*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά  (Αναγνώστηκε 402602 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #588 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 09:19:22 μμ »
Κι  όμως , κάθε ΠΥΣΔΕ  κάνει ό,τι θέλει σε πολλά θέματα!
Πχ μια δδε δίνει οδοιπορικά για συμπλήρωση ωραρίου σε σχολεία εντός δήμου που απέχουν 10 χλμ ενώ μια άλλη δδε δεν δίνει για σχολεία εντός δήμου που απέχουν 25χλμ.  Και στη  μέση εγώ να πληρώνω 200 ευρώ/ μήνα σε βενζίνες  >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:42:28 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #589 στις: Νοέμβριος 20, 2014, 11:08:55 μμ »
Απο την στιγμη που καποιο αλλο πυσδε πραττει διαφορετικα ειναι αδικο για εκεινη,δεν θα επρεπε να ειναι στο χερι του καθε πυσδε γιατι δεν ειναι το μαγαζακι τους, θα επρεπε να υπαρχει κοινη αντιμετωπιση!κ απο την αλλη bitch εδω που τα λεμε, αλλο η αποσπαση κ αλλο η αδεια μητροτητας!!!!

στο διά ταύτα ( λέγε με "μοριοδότηση" ) είναι το ένα και το αυτό !  Εξάλλου, γι αυτό ονομάζονται μόρια δυσμενών συνθηκών για να ανταποκρίνονται στις δυσμενείς συνθήκες.. γιατί εδώ που τα λέμε napi άλλο  live η Ηρακλειά και άλλο virtual  από το σπίτι μου στο Μαρούσι.... :)

αν θέλουμε να είμαστε δίκαιοι νομίζω θα πρεπε να ισχύει το αυτονόητο : μοριοδοτούμαι για ό,τι ακριβώς ΥΠΗΡΕΤΩ ~!!  Έτσι, όπως με τις εκπαιδευτικές άδειες, λαμβάνεις 1 μόριο αντίστοιχα και με την οποιαδήποτε απουσία θεωρείται "μακροχρόνια" - άνω δηλαδή των 10 ημερών - και για οποιονδήποτε λόγο να λάβεις επίσης 1.

Και επίσης, το ότι το ένα πυσδε κάνει έτσι και το άλλο αλλιώς, στο συγκερκιμένο θέμα , δεν αθωώνει το μεν και καταδικάζει το δε. Είναι και τα δύο το ίδιο νόμιμα.

Κι  όμως , κάθε ΠΥΣΔΕ  κάνει ό,τι θέλει σε πολλά θέματα!
Πχ μια δδε δίνει οδοιπορικά για συμπλήρωση ωραρίου σε σχολεία εντός δήμου που απέχουν 10 χλμ ενώ μια άλλη δδε δεν δίνει για σχολεία εντός δήμου που απέχουν 25χλμ.  Και στη  μέση εγώ να πληρώνω 200 ευρώ/ μήνα σε βενζίνες  >:(

πράγματι Έφη, σε πολλά πυσδε γίνονται διαφορετικά πράγματα. Σ αυτό που αναφέρεις ο νόμος ορίζει σαφώς αν δικαιούσαι ή όχι οδοιπορικά εντός του ίδιου δήμου οπότε οποιαδηποτε απόκλιση από αυτό συνιστά και απόκλιση στη νομιμότητα.
Αντίθετα, η τοποθέτηση κάποιου που ων στη διάθεση απέχει και του διδακτικού του έργου δεν διέπεται από σαφείς και αναντίρρητους κανόνες.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #590 στις: Νοέμβριος 21, 2014, 12:28:42 πμ »
στο διά ταύτα ( λέγε με "μοριοδότηση" ) είναι το ένα και το αυτό !  Εξάλλου, γι αυτό ονομάζονται μόρια δυσμενών συνθηκών για να ανταποκρίνονται στις δυσμενείς συνθήκες.. γιατί εδώ που τα λέμε napi άλλο  live η Ηρακλειά και άλλο virtual  από το σπίτι μου στο Μαρούσι.... :)

αν θέλουμε να είμαστε δίκαιοι νομίζω θα πρεπε να ισχύει το αυτονόητο : μοριοδοτούμαι για ό,τι ακριβώς ΥΠΗΡΕΤΩ ~!!  Έτσι, όπως με τις εκπαιδευτικές άδειες, λαμβάνεις 1 μόριο αντίστοιχα και με την οποιαδήποτε απουσία θεωρείται "μακροχρόνια" - άνω δηλαδή των 10 ημερών - και για οποιονδήποτε λόγο να λάβεις επίσης 1.

