*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη  (Αναγνώστηκε 266442 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #952 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 06:44:15 μμ »
'Οταν δηλώσαμε περιφέρεια πηγαίναμε με βάσει την εγκύκλιο της πρωινής ωρομισθίας.
Δεν έγραφε η εγκύκλιος πού θέλεις να κάνεις πδσ. Δηλώσαμε με τα προσωπικά κριτήρια που έχει ο καθένας για την πρωινή ωρομισθία.


η πρόσφατη ανακοίνωση από το υπεπθ λέει πού θέλεις να κάνεις πδσ.Ξεκάθαρα.Κάνουμε αιτήσεις μόνο για πδσ. "Οπου έχουμε δηλώσει , αναφέρει ότι θα βγουν σχετικοί πίνακες. Τώρα η κάθε δδε πρέπει να έχει φτιάξει τον δικό της πίνακα. Δεν πιστεύω να τους είναι κούραση. Αν πάνε με βάση πίνακα μορίων όπως είπε ο Σπηλιωτόπουλος τότε πρέπει ο κάθε πίνακας που θα φτιαχτεί σε κάθε δδε πρέπει να είναι με σειρά κατάταξης σύμφωνα με τα μόρια.


Δεν γίνεται να κάνουμε αιτήσεις και δηλώσεις περιοχών για αντικείμενο (οπως η πδσ) που δεν αναφέρει η εγκύκλιος των ωρομισθίων-αναπληρωτών.Νομίζω είναι ξεκάθαρο νομικά και λογικά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:47:19 »

Αποσυνδεδεμένος kwstas_pe03

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #953 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 07:39:04 μμ »
Είμαι και εγώ ένας ο οποίος έχω κάνει αίτηση για ωρομισθία σε άλλη περιφέρεια από αυτή που μένω, έτσι ώστε να είμαι πιο σίγουρος ότι θα με πάρουν.

Όμως, έκανα αίτηση εκεί και αν με πάρουν θα πάω φυσικά! Τί να με πάρουν για 11 ώρες πρωινό ή ενισχυτική στα γυμνάσια, τί να με πάρουν για Πρόσθετη στα Λύκεια!!

Γιατί δεν καταλαβαίνω αυτή τη διαφορά;;;

Υποθέτω ότι και εσείς κάνατε αίτηση εκεί για να πάτε σε περίπτωση που σας καλέσουν!
Γιατί όμως δεν θέλετε να κάνετε Πρόσθετη εκεί, ενώ για ενισχυτική θα πηγαίνατε;;;

Αποσυνδεδεμένος virgi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #954 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 08:01:17 μμ »
Παιδια να με συγχωρειτε αν ειμαι εκτος τοπου και χρονου αλλα ηθελα να ρωτησω αν θα ξαναβγουν νεες ημερομηνιες για αιτησεις ΠΔΣ

Αποσυνδεδεμένος sec

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 696
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #955 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 08:02:41 μμ »
Κάτι που δεν φαίνεται να γνωρίζουν μερικοί είναι ότι ωρομίσθιος δε σημαίνει απαραίτητα 11ωρο. Μπορούν να σου δώσουν 9 ή 8 ώρες. Για την πδσ ποιος σου λέει ότι θα δώσουν 11ωρο; Και 2 ώρες μπορούν να δώσουν. Τώρα αν υπάρχουν κάποιοι που προτίθενται να ταξιδέψουν σε άλλο νομό για 2 ή 4 ώρες τι να πώ...είμαστε άξιοι της μοίρας μας όλοι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:47:19 »

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #956 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 08:05:52 μμ »
O καθένας έχει τα δικά του προσωπικά κριτήρια που δηλώνει περιοχές, με μοναδικό κοινό κριτήριο  την ειδικότητα που κι αυτή διαφέρει στο σύνολο.

Με άλλα κριτήρια δηλώνεις τις περιοχές για αναπληρωτής

Με άλλα κριτήρια δηλώνεις τις περιοχές για πρωινός ωρομίσθιος , (ξεχωριστός πίνακας δηλωθέντων περιοχών)

Με άλλα κριτήρια δηλώνεις τις περιοχές για ωρομίσθιος στην πδσ Λυκείου

Η ενισχυτική δε λειτούργησε πέρσι.'Και όταν κάναμε τις αιτήσεις για ωρομίσθιοι γνωρίζαμε ότι η ενισχυτική του γυμνασίου υπάγεται στην ίδια σύμβαση της πρωινής ωρομισθίας. Αλλά και πάλι αν θα επαναλειτουργούσε.



Κατά την επιλογή της μίας περιφέρειας για ωρομίσθιος δεν υπήρχε προειδοποίηση για πρόσθετη.


Κι επανέρχομαι στα πρώτα λόγια μου
'Οταν δηλώσαμε περιφέρεια πηγαίναμε με βάσει την εγκύκλιο της πρωινής ωρομισθίας.
Δεν έγραφε η εγκύκλιος πού θέλεις να κάνεις πδσ. Δηλώσαμε με τα προσωπικά κριτήρια που έχει ο καθένας για την πρωινή ωρομισθία.


η πρόσφατη ανακοίνωση από το υπεπθ λέει πού θέλεις να κάνεις πδσ.Ξεκάθαρα.Κάνουμε αιτήσεις μόνο για πδσ. "Οπου έχουμε δηλώσει , αναφέρει ότι θα βγουν σχετικοί πίνακες. Τώρα η κάθε δδε πρέπει να έχει φτιάξει τον δικό της πίνακα. Δεν πιστεύω να τους είναι κούραση. Αν πάνε με βάση πίνακα μορίων όπως είπε ο Σπηλιωτόπουλος τότε πρέπει ο κάθε πίνακας που θα φτιαχτεί σε κάθε δδε πρέπει να είναι με σειρά κατάταξης σύμφωνα με τα μόρια.


Δεν γίνεται να κάνουμε αιτήσεις και δηλώσεις περιοχών για αντικείμενο (οπως η πδσ) που δεν αναφέρει η εγκύκλιος των ωρομισθίων-αναπληρωτών.Νομίζω είναι ξεκάθαρο νομικά και λογικά!



 




Αποσυνδεδεμένος kwstas_pe03

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #957 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 08:08:36 μμ »
Κάτι που δεν φαίνεται να γνωρίζουν μερικοί είναι ότι ωρομίσθιος δε σημαίνει απαραίτητα 11ωρο. Μπορούν να σου δώσουν 9 ή 8 ώρες. Για την πδσ ποιος σου λέει ότι θα δώσουν 11ωρο; Και 2 ώρες μπορούν να δώσουν. Τώρα αν υπάρχουν κάποιοι που προτίθενται να ταξιδέψουν σε άλλο νομό για 2 ή 4 ώρες τι να πώ...είμαστε άξιοι της μοίρας μας όλοι...

Συνήθως για ωρομισθία δίνουν από 8 έως 11 ώρες.
2 ώρες στην Πρόσθετη έδιναν επειδή έμπαινε μέσο και ο διευθυντής ήθελε να δώσει αρκετά 2ωρα για να βγάλει τις υποχρεώσεις.

Αν μπει και η ΠΔΣ από πίνακα, θα ισχύει ότι ισχύει και για τους ωρομισθίους, δηλαδή 8 με 11 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος kwstas_pe03

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #958 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 08:17:57 μμ »
O καθένας έχει τα δικά του προσωπικά κριτήρια που δηλώνει περιοχές, με μοναδικό κοινό κριτήριο  την ειδικότητα που κι αυτή διαφέρει στο σύνολο.

Με άλλα κριτήρια δηλώνεις τις περιοχές για αναπληρωτής

Με άλλα κριτήρια δηλώνεις τις περιοχές για πρωινός ωρομίσθιος , (ξεχωριστός πίνακας δηλωθέντων περιοχών)

Με άλλα κριτήρια δηλώνεις τις περιοχές για ωρομίσθιος στην πδσ Λυκείου

Η ενισχυτική δε λειτούργησε πέρσι.'Και όταν κάναμε τις αιτήσεις για ωρομίσθιοι γνωρίζαμε ότι η ενισχυτική του γυμνασίου υπάγεται στην ίδια σύμβαση της πρωινής ωρομισθίας. Αλλά και πάλι αν θα επαναλειτουργούσε.



