*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη  (Αναγνώστηκε 266492 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geky

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1316 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 12:42:43 πμ »
Πηρα τηλ. στις δευτερ. της αττικης : η Δ θα καλεσει απο αυριο  -  η Δυτ. Αττικη απο δευτερα γιατι δεν της εχουν στειλει τα τμηματα  -  ο Πειραιας απο αυριο ή δευτερα γιατι εχουν στειλει ελαχιστα τμηματα  -  η Α εχει ηδη καλεσει 20 ( η υπαλληλος ηταν αγενεστατη κ μου ειπε οτι μπορει να μην καλεσουν κι αλλους - γεγονος που δεν πιστευω!)  -   η Γ εχει ηδη καλεσει 30, θα συνεχισει να καλει κ μου ειπε οτι θα καλεσει πολλους. (ΠΕ02)
    Εννοείς η Γ Αθήνας; Είμαι στην πρώτη 30άδα (ΠΕ02) και δε με πήραν τηλέφωνο!
Τελικα εως τωρα σε εχει καλεσει η γ αθηνας?
OXI!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:31:35 »

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1317 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 08:33:03 πμ »
Κάποιες ΔΔΕ καθυστερούν να καλέσουν για πδσ ,επειδή πολλοί καθηγητές έκαναν σε περισσότερες από μία διευθύνσεις αίτηση,αφήνουν τις άλλες να καλέσουν πρώτα,ώστε να μην έχουν πολλές αλλαγές.

Αποσυνδεδεμένος zizoulis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 726
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1318 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 12:26:35 μμ »
Πηρα τηλ. στις δευτερ. της αττικης : η Δ θα καλεσει απο αυριο  -  η Δυτ. Αττικη απο δευτερα γιατι δεν της εχουν στειλει τα τμηματα  -  ο Πειραιας απο αυριο ή δευτερα γιατι εχουν στειλει ελαχιστα τμηματα  -  η Α εχει ηδη καλεσει 20 ( η υπαλληλος ηταν αγενεστατη κ μου ειπε οτι μπορει να μην καλεσουν κι αλλους - γεγονος που δεν πιστευω!)  -   η Γ εχει ηδη καλεσει 30, θα συνεχισει να καλει κ μου ειπε οτι θα καλεσει πολλους. (ΠΕ02)
    Εννοείς η Γ Αθήνας; Είμαι στην πρώτη 30άδα (ΠΕ02) και δε με πήραν τηλέφωνο!
Τελικα εως τωρα σε εχει καλεσει η γ αθηνας?
OXI!!!!!!!!!!!!!
να παρεις να ρωτησεις μεχρι ποιο νουμερο εχουν φτασει και να πεις τη σειρα σου για να δουν οτι εισαι αμεσα ενδιαφερομενος. το τηλ. για πδσ ειναι 2105907960 και ειναι εξυπηρετικοι.

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1319 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 09:13:05 πμ »
Κάποιες ΔΔΕ καθυστερούν να καλέσουν για πδσ ,επειδή πολλοί καθηγητές έκαναν σε περισσότερες από μία διευθύνσεις αίτηση,αφήνουν τις άλλες να καλέσουν πρώτα,ώστε να μην έχουν πολλές αλλαγές.
Αυτό όμως δημιουργεί αναστάτωση στις άλλες ΔΔΕ γιατί μέχρι να καλέσουν κάποιον από τη ΔΔΕ που τον ενδιαφέρει θα δεχθεί εκεί που τον καλέσανε, για να μη ρισκάρει αφενός και αφετέρου για να μη χάσει έστω και τα λιγοστά μόρια και θα παραιτηθεί στη συνέχεια. Επιπλέον η τακτική αυτή αφήνει τους μαθητές της συγκεκριμένης ΔΔΕ έκθετους.
Αν δε, όλες οι ΔΔΕ σκεφθούν με αυτόν τρόπο, τότε καμιά δεν θα καλεί...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:31:35 »

Αποσυνδεδεμένος melina.an

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1320 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 09:55:42 πμ »
Προσωπικά δε  νομίζω ότι δε καλούν άτομα επειδή σκέφτονται μήπως αναστατώσουν εμάς.......

Ούτε ότι περιμένουν να καλέσουν πρώτα οι άλλες ΔΔΕ....γιατί με αυτή τη λογική δε θα καλέσει ποτέ κανείς πρωτος!
Ας ελπίσουμε να κινηθεί η κατάσταση από Δευτέρα , μετα και από τους αναπληρωτές!
Σε αντιθετη περίπτωση θεωρώ ότι το συστημα αυτό ......ΜΠΑΖΕΙ.....!
Δεν είναι δυνατόν στην περιφέρεια με 20-30 λύκεια να εχουν φτάσει εως το 60,σε άλλες στο 80  κτλ.... και στην Αθήνα με περισσότερα σχολεία να είναι μόλις στο 20 ??
Εκτός και αν ισχυριστούν  ότι είναι πιο οργανωμένοι στην περιφέρεια.........
Ε Λ Ε Ο Σ  !!! ???

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1321 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 10:11:22 πμ »
Ίσως στην Αθήνα να μη ξεκίνησαν όλα τα σχολεία πδσ. Επίσης στην περιφέρεια κάποιοι λογικά θα έκαναν αιτήσεις σε πολλούς γειτονικούς νομούς,στους οποίους ενδεχομένως να είναι σε καλύτερη θέση,το έψαξα για άτομα που είδα στον πίνακα το νομού μου και εκεί κατέληξα. Κάποιοι στάθηκαν πιο τυχεροί από ότι περίμεναν όταν έκαναν τις αιτήσεις.
Προφανώς κλήθηκαν σε σχολεία που τους βολεύει περισσότερο,οπότε όταν τους πήραν τηλέφωνο από άλλη ΔΔΕ, αρνήθηκαν. Επίσης κάποιοι δεν έχουν χρόνο να βολέψουν και τις 10 ώρες της πδσ,αφού έχουν φορτωμένο πρόγραμμα από φροντιστήρια και ιδιαίτερα ή πρέπει να κάνουν πολλά χλμ. Είναι πολλοί αυτοί που δέχτηκαν ώρες ακόμη και μακρυά,για να μην περιμένουν άπραγοι να τους καλέσουν σε κοντινότερο σχολείο. Πιστεύω ότι κατά τη διάρκεια της χρονιάς θα γίνουν πολλές ανακατατάξεις. Κάποιοι θα φύγουν ωρομίσθιοι,οπότε τα κενά που θα περάσουν στους επόμενους,οι οποίοι μπορεί να έχουν ήδη ξεκινήσει πδσ,αλλά αν τους βολεύει το νέο σχολείο να αφήσουν το παλιό.

Αποσυνδεδεμένος melina.an

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1322 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 10:20:38 πμ »
ΤΕΜ
μακάρι να είναι έτσι...........!Συμφωνώ και εγώ με όλα αυτά που αναφέρεις!
Πάλι  όμως μου φαίνονται πολλοί λίγοι  στην Αθήνα για αρχή.

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1323 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 10:28:34 πμ »
Δε ξέρω για Αθήνα,μία υπόθεση έκανα. Ίσως να εξαρτάται και το οικονομικό επίπεδο των περιοχών. Προφανώς στην επαρχία,όπου τα παιδιά μαζεύονται από μικρότερα χωριά σε ένα για να πάνε λύκειο και άρα τα συμφέρει να μείνουν στο σχολείο και να γλυτώσουν τις μετακινήσεις στα φροντιστήρια των κοντινών πόλεων, θα είναι μεγαλύτερη η ζήτηση για πδσ.

ln03

  • Επισκέπτης
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1324 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 12:41:56 μμ »
Πάλι  όμως μου φαίνονται πολλοί λίγοι  στην Αθήνα για αρχή.