Και επίσης, το ότι το ένα πυσδε κάνει έτσι και το άλλο αλλιώς, στο συγκερκιμένο θέμα , δεν αθωώνει το μεν και καταδικάζει το δε. Είναι και τα δύο το ίδιο νόμιμα.



πράγματι Έφη, σε πολλά πυσδε γίνονται διαφορετικά πράγματα. Σ αυτό που αναφέρεις ο νόμος ορίζει σαφώς αν δικαιούσαι ή όχι οδοιπορικά εντός του ίδιου δήμου οπότε οποιαδηποτε απόκλιση από αυτό συνιστά και απόκλιση στη νομιμότητα.
Αντίθετα, η τοποθέτηση κάποιου που ων στη διάθεση απέχει και του διδακτικού του έργου δεν διέπεται από σαφείς και αναντίρρητους κανόνες.

Κατανοητή και σεβαστή η άποψή σου bitch, κι εγώ μαζί σου για δίκαιη μοριοδότηση αλλά και ίση μεταχείριση απέναντι σε όλους έτσι; Δε ξέρω εαν έχει δοθεί άτυπα οδηγία στα Πυσπε να εξαιρούν τις αδειούχες, αλλά σίγουρα νομοθετικά δεν έχει υπάρξει κάποια αλλαγή! Η άδεια ανατροφής λογίζεται ως χρόνος πραγματικής υπηρεσίας στο σχολείο τοποθέτησης!!!Επομένως, είναι τουλάχιστον αυθαίρετη μια τέτοια απόφαση! Μίλησες για αδικία, ενώ είναι δίκαιο στο ένα Πυσπε να τοποθετούνται κανονικά ενώ στο άλλο όχι; Ειλικρινά πες μου, εάν ήσουν στη θέση μου πως θα ένιωθες;  Μάλλον μεγάλος μαλ...ας!!!! Και γιατί την επίσης νεοδιοριστη συνάδελφο με λιγότερα μόρια από μενα, επίσης σε άδεια, την τοποθέτησαν σε χωριό με τα περισσότερα μόρια στο νησί; Για ποια δικαιοσύνη και αξιοκρατία μιλάς; 

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #591 στις: Νοέμβριος 21, 2014, 12:43:53 πμ »
Η γυναικα μου ειναι σχεδον ιδια περιπτωση με σενα...διοριστηκε Φεβρουαριο σε νησιωτικο ΠΥΣΠΕ κ στις τοποθετησεις του Σεπτεμβριου ήταν ήδη σε αδεια κυησης!
Την τοποθετησαν κανονικοτατα με βαση τα μορια, στην πρωτη επιλογη της, και μετα ηρθε αναπληρωτης!
Ειναι τελειως αναλγητο αυτο που σου εκαναν!

josua αλήθεια, σε ποιο ΠΥΣΠΕ διορίστηκε η γυναίκα σου; (αν θέλεις βέβαια μου λες) γιατί χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο για τη δική μου επιλογή! Να φανταστείς ότι στις νεοδιόριστες ήμουν πρώτη σε μόρια στο νησί και σε πολύ καλή θέση στη γενική κατάταξη στον πίνακα διορισμών. κρίμα....τουλάχιστον ας ενημερώνουν τον κόσμο εάν έχουν αποφασίσει κάποια πυσπε να ακολουθούν αυτή την τακτική (είναι δεν είναι νόμιμη), να συμπληρώνει ο υποψήφιος για διορισμό την αίτησή του έχοντας γνώση αυτού. Γιατί αλλιώς πρόκειται για κοροϊδία... 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:42:28 »

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #592 στις: Νοέμβριος 21, 2014, 01:02:26 πμ »
Γνωρίζει κανείς περιπτώσεις φέτος όπου έχει γίνει το ίδιο και σε άλλα ΠΥΣΠΕ;  Ή έπεσα εγώ στην περίπτωση;! 

