*

Αποστολέας Θέμα: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)  (Αναγνώστηκε 59612 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος stargate

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 05, 2011, 10:25:17 μμ »
Κανείς?  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:01:37 »

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 03:19:33 μμ »
εγω μπηκα με κατατακτηριες στην αλεξανδρουπολη...νομιζω ειναι πιο ευκολα απο φλωρινα....ξανασκεψου το καλα ομως...εγω μπηκα το 2008 κ τελειωσα τωρα κ δεν νομιζω οτι θα δουλεψω ποτε...σκεψου οτι τον ιουλιο του 2012 θα αποφοιτησουν γυρω στα 1500-1800 ατομα.το ιδιο και το 2013....θα ειναι πολυ δυσκολα...παρολα αυτα αν το θελεις πολυ καλο κουραγιο κ καλη δυναμη....ευχομαι να πανε ολα καλα :)

Αποσυνδεδεμένος πεγκυ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 12:06:58 μμ »
Θα γινω κακια αν και δεν το συνηθιζω...
Αυτος που θελει να γινει πραγματικος δασκαλος δεν μπορει να ζηταει θεματα και σοσ. Διαβασε τα βιβλια και προσπαθησε να μαθεις κατι απο αυτα, γιατι θα σου χρησιμευσουν στη δουλεια σου...
Η συμβουλη μου είναι να διαβασεις τα βιβλια με ενδιαφερον, ωστε να μπορεσεις να βοηθησεις τα παιδια οταν μπεις στη ταξη, αλλα και να τα χρησιμοποιεις και αφου βγεις με το καλο απο το παιδαγωγικο..
Παρολα αυτα σου ευχομαι καλη επιτυχια, γιατι ξερω ποσο δυσκολο ειναι να ζεις αυτη τη στιγμη στην Ελλάδα χωρις δουλεια!!

Αποσυνδεδεμένος xolitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 02:02:15 μμ »
διαφωνω με την πεγκυ αν κ η καθε γνωμη ειναι απολυτως σεβαστη.. :) θεωρω πως οτιδηποτε εχει καποιος π μπορει να βοηθησει ενα νεο συναδελφο θα επρεπε να το μοραζεται..προσωπικα αν ειχα τελ το συγκεκριμενο παιδαγωγικο θα σ εδινα οτι ειχα κ δνειχα απλα για να σε βοηθησω..δ θα ηθελα ποτε να γινω σα μερικες-ους συναδελους π στις εξεταστικες γυρνουσαν το προσωπο τους αλλου για να μην τους ζητησεις βοηθεια...εγω ειμαι της γνωμης πως αν ξερω εγω ας μαθουν και ολοι οι αλλοι..κ ο δασκαλος σιγουρα δ φαινεται απο το ποσα βιβλια εχει διαβασει καποιος,αλλα απο την ορεξη και το μερακι να διδαξει γνωσεις και να μεταδωσει αξιες..φυσικα δ ειναι ο στοχος μ να γινει αντιπαραθεση απλως παρεθεσα την αποψη μου. :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:01:37 »

Αποσυνδεδεμένος πεγκυ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 02:45:05 μμ »
tina πιστεψε με, εγω γινομαι ακομα πιο χαλι σε αυτες τις υποθεσεις! τις σημειωσεις μου απο το πανεπιστημιο τις εχω χασει ολες διοτι τις εδινα και οι περισσοτεροι δεν τις επεστρεφαν... δεν ειναι κακο να δινεις, αντιθετως ειναι οτι καλυτερο, μακαρι και εγω να μπορουσα να βοηθησω την κοπελα.
Απο την αλλη ομως ειναι τραγικο να φτανουμε στο αλλο ακρο, να μην πατανε καποιοι ποτε στο Πανεπιστημιο, να ζητανε μονο τα σοσ σε ολες τις εξεταστικες, να σε ψαχνουν μονο στις εξεταστικες και ξαφνικα να γινονται φιλοι!! Ετσι φτανουν καποια στιγμη στην ταξη και δεν ξερουν ουτε τα βασικα...αυτο δεν ειναι και τοσο ωραιο!!

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 09:07:51 μμ »
δυστυχώς δεν τα θυμάμαι ακριβώς και δεν έχω εύκαιρα τα βιβλία...
κάνε μια αναζήτηση στο google μήπως και βρεις τίποτα...

κάποιες γενικές πληροφορίες:
- για την ιστορία δεν ξέρω γιατί τις προηγούμενες χρονιές είχε γλώσσα-γλωσσολογία (πάλι καλά που βγήκε γιατί ήταν το πιο δύσκολο ακόμα και για μας τους φιλολόγους)
- στα μαθηματικά τα μισά ήταν 10 προβληματάκια με σύνολα από το ένα βιβλίο (το δύσκολο μέρος των εξετάσεων).Βέβαια τα προβλήματα στη μορφή που τέθηκαν δεν υπήρχαν στο βιβλίο. όσοι δεν είναι αστέρια στα μαθηματικά, λίγες ώρες ιδιαίτερα θα ήταν τους καλό. Το δεύτερο μέρος ήταν θεωρία από το άλλο βιβλίο, το πιο χοντρο. Αυτά ήταν εύκολα.
-στα παιδαγωγικά έπεσε μια ερωτησούλα από το μπλε βιβλίο, που προσωπικά δεν την είχα πολυδιαβάσει.

εγώ είχα βρει παλιότερα θέμετα αλλά με αποπροσανατόλισαν. δεν πέσαν ανάλογα θέματα.διάβασέ τα όλα για να πιάσεις έστω ένα πέντε σε όλα τα μαθήματα γιατί αλλιώς κόβεσαι. γενικά τα θέματα ήταν δύσκολα και απρόβλεπτα. δες και κάποια άλλη πόλη. εγώ το έχω μετανοιώσει που έδωσα εκεί. υπάρχουν πολλές απαιτήσεις στις παρακολουθήσεις. σου βάζουν το μαχαίρι στο λαιμό. κάτι τέτοιο δεν το έχω ξανασυναντήσει. μάλλον φοβούνται να μην κλείσει η σχολή.

Αποσυνδεδεμένος τυχερούλα2

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 908
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 18, 2011, 09:12:23 μμ »
οι βαθμοί ήταν χαμηλοί. από τους υποψηφίους των τει δεν πέρασε κανένας. οι επιτυχόντες είχαν βαθμούς γενικούς από 6,5 έως 8,5.
καταλαβαίνεις δηλαδή ότι οι περισσότεροι κόπηκαν.

Αποσυνδεδεμένος vinyl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 01:09:29 μμ »
Θέλω κι εγώ να ρωτήσω κάτι για το παιδαγωγικό Φλώρινας, γιατί ενδιαφέρεται μία συγγενής μου.H σχολή είναι η ίδια με το παιδαγωγικό Θεσσαλονίκης; Δηλαδή διορίζεσαι στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση κανόνικα, ή έχει καμια διαφορά;

Αποσυνδεδεμένος vinyl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 09:43:41 μμ »
Θέλω να ρωτήσω κάτι για το παιδαγωγικό Φλώρινας, γιατί ενδιαφέρεται μία συγγενής μου.H σχολή είναι η ίδια με το παιδαγωγικό Θεσσαλονίκης; Δηλαδή διορίζεσαι στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση κανόνικα, ή έχει καμια διαφορά; Συγνώμη αν σας ακουστεί χαζό αλλά είμαι λιγο άσχετη με το θέμα, και θέλω να βοηθήσω!

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 09:52:28 μμ »
Τ'αρχικά Π.Τ.Δ.Ε. σημαίνουν Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης και ναι βγαίνεις δάσκαλος. Ανά την Ελλάδα υπάρχουν 9 παιδαγωγικά τμήματα δημοτικής (δάσκαλοι) και αντίστοιχα 9 παιδαγωγικά τμήματα προσχολικής (νηπιαγωγοί). Τα τμήματα είναι όλα ίδια (άσχετα με την πόλη που εδρεύει το τμήμα) και διορίζεσαι στην πρωτοβάθμια (όσο αυτό είναι εφικτό πλέον, καθώς δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει αύριο).
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 09:55:24 μμ »
Επίσης δες και το link που το λέει καθαρά:
Το Τμήμα χορηγεί πτυχίο, το οποίο παρέχει στον κάτοχό του τη δυνατότητα να διορίζεται ως εκπαιδευτικός λειτουργός σε σχολεία Δημοτικής Εκπαίδευσης.

http://www.eled.uowm.gr/%CE%8A%CE%B4%CF%81%CF%85%CF%83%CE%B7%20%CE%BA%CE%B1%CE%B9%20%CE%B1%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%AE


Αποσυνδεδεμένος evoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 11:32:06 μμ »
Έχω περάσει με κατατακτήριες 2 χρόνια πριν στο τμήμα της Φλώρινας. Στις εξετάσεις κάθε χρόνο τα θέματα είναι διαφορετικά και γενικά δεν υπάρχουν sos ή κάποια συγκεκριμένη ύλη. Θα χρειαστεί να διαβάσεις δυστυχώς ότι λέει η βιβλιογραφία. 

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 01:49:24 πμ »
Έχω περάσει με κατατακτήριες 2 χρόνια πριν στο τμήμα της Φλώρινας. Στις εξετάσεις κάθε χρόνο τα θέματα είναι διαφορετικά και γενικά δεν υπάρχουν sos ή κάποια συγκεκριμένη ύλη. Θα χρειαστεί να διαβάσεις δυστυχώς ότι λέει η βιβλιογραφία.
ποιό είναι το πρώτο σου πτυχίο και πως σου φαίνεται η σχολή;

Αποσυνδεδεμένος evoula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Κατατακτήριες Παιδαγωγικό (Φλώρινα)
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 03, 2011, 07:22:06 μμ »
Το πρώτο μου πτυχίο είναι Πληροφορικής και η σχολή είναι πολύ ωραία, αρκετά εύκολη συγκριτικά με την προηγούμενη σχολή αλλά και απαιτητική γιατί έχει πολλή πρακτική, αρκετά μαθήματα μα απουσίες και πολλές εργασίες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158543
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 328
Σύνολο: 349

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.