*

Ψηφοφορία

Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;

Ναι
38 (16.7%)
Οχι
162 (71.4%)
Δεν ξέρω ακόμα , θα δείξει...
27 (11.9%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 226

Αποστολέας Θέμα: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας;  (Αναγνώστηκε 31313 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 03, 2008, 12:25:23 πμ »
Να συμπληρώσω κάτι:

Το ερώτημα "Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας " δεν έχει να κάνει αυτό καθ'αυτό με την επαγγελματική αποκατάσταση , όπως πολύ σωστά γράφετε ...

Δηλαδή , δεν έχει τόσο σημασία να δουλεύεις πάνω στον τομέα που σπούδασες , αλλά κυρίως να αγαπάς αυτό που σπούδασες , έστω κι αν δεν το εξασκείς σαν επάγγελμα...

....το ιδανικό , βέβαια , είναι , να αγαπάς αυτό που σπούδασες και να το εξασκείς και σαν επάγγελμα (ή μήπως λειτούργημα; ...)

....οπότε η 3η επιλογή στην ψηφοφορία "δεν ξέρω , θα δείξει" θα μπορούσε και να μην υπάρχει , καθώς , ουσιαστικά , αναφέρεται στην περίπτωση της επαγγελματικής  αποκατάστασης (που σε καμμιά περίπτωση δεν είναι αμελητέα , όμως ...)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:29:47 »

Αποσυνδεδεμένος pelazi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 470
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 03, 2008, 12:35:18 πμ »
Πράγματι αν λάβει κανείς υπόψη την επαγγελματική αποκατάσταση ίσως και να απαντούσε θετικά στο ερώτημα.

 Προσωπικά ήταν πρώτη μου επιλογή η Φιλολογία Ιωαννίνων και δεν το μετάνιωσα ποτέ! Από το δημοτικό θυμάμαι τον εαυτό μου να θέλει να διδάξει, πάντα βοηθούσα τον αδερφό μου, τα ξαδέρφια μου, τα γειτονόπουλα στο διάβασμα. Το είχα από τότε στο αίμα μου! Μπορεί βέβαια πολλοί να μου λένε γιατί δε δήλωσα Παιδαγωγικό αφού το έπιανα αλλά δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να το σκεφτώ γιατί πολύ απλά τη βρίσκω με τα Αρχαία και τα Λατινικά!
Ο χρόνος είναι /πολύ αργός για όσους περιμένουν
                     /πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται
                     /πολύ σύντομος για όσους χαίρονται
                     /πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν
                     /και αιώνιος για όσους αγαπούν

Αποσυνδεδεμένος elbono

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕΟ2
    • Προφίλ
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 03, 2008, 12:50:57 πμ »
δεν ξερω θα δειξει....το μονο σιγουρο ειναι οτι ειμαι πολυ προβληματισμενη...στα 17 μου παντως δεν ηταν ονειρο ζωης...σταδιακα αγαπησα περισσοτερο την ιστορια...και ηθελα να μπορω να την διδαξω...παιδαγωγικα περνουσα...αλλα ευτυχως δεν τα δηλωσα δεν αντεχω την εναλλαγη αντικειμενων κ τις πολυ μικρες ηλικιες!αν διοριστω καποτε ή αν δεν διοριστω θα σας πω τοτε αν μετανοιωσα η οχι!το μονο σιγουρο?????οτι προσπαθω να γινομαι καλυτερη να διευρυνω τους οριζοντες μου να ψαχνομαι σε φιλολογιες κ παραφιλολογιες...τι θα κατσει απο ολα αυτα θα δειξει!

Αποσυνδεδεμένος chryssoulaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 03, 2008, 12:56:50 πμ »
Εμένα πάλι μου αρέσει η ιδέα της διδασκαλίας και της επικοινωνίας με τα παιδιά. Η φιλολογία ίσως ήταν σαν αντικείμενο αυτό που άρεσε περισσότερο, αλλά αν είναι να πάω 40 για να μπω σε τάξη (σχολείου όχι φροντιστηρίου) ::), ίσως καλύτερα τότε να χα βάλει το νηπιαγωγών που τουλάχιστον έχει πιο ευοίωνες προοπτικές και το θεωρώ με διαφορετικό τρόπο, εξίσου δημιουργικό με το επάγγελμα του φιλολόγου. Από άποψη γνώσεων πάντως, αν αφαιρέσουμε το επαγγελματικό κομμάτι, μπορώ να πω ότι σαφώς δεν μετανιώνω. Η φιλολογία είναι συναρπαστική επιστήμη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:29:47 »

Αποσυνδεδεμένος sophia_24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 03, 2008, 01:13:06 πμ »
Το έχω μετανιώσει πάρα πολύ... δυστυχώς. Η κοινωνιολογία μπορεί να εχει χαμηλές βάσεις εισαγωγής ομως είναι δύσκολη επιστήμη, πολύ σύνθετη. Καθεσαι λοιπόν διαβάζεις τόνους βιβλία και δεν βρίσκεις δουλειά με τίποτα. Καλύτερα να ειχα περασει σε κάποιο ΤΕΙ. Οσο σκέφτομαι οτι περνούσα τοτε παιδαγωγικό δημοτικής τρελένομαι!

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 03, 2008, 01:57:59 πμ »
Αντίθετα με τη sophie_24, ποτέ δεν μετάνιωσα για τις σπουδές μου στην Κοινωνιολογία. Ακόμη και τις περιόδους που δούλεψα σε εντελώς άσχετα αντικείμενα (και σίγουρα δεν ήταν το καλυτερότερο μου) η Κοινωνιολογία με βοήθησε να αντιμετωπίσω την σκληρή πραγματικότητα με άλλο μάτι. Η πρώτη μου δουλειά ήταν σε ένα μαγαζί γειτονιάς που πουλούσε γάλα, γλυκά και ποτά. Για να μην νοιώθω λοιπόν καταθλιπτικά που τύλιγα μπουκάλια, ζύγιζα καραμέλες κτλ παρατηρούσα τους πελάτες μου, τους έπαιρνα μικρές συνεντεύξεις και έκανα αναλύσεις συμπεριφορών, στάσεων και αντιλήψεων. Στη συνέχεια, όταν βρέθηκα πάλι κάποια στιγμή σε άσχετη δουλειά που είχε ως αντικείμενο τη διοίκηση προσωπικού η Κοινωνιολογία ήταν πραγματικά "εργαλείο" διευκόλυνσης, διαχείρισης και επίλυσης πολλών ζητημάτων που έπρεπε να αντιμετωπίσω.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 03, 2008, 07:47:00 πμ »
Εμένα πάλι μου αρέσει η ιδέα της διδασκαλίας και της επικοινωνίας με τα παιδιά. Η φιλολογία ίσως ήταν σαν αντικείμενο αυτό που άρεσε περισσότερο, αλλά αν είναι να πάω 40 για να μπω σε τάξη (σχολείου όχι φροντιστηρίου) ::), ίσως καλύτερα τότε να χα βάλει το νηπιαγωγών που τουλάχιστον έχει πιο ευοίωνες προοπτικές και το θεωρώ με διαφορετικό τρόπο, εξίσου δημιουργικό με το επάγγελμα του φιλολόγου. Από άποψη γνώσεων πάντως, αν αφαιρέσουμε το επαγγελματικό κομμάτι, μπορώ να πω ότι σαφώς δεν μετανιώνω. Η φιλολογία είναι συναρπαστική επιστήμη.
εισαι δικια μου εσυ!  ;) :D
φανταζομαι τα παιδια του δημοτικου σε τρελαινουν και τα βαριεσαι κιολας,κανω λαθος; μηπως σου αρεσουν και οι θορυβωδεις και πολυπληθεις (ε ρε χαρα στο υπεπθ!... :-X ) ταξεις;

Αποσυνδεδεμένος chryssoulaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 03, 2008, 11:00:20 πμ »
Εμένα πάλι μου αρέσει η ιδέα της διδασκαλίας και της επικοινωνίας με τα παιδιά. Η φιλολογία ίσως ήταν σαν αντικείμενο αυτό που άρεσε περισσότερο, αλλά αν είναι να πάω 40 για να μπω σε τάξη (σχολείου όχι φροντιστηρίου) ::), ίσως καλύτερα τότε να χα βάλει το νηπιαγωγών που τουλάχιστον έχει πιο ευοίωνες προοπτικές και το θεωρώ με διαφορετικό τρόπο, εξίσου δημιουργικό με το επάγγελμα του φιλολόγου. Από άποψη γνώσεων πάντως, αν αφαιρέσουμε το επαγγελματικό κομμάτι, μπορώ να πω ότι σαφώς δεν μετανιώνω. Η φιλολογία είναι συναρπαστική επιστήμη.
εισαι δικια μου εσυ!  ;) :D
φανταζομαι τα παιδια του δημοτικου σε τρελαινουν και τα βαριεσαι κιολας,κανω λαθος; μηπως σου αρεσουν και οι θορυβωδεις και πολυπληθεις (ε ρε χαρα στο υπεπθ!... :-X ) ταξεις;
Αγαπητέ/η vifo μου αρέσουν γενικά πολύ τα παιδιά και δεν κάνω διαχωρισμό ηλικίας. Αν θες να μάθεις θα μου άρεσε πολύ να ήμουν δασκάλα και ακόμη περισσότερο νηπιαγωγός, απλώς σαν αντικείμενο διδασκαλίας προτιμώ τη φιλολογία. Και στο λέω αυτό γιατί για λόγους οικονομικούς τυγχάνει παράλληλα να διδάσκω σε τέτοιες μικρές ηλικίες ως καθηγήτρια ξένης γλώσσας και ξέρω πλεον τί μου αρέσει και τι είμαι άξια να κάνω. Αν αυτό σου φαίνεται κάπως αταίριαστο και άξιο ειρωνείας, είναι δικαίωμά σου, αλλά σαν εκπαιδευτικός που φαντάζομαι ότι είσαι, νομίζω ότι θα μπορούσες να επιδείξεις λίγο ήθος και να προσέχεις τον τρόπο με τον οποίο εκφράζεσαι ;) ακόμη και αν διαφωνείς και μάλιστα σε απόψεις προσωπικές και υποκειμενικές. Και όχι οι θορυβώδεις και πολυπληθείς τάξεις δεν μου αρέσουν, προτιμώ τα ήσυχα παιδιά :)

[/quote]
εισαι δικια μου εσυ!  ;) :D
;
[/quote]

Μμ..δεν το νομίζω! ::)

Αποσυνδεδεμένος kathyk

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 934
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 03, 2008, 11:08:39 πμ »
δεν μετανοιωσα που τελειωσα νηπιαγωγος.θεωρω ότι δεν θ αεπαιρνα αυτες τις γνωσεις απο αλλου.ασε που η εμπειρια μεσα στην ταξη σε όλους τους τομεις και απο θεμα διδασκαλιας και ..ψυχραιμιας με τοσα που συμβαινουν ειναι μεγαλη εκπαιδευση για τα δικα μου ..μελλοντικα παιδια τελικα!
καμια φορα σκεφτομαι βεβαια ότι αν τελειωνα δασκαλα,θα ημουν παλι σ αυτο το αντικειμενο αλλα θα ειχα μεσα στη δουλεια περισσοτερα πλεονεκτηματα όπως το διαλειμμα χωρις τη μονιμη ευθυνη,την αποφυγη όλων των ειδικοτητων μαζεμενων στην πλατη μου(εικαστκα,γιορτες κα) και τη μειωση των ωρων διδασκαλιας.. σιγουρα ομως κ εκει αλλα προβληματα θα χουν

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 03, 2008, 11:22:52 πμ »
Σχολικη χρονια 2002- 2003 και εγω λεω οτι θελω να περασω Νομικη. Μου αρεσε πολυ, μου λεγανε οτι μου ταιριαζει το ηθελα παρα πολυ. εν τω μεταξυ παντα βοηθουσα αδερφια, ξαδερφια, φιλους, γειτονες στο μαθημα αλλα ελεγα οτι δεν θα δηλωσω καν Φιλολογια γιατι δεν αντεχω τα γραμματικα- συντακτικα στα αρχαια(και ακομα και τωρα δεν ειμαι καθολου καλη). Βγαζω 16.500 μορια και φυσικα δεν πιανω νομικη οποτε καθομαι και σκεφτομαι τις επιλογες μου και αποφασιζω οτι η Φιλολογια μου ταιριαζει. Μπορει να μην ξερω καλη γραμματικη αλλα παντα μου αρεσε η λογοτεχνια, η ιστορια, τα λατινικα, η μυθολογια. Μπηκα στο Φιλολογικο Θεσσαλονικης και παρα τις δυσκολιες εμαθα και αγαπησα τοσο πολυ το αντικειμενο που δεν το μετανιωσα ουτε λεπτο. Δασκαλα δεν θα ηθελα να γινω. Λατρευω τα παιδια αλλα δεν μπορω να τα διδασκω, προτιμω τα μεγαλα παιδια..

Αν το μετανιωσα? Οχι ακομα..

Αποσυνδεδεμένος soc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 03, 2008, 12:42:44 μμ »

Αν και η κοινωνιολογία δεν ήταν από τις πρώτες μου επιλογές, ωστόσο αγάπησα το αντικείμενο κατά την διάρκεια των σπουδών μου. Σε προπτυχιακό επίπεδο αρχίζεις να κατανοείς την κοινωνική πραγματικότητα … σε μεταπτυχιακό μπορείς να συμπεραίνεις …. και σε επίπεδο διδακτορικού ίσως και να προτείνεις (δεν το ξέρω, δεν το έχω κάνει).
Η δυσκολία ενός κοινωνιολόγου έγκειται στη στάση που θα διατηρήσει μετά τη ολοκλήρωση των σπουδών του. Και αυτό γιατί η ιδιότητα του, του επιβάλει να είναι σε εγρήγορση. Η επαφή του με το πεδίο έρευνας πρέπει να είναι τακτική … και η θεωρητική του κατάρτιση … ενημερωμένη …. 
Μπορώ να πω ότι δεν θα μπορούσα να είχα άλλη επαγγελματική ιδιότητα  :) ακόμα και αν οι δυνατότητες απορρόφησης του κλάδου είναι περιορισμένες. 

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 03, 2008, 12:50:22 μμ »
Εμένα πάλι μου αρέσει η ιδέα της διδασκαλίας και της επικοινωνίας με τα παιδιά. Η φιλολογία ίσως ήταν σαν αντικείμενο αυτό που άρεσε περισσότερο, αλλά αν είναι να πάω 40 για να μπω σε τάξη (σχολείου όχι φροντιστηρίου) ::), ίσως καλύτερα τότε να χα βάλει το νηπιαγωγών που τουλάχιστον έχει πιο ευοίωνες προοπτικές και το θεωρώ με διαφορετικό τρόπο, εξίσου δημιουργικό με το επάγγελμα του φιλολόγου. Από άποψη γνώσεων πάντως, αν αφαιρέσουμε το επαγγελματικό κομμάτι, μπορώ να πω ότι σαφώς δεν μετανιώνω. Η φιλολογία είναι συναρπαστική επιστήμη.
εισαι δικια μου εσυ!  ;) :D
φανταζομαι τα παιδια του δημοτικου σε τρελαινουν και τα βαριεσαι κιολας,κανω λαθος; μηπως σου αρεσουν και οι θορυβωδεις και πολυπληθεις (ε ρε χαρα στο υπεπθ!... :-X ) ταξεις;
Αγαπητέ/η vifo μου αρέσουν γενικά πολύ τα παιδιά και δεν κάνω διαχωρισμό ηλικίας. Αν θες να μάθεις θα μου άρεσε πολύ να ήμουν δασκάλα και ακόμη περισσότερο νηπιαγωγός, απλώς σαν αντικείμενο διδασκαλίας προτιμώ τη φιλολογία. Και στο λέω αυτό γιατί για λόγους οικονομικούς τυγχάνει παράλληλα να διδάσκω σε τέτοιες μικρές ηλικίες ως καθηγήτρια ξένης γλώσσας και ξέρω πλεον τί μου αρέσει και τι είμαι άξια να κάνω. Αν αυτό σου φαίνεται κάπως αταίριαστο και άξιο ειρωνείας, είναι δικαίωμά σου, αλλά σαν εκπαιδευτικός που φαντάζομαι ότι είσαι, νομίζω ότι θα μπορούσες να επιδείξεις λίγο ήθος και να προσέχεις τον τρόπο με τον οποίο εκφράζεσαι ;) ακόμη και αν διαφωνείς και μάλιστα σε απόψεις προσωπικές και υποκειμενικές. Και όχι οι θορυβώδεις και πολυπληθείς τάξεις δεν μου αρέσουν, προτιμώ τα ήσυχα παιδιά :)

εισαι δικια μου εσυ!  ;) :D
;
[/quote]

Μμ..δεν το νομίζω! ::)

[/quote]

 ??? που ακριβως την ειδες την ειρωνεια;  :o
ναι λαθος εκανα σιγουρα δεν εισαι δικια μου.
μου αρεσουν παρα πολυ τα νηπια και οι εφηβοι.
μου αρεσουν τρελα οι πολυπληθεις και θορυβωδεις ταξεις.
διδασκω παντιοτροπως σε ολες τις ηλικιες ανθρωπων διοτι κατεχω περαν των 2 πτυχιων.
συγνωμη που σου απηυθυνα το λογο.
και ειμαι κοριτσακι, το εχω δηλωσει διπλα.
καλο καλοκαιρι! 8)

Αποσυνδεδεμένος pelazi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 470
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 03, 2008, 01:01:38 μμ »

Εμένα πάλι μου αρέσει η ιδέα της διδασκαλίας και της επικοινωνίας με τα παιδιά. Η φιλολογία ίσως ήταν σαν αντικείμενο αυτό που άρεσε περισσότερο, αλλά αν είναι να πάω 40 για να μπω σε τάξη (σχολείου όχι φροντιστηρίου) ::), ίσως καλύτερα τότε να χα βάλει το νηπιαγωγών που τουλάχιστον έχει πιο ευοίωνες προοπτικές και το θεωρώ με διαφορετικό τρόπο, εξίσου δημιουργικό με το επάγγελμα του φιλολόγου. Από άποψη γνώσεων πάντως, αν αφαιρέσουμε το επαγγελματικό κομμάτι, μπορώ να πω ότι σαφώς δεν μετανιώνω. Η φιλολογία είναι συναρπαστική επιστήμη.
εισαι δικια μου εσυ!  ;) :D
φανταζομαι τα παιδια του δημοτικου σε τρελαινουν και τα βαριεσαι κιολας,κανω λαθος; μηπως σου αρεσουν και οι θορυβωδεις και πολυπληθεις (ε ρε χαρα στο υπεπθ!... :-X ) ταξεις;
Αγαπητέ/η vifo μου αρέσουν γενικά πολύ τα παιδιά και δεν κάνω διαχωρισμό ηλικίας. Αν θες να μάθεις θα μου άρεσε πολύ να ήμουν δασκάλα και ακόμη περισσότερο νηπιαγωγός, απλώς σαν αντικείμενο διδασκαλίας προτιμώ τη φιλολογία. Και στο λέω αυτό γιατί για λόγους οικονομικούς τυγχάνει παράλληλα να διδάσκω σε τέτοιες μικρές ηλικίες ως καθηγήτρια ξένης γλώσσας και ξέρω πλεον τί μου αρέσει και τι είμαι άξια να κάνω. Αν αυτό σου φαίνεται κάπως αταίριαστο και άξιο ειρωνείας, είναι δικαίωμά σου, αλλά σαν εκπαιδευτικός που φαντάζομαι ότι είσαι, νομίζω ότι θα μπορούσες να επιδείξεις λίγο ήθος και να προσέχεις τον τρόπο με τον οποίο εκφράζεσαι ;) ακόμη και αν διαφωνείς και μάλιστα σε απόψεις προσωπικές και υποκειμενικές. Και όχι οι θορυβώδεις και πολυπληθείς τάξεις δεν μου αρέσουν, προτιμώ τα ήσυχα παιδιά :)

εισαι δικια μου εσυ!  ;) :D
;
[/quote]

Μμ..δεν το νομίζω! ::)

[/quote]


Ειλικρινα chryssoulaki δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θίχτηκες. Διαβάζω και ξανα διαβάζω το μήνυμα της vifo και δεν διακρίνω καμία ειρωνεία! Να ξέρεις πάντως ότι όσοι είμαστε στο forum  λέμε και από κανένα αστειάκι!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 03, 2008, 01:03:11 μμ από pelazi »
Ο χρόνος είναι /πολύ αργός για όσους περιμένουν
                     /πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται
                     /πολύ σύντομος για όσους χαίρονται
                     /πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν
                     /και αιώνιος για όσους αγαπούν

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Έχετε μετανιώσει για τις σπουδές σας ;
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 03, 2008, 01:07:50 μμ »
σε ευχαριστω pelazi!  :D
πραγματικα εχω μεινει ενεα, αλλα επειδη ειναι καλοκαιρι και διαβαζουμε και για τον ασεπ... ολα συγχωρουνται... :P
8) :-*
"λιγο η ζεστη λιγο τα λογια του παπα..." παντα επικαιρο!  :)

πωπω, χωρις να εχω ιδεα εφτιαξα ερωτηση για τον επομενο ασεπ (βλεπε ερωτηση για απορια-ειρωνεια:"χρειαζεται ο δασκαλος σημερα;")! :o 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 03, 2008, 01:11:49 μμ από vifo »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159576
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 369
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 343
Σύνολο: 362

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.