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #593 στις: Νοέμβριος 21, 2014, 10:46:22 μμ »
Κατανοητή και σεβαστή η άποψή σου bitch, κι εγώ μαζί σου για δίκαιη μοριοδότηση αλλά και ίση μεταχείριση απέναντι σε όλους έτσι; Δε ξέρω εαν έχει δοθεί άτυπα οδηγία στα Πυσπε να εξαιρούν τις αδειούχες, αλλά σίγουρα νομοθετικά δεν έχει υπάρξει κάποια αλλαγή! Η άδεια ανατροφής λογίζεται ως χρόνος πραγματικής υπηρεσίας στο σχολείο τοποθέτησης!!!Επομένως, είναι τουλάχιστον αυθαίρετη μια τέτοια απόφαση! Μίλησες για αδικία, ενώ είναι δίκαιο στο ένα Πυσπε να τοποθετούνται κανονικά ενώ στο άλλο όχι; Ειλικρινά πες μου, εάν ήσουν στη θέση μου πως θα ένιωθες;  Μάλλον μεγάλος μαλ...ας!!!! Και γιατί την επίσης νεοδιοριστη συνάδελφο με λιγότερα μόρια από μενα, επίσης σε άδεια, την τοποθέτησαν σε χωριό με τα περισσότερα μόρια στο νησί; Για ποια δικαιοσύνη και αξιοκρατία μιλάς;

πρόσεξε κάτι - κανείς δε λέει ότι η άδεια ανατροφής δε λογίζεται ως χρόνος πραγματικής υπηρεσίας - και δε νομίζω ότι ετέθη ποτέ τέτοιο ζήτημα στην περίπτωσή σου. Το ζήτημα έχει να κάνει με την τοποθέτηση. Ο νόμος όμως δεν ορίζει ( υπάρχει δηλαδή κενό νόμου ) αν εκπ/κός στη διάθεση ( νεοδιόριστος ή μη ) που θα πάρει μεγάλη άδεια τοποθετείται βάσει μορίων ή στην έδρα του πυσδε/πυσπε. Από τη στιγμή που δεν ορίζετει ειδικά, και ταυτόχρονα δίνεται η ελευθερία στο πυσδε/πυσπε να αποφασίσει μόνο του για την διαδικασία τοποθετήσεων (που δεν ορίζονται ειδικά ) τότε όποια απόφαση και να πάρει δεν ειναι αυθαίρετη.
Δεν διαφωνώ πως υπάρχει αδικία  μεταξύ διαφορετικών αποφάσεων διαφορετικών υπηρεσιακών συμβουλίων όμως παράνομες αυτές οι αποφάσεις δεν είναι.

νομίζω ωστόσο ότι  στην προηγούμενή σου ανάρτηση ξέχασες την πιο σημαντική λεπτομέρεια !! αν άλλη δηλαδή, επίσης νεοδιόριστη και αδειούχα τοποθετήθηκε σε χωριό με περισσότερα μόρια τότε το πράγμα αλλάζει δραματικά.  Αν πράγματι έγινε αυτό τότε έχεις κάθε δικαίωμα να πληροφορηθείς εγγράφως γιατί έγινε και  βάσει ποιου σκεπτικού.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος _elen_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Επιτέλους....ο διορισμός!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #594 στις: Νοέμβριος 22, 2014, 01:52:39 πμ »
πρόσεξε κάτι - κανείς δε λέει ότι η άδεια ανατροφής δε λογίζεται ως χρόνος πραγματικής υπηρεσίας - και δε νομίζω ότι ετέθη ποτέ τέτοιο ζήτημα στην περίπτωσή σου. Το ζήτημα έχει να κάνει με την τοποθέτηση. Ο νόμος όμως δεν ορίζει ( υπάρχει δηλαδή κενό νόμου ) αν εκπ/κός στη διάθεση ( νεοδιόριστος ή μη ) που θα πάρει μεγάλη άδεια τοποθετείται βάσει μορίων ή στην έδρα του πυσδε/πυσπε. Από τη στιγμή που δεν ορίζετει ειδικά, και ταυτόχρονα δίνεται η ελευθερία στο πυσδε/πυσπε να αποφασίσει μόνο του για την διαδικασία τοποθετήσεων (που δεν ορίζονται ειδικά ) τότε όποια απόφαση και να πάρει δεν ειναι αυθαίρετη.
Δεν διαφωνώ πως υπάρχει αδικία  μεταξύ διαφορετικών αποφάσεων διαφορετικών υπηρεσιακών συμβουλίων όμως παράνομες αυτές οι αποφάσεις δεν είναι.

