*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη  (Αναγνώστηκε 266546 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #868 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 12:37:25 μμ »
To μοναδικό που μου δίνει λίγες ελπίδες για αξιοκρατικά κριτήρια είναι ότι πρόσθεσαν για πρώτη φορά την σιβιτανίδειο  :-\
Φαίνεται ότι την τελική απόφαση για το περιεχόμενο της πδσ θα την πάρει το πρώτο κόμμα στις εκλογές  ???
Αν δε βγει κανένα με αυτοδυναμία τί γίνεται  ???
Καλημέρα, είμαι καινούργια στο forum γι' αυτό συγχωρέστε με αν κάνω κάποιο λάθος σε ότι αφορά τον τρόπο χειρισμού του forum!
Τι εννοείς ότι πρόσθεσαν και την Σιβιτανίδειο?Έχει κάποια σημασία?
Καλημέρα και καλώς ήρθες. :)
Η Σιβιτανίδειος υπήρχε, δεν είναι κάτι νέο.
Η μόνη διαφορά από την περσινή ανακοίνωση είναι ότι η φετινή γράφει "θα καταρτιστούν σχετικοί πίνακες" ενώ η περσινή "θα συνταχθούν σχετικές καταστάσεις".

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:08:54 »

Αποσυνδεδεμένος pdxrisoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Σιγᾶν τήν ἀλήθειαν χρυσόν ἐστι θάπτειν
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #869 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 12:46:41 μμ »
Παιδιά, αν θέλουν να εφαρμόσουν αξιοκρατικό σύστημα μέσω της πρόσληψης  από πίνακες- πράγμα που εύχομαι-, δε θα έπρεπε και το έντυπο αίτησης να έχει κάποια αναφορά, όπως επιτυχία/ες ΑΣΕΠ, θέση στον πίνακα κτλ...
Αφού λοιπόν είναι πανομοιότυπο με τα προηγούμενα αυτό δεν οδηγεί στο συμπέρασμα ότι θα ισχύει ό,τι ίσχυε;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2009, 12:49:01 μμ από pdxrisoyla »
Μου αρέσει εκείνος που η ψυχή του είναι πιο βαθιά απ΄την πληγή του.
Νίτσε

Αποσυνδεδεμένος elena86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #870 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 12:47:32 μμ »
To μοναδικό που μου δίνει λίγες ελπίδες για αξιοκρατικά κριτήρια είναι ότι πρόσθεσαν για πρώτη φορά την σιβιτανίδειο  :-\
Φαίνεται ότι την τελική απόφαση για το περιεχόμενο της πδσ θα την πάρει το πρώτο κόμμα στις εκλογές  ???
Αν δε βγει κανένα με αυτοδυναμία τί γίνεται  ???
Καλημέρα, είμαι καινούργια στο forum γι' αυτό συγχωρέστε με αν κάνω κάποιο λάθος σε ότι αφορά τον τρόπο χειρισμού του forum!
Τι εννοείς ότι πρόσθεσαν και την Σιβιτανίδειο?Έχει κάποια σημασία?
Καλημέρα και καλώς ήρθες. :)
Η Σιβιτανίδειος υπήρχε, δεν είναι κάτι νέο.
Η μόνη διαφορά από την περσινή ανακοίνωση είναι ότι η φετινή γράφει "θα καταρτιστούν σχετικοί πίνακες" ενώ η περσινή "θα συνταχθούν σχετικές καταστάσεις".



καλημέρα...μια ερώτηση και από μενα...τελικά για την ΠΔΣ στη Σιβιτανίδειο που στέλνουμε τις αιτήσεις μας...?πάμε στη Σιβιτανίδειο και τς συμπληρώνουμε..?ας με διαφωτήσει κάποιος γιατί και εγώ ψαράκι είμαι και έχω πολλές μα πολλές απορίες....ευχαριστώ... :)

Αποσυνδεδεμένος moufa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θέλω διορισμό...τώρα!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #871 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 12:52:41 μμ »
Παιδιά, αν θέλουν να εφαρμόσουν αξιοκρατικό σύστημα μέσω της πρόσληψης  από πίνακες- πράγμα που εύχομαι-, δε θα έπρεπε και το έντυπο αίτησης να έχει κάποια αναφορά, όπως επιτυχία/ες ΑΣΕΠ, θέση στον πίνακα κτλ...
Αφού λοιπόν είναι πανομοιότυπο με τα προηγούμενα αυτό δεν οδηγεί στο συμπέρασμα ότι θα ισχύει ό,τι ίσχυε;