Κατά την επιλογή της μίας περιφέρειας για ωρομίσθιος δεν υπήρχε προειδοποίηση για πρόσθετη.


Κι επανέρχομαι στα πρώτα λόγια μου
'Οταν δηλώσαμε περιφέρεια πηγαίναμε με βάσει την εγκύκλιο της πρωινής ωρομισθίας.
Δεν έγραφε η εγκύκλιος πού θέλεις να κάνεις πδσ. Δηλώσαμε με τα προσωπικά κριτήρια που έχει ο καθένας για την πρωινή ωρομισθία.


η πρόσφατη ανακοίνωση από το υπεπθ λέει πού θέλεις να κάνεις πδσ.Ξεκάθαρα.Κάνουμε αιτήσεις μόνο για πδσ. "Οπου έχουμε δηλώσει , αναφέρει ότι θα βγουν σχετικοί πίνακες. Τώρα η κάθε δδε πρέπει να έχει φτιάξει τον δικό της πίνακα. Δεν πιστεύω να τους είναι κούραση. Αν πάνε με βάση πίνακα μορίων όπως είπε ο Σπηλιωτόπουλος τότε πρέπει ο κάθε πίνακας που θα φτιαχτεί σε κάθε δδε πρέπει να είναι με σειρά κατάταξης σύμφωνα με τα μόρια.


Δεν γίνεται να κάνουμε αιτήσεις και δηλώσεις περιοχών για αντικείμενο (οπως η πδσ) που δεν αναφέρει η εγκύκλιος των ωρομισθίων-αναπληρωτών.Νομίζω είναι ξεκάθαρο νομικά και λογικά!



 






Η αλήθεια είναι (όπως είπα και πριν είμαι και εγώ στην ίδια κατάσταση) ότι πιθανώς αν γνωρίζαμε ότι θα έμπαινε και η ΠΔΣ από πίνακα, να βάζαμε τις περιφέρειες που μένουμε, αφού θα είχαμε περισσότερες ελπίδες να μας πάρουν!

Συμφωνώ και εγώ συνάδελφε να φτιαχτούν πίνακες σε κάθε δευτεροβάθμια που κάναμε αίτηση, αλλά επειδή το βλέπω χλωμό αφού καταθέσαμε μόνο ένα πτυχίο, και ένα CV που από μόνο του δεν λέει τίποτα. Θα πρέπει να ξαναπάμε στις δευτεροβάθμιες, να καταθέσουμε την προυπηρεσία μας και το ΑΦΜ για να δουν αν είμαστε επιτυχόντες σε ΑΣΕΠ, μπλα μπλα μπλα....

Και επειδή αυτή η ιστορία μου φαίνεται λίγο δύσκολη, ας γίνει από τους πίνακες, ας πάμε μια χρονιά εκτός περιφέρειάς μας και του χρόνου δηλώνουμε την δική μας περιφέρεια και ηρεμούμε κατά κάποιον τρόπο...

Αυτό είναι το σκεπτικό μου..

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #959 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 08:23:55 μμ »
O καθένας έχει τα δικά του προσωπικά κριτήρια που δηλώνει περιοχές, με μοναδικό κοινό κριτήριο  την ειδικότητα που κι αυτή διαφέρει στο σύνολο.

Με άλλα κριτήρια δηλώνεις τις περιοχές για αναπληρωτής

Με άλλα κριτήρια δηλώνεις τις περιοχές για πρωινός ωρομίσθιος , (ξεχωριστός πίνακας δηλωθέντων περιοχών)

Με άλλα κριτήρια δηλώνεις τις περιοχές για ωρομίσθιος στην πδσ Λυκείου

Η ενισχυτική δε λειτούργησε πέρσι.'Και όταν κάναμε τις αιτήσεις για ωρομίσθιοι γνωρίζαμε ότι η ενισχυτική του γυμνασίου υπάγεται στην ίδια σύμβαση της πρωινής ωρομισθίας. Αλλά και πάλι αν θα επαναλειτουργούσε.