Γενικά στην Αθήνα είναι δύσκολα τα πράγματα για ΠΔΣ επειδή τα παιδιά δεν πηγαίνουν στην ΠΔΣ αλλά σε φροντιστήρια στο λύκειο, οπότε θα έχουν δηλωθεί λίγα τμήματα στην Αττική.
Με το προηγούμενο σύστημα, γινόντουσαν εικονικά τμήματα ΠΔΣ, τώρα δε νομίζω να μπορούν να το κάνουν!

Αποσυνδεδεμένος hippy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1325 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 07:02:07 μμ »
Πάλι  όμως μου φαίνονται πολλοί λίγοι  στην Αθήνα για αρχή.

Γενικά στην Αθήνα είναι δύσκολα τα πράγματα για ΠΔΣ επειδή τα παιδιά δεν πηγαίνουν στην ΠΔΣ αλλά σε φροντιστήρια στο λύκειο, οπότε θα έχουν δηλωθεί λίγα τμήματα στην Αττική.
Με το προηγούμενο σύστημα, γινόντουσαν εικονικά τμήματα ΠΔΣ, τώρα δε νομίζω να μπορούν να το κάνουν!
Ρωτησα στη ΔΔΕ γιατι τοσο λιγοι καθηγητες για ΠΔΣ φετος, και μου ειπαν οτι οταν παγωσε το προγραμμα, πολλα παιδια στραφηκαν στα φροντιστηρια. Επισης αν κρινω απο  ενα λυκειο οπου δουλεψα στο παρελθον, ο σχεδιαστης πριν τις εκλογες ειχε μαζεψει αιτησεις των παιδιων και ενημερωσε τη διευθυνση για τον αριθμο τμηματων, ομως  μετα τις εκλογες  δηλωσε οτι δεν κανει προσθετη στο σχολειο του και το ανακοινωσε στα παιδια που ειχαν δηλωσει ενδιαφερον.
ΠΕ 04.01

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1326 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 07:34:40 μμ »
Aπορω η δευυτεροβαθμια Κεφαλληνιας γιατι δεν εχει ανακοινωσει στο site της τους πινακες για ΠΔΣ??

Ξερετε αν η ΔΔΕ Ευβοιας εχει ξεκινησει να καλει?

Αποσυνδεδεμένος physicaest

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 698
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Koλωνακι (Πλατεια)1920
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1327 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 07:53:09 μμ »
Οποιος ενδιαφερεται για Κεφαλληνια κ Ευβοια θα του συνιστουσα να πιεσει με τηλεφωνα ή να παει στη ΔΔΕ και να ελεγξει ποια ατομα εχουν καλεσει και ποσα κ ποια κενα ΠΔΣ υπαρχουν....

Αποσυνδεδεμένος safi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1328 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 09:50:08 μμ »
Γεία σας.Είμαι ΠΕ0401 και έχω κάνει αίτηση για πρόσθετη στη ΔΔΕ Κυκλάδων.Μήπως ξέρει κανείς αν έχουν ξεκινήσει να καλούν?Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι όταν έρθει η σειρά μου θα με έπερναν τηλέφωνο.Απλά θεωρώ πως με τόσα νησιά και δεν έχουν βρεθεί ούτε 4 ώρες.....και δεν είμαι απ τους τελευταίους στη λίστα.....Αν ξέρει κανείς.....

Αποσυνδεδεμένος TEM

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1960
    • Προφίλ
Απ: Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη
« Απάντηση #1329 στις: Οκτώβριος 25, 2009, 09:52:59 μμ »
Να τους ξαναπάρεις αύριο πρωί πρωί και αν δε σου πουν σε ποιο νούμερο έφτασαν,να τους πεις "και που ξέρω εγώ ότι με προσπεράσατε?".

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158549
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 523

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.