Μήπως, λέω μήπως....φτιάξουν τους πίνακες με βάση τον βαθμό πτυχίου και την ημερομηνία κτήσης του?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:08:54 »

Αποσυνδεδεμένος Markazone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #872 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 12:53:39 μμ »
Ομοίως μιλούσε για πίνακες που θα καταρτιστούν και η εγκύκλιος  Π.Δ.Σ. του 2008-09

'Ομως τώρα οι πίνακες με τα όποια κριτήρια θα καταρτιστούν από την κυβέρνηση μετά τις εκλογές.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 04, 2009, 12:56:33 μμ από Markazone »
Αριστοτέλης - στα Ηθικά Νικομάχεια - χαρακτήριζε τον πράο άνθρωπο ως εξής: "Πράος δεν είναι εκείνος που δεν εκνευρίζεται. Όποιος δεν θυμώνει ποτέ είναι ηλίθιος. Πράος είναι αυτός που θυμώνει όταν πρέπει"..

Αποσυνδεδεμένος moufa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Θέλω διορισμό...τώρα!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #873 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 12:57:44 μμ »
To μοναδικό που μου δίνει λίγες ελπίδες για αξιοκρατικά κριτήρια είναι ότι πρόσθεσαν για πρώτη φορά την σιβιτανίδειο  :-\
Φαίνεται ότι την τελική απόφαση για το περιεχόμενο της πδσ θα την πάρει το πρώτο κόμμα στις εκλογές  ???
Αν δε βγει κανένα με αυτοδυναμία τί γίνεται  ???
Καλημέρα, είμαι καινούργια στο forum γι' αυτό συγχωρέστε με αν κάνω κάποιο λάθος σε ότι αφορά τον τρόπο χειρισμού του forum!
Τι εννοείς ότι πρόσθεσαν και την Σιβιτανίδειο?Έχει κάποια σημασία?
Καλημέρα και καλώς ήρθες. :)
Η Σιβιτανίδειος υπήρχε, δεν είναι κάτι νέο.
Η μόνη διαφορά από την περσινή ανακοίνωση είναι ότι η φετινή γράφει "θα καταρτιστούν σχετικοί πίνακες" ενώ η περσινή "θα συνταχθούν σχετικές καταστάσεις".



καλημέρα...μια ερώτηση και από μενα...τελικά για την ΠΔΣ στη Σιβιτανίδειο που στέλνουμε τις αιτήσεις μας...?πάμε στη Σιβιτανίδειο και τς συμπληρώνουμε..?ας με διαφωτήσει κάποιος γιατί και εγώ ψαράκι είμαι και έχω πολλές μα πολλές απορίες....ευχαριστώ... :)

Και εγώ την ίδια απορία έχω...Ασε που δεν ήξερα ότι γίνεται και ΠΔΣ στη Σιβιτανίδειο!!! :-\

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #874 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 01:00:44 μμ »
Ομοίως μιλούσε για πίνακες που θα καταρτιστούν και η εγκύκλιος  Π.Δ.Σ. του 2008-09
Mε τη διαφορά ότι φέτος ο Λυκουρέντζος είχε υποσχεθεί ::) στην ΟΛΜΕ ότι η πδσ θα περάσει στους πίνακες.
Δεν πιστεύω ότι κάτι θα αλλάξει κι ενόψει εκλογών μάλιστα αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Εκκρεμεί δε, η συνάντηση της ΟΛΜΕ την Τρίτη με τον ...υπηρεσιακό υπουργό παιδείας.