νομίζω ωστόσο ότι  στην προηγούμενή σου ανάρτηση ξέχασες την πιο σημαντική λεπτομέρεια !! αν άλλη δηλαδή, επίσης νεοδιόριστη και αδειούχα τοποθετήθηκε σε χωριό με περισσότερα μόρια τότε το πράγμα αλλάζει δραματικά.  Αν πράγματι έγινε αυτό τότε έχεις κάθε δικαίωμα να πληροφορηθείς εγγράφως γιατί έγινε και  βάσει ποιου σκεπτικού.


Το έχω καταλάβει κι εγώ  bitch ότι βασίζονται στις ασάφειες και τα κενά της νομοθεσίας και κάνουν ότι γουστάρουν κατά πως τους βολεύει.Αυτό που έγινε σε μας φέτος δεν ειχε γίνει τα προηγουμενα χρόνια στο συγκεκριμένο νομό και πιθανόν να μην ξαναγίνει του χρόνου! Άρα το σκεπτικό τους ή ηθικολογία τους (γιατί έκαναν λόγο για το δίκαιο και το ηθικό) την επόμενη φορά θα πάει περίπατο! Και μη μου πει κανένας πως τα Πυσπε/Πυσδε δεν λειτουργούν βισματικά ή κομματικά! Είμαι 7 χρόνια στην εκπαίδευση κι έχω δει πολλά απίστευτα να γίνονται στις τοποθετήσεις!  Και το θέμα είναι ότι τα συγκεκριμένα συμβούλια που τόσο εύκολα αποφασίζουν για το μέλλον μας δεν ελέγχονται από κανέναν απολύτως! Πήρα στο Υπουργείο κ μου είπαν ότι δεν ασχολούνται με αυτά, μόνο το πυσπε είναι αρμόδιο! Μετά από λιγες μέρες σε τηλ μου επικοινωνια με το πυσπε, η γραμματεας μου ζητησε και  το λόγο γιατι πήρα στο υπουργείο κι ότι η ίδια η υπάλληλος από το υπουργείο της το είπε! Έλεος! Όταν το υπουργείο τους δίνει τέτοιον αέρα, δε θα κάνουν ότι γουστάρουν;
Αυτό που προτείνεις το έκανα ήδη, έκανα ένσταση και ζήτησα εξηγήσεις για τη συνάδελφο που πηρε τα μόρια. Η ένστασή μου φυσικά απορρίφθηκε αφού ελέγχεται (υποτίθεται) από το ίδιο Πυσπε, και απάντηση στα ερωτήματά μου για τη συνάδελφο δεν έλαβα ποτε! 



Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #595 στις: Νοέμβριος 22, 2014, 09:37:18 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι.
Θα ήθελα τις γνώσεις σας για την εξής περίπτωση.
Στις 17/09/2014 προσλήφτηκα ως μόνη  αναπληρώτρια σε συγκεκριμένο νομό,τοποθετήθηκα σε δύο σχολεία (13ω σε σχολείο επαρχιακό+9ω σε σχολείο της πρωτεύουσας).
Στις 21/11/2014 με νέα αποφαση του πυσδε ξανατοποθέτούμε,μου αφαιρούν το σχολείο της πρωτεύουσας και με στέλνουν σε άλλο επαρχιακό σχολείο.Απο το πυσδε μου είπαν ότι αυτό έγινε γιατί η μόνιμη συνάδελφος που αρχικά τοποθέτησαν εκεί έκανε ένσταση και είπε ότι προηγήται στην τοποθέτηση σε σχέση με μένα.
Είναι σύννομο αυτό?
Αν ήξερα ότι θα άλλαζα σχολείο μετά απο 2 μήνες μαθημάτων,στην αρχική μου δήλωση θα είχα επιλέξει διαφορετικά αφού τα κενά ήταν αρκετά.
Τι μπορώ να κάνω?

