς δεν θα επιχειρηματολογήσει στη βάση “έχεις ή δεν έχεις εικόνα για το παιδί” ούτε θα ακούσει την δική σου επιχειρηματολογία. Όλη η κουβέντα και οι κατηγορίες θα στραφούν στο θέμα της παρατυπίας και η επιχειρηματολογία σου στο αν “έχεις ή δεν έχεις το δικαίωμα να παρακάμπτεις το νόμο” δεν θα είναι εύκολο να κριθεί ικανοποιητική. Άλλο να εσύ αισθάνεσαι καλυμμένος και άλλο το να είσαι και τυπικά.

Αποσυνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 01:16:02 μμ »
Η μέθοδος αυτή είναι εξαιρετικό παράδειγμα του πώς μπορείς να είσαι αυστηρός και απαιτητικός έχοντας κάνει μια έντιμη συμφωνία με τους μαθητές, οι οποίοι καταλαβαίνουν ότι αυτό είναι για το καλό τους. Πόσο διαφορετικό από την αυστηρότητα του να πουλάς εξουσία και αυθεντία! Είμαι σίγουρη ότι αν για κάποιο λόγο ένιωθαν πιεσμένοι ή αδικημένοι, θα αντιδρούσαν.

Τώρα όμως για το τυπικό, το θεωρώ ρίσκο. Ένας κακοπροαίρετος να βρεθεί, θα μπλέξεις. Μπράβο όμως για την τόλμη της πρωτοβουλίας. Είμαι σίγουρη ότι οι μαθητές εκτιμούν τέτοιες συμπεριφορές. Μακάρι αυτό να ίσχυε και για γονείς και κομπλεξικούς συναδέλφους.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 03:03:40 μμ »
Όπως ανέφερα κάποια τεστ είναι ωριαία. Δεν είναι "τεστάκια" αλλά "τεστάρες"! Εξάλλου στα Μαθηματικά το "μάθημα της ημέρας" είναι πολύ σχετικό. Δεν είναι ιστορία που έχεις 5 σελίδες για μάθημα της ημέρας. Στα Μαθηματικά σε όποιο σημείο της ύλης και αν βάλεις τεστ, το "μάθημα της ημέρας" αφορά και όλα τα προηγούμενα. Ειναι μια συνέχεια. Οπότε κανένα πρόβλημα!

Με τον προγραμματισμό διαγωνίσματος, όπως είπα δεν βγάζω άκρη. Το ημερολόγιο κλεισμένο από άλλα μαθήματα, είναι πολύ δύσκολο να βρω ημερομηνία που να συμπίπτει με το χρονικό σημείο που θέλω εγώ να βάλω το διαγώνισμα.
Ασε που ακόμα και αν καταφέρω να κλείσω 1 μήνα πριν ημερομηνία, τυχαίνει να χαθεί η ημέρα του διαγωνίσματος είτε γιατί πήγαμε εκδρομή είτε για άλλους χίλιους λόγους! Γενικά ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΑΚΡΗ με τον προγραμματισμό διαγωνίσματος.

Βάζω γύρω στα 10 τεστ στο Α τετράμηνο, 3 εξ αυτών ωριαία! Ας έρθει να μου πει ο οποιοσδήποτε οτι δεν εχω εικόνα για το παιδί του! Στο Β τετράμηνο χαλαρώνω και βάζω μόνο 2.
Την ταμπέλα αλλάζω. Αντι για "ωριαίο διαγώνισμα", το λέω "ωριαίο τεστ στο μάθημα της ημέρας", το οποίο, όπως προείπα, στα Μαθηματικά αφορά και προηγούμενη ύλη, οπότε στην ουσία πρόκειται για ωριαίο διαγώνισμα.
Τι να σου πω, εσύ ξέρεις καλύτερα στο σχολείο που βρίσκεσαι τι έχεις να αντιμετωπίσεις (Δ/ντής, γονείς, μαθητές) και πόσο ρισκάρεις με αυτήν σου την επιλογή!
Προσωπικά, θα ήθελα πρωτίστως να είμαι καλυμμένη και τυπικά, ώστε κανείς να μην μπορεί να μου βρει το παραμικρό "πάτημα" και να μου επιρρίψει ευθύνη για την βαθμολογία ή για το ότι αγνοώ τις υποχρεώσεις μου! Μπορεί τα συχνά τεστ (έστω και τα ωριαία) που βάζεις να σου δίνουν μια σφαιρική εικόνα για τους μαθητές σου, να μην τους αγχώνουν τόσο όσο ένα διαγώνισμα τετραμήνου, να μην σε ξεβολεύουν από προγραμματισμούς, αλλά τυπικά έχω την άποψη ότι σε "εκθέτουν" και θα ήθελα αυτό να το λάβεις σοβαρά υπόψη σου, καθώς δεν γίνεται να ξέρει κανείς τι του ξημερώνει!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνίσματα τετραμήνων
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 02, 2017, 05:50:27 μμ »
O KillBill πράττει πολύ σωστά και δεν κάνει καμία παρατυπία. Αν διαβασετε τις οδηγίες λένε ξεκάθαρα ότι το διαγωνισμα τετραμήνου είναι ή επαναληπτικό και προειδοποιημένο ή στο μάθημα της ημέρας και απροειδοποίητο!
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159769
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 481
Σύνολο: 490

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.