Αποσυνδεδεμένος Markazone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #875 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 01:02:32 μμ »
To μοναδικό που μου δίνει λίγες ελπίδες για αξιοκρατικά κριτήρια είναι ότι πρόσθεσαν για πρώτη φορά την σιβιτανίδειο  :-\
Φαίνεται ότι την τελική απόφαση για το περιεχόμενο της πδσ θα την πάρει το πρώτο κόμμα στις εκλογές  ???
Αν δε βγει κανένα με αυτοδυναμία τί γίνεται  ???
Καλημέρα, είμαι καινούργια στο forum γι' αυτό συγχωρέστε με αν κάνω κάποιο λάθος σε ότι αφορά τον τρόπο χειρισμού του forum!
Τι εννοείς ότι πρόσθεσαν και την Σιβιτανίδειο?Έχει κάποια σημασία?
Καλημέρα και καλώς ήρθες. :)
Η Σιβιτανίδειος υπήρχε, δεν είναι κάτι νέο.
Η μόνη διαφορά από την περσινή ανακοίνωση είναι ότι η φετινή γράφει "θα καταρτιστούν σχετικοί πίνακες" ενώ η περσινή "θα συνταχθούν σχετικές καταστάσεις".



καλημέρα...μια ερώτηση και από μενα...τελικά για την ΠΔΣ στη Σιβιτανίδειο που στέλνουμε τις αιτήσεις μας...?πάμε στη Σιβιτανίδειο και τς συμπληρώνουμε..?ας με διαφωτήσει κάποιος γιατί και εγώ ψαράκι είμαι και έχω πολλές μα πολλές απορίες....ευχαριστώ... :)

Και εγώ την ίδια απορία έχω...Ασε που δεν ήξερα ότι γίνεται και ΠΔΣ στη Σιβιτανίδειο!!! :-\

Αν δουλέψεις ΠΔΣ στη Σιβιτανίδειο δε θα προλάβεις τη Βίκυ Κοτρίκλα που δούλευε εκεί αναπληρώτρια φιλόλογος. Δοξασμένη Οαεδίτισσα, που φέτος θα δουλέψει σε σχολείο του Υπεπθ!
Αριστοτέλης - στα Ηθικά Νικομάχεια - χαρακτήριζε τον πράο άνθρωπο ως εξής: "Πράος δεν είναι εκείνος που δεν εκνευρίζεται. Όποιος δεν θυμώνει ποτέ είναι ηλίθιος. Πράος είναι αυτός που θυμώνει όταν πρέπει"..

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #876 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 01:44:29 μμ »
Μη μασάτε, οι πίνακες είναι μια ανοησία και μισή.
Η β/θμια που έκανα περυσι την αίτηση για ΠΔΣ έβγαλε πίνακες ανά ειδικότητα, που το μόνο που ελεγαν ήταν όνομα, επώνυμο, διεύθυνση και τηλέφωνο των αιτούντων!
Χα, χα, δημοσίευση δηλ στοιχείων που θεωρούνται προσωπικά δεδομένα, αλλά καμία αναφορά σε στοιχεία που θα έπρεπε να είναι δημόσια για τη συγκεκριμένη περίπτωση, όπως πχ βαθμός πτυχίου, ημερομηνία κτησης, επιτυχία ασεπ, προϋπηρεσία....
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος elena86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #877 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 01:57:29 μμ »
To μοναδικό που μου δίνει λίγες ελπίδες για αξιοκρατικά κριτήρια είναι ότι πρόσθεσαν για πρώτη φορά την σιβιτανίδειο  :-\
Φαίνεται ότι την τελική απόφαση για το περιεχόμενο της πδσ θα την πάρει το πρώτο κόμμα στις εκλογές  ???
Αν δε βγει κανένα με αυτοδυναμία τί γίνεται  ???
Καλημέρα, είμαι καινούργια στο forum γι' αυτό συγχωρέστε με αν κάνω κάποιο λάθος σε ότι αφορά τον τρόπο χειρισμού του forum!
Τι εννοείς ότι πρόσθεσαν και την Σιβιτανίδειο?Έχει κάποια σημασία?
Καλημέρα και καλώς ήρθες. :)
Η Σιβιτανίδειος υπήρχε, δεν είναι κάτι νέο.
Η μόνη διαφορά από την περσινή ανακοίνωση είναι ότι η φετινή γράφει "θα καταρτιστούν σχετικοί πίνακες" ενώ η περσινή "θα συνταχθούν σχετικές καταστάσεις".



