*

Αποστολέας Θέμα: Προτείνετε φροντιστήριο  (Αναγνώστηκε 11753 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αλέξης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • ΠΕ17.02
    • Προφίλ
Προτείνετε φροντιστήριο
« στις: Ιούλιος 01, 2008, 01:21:44 μμ »
Όσοι έχουν πάει φροντιστήριο, ας προτείνουν ένα φροντιστήριο καλό στο οποίο γίνεται δουλειά υπεύθυνα και όχι πχ με διδάσκοντες υποψήφιους για τον ΑΣΕΠ.

Εγώ σκέφτομαι για ******, αλλά πριν πάω σκέφτηκα να ρωτήσω και εδώ για γνώμες.

Αν υπάρχει περίπτωση να έχει κάποιος σημειώσεις από φροντιστήριο ΠΜ με παρακαλώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2016, 08:16:26 πμ από Stelios »
Απόφοιτος ΑΣΠΑΙΤΕ / ΠΕ 17.02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:15:01 »

Αποσυνδεδεμένος maria38

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 01, 2008, 02:50:11 μμ »
Αλέξη, εγώ είμαι διαφορετικής ειδικότητας (ΠΕ02), οπότε μάλλον δε μπορώ να σου πω και πολλά. Παρ' όλα αυτά δε χάνεις τίποτα να διαβάσεις το μήνυμά μου. Πήγα φροντιστήριο στο ***** μόνο για Γενική Διδακτική και Ειδική Διδακτική (το γνωστικό το διάβασα μόνη μου). Στη Γενική Διδακτική βοηθήθηκα πολύ, αν και το προσωπικό διάβασμα ήταν πάλι αρκετό. Για την Ειδική Διδακτική δε μπορώ να πω το ίδιο: και το μάθημα δε με ικανοποίησε και ο βαθμός δεν ήταν καλός (54). Τέλος, θα ήθελα να σου πω ότι μιλώντας με άλλα παιδιά που έκαναν μάθημα και στο γνωστικό στο ίδιο φροντιστήριο άκουσα αρκετά αρνητικά σχόλια για διάφορους καθηγητές. Αυτό σαν μια πληροφορία την οποία δεν μπορώ, όμως, να σου επιβεβαιώσω από προσωπική πείρα. Καλή επιτυχία!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2016, 08:16:50 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 01, 2008, 03:05:10 μμ »
κι εγω για ***** εχω τις χειροτερες εντυπωσεις. τα ειχα παρακολουθησει ολα αλλα ηταν μαπα.. ηταν και τοσο πολυ το προσωπικο διαβασμα που δεν αξιζε τον κοπο. και πανω κατω τα βιβλια που μας φωτοτυπουσαν τα ξεραμε να τα βγαλουμε και μονοι μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2016, 08:17:04 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος anniegr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 01, 2008, 03:29:15 μμ »
maria38 σε ποιο μαθημα εκανες ειδικη διδακτικη στο *******??

εγω ενδιαφερομαι για ειδικη ιστοριασ και δεν ξερω αν αξιζει....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2016, 08:17:45 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:15:01 »

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 01, 2008, 03:47:59 μμ »
στην ειδικη στην θεσσαλονικη ειχαν πει οτι εκανε ενας σχετικα καλος ιστορια. αλλα δεν ξερω αν κανουν οι ιδιοι φετος

