*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά  (Αναγνώστηκε 405072 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος scarsick

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • .
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 11:13:41 μμ »
στο εδώ ΠΥΣΠΕ όλοι (διάθεση, αποσπάσεις εσωτερικές και εξωτερικές) μπήκαμε σε έναν πίνακα με μόρια και τοποθετηθήκαμε σε σχολεία. οι άλλοι δηλαδή, εγώ έμεινα στη διάθεση στην Α' φάση τοποθετήσεων και, ακολουθώντας τις συμβουλές έγκριτης user που υπέμενε το βασανιστήριο των συνεχόμενων πμ μου, υπέβαλλα ένσταση κατά της διαδικασίας τοποθετήσεων.

σήμερα το απόγευμα έγινε η Β' φάση τοποθετήσεων, με τοποθέτησαν σε σχολείο που δεν είχα δηλώσει αφού με πήραν τηλέφωνο για να μου πουν ποια κενά είχαν μείνει και σε ερώτησή μου απάντησαν ότι η ένσταση θα εξεταστεί στο επόμενο ΠΥΣΠΕ, την Παρασκευή.

α)παρόμοια ένσταση είχα υποβάλλει και πέρυσι και δεν μου απάντησε ποτέ κανείς, αλλά δεν ασχολήθηκα γιατί πήγα στο σχολείο που ήθελα. αν δε μου απαντήσουν και φέτος πώς μπορώ να το τραβήξω, έτσι για τη φάση;

και
β) αν μου απαντήσουν ότι η ένσταση απορρίφθηκε για τους χ ψ λόγους που θα φαίνονται σωστοί και δικαιολογημένοι, πόσες φορές μπορώ να κάνω αίτηση για βελτίωση θέσης μέχρι να πάω σε κάποιο σχολείο της προτίμησής μου; υπάρχει κάποιο προβλεπόμενο όριο ή μπορώ να περνάω κάθε βδομάδα από το γραφείο, να λέω την καλημέρα μου και να τους αφήνω και μια αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:18:46 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 11:23:15 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα,
Απο όσα μπορώ να κατανοήσω απο την ανάγνωση της εκπαιδευτικής νομοθεσίας,δεν προκύπτει απο πουθενά ότι οι αποσπασμένοι απο άλλα ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ τοποθετούνται σύμφωνα με τα μόρια απόσπασής τους.


ο λόγος που δεν βρίσκεις κάτι είναι διότι την ημερομηνία έκδοσης των επιμαχων ΠΔ δεν υπήρχε μοριοδότηση αποσπάσεων και επομενως οι αποσπασμένοι τοποθετούνταν βάσει μορίων.
Το νέο "ηθος" της μοριοδότησης των αποσπάσεων επιτρέπει πολλαπλές αναγνώσεις απο τη διοίκηση που μπορεί μεν να μην προκύπτουν απο σχετική νομοθεσία δεν είναι όμως παράνομες ή διοικητικά απαράδεκτες.

Ωστόσο το θεμα που θέτεις είναι σημαντικό και πρέπει να υπάρξει σχετική διευκρίνιση.  Σε σχετικό ερώτημα θα αναμένουμε την απάντηση της Διοίκησης.

scarsick  ναι μπορείς να υποβάλεις πολλαπλά αιτήματα αρκεί να μην αφορούν το ίδιο σχολείο καθε φορά καθώς τότε το αίτημα θα ειναι επαναλαμβανόμενο και καταχρηστικό για την Υπηρεσία οπότε δε θα υποχρεούται να σου απαντήσει...

αυτό το...έγκριτη user ...xaxaxaa  ακόμα γελάω!!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 04, 2012, 11:58:02 μμ »
Ερώτηση:

Καλησπέρα
2 συνάδελφοι, ο Α και ο Β, ίδιας ειδικότητας που είναι και οι 2 στην διάθεση ΠΥΣΔΕ τοποθετούνται στο ίδιο σχολείο τώρα το Σεπτέμβριο. Το σχολείο έχει ανάγκες για 25 ώρες αυτής της ειδικότητας. Ο Α είναι χρόνια στη Διάθεση ΠΥΣΔΕ άλλα κάθε χρόνο τοποθετείται με την ίδια διαδικασία στο ίδιο σχολείο. Ο Β όμως έρχεται με μετάθεση  στο ΠΥΣΔΕ αυτό και έχει περισσότερα ΜΟΡΙΑ μετάθεσης από τον Α. Ποιος από τους δύο θα πάρει περισσότερες ώρες; Ποιος δηλαδή προηγείται στην κατανομή τμημάτων/ωρών; Ποιος δηλαδή θα κάνει πλήρες ωράριο..και ποιος θα συμπληρώνει και αλλού;;
Λογικά λέω ο Β…αλλά υπάρχει κάποιο έγγραφο που να υποχρεώσει το ΠΥΣΔΕ να αποφασίσει έτσι…πως μπορεί να κινηθεί κάποιος αν είναι στη θέση του Β…και τελικά το ΠΥΣΔΕ αποφασίσει υπέρ του Α;;;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 12:33:46 πμ »
Αυτός που έχει περισσότερα μόρια (Β) θα έχει πλήρες ωράριο στο σχολείο τοποθέτησης και ο Α θα συμπληρώσει σε άλλο

σχολείο, η νομοθεσία είναι αυτή που αναφέρεται και σε προηγούμενες απαντήσεις του ίδιου θέματος.

Δεν τίθεται θέμα να αποφασίσει υπέρ του ενός ή του άλλου το ΠΥΣΔΕ, το ΠΥΣΔΕ θα τοποθετήσει 2 άτομα ταυτόχρονα στο ίδιο σχολείο, και αυτός που έχει λιγότερα μόρια  θα πάει και σε άλλο.

Πάντως πολλά ΠΥΣΔΕ (όπως στο δικό μας) σε τέτοιες περιπτώσεις τοποθετούν έναν και οι υπόλοιπες ώρες (κάτω των 10) δίνονται στην επόμενη φάση λειτουργικών κενών (όπου μπορεί βέβαια να προκύψουν και άλλα κενά...ολόκληρα ή μισά...)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2012, 12:39:26 πμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:18:46 »

Αποσυνδεδεμένος iex

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 09:05:48 πμ »
Απορία Φίλη μου πε03 πήρε αποσπαση στην περιοχή της. Η δευτεροβάθμια δεν είχε έτοιμα τα κενα και της είπε να πάει προσωρινά στο λύκειο του τόπου κατοικίας της μέχρι να βγουν οι τοποθετήσεις. Μόλις πήγε οι υπόλοιποι καθηγητές της είπαν ότι δεν χρειάζονται μαθηματικό και ότι έχουν μια άλλη μαθηματικό που περισσεύει και θα την στείλουν στο ένα και μοναδικό κενό στο γυμνάσιο της ίδιας περιοχής και ότι δεν υπάρχει άλλο κενό για αυτην. Η άλλη κοπέλα δεν είναι ντόπια. Η φίλη μου λοιπόν ρώτα μέσω εμού. Αν βγουν οι τοποθετήσεις και την στείλουν σε άλλη περιοχή μπορεί να διεκδικήσει το μοναδικό κενό του τόπου της επειδή έχει εντοπιότητα ή δεν μπορεί να κάνει τίποτα επειδή η άλλη κοπέλα είναι τοποθετημένη στο σχολείο, ενω η φίλη μου ανήκει σε άλλο πυσδε; Ευχαριστώ εκ μέρους της.

Αποσυνδεδεμένος eam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 09:44:55 πμ »
Καλημέρα!
Πήρα μετάθεση στον τόπο κατοικίας μου (Α περιοχή) στην Ειδική αγωγή.Πήρα οργανική σε ενα ειδικό σχολείο το οποιο τελικά για φέτος είναι σε αναστολή.Μείναμε 3 λειτουργικά υπεράριθμες απο την ίδια ειδικότητα.Οι 2 τπόθετηθηκαν σε λειτουργικά κενά (είχαν πιο πολλά μόρια) και εγώ έμεινα στην διάθεση.Απο το ΠΥΣΠΕ μου είπαν δεν έχει άλλα κενά της ειδικότητας μου.Εχω αναρρωτική άδεια και μου είπαν όταν τελειώσει να παω να παρουσιαστώ και θα δουν τι θα με κάνουν.Αν δεν προκύψει κανένα κενό σε 2 βδομάδες τι μπορεί να με κάνουν;Θα με στείλουν σε όμορη περιοχή;

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 03:52:20 μμ »
Απορία Φίλη μου πε03 πήρε αποσπαση στην περιοχή της. Η δευτεροβάθμια δεν είχε έτοιμα τα κενα και της είπε να πάει προσωρινά στο λύκειο του τόπου κατοικίας της μέχρι να βγουν οι τοποθετήσεις. Μόλις πήγε οι υπόλοιποι καθηγητές της είπαν ότι δεν χρειάζονται μαθηματικό και ότι έχουν μια άλλη μαθηματικό που περισσεύει και θα την στείλουν στο ένα και μοναδικό κενό στο γυμνάσιο της ίδιας περιοχής και ότι δεν υπάρχει άλλο κενό για αυτην. Η άλλη κοπέλα δεν είναι ντόπια. Η φίλη μου λοιπόν ρώτα μέσω εμού. Αν βγουν οι τοποθετήσεις και την στείλουν σε άλλη περιοχή μπορεί να διεκδικήσει το μοναδικό κενό του τόπου της επειδή έχει εντοπιότητα ή δεν μπορεί να κάνει τίποτα επειδή η άλλη κοπέλα είναι τοποθετημένη στο σχολείο, ενω η φίλη μου ανήκει σε άλλο πυσδε; Ευχαριστώ εκ μέρους της.

