*

Αποστολέας Θέμα: π13  (Αναγνώστηκε 14260 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος summer

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
π13
« στις: Ιούνιος 18, 2008, 06:59:45 μμ »
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΠΕ13  ΠΟΣΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΟΚΥΡΥΧΘΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ?


ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΠΕ13






Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: π13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:39:35 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: π13
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 18, 2008, 07:57:16 μμ »
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΠΕ13  ΠΟΣΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΘΑ ΠΡΟΚΥΡΥΧΘΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ?


ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΠΕ13


Κανείς δεν ξέρει τίποτα για κανένα κλάδο, ακόμη τουλάχιστον.

Καλό είναι να γράφες με μικρά όπως όλοι  ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος dark.blue

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: π13
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 19, 2008, 04:07:56 μμ »
Δεν χρειάζεται φροντιστήριο...!!! Με μιά καλή επιλογή βιβλίων για τα παιδαγωγικά και με τα σχολικά βιβλία για το γνωστικό πιάνεις καλή βαθμολογία (έχω βιβλία που μπορώ να σου προτείνω γιατι το είχα ψάξει πολύ στο παρελθόν). Το ζήτημα όμως είναι να έχεις παιδαγωγίκή κατάρτιση..Αν έχεις, τότε κατα πολύ μεγάλο ποσοστό είσαι μέσα γιατι είναι λίγοι αυτοί που έχουν στον κλάδο μας παιδαγωγική κατάρτιση. Οι θέσεις άντε να είναι καμία 30αριά το πολύ όπως σε όλους τους προηγούμενους ασεπ!

Αποσυνδεδεμένος ΕΥΑ3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: π13
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 21, 2008, 12:59:38 μμ »
Δεν χρειάζεται φροντιστήριο...!!! Με μιά καλή επιλογή βιβλίων για τα παιδαγωγικά και με τα σχολικά βιβλία για το γνωστικό πιάνεις καλή βαθμολογία (έχω βιβλία που μπορώ να σου προτείνω γιατι το είχα ψάξει πολύ στο παρελθόν). Το ζήτημα όμως είναι να έχεις παιδαγωγίκή κατάρτιση..Αν έχεις, τότε κατα πολύ μεγάλο ποσοστό είσαι μέσα γιατι είναι λίγοι αυτοί που έχουν στον κλάδο μας παιδαγωγική κατάρτιση. Οι θέσεις άντε να είναι καμία 30αριά το πολύ όπως σε όλους τους προηγούμενους ασεπ!

χαίρεται!
επειδή κι εγώ τώρατο ψάχνω το θέμα, θα  λημουν ευγνόμων για κάποια συμβουλή όσον αφορά στα βιβλία.
Από ότι έχω καταλάβει, ακόμα καιμε άριστα στα γραπτά είναι λίγο χλωμό να περάσει κάποιος χωρίς να έχει κάνει ΑΣΠΑΙΤΕ?
ευχαριστώ για όποια πληροφορία

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: π13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:39:35 »

Αποσυνδεδεμένος ooo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: π13
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 26, 2008, 02:21:44 μμ »
Μην το επιχειρήσεις δίχως ΑΣΠΑΙΤΕ ή 2ο πτυχίο καθηγητικής σχολής να δώσεις ΠΕ13 γιατί οι θέσεις είναι πολύ λίγες και κατά πάσα πιθανότητα θα καλυφθούν από τους ανωτέρω.

Αποσυνδεδεμένος dark.blue

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: π13
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 26, 2008, 02:56:46 μμ »
Οι θέσεις που βγήκαν είναι 30! αυτο σημαίνει ότι οι κάτοχοι ασπαιτε ακομη και με βάση θα περάσουν. Η γνώμη μου είναι πως υπάρχει πιθανότητα να περάσουν και 3-4 χωρίς  ασπαίτε, η οποία είναι μικρή βέβαια! Συνάδελφοι αν μας κάτσει η παιδαγωγικη κατάρτιση με κάποιο τρόπο, τότε τα πράγματα φαίνονται πολύ ρόδινα! Εγω προσωπικά δεν θα δώσω ασεπ. Το θεωρώ χάσιμο χρόνου χωρις παιδαγωγικη κατάρτιση. Ουτε στους πινακες δεν προηγήσαι. Καλή προσπάρεια σε όσουν δώσουν. Είναι ισως ο κλάδος που χρειάζεται το λιγότερο διάβασμα!

Αποσυνδεδεμένος lazaros00

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: π13
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 02, 2008, 07:57:21 μμ »
χαίρεται παιδια! μήπως έχει κανεις να προτείνει συγκεκριμένα βιβλία τόσο για γενική διδακτική όσο και για γνωστικό αντικείμενο???? όπου κι αν έψαξα, έκαναν λόγο για τόσα διαφορετικά βιβλία που με έπιασε πανικός!!

Αποσυνδεδεμένος Theologius

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • De nihilo nihil
    • Προφίλ
Απ: π13
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 05, 2008, 03:21:05 μμ »
 Συνάδελφοι εκπαιδευτικοί γεια σας,
     Έχω μια παράτερη ερώτηση με το θέμα, μιας και πιστεύω ότι μόνο οι άνθρωποι από μέσα δίνουν τις εγκυρότερες συμβουλές... Είμαι θεολόγος και κάνω μεταπτυχιακό στην Κοινωνιολογία της Θρησκείας, ενδιαφέρομαι για κατατακτήριες εξετάσεις για 2ο Πτυχίο, σε κάποιο από Τμήμα Πολιτικών Επιστημών, μήπως ξέρετε πόσοι μπαίνουν με κατατάξεις περίπου;;; Αξίζει τον κόπο μια τέτοια διαδικασία ή μπαίνουν μόνο με βύσμα από κατατάξεις;; Απαντήστε μου και prive , για να μην καταναλώνω χώρο εδώ, στο adevetzi@past.auth.gr
                     Ευχαριστώ πολύ
De nihilo nihil

Αποσυνδεδεμένος ooo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: π13
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 06, 2008, 10:49:42 πμ »
Αγαπητέ συνάδελφε , εγώ ακολούθησα αντίστροφη πορεία από σένα, από Πολιτικές Επιστήμες πήγα Θεολογία!

Θα σε συμβούλευα να δώσεις στο Πολιτικό τμήμα της Νομικής Αθηνών (αν είσαι από Αθήνα). Ο αριθμός που παίρνουν είναι μικρός, νομίζω 2% στο σύνολο των εισακτέων. Μπορείς να κοιτάξεις στο site της σχολής για λεπτομέρειες. Η γνώμη μου είναι πως δεν υπάρχει βύσμα καθώς δεν είναι και σχολή με υψηλή ζήτηση για 2ο πτυχίο, μπορεί και να κάνω λάθος βέβαια μετά από τόσα χρόνια από την αποφοίτηση μου. Καλή επιτυχία πάντως.

Αποσυνδεδεμένος Theologius

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • De nihilo nihil
    • Προφίλ
Απ: π13
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 06, 2008, 12:37:52 μμ »


  Αγαπητέ οοο ,
       Σ'ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Βασικά εγώ σκέφτομαι να δώσω στο Πολ. Επιστημών Θεσ/νίκης γιατί εδώ μένω και εδώ κάνω και το μεταπτυχιακό. Με χαροποίησες ιδιαίτερα για αυτό που μου είπες, μακάρι να μην έχει βύσμα, όμως από ότι είδα παίρνουν μόλις 3 τον χρόνο... εσύ με την Θεολογική ως δεύτερο Πτυχίο τελείωσες;;; Καλή επιτυχία και για ότι συμβουλές θέλεις μη διστάσεις να ρωτήσεις. Καλά όμως βρε παιδί, πως σου ήρθε να πας θεολογία;;; Ο κλάδος μας παραπαίει..
De nihilo nihil

Αποσυνδεδεμένος ooo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: π13
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 06, 2008, 01:43:04 μμ »
Την σπουδή μου στην Θεολογία δεν την είδα από άποψη επαγγελματικής αποκατάστασης αλλά από καθαρό υπαρξιακό ενδιαφέρον. Δεν θεώρησα ότι ήταν 4 χαμένα χρόνια, (έχω πάρει το πτυχίο) , αποκόμισα πολλά και συνεχίζω ν' ασχολούμαι στο μέτρο του δυνατού. Ο κλάδος φυσικά και παραπαίει, δεν είναι όμως ο μόνος, δες τι τραβάνε οι κοινωνιολόγοι και γενικά οι κοινωνικές επιστήμες στην Ελλάδα....

Αποσυνδεδεμένος Frinda

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: π13
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 01, 2008, 12:19:46 μμ »
Δεν χρειάζεται φροντιστήριο...!!! Με μιά καλή επιλογή βιβλίων για τα παιδαγωγικά και με τα σχολικά βιβλία για το γνωστικό πιάνεις καλή βαθμολογία (έχω βιβλία που μπορώ να σου προτείνω γιατι το είχα ψάξει πολύ στο παρελθόν). Το ζήτημα όμως είναι να έχεις παιδαγωγίκή κατάρτιση..Αν έχεις, τότε κατα πολύ μεγάλο ποσοστό είσαι μέσα γιατι είναι λίγοι αυτοί που έχουν στον κλάδο μας παιδαγωγική κατάρτιση. Οι θέσεις άντε να είναι καμία 30αριά το πολύ όπως σε όλους τους προηγούμενους ασεπ!

Αναζητώ τον χρήστη Dark blue για να με ενημερώσει για τα βιβλία που αναφέρει. Παρακαλώ αν διαβάσει το μύνημά μου ας μου στείλει ένα email sto nakou_f@gnto.gr
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: π13
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 01, 2008, 02:29:51 μμ »
Γιατί δεν του στέλνεις ένα προσωπικό μήνυμα?
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος JEEP

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
    • Προφίλ
Απ: π13
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 16, 2009, 10:16:39 μμ »
ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ   Π 13 ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159782
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 572
Σύνολο: 582

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.