Αποσυνδεδεμένος maria38

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 01, 2008, 04:06:10 μμ »
anniegr, εγώ παρακολούθησα Διδακτική Νέων. Μια γνωστή μου παρακολουθούσε Διδακτική Ιστορίας στο ίδιο φροντιστήριο. Ήταν αρκετά ευχαριστημένη χωρίς όμως να μιλάει για κάτι το ιδιαίτερο (δε θυμάμαι το όνομα του καθηγητή, αν θες μπορώ να ρωτήσω). Φέτος, ωστόσο, μιλώντας με συναδέλφους  έμαθα για ένα άλλο φροντιστήριο στο οποίο παρακολουθείς ένα κύκλο σεμιναρίων για όλες τις διδακτικές των φιλολόγων (από ό,τι κατάλαβα δεν μπορείς να διαλέξεις μια διδακτική, η τιμή όμως και για τα τρία είναι φυσικολογική). Ο ιδιοκτήτης του φροντιστηρίου λέγεται *******. Οι συνάδελφοι μου είπαν ότι και ιδιαίτερα επιμορφωτικά βρήκαν τα σεμινάρια αυτά αλλά και ο βαθμός τους στις εξετάσεις ήταν πολύ καλός. Και στην περίπτωση αυτή, όμως, δεν έχω  προσωπική πείρα, οπότε καλύτερα να ζητήσεις και τη γνώμη κάποιου άλλου. Κλείνοντας, θα ήθελα να πω ότι έχω την αίσθηση ότι η Ειδική Διδακτική είναι σε ένα βαθμό θέμα τύχης, καθώς η βαθμολόγησή της είναι αρκετά υποκειμενική. Με αυτό δεν εννοώ ότι κάποιος δεν πρέπει να ασχοληθεί καθόλου με αυτή. Πιστεύω, όμως, ότι είναι καλύτερο να ρίξει κανείς το βάρος στα άλλα μέρη της εξέτασης, στα οποία μπορεί να πατήσει πιο σίγουρα. Καλή επιτυχία σε όλους! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2016, 08:17:31 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος maeyko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 01, 2008, 06:17:06 μμ »
Γεια σας παιδια!εχετε πληροφοριες  για το πανεπιστημιακο φροντιστηριο «προσβαση» στο κεντρο της Αθηνας?καλη επιτυχια σε ολους!

Αποσυνδεδεμένος Αλέξης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • ΠΕ17.02
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 01, 2008, 06:57:38 μμ »
Σχετικά με το γνωστικό αντικείμενο είμαι υποψιασμένος ότι δεν αξίζει ιδιαίτερα.Το επιβεβαιώνετε και εσείς με όσα διαβάζω.

Γενικά θα με ενδιέφερε να μου πείτε από τόσα φροντιστήρια που υπάρχουν Αθήνα, αν αξίζει κάποιο. Ο ********* είναι μια επιλογή αλλά υπάρχουν και άλλα καλά φροντιστήρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2016, 08:18:05 πμ από Stelios »
Απόφοιτος ΑΣΠΑΙΤΕ / ΠΕ 17.02

Αποσυνδεδεμένος Ayame

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 20, 2008, 02:47:04 μμ »
Γεια σας παιδια!εχετε πληροφοριες  για το πανεπιστημιακο φροντιστηριο «προσβαση» στο κεντρο της Αθηνας?καλη επιτυχια σε ολους!

Είμαι ΠΕ06 και παρακολούθησα μαθήματα στο φροντιστήριο ****** για το διαγωνισμό του 2005. Ήταν η πρώτη φορά που έδινα και έμεινα πολύ ευχαριστημένη! Η καθηγήτρια στη γενική διδακτική/παιδαγωγικά ήταν εξαιρετική, οι σημειώσεις της πολύ καλές και μας έκανε άφθονη εξάσκηση σε ερωτήσεις πολλαπλών επιλογών. Ο καθηγητής που είχαμε στο γνωστικό και την ειδική διδακτική και αυτός καταπληκτικός. Ήταν νομίζω και οι δύο διορθωτές στον ΑΣΕΠ. Ειλικρινά δεν είχα κανένα παράπονο...
Όσο για αποτελέσματα; Το 2005 ενώ έγραψα πολύ καλά γενική διδακτική-παιδαγωγικά, δεν με έφτασε ο χρόνος στην ειδική διδακτική και ήμουν απλά επιτυχούσα. Στον τελευταίο διαγωνισμό όμως κάνοντας μιά απλή επανάληψη στις σημειώσεις (και καλύτερη διαχείριση του χρόνου) ήμουν στους διοριστέους...
Καλή επιτυχία σε όλους!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2016, 08:18:35 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος kv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 23, 2008, 06:26:33 μμ »
Γεια σας!Θελω να πάρω μέρος στο διαγωνισμό εκπαιδευτικών του ασεπ για την ειδικότητα της Αισθητικής και χρειάζομαι φροντιστηριακή στήριξη (με μαθήματα on-line κυρίως γιατί μένω σε επαρχιακή πόλη) ή τεστ που θα με βοηθήσουν στο γνωστικό αντικείμενο της Κοσμετολογίας. Ξέρετε κάποιον τρόπο:

Αποσυνδεδεμένος sofoulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 25, 2008, 08:48:45 μμ »
έμαθα για ένα άλλο φροντιστήριο στο οποίο παρακολουθείς ένα κύκλο σεμιναρίων για όλες τις διδακτικές των φιλολόγων (από ό,τι κατάλαβα δεν μπορείς να διαλέξεις μια διδακτική, η τιμή όμως και για τα τρία είναι φυσικολογική). Ο ιδιοκτήτης του φροντιστηρίου λέγεται **********. Οι συνάδελφοι μου είπαν ότι και ιδιαίτερα επιμορφωτικά βρήκαν τα σεμινάρια αυτά αλλά και ο βαθμός τους στις εξετάσεις ήταν πολύ καλός. Και στην περίπτωση αυτή, όμως, δεν έχω  προσωπική πείρα, οπότε καλύτερα να ζητήσεις και τη γνώμη κάποιου άλλου.

Καλησπέρα! Μήπως ξέρετε αν το φροντιστήριο αυτό βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη; Γιατί θα με ενδιέφερε να κάνω φροντιστήριο μόνο στην Ειδική Διδακτική. Η αλήθεια είναι ότι με αυτά που ακούω για τα φροντιστήρια δύσκολα θα το αποφάσιζα να ξεκινήσω... Από την άλλη, πάλι, θα ήθελα να πάρω κάποιες καλές κατευθύνσεις στη διδακτική. Αλλά δεν θέλω να πάω κάπου στην τύχη ή να "εμπιστευτώ" τις φίρμες...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2016, 08:19:04 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος magmion

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • sky is the limit
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 25, 2008, 10:28:41 μμ »
Όσοι έχουν πάει φροντιστήριο, ας προτείνουν ένα φροντιστήριο καλό στο οποίο γίνεται δουλειά υπεύθυνα και όχι πχ με διδάσκοντες υποψήφιους για τον ΑΣΕΠ.

Εγώ σκέφτομαι για ******, αλλά πριν πάω σκέφτηκα να ρωτήσω και εδώ για γνώμες

εγώ έκανα ***** στη Θεσσαλονίκη και χωρίς μόρια προυπηρεσίας γιατί δεν είχα δουλέψει δημόσιο ήμουνα 4η επιλαχούσα..και με παίρνουν φέτος ;Dάκουσα και άχρηστα πράγματα αλλά με βοήθησε πολύ.. σημειώσεις έχω ΨΠ είμαι  ΠΕ06 Αν θες να στις στείλω. Στείλε μου pm 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2016, 08:19:24 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος ROZA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 07, 2008, 11:36:48 μμ »
Γεια σας!Θελω να πάρω μέρος στο διαγωνισμό εκπαιδευτικών του ασεπ για την ειδικότητα της Αισθητικής και χρειάζομαι φροντιστηριακή στήριξη (με μαθήματα on-line κυρίως γιατί μένω σε επαρχιακή πόλη) ή τεστ που θα με βοηθήσουν στο γνωστικό αντικείμενο της Κοσμετολογίας. Ξέρετε κάποιον τρόπο:

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ

Αποσυνδεδεμένος George999

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε φροντιστήριο
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 24, 2016, 03:50:40 μμ »
Εγώ πήγα στο φροντιστήριο της ********** για κάτι μαθήματα και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Οι καθηγητές όλοι είναι υποψήφιοι διδάκτορες και με βοήθησαν πολύ να περάσω αυτά που χρωστούσα. Έχει καθηγητές όλων των ειδικοτήτων και επίσης προσφέρουν βοήθεια για όλων των ειδών τις εργασίες. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!!!!!!!!



ένα μήνυμα έγραψες εδώ στην ζωή σου και έτυχε να είναι για το εν λόγω φροντιστήριο??? και δίνεις και λινκ ενώ πάνω σχεδόν κανένας δεν δίνει?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2016, 08:16:10 πμ από Stelios »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159785
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 512
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 439
Σύνολο: 453

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.