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #596 στις: Νοέμβριος 22, 2014, 02:38:55 μμ »

Να κάνεις κι εσύ ένσταση και να αναφέρεις τους λόγους που επηρέασαν την επιλογή σου. Προφανώς κι εσύ προηγείσαι από τους συναδέλφους που προσλήφθηκαν μετά από σένα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #597 στις: Μάιος 17, 2015, 03:40:01 μμ »
εστω ότι καποιος παιρνει μεταθεση σ ένα πυσπε και οι προσφερομενες οργανικες δεν τον ενδιαφερουν..μπορει να μη δηλωσει καμια και να μεινει στη διαθεση με σκοπο να δηλωσει λειτουργικα κενα η θα του δωσουν μια οργανικη αναγκαστικα και ας μην την επιλεξει και θα παει σ αυτή?

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #598 στις: Μάιος 17, 2015, 04:58:35 μμ »
Ναι , μπορείς να το κάνεις αυτό αρκεί να συμβεί ένα από τα παρακάτω :
1.  Να καλυφθούν όλα τα οργανικά κενά από άλλους
2.  Αν χ οργανικά κενά δεν τα δηλώσει κανείς , να μην είσαι στους χ τελευταίους σε μόρια .
Γιατί όλα τα οργανικά κενά θα καλυφθούν .

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #599 στις: Σεπτέμβριος 02, 2015, 10:58:29 μμ »
Μόλις είδα ότι από την Α΄ Αθήνας έφυγαν κάποιοι ΠΕ3 με απόσπαση και δεν ήρθε κανείς ....   Μήπως είχαν φέρει με μετάθεση παραπάνω από όσους έπρεπε ;  Γενικά , δεν βγάζει άκρη κανείς με αυτό το υπουργείο .   Οι προσωρινές τοποθετήσεις θα γίνουν άραγε εντός του Σεπτεμβρίου όπως πέρσι στο μεγάλο ΠΥΣΔΕ ή θα φθάσουμε Οκτώβρη όπως πρόπερσι ;   Δεν βλέπω χρονοδιάγραμμα και ανησυχώ .   :) 

Αποσυνδεδεμένος ΜΗΠΩΣ;

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #600 στις: Σεπτέμβριος 03, 2015, 10:54:29 πμ »
Καλημέρα. Θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος στο εξής:
Αν κάποιος είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ και αποσπαστούν άτομα της ίδιας ειδικότητας στο συγκεκριμένο ΠΥΣΔΕ ποιος από τους δύο έχει προτεραιότητα;;;
Ξέρω ότι την ίδια μέρα το ΠΥΣΔΕ εξετάζει τις τοποθετήσεις και των δύο αλλά ποιος έχει προτεραιότητα;; Αυτός στη διάθεση με λιγότερα (πραγματικά) μόρια ή αυτός που αποσπάται με περισσότερα (πραγματικά) μόρια;;
Και επ' ευκαιρίας, ο αποσπασμένος τοποθετείται με βάση τα μόρια απόσπασης ή τα πραγματικά του;;
Θα παρακαλούσα αν κάποιος γνωρίζει συγκεκριμένο νόμο που να λέει ρητώς ποιο είναι το νόμιμο να τον αναφέρει στο forum για να ξέρουμε τι μας γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος sliver

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 860
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε λειτουργικά κενά
« Απάντηση #601 στις: Σεπτέμβριος 03, 2015, 11:04:27 πμ »
We are so many...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 527
Σύνολο: 535

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.