Κατά την επιλογή της μίας περιφέρειας για ωρομίσθιος δεν υπήρχε προειδοποίηση για πρόσθετη.


Κι επανέρχομαι στα πρώτα λόγια μου
'Οταν δηλώσαμε περιφέρεια πηγαίναμε με βάσει την εγκύκλιο της πρωινής ωρομισθίας.
Δεν έγραφε η εγκύκλιος πού θέλεις να κάνεις πδσ. Δηλώσαμε με τα προσωπικά κριτήρια που έχει ο καθένας για την πρωινή ωρομισθία.


η πρόσφατη ανακοίνωση από το υπεπθ λέει πού θέλεις να κάνεις πδσ.Ξεκάθαρα.Κάνουμε αιτήσεις μόνο για πδσ. "Οπου έχουμε δηλώσει , αναφέρει ότι θα βγουν σχετικοί πίνακες. Τώρα η κάθε δδε πρέπει να έχει φτιάξει τον δικό της πίνακα. Δεν πιστεύω να τους είναι κούραση. Αν πάνε με βάση πίνακα μορίων όπως είπε ο Σπηλιωτόπουλος τότε πρέπει ο κάθε πίνακας που θα φτιαχτεί σε κάθε δδε πρέπει να είναι με σειρά κατάταξης σύμφωνα με τα μόρια.


Δεν γίνεται να κάνουμε αιτήσεις και δηλώσεις περιοχών για αντικείμενο (οπως η πδσ) που δεν αναφέρει η εγκύκλιος των ωρομισθίων-αναπληρωτών.Νομίζω είναι ξεκάθαρο νομικά και λογικά!



 






Η αλήθεια είναι (όπως είπα και πριν είμαι και εγώ στην ίδια κατάσταση) ότι πιθανώς αν γνωρίζαμε ότι θα έμπαινε και η ΠΔΣ από πίνακα, να βάζαμε τις περιφέρειες που μένουμε, αφού θα είχαμε περισσότερες ελπίδες να μας πάρουν!

Συμφωνώ και εγώ συνάδελφε να φτιαχτούν πίνακες σε κάθε δευτεροβάθμια που κάναμε αίτηση, αλλά επειδή το βλέπω χλωμό αφού καταθέσαμε μόνο ένα πτυχίο, και ένα CV που από μόνο του δεν λέει τίποτα. Θα πρέπει να ξαναπάμε στις δευτεροβάθμιες, να καταθέσουμε την προυπηρεσία μας και το ΑΦΜ για να δουν αν είμαστε επιτυχόντες σε ΑΣΕΠ, μπλα μπλα μπλα....

Και επειδή αυτή η ιστορία μου φαίνεται λίγο δύσκολη, ας γίνει από τους πίνακες, ας πάμε μια χρονιά εκτός περιφέρειάς μας και του χρόνου δηλώνουμε την δική μας περιφέρεια και ηρεμούμε κατά κάποιον τρόπο...

Αυτό είναι το σκεπτικό μου..

Ελάτε βρε συνάδελφοι! Στην εποχή της πληροφορίας και της τεχνολογίας τα ισχυριζόμαστε αυτά! Οι πίνακες έχουν ανακοινωθεί στο site του ypepth. Εκεί αναγράφονται τα μόρια και οι προϋπηρεσίες όλων. On line σύστημα σαφώς υπάρχει. Άρα; Τι καθόμαστε και συζητάμε...
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #960 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 08:30:36 μμ »
Κάτι που δεν φαίνεται να γνωρίζουν μερικοί είναι ότι ωρομίσθιος δε σημαίνει απαραίτητα 11ωρο. Μπορούν να σου δώσουν 9 ή 8 ώρες. Για την πδσ ποιος σου λέει ότι θα δώσουν 11ωρο; Και 2 ώρες μπορούν να δώσουν. Τώρα αν υπάρχουν κάποιοι που προτίθενται να ταξιδέψουν σε άλλο νομό για 2 ή 4 ώρες τι να πώ...είμαστε άξιοι της μοίρας μας όλοι...


Φυσικά και είμαστε άξιοι της μοίρας μας.
Γιατί εγώ δηλαδή που έκανα τόσο αγώνα για να κάνω πέρσι πδσ σε άλλη περιφέρεια να έχω την ίδια μοίρα με εσένα που δε ξεκουνιέσαι από το σπίτι σου?

Αποσυνδεδεμένος kwstas_pe03

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #961 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 08:31:49 μμ »
Ελάτε βρε συνάδελφοι! Στην εποχή της πληροφορίας και της τεχνολογίας τα ισχυριζόμαστε αυτά! Οι πίνακες έχουν ανακοινωθεί στο site του ypepth. Εκεί αναγράφονται τα μόρια και οι προϋπηρεσίες όλων. On line σύστημα σαφώς υπάρχει. Άρα; Τι καθόμαστε και συζητάμε...

Νομίζω ότι στο σύστημα μπαίνουν με το ΑΦΜ μας, έτσι όπως μας έβρισκαν όταν κάναμε αίτηση για ωρομίσθιοι.
Σίγουρα μπορεί κάποιος με το όνομα να το βρει στους πίνακες, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσουν να ανοίξουν όλους τους πίνακες των ωρομισθίων σε όλες τις περιφέρειες σε όλες τις ειδικότητες και με το ctrl+F να μας ψάξουν έναν-έναν!!

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #962 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 08:36:38 μμ »
Εγώ πάντως όταν έκανα την αίτηση ρώτησα στο γραφείο "να βάλω και το αφμ μου?" και μου είπε ο άνθρωπος "καλό είναι να φαίνεται".
Οπότε και το έγραψα.
Ρε ποιος θα βγάλει εγκύκλιο της προκοπής?
Αυτοί?
Όλο το καλοκαίρι ξύνονταν και έτρεχαν τελευταία μέρα πριν διαλυθεί η κυβέρνηση να βγάλουν μια εγκύκλιο!
Εδώ ρε μία φόρμα για τις αιτήσεις που να είναι όπως πρέπει δε σκαμπάζουν να βγάλουν.
Υπάρχει βέβαια και η πιθανότητα,που εμένα μου φαίνεται πιο λογική,να μην τους ενδιαφέρει κιόλας.

Αποσυνδεδεμένος kwstas_pe03

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 103
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #963 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 11:06:17 μμ »
Πάντως έχω να πω (έτσι για να γελάσει λίγο το χειλάκι μας, γιατί δεν την πολυπαλεύουμε από το άγχος) ότι είμαστε αχάριστοι!
Εμάς, όλους τους εκπαιδευτικούς μας γ..... και είναι νόμιμο!

Σας πληροφορώ ότι υπάρχουν και χειρότερα! Άλλες τις γ..... και είναι παράνομο!!

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=61702&cid=4

Αποσυνδεδεμένος ntzim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
ΠΔΣ
« Απάντηση #964 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 11:40:36 μμ »
Ξεκίνησαν την περασμένη Παρασκευή οι αιτήσιες για ΠΔΣ.
Δεν ξέρω πως γίνεται σε άλλες δευτεροβάθμιες, αλλά στην Κοζάνη που έκανα τα χαρτιά μου, συμπληρώνεις μια αίτηση, ένα βιογραφικό και το αντίγραφο πτυχίου, τα συράπτεις και τα πετάς σε ένα χαρτοκούτι! Χωρίς μηχανογράφιση, χωρίς κάποιο αντίγραφο για μένα που να βεβαιώνει πως κατέθεσα τα χαρτιά μου. Λογικά όταν θα βγουν τα ονόματα πολλές αιτήσεις θα έχουν "χαθεί".
Είπαμε να είναι κοροϊδία, αλλά όχι και στα μούτρα μας.
Όταν ρώτησα "γιατί αυτήν η κατάσταση;" , ένας υπεύθυνος, στο γραφείο με το χαρτοκούτι, είπε "για να γίνει πιο γρήγορα η διαδικασία και να μην έχει ουρές".
Σε άλλα μέρη έγινε κάτι αντίστοιχο;

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΔΣ
« Απάντηση #965 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 11:50:42 μμ »
 Δυστυχώς αλλά και στη Δ/θμια Τρικάλων τα ίδια και χειρότερα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158519
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 557
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 463
Σύνολο: 480

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.