καλημέρα...μια ερώτηση και από μενα...τελικά για την ΠΔΣ στη Σιβιτανίδειο που στέλνουμε τις αιτήσεις μας...?πάμε στη Σιβιτανίδειο και τς συμπληρώνουμε..?ας με διαφωτήσει κάποιος γιατί και εγώ ψαράκι είμαι και έχω πολλές μα πολλές απορίες....ευχαριστώ... :)

Και εγώ την ίδια απορία έχω...Ασε που δεν ήξερα ότι γίνεται και ΠΔΣ στη Σιβιτανίδειο!!! :-\

Αν δουλέψεις ΠΔΣ στη Σιβιτανίδειο δε θα προλάβεις τη Βίκυ Κοτρίκλα που δούλευε εκεί αναπληρώτρια φιλόλογος. Δοξασμένη Οαεδίτισσα, που φέτος θα δουλέψει σε σχολείο του Υπεπθ!

κάθε μέρα πέφτω από τα σύννεφα...τι συμβαίνει γύρω μου....και κάθε μέρα στεναχωρίεμαι και μετανιώνω...α...ρε πατέρα με τις ιδέες σου που έλεγες ότι ο παππάς, ο καθηγητής και ο δικηγόρος έχουν πάντα δουλειά(στα δικά του χρόνια βέβαια)...δε με έστελνε κομμώτρια να ισιώνω καμιά μπούκλα μπας και ησυχάσω...ξεκινάς με όνειρα ότι μεταλαμπαδεύεις τη γνώση στους μαθητές,ότι γίνεσαι σύμβουλος τους και τους ενημερώνεις για τα πάντα,ότι το σχολείο και η οικογένεια είναι οι συμαντικότεροι φορείς διαπαιδαγώγησης των παιδιών και καταλήγεις να κάνεις παντού αιτήσεις και κάθε μέρα να σε ακυρώνουν και να σε απορρίπτουν επειδή δεν έχεις προυπηρεσία...μα που να τη βρώ...α...δε μας ενδιαφέρει....αν δεν έχεις δε μας κάνεις...μα έχω θέληση...και εγώ πολλά πράγματα στη ζωή και δε μου κάθονται...τι να σου κάνω έιναι η απάντηση...

Υ.Γ θα ήταν πολύ άδικο και ύβρις για όλους σας που περνάτε όλα αυτά τόσα χρόνια να πω ότι κουράστηκα γιατί ουσιαστικά τώρα αρχίζω απλά έχω απογοητευτρί πολύ.....και δυστυχώς στο πανεπιστήμιο μας μαθαίνουν πως να κάνουμε το τέλειο μάθημα...που άραγε...στο τέλειο σχολείο...?

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #878 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 02:56:21 μμ »
εγκυκλιος θα βγει ρε παιδια?
ξερει κανεις..
ή βγαινει αργοτερα?

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #879 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 03:30:31 μμ »
Γνωρίζετε εαν όλες οι ΔΙΔΕ δέχονται τις αιτήσεις για ΠΔΣ και ταχυδρομικώς ή πρέπει να καλέσουμε σε κάθε Διεύθυνση χωριστά να ρωτήσουμε? Για Αθήνα και Πειραιά ενδιαφέρομαι.. 
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #880 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 03:39:29 μμ »
στο τηλ 2103442212 (το είχα αποθηκεύσει απο pde Υπεπθ ΠΔΣ )που πηρα πριν μου είπαν οτι πέρσι δεχοντουσαν ταχυδρομικως, για πιο εγυρα με συστημενη επιστολη-μη χαθει και ψαχνομαστε-.Λογικά και φέτος έτσι μου είπε,αλλα πριν καλεσω αυτο είχα κάλεσει μια δευτεροβάθμια στη Στερεά Ελλαδα και μπου απαντησε :''δεν ξέρω τι να σας πω?'' Μάλλον οχι. Ο καθένας λέει ότι θέλει .

Για την ΠΔΣ κάθε δευτεροβάθμια είχε και τη δική της αίτηση προσεξα.
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #881 στις: Σεπτέμβριος 04, 2009, 03:42:32 μμ »
jamais σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Αυτό σημαίνει  μάλλον οτι καλού κακού θα πρέπει να καλέσουμε στις ΔΙΔΕ που μας ενδιαφέρουν για να επιβεβαιώσουμε αν όντως δέχονται τις αιτήσεις ταχυδρομικά... :-\
ΠΕ07

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 512
Σύνολο: 529

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.