Αν η άλλη μαθηματικός είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ προηγείται της αποσπασμένης φίλης σου .
Αν είναι και οι δυο με απόσπαση προηγείται όποια έχει τα πιο πολλά μόρια .
Η εντοπιότητα προσθέτει μόρια αλλά αν παρόλα αυτά η φίλη σου έχει λιγότερα μόρια τότε τη θέση θα την πάρει η άλλη ( ή κάποια τρίτη που θα έχει ακόμα περισσότερα μόρια ) .



Δ2/58044α/14-07-2004 ΥΠ.Ε.Π.Θ.
Διευκρινίσεις στο αρ. 58044/Δ2/22-6-2004 έγγραφο μας
Σε συνέχεια του αριθμ. 58044/Δ2/22-6-2004 εγγράφου μας και απαντώντας στο αρ. 1696/23-5-2004 δικό σας σχετικό, σας γνωρίζουμε ότι η διαδικασία των μεταθέσεων προηγείται αυτής των αποσπάσεων. Ως εκ τούτου αν μετά τις τοποθετήσεις σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 15 του Π.Δ. 50/96 οι οργανικές θέσεις είναι λιγότερες από τους εκπαιδευτικούς, αυτοί παραμένουν ως υπεράριθμοι στη διάθεση των περιφερικών υπηρεσιακών συμβουλίων και τοποθετούνται προσωρινά ή διατίθενται για τη συμπλήρωση ωραρίου σύμφωνα με τη διαδικασία του εδαφίου β` της παρ. 7 του άρθρου 14 του Π.Δ. 50/96.
Οι εκπαιδευτικοί που ζητούν απόσπαση εντός του ιδίου Π.Υ.Σ.Δ.Ε. και οι αποσπασμένοι από άλλα Π.Υ.Σ.Δ.Ε. συγκρίνονται μαζί καθώς το κριτήριο στην περίπτωση αυτή είναι οι κοινωνικοί - προσωπικοί λόγοι για τους οποίους πραγματοποιούνται οι αποσπάσεις σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 16 Γ΄ παρ 5 του ν. 1566/85, όπως τροποποιήθηκε από τις διατάξεις του άρθρου 6 του ν. 1674/86
Σύμφωνα με τα παραπάνω οι τοποθετήσεις των ευρισκομένων στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. προηγούνται των αποσπάσεων.
Οι διατάξεις με τις οποίες γίνονται οι εν λόγω τοποθετήσεις είναι διαφορετικές από αυτές με τις οποίες γίνονται οι αποσπάσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 06, 2012, 07:28:02 μμ από knkn »

Αποσυνδεδεμένος miss piggy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 107
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 05, 2012, 08:25:05 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα. Σε γυμνάσιο φεύγει ένας φυσικός και προκύπτει λειτουργικό κενό. Αν ήδη υπάρχει στο ίδιο σχολείο και 2ος φυσικός καθώς και βιολόγος, αυτός που θα κληθεί να καλύψει το λειτουργικό κενό θα είναι φυσικός (δηλ. άτομο της ίδιας ειδικότητας με αυτόν που έφυγε σύμφωνα με μια εγκύκλιο τάδε για τα λειτουργικά κενά που δεν θυμάμαι τώρα) ή γεωλόγος μιας και οι ώρες α΄ ανάθεσης που περισσεύουν είναι γεωγραφίας;
Τεκμηριωμένες νομοθετικά απαντήσεις θα εκτιμηθούν ιδιαιτέρως... ;D
Υ.Γ. Νομίζω πάντως ότι η νομοθεσία διαχωρίζει το λειτουργικό κενό από το οργανικό. Δηλ. δίνει το οργανικό με την α' ανάθεση και το λειτουργικό με βάση την ειδικότητα, χωρίς όμως να φαίνεται σωστό...


Αποσυνδεδεμένος KALLIE

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 12:23:50 πμ »
Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση σε ένα φλέγον για μένα ζήτημα: αποσπάστηκα μαζί με άλλους συναδέλφους στο νομό μου, όπου ήμουν δεύτερη από τους 8 σε μόρια μετάθεσης.Όταν πήγα για την αίτηση τοποθέτησης δεν μου δόθηκαν κενά, διότι αδυνατούσε η Διεύθυνση να βγάλει λειτουργικά κενά, έτσι δήλωσα στα τυφλά 20 σχολεία και, επειδή το ΠΥΣΔΕ είχε πολύ περισότερα και δεν είχε άλλες προτιμήσεις η αίτηση, πέραν των 20, έγραψα ότι επιθυμώ τοποθέτηση σε ένα σχολείο με πλήρες ωράριο, βάσει των μορίων μου.
Το αποτέλεσμα...τοποθετήθηκα σε δύο σχολεία, διαφορετικών πόλεων, ενώ 4 συνάδελφοί μου με λιγότερα μόρια τοποθετήθηκαν σε ένα σχολείο ο καθένας, αλλά κανένα από αυτά δεν είχα δηλώσει, αφού δεν ήξερα τα κενά.
Θα καταθέσω αίτηση επανεξέτασης ζητώντας κάποια σχολεία, με σειρά προτίμησης, από αυτά που έχασα λόγω άγνοιας, και διότι έχω περισότερα μόρια, είτε είναι μετάθεσης ,είτε απόσπασης..Ζητώ την εμπεριστατωμένη άποψη ενός έμπειρου συναδέλφου...και ρωτώ: είναι υποχρεωμένοι να με τοποθετήσουν στα σχολεία που αιτούμαι;Θα μου δώσουν έγγραφη απάντηση;Τι μπορώ περαιτέρω να κάνω εάν με αδικήσουν ξανά στη νέα τοποθέτηση, εφόσον αυτή υπάρξει;

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 02:11:12 μμ »
KALLIE πριν ξεκινήσεις την διαδικασία, μάθε πρώτα μήπως οι 4 που λές είναι διαθεσίτες. Εάν ναι, να ξέρεις πως προηγούνται από εσένα ασχέτως μορίων.

Αποσυνδεδεμένος susanna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 02:38:32 μμ »
μήπως οι 4 είναι διαθεσίτες. Εάν ναι, να ξέρεις πως προηγούνται ασχέτως μορίων.

Όπως επίσης προηγούνται ασχέτως μορίων στις λειτουργικές τοποθετήσεις και οι υπεράριθμοι που προκύπτουν τώρα, σωστά;

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 11:05:48 μμ »
καλησπέρα παιδιά, χρειάζομαι τα φώτα σας...

Στο ΠΥΣΔΕ που βρίσκομαι ,στο οποίο έχω οργανική αλλά περισσεύω στο σχολείο μου (χωρίς να έχω κριθεί υπεράριθμος επίσημα τον Ιούνιο),  κάποιοι που ήρθαν με απόσπαση από άλλο ΠΥΣΔΕ αντί να καλύψουν κενά της Β/μιας δήλωσαν στην αίτηση προτίμησης τους να πάνε Α/μια.

Τους πήγε εκεί το ΠΥΣΔΕ χωρίς πρώτα να έχει καλύψει τα δικά του λειτουργικά κενά στην Β/μια, αφήνοντας εμένα και κάποιους άλλους που είχαμε λιγότερα μόρια απόσπασης, να καλύψουμε τα κενά αυτά (εγώ ήθελα να πάω στην Α/μια). Μπορεί να γίνει αυτό;

Δηλαδή, δεν πρέπει πρώτα να καλυφθούν τα κενά στην Β/μια από αυτούς με τα υψηλά μόρια απόσπασης (και μάλιστα πήραν απόσπαση από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ) και μετά όσοι μείνουν στο τέλος να διατεθούν στην Α/μια; Μπορεί ο πρώτος στην λίστα μορίων να πηγαίνει Α/μια κατευθείαν χωρίς να έχουν καλυφθεί τα κενά της Β/μιας;   
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 862
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 08:54:28 πμ »
κάποια γνώμη...;
We are so many...

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 07, 2012, 12:29:53 μμ »
Αφού το ΠΥΣΔΕ σου είναι διαθετιμένο να πάει στην Αθμια κατευθείαν όσους το ζητήσουν (αυτό σημαίνει ότι υπολογίζει πως έχει αρκετούς εκπαιδευτικούς για τα δικά της κενά), γιατί δεν δήλωσες και συ Αθμια στην αίτηση σου; Αυτό που δεν ξέρω είναι εάν οι αποσπασμένοι προηγούνται από εσένα, που δεν είσαι επίσημα υπεράριθμος, στις τοποθετήσεις.
Στην Αθμια εν τέλει πρέπει να διατεθούν αυτοί που έχουν τα λιγότερα μόρια από αυτούς που θα κριθούν τελευταίοι. Άρα πρέπει να μάθεις αν κριθήκαν πρώτα οι αποσπασμένοι και μετά εσύ ή το αντίθετο.

Τα παραπάνω χωρίς 100% σιγουριά. Δεν ξέρω αν ένα ΠΥΣΔΕ έχει δικαίωμα ενδεχομένως να "ανακατέψει" τα κενά Αθμιας με της Βθμιας και να κρίνει ως ίδια κενά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 537
Σύνολο: 540

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.