*

Αποστολέας Θέμα: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ  (Αναγνώστηκε 69753 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος csemis10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 08:51:28 πμ »
Οι αιτησεις γινονται συγκεκριμενες ημερομηνιες καθε χρονο;
Όχι ... κάνεις τα χαρτιά σου όποτε θέλεις ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:20:21 »

Αποσυνδεδεμένος pkon

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 10:57:40 μμ »
Καλησπέρα,

Είμαι καινούριο μέλος, οπότε δεν ξέρω αν το θέμα που με απασχολεί είναι στο σωστό topic.

Καταρχήν, είμαι 28 ετών χωρίς κάποια Πανεπιστημιακή μόρφωση, ούτε έχω κάποια σχέση με την εκπαίδευση. Είμαι απόφοιτη ΙΕΚ τμήματος Πληροφορικής και έχω εργαστεί πάνω στον τομέα μου και θεωρώ πως έχω τις γνώσεις να εκπαιδεύσω - κάποια μερίδα ατόμων. Οπότε, για οικονομικούς λόγους, θα με ενδιέφερε να ασχοληθώ με την εκπαίδευση των ενιλήκων και συγκεκριμένα ως εισηγητης των ΛΑΕΚ, μια και από ότι έχω καταλάβει δεν έχει πάρα πολλές απαιτήσεις όπως ο ΕΟΠΠΕΠ. Αν και ούτε αυτός έχει, αλλά δυστυχώς δεν έχω την απαιτούμενη διάρκεια εργασιακής εμπειρίας των 3 ετών (εγώ έχω 2,5).

Για να μην τα πολυλογώ όμως και σας κουράζω θα μπω κατευθείαν στο θέμα.

Έχω κάνει τις απαραίτητες ενέργειες που χρειάζεται για να ενταχθώ στο μητρωό των εισηγητών. Έχω μαζέψει ήδη όλα τα δικαιολογητικά που χρειάζονται αλλά υπάρχει και κάτι άλλο που ζητάει το οποίο δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς εννοεί.

"Οποιοδήποτε άλλο αποδεικτικό πιστοποιεί τα δηλωθέντα στοιχεία"

Αυτό σημαίνει, μόνο για τα προσωπικά μου στοιχεία (πχ: όνομα, περιοχή κτλ) ή για όλα όσα δηλώνω, συμπεριλαμβανομένου και τις προϋπηρεσίες όπου εργάστηκα (πχ: ένσημα, συμβόλαια κτλ) ;

ΥΓ: Οποιαδήποτε συμβουλή που πιστεύετε ότι μπορεί να μου χρειαστεί σχετικά με την εκπαίδευση, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.

Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος xenos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 686
  • Φύλο: Άντρας
  • Λίγες λέξεις,πολλές σκέψεις
    • Προφίλ
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 11:23:43 μμ »
Συνήθως ....Σε περίπτωση επιλογής κάποιου του ζητουν να προσκομίσει όλα τα δικαιολογητικά -αποδεικτικά των δηλωθέντων στοιχείων που μετρούν στην πριμοδότηση του.
Εαν (πχ)τα ένσημα σου, η οτι άλλο μετρούν και μοριοδοτουνται .. θα σου ζητηθούν.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2016, 11:27:04 μμ από xenos »

Αποσυνδεδεμένος teacher14

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Απάντηση #73 στις: Οκτώβριος 12, 2016, 09:58:42 μμ »
Καλησπέρα. προσπαθώντας να κάνω τη αίτηση για  το μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ  κόλλησα....  Στην εργασιακή εμπειρία στο πεδίο ειδικότητα δεν ξέρω τι να επιλέξω. Είμαι ΠΕ06 (αγγλικής)  και έχω εργαστεί σε δημόσιο ΙΕΚ. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:20:21 »

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Απάντηση #74 στις: Οκτώβριος 12, 2016, 10:59:53 μμ »
Την προυπηρεσια απο το ιεκ, θα τη βαλεις στη διδακτικη εμπειρια. Δεν υπολογιζεται ως επαγγελματικη.

Αποσυνδεδεμένος teacher14

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Απάντηση #75 στις: Οκτώβριος 12, 2016, 11:58:53 μμ »
ναι το γνωριζω αλλα στην ειδικοτητα τι θα βαλω?

Αποσυνδεδεμένος eaifandis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Απάντηση #76 στις: Μάρτιος 27, 2017, 04:54:59 μμ »
Σας μεταφέρω την εμπειρία μου, μετά από πολλές αιτήσεις που έχω κάνει για αποφοίτους ΑΕΙ, ΤΕΙ:
Για την ένταξη Εκπαιδευτή στο Μητρώο Εκπαιδευτών ΛΑΕΚ του ΟΑΕΔ θα πρέπει οι υποψήφιοι αρχικά να εγγραφούν στο ηλεκτρονικό σύστημα του ΛΑΕΚ. Μετά την εγγραφή τους λαμβάνουν κωδικό ενεργοποίησης στο ηλεκτρονικό τους ταχυδρομείο και αφού ενεργοποιήσουν το λογαριασμό τους στο σύστημα, συμπληρώνουν, υποβάλλουν ηλεκτρονικά και τυπώνουν την αίτηση με τα προσωπικά τους στοιχεία, και τις σπουδές τους.
Άμεσα οι υποψήφιοι Εκπαιδευτές-Εισηγητές είναι απαραίτητο να υποβάλλουν τα κάτωθι δικαιολογητικά (σε έντυπη μορφή):
1.Το έντυπο «ΜΗΤΡΩΟ ΕΙΣΗΓΗΤΩΝ ΟΑΕΔ – ΛΑΕΚ» (την εκτύπωση της ως άνω έντυπης αίτησης)
2.Βιογραφικό σημείωμα
3. Φωτοτυπία Αστυνομικού Δελτίου Ταυτότητας
4. Τίτλους σπουδών
5. Έντυπο Υπεύθυνης Δήλωσης
Μόνο αυτά τα δικαιολογητικά είναι απαραίτητα για τους αποφοίτους Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης.
Τις οδηγίες αναλυτικά θα τις βρείτε μαζί με τα απαραίτητα link στο
 http://stepping72.blogspot.gr/2013/12/045.html

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Συνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Απάντηση #77 στις: Μάρτιος 28, 2017, 11:15:24 πμ »
Ποιά είναι η διαδικασία να υποβάλλεις ηλεκτρονικά την αίτηση  αφού δεν υπάρχει τέτοια επιλογή παρά μόνο καταχώρηση των προσωπικών σου στοιχείων - σπουδές - γνώσεις - σεμινάρια - συγγραφική δραστηριότητα ? Και στο τέλος στην εκτύπωση τα σεμινάρια δεν εμφανίζονται καν παρά μόνο τα προσωπικά στοιχεία και η διδακτική εμπειρία .Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια !

Αποσυνδεδεμένος fnikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Απάντηση #78 στις: Μάρτιος 28, 2017, 12:22:44 μμ »
Φαίνεται δεν διαβάζετε...ακριβώς στην πρηγούμενη απάντηση, έχει όλες τις λεπτομέρειες και το link.

Ποιά είναι η διαδικασία να υποβάλλεις ηλεκτρονικά την αίτηση  αφού δεν υπάρχει τέτοια επιλογή παρά μόνο καταχώρηση των προσωπικών σου στοιχείων - σπουδές - γνώσεις - σεμινάρια - συγγραφική δραστηριότητα ? Και στο τέλος στην εκτύπωση τα σεμινάρια δεν εμφανίζονται καν παρά μόνο τα προσωπικά στοιχεία και η διδακτική εμπειρία .Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια !

Συνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Απάντηση #79 στις: Μάρτιος 28, 2017, 01:16:14 μμ »
Φαίνεται δεν διαβάζετε...ακριβώς στην πρηγούμενη απάντηση, έχει όλες τις λεπτομέρειες και το link.

Η ερώτηση είναι απλούστατη και δεν αναφέρεται πουθενά . Υπάρχει ηλεκτρονική υποβολή ναι ή όχι ? Γιατί το μόνο που υπάρχει είναι καταχώρηση των στοιχείων σε ηλεκτρονική μορφή και όχι υποβολή .

Επίσης τα σεμινάρια δεν τα εμφανίζει καθόλου . Ενώ είναι καταχωρημένα κανονικά στην φόρμα σε ηλεκτρονική μορφή κατά την εκτύπωση δεν εμφανίζει τα σεμινάρια αλλά μόνο την διδακτική εμπειρία και το πεδίο Γνώσεις (Αγγλικά- ECDL).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 28, 2017, 05:03:31 μμ από dimitris75 »

Αποσυνδεδεμένος nikisko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Απάντηση #80 στις: Σεπτέμβριος 01, 2017, 02:06:02 μμ »
Καλησπέρα,
Εγώ έχω αποστείλει τα χαρτιά μου και έχω πάρει κωδικό ΛΑΕΚ αλλά θέλω να συμπληρώσω κάποια επιπλέον χαρτιά στα δικαιολογητικά μου τώρα (μεταπτυχιακό, εοππεπ). Δεν τα είχα όταν τα πρωτοκατέθεσα τα χαρτια στα ΛΑΕΚ. Τώρα πρέπει να τα προσθέσω στο σύστημα και να τα στείλω; Γνωρίζει κανείς να μου πει;

Ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος yiannisleao

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Απάντηση #81 στις: Οκτώβριος 13, 2017, 03:46:39 μμ »
ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΕΓΑΛΟΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΜΟΥ.

ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΟΥ EMAIL ΕΙΝΑΙ  yiannisleao@gmail.com ή y.megaloeconomou@gmail.com
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αποσυνδεδεμένος rnikola

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Απάντηση #82 στις: Οκτώβριος 13, 2017, 03:50:40 μμ »
ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΕΓΑΛΟΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΜΟΥ.

ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΟΥ EMAIL ΕΙΝΑΙ  yiannisleao@gmail.com ή y.megaloeconomou@gmail.com
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Μηπως μπερδευτηκες; εδω ειναι forum που συζηταμε για το μητρωο λαεκ εκπαιδευτικων αλλα δεν μπορει καποιος να σου βρει τον κωδικο σου.

Αποσυνδεδεμένος yiannk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μητρώο εκπαιδευτών ΛΑΕΚ
« Απάντηση #83 στις: Ιανουάριος 10, 2018, 01:45:50 μμ »
Έκανα όλη τη διαδικασία και σε έστειλα και τον φάκελο με τα δικαιολογητικά. Σε 10 μέρες μου ήρθε στο  e-mail ο κωδικός εισηγητή. Και το ερώτημα είναι: και τώρα τι κάνω;
Κάθομαι και περιμένω να με ειδοποιήσει κάποιος ή πρέπει να κινηθώ εγώ; Κι αν ναι, πως;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1157997
  • Σύνολο θεμάτων: 19192
  • Σε σύνδεση σήμερα: 451
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 413
Σύνολο: 432

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.