*

Αποστολέας Θέμα: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;  (Αναγνώστηκε 10339 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος demy8

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« στις: Ιούλιος 17, 2008, 06:13:36 μμ »
Να ρωτήσω ρε παιδιά γίνεται κάποιος να πήρε πτυχίο στις 14/4/2008 και να έχει και ΑΣΠΑΙΤΕ?
Και δεν είναι η μοναδική περίπτωση,  αυτή είναι ΠΕ19 υπάρχουν και 3 νομίζω ΠΕ20.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2008, 06:18:16 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:16:24 »

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 17, 2008, 07:36:29 μμ »
Να ρωτήσω ρε παιδιά γίνεται κάποιος να πήρε πτυχίο στις 14/4/2008 και να έχει και ΑΣΠΑΙΤΕ?
Και δεν είναι η μοναδική περίπτωση,  αυτή είναι ΠΕ19 υπάρχουν και 3 νομίζω ΠΕ20.
Μπορεί να τέλειωσε π.χ το Μαθηματικό το 1997 και με κατατακτήριες να πέρασε σε ΑΕΙ Πληροφορικής και να πήρε πτυχίο 14/4/2008 .

Αποσυνδεδεμένος demy8

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 17, 2008, 07:39:37 μμ »
α ok . ευχαριστώ για την απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος GeorgiaHD

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 18, 2008, 02:08:26 πμ »
Άμα τελείωσε το μαθηματικό μάλλον την ΑΣΠΑΙΤΕ δεν την χρειάζεται.  :P

Άμα μπήκε στην ΑΣΠΑΙΤΕ με άλλη ειδικότητα εκτός της ΠΕ19-20 γιατί "διαγωνίζεται" σε αυτή δεδομένου του κορεσμού της? ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:16:24 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 18, 2008, 09:08:14 πμ »
Παιδαγωγική κατάρτιση δεν δίνει μόνο η ΑΣΠΑΙΤΕ. Προφανώς συγχέετε το ένα με το άλλο
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος IoannaJ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 19, 2008, 08:33:04 μμ »
Να ρωτήσω ρε παιδιά γίνεται κάποιος να πήρε πτυχίο στις 14/4/2008 και να έχει και ΑΣΠΑΙΤΕ?
Και δεν είναι η μοναδική περίπτωση,  αυτή είναι ΠΕ19 υπάρχουν και 3 νομίζω ΠΕ20.
Συμφωνώ απόλυτα!Αυτό που εγώ έχω δει φέτος είναι ότι πολύ απέκτησαν παιδαγωγική κατάρτιση!Κάποιοι βέβαια ήταν στους πίνακες με προυπηρεσία αλλά σε πολύ χαμηλή σειρά και ξαφνικά βρέθηκαν στην κορυφή.Επίσης πολλοί είναι αυτοί που πέρυσι ήταν στους πίνακες με μηδενική προυπηρεσία(είχαν βέβαια παιδαγωγική κατάρτιση) και φέτος απέκτησαν κάποια μόρια και βρέθηκαν στην κορυφή.
Το παράλογο βέβαια είναι με κάποιους που πέρυσι ήταν στην λίστα με μηδενική προυπηρεσία(σε σειρά 181,237,491) και χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση και φέτος είναι στην λίστα με προυπηρεσία και μάλιστα και με παιδαγωγική κατάρτιση!
Ξέρεις κάποιος αν η παιδαγωγική κατάρτιση πιστοποιείται με την κατάθεση απαραίτητων δικαιολογητικών.
Μπορεί να είμαι λίγο υπερβολική αλλά είμαι πολύ απογοητευμένη!!!
Είμαι σε ολοήμερα 3 χρόνια την πρώτη χρονία στην λίστα είχα σειρά γύρω στο 150, πέρυσι γύρω στο 200 και κάτι και φέτος έφτασα 300 και κάτι σειρά!
Απλά κατάλαβα τσάμπα κόπος αν δεν έχεις ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ κάθε χρόνο πέφτεις!!!! 

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 19, 2008, 08:55:58 μμ »
Να ρωτήσω ρε παιδιά γίνεται κάποιος να πήρε πτυχίο στις 14/4/2008 και να έχει και ΑΣΠΑΙΤΕ?
Και δεν είναι η μοναδική περίπτωση,  αυτή είναι ΠΕ19 υπάρχουν και 3 νομίζω ΠΕ20.
Συμφωνώ απόλυτα!Αυτό που εγώ έχω δει φέτος είναι ότι πολύ απέκτησαν παιδαγωγική κατάρτιση!Κάποιοι βέβαια ήταν στους πίνακες με προυπηρεσία αλλά σε πολύ χαμηλή σειρά και ξαφνικά βρέθηκαν στην κορυφή.Επίσης πολλοί είναι αυτοί που πέρυσι ήταν στους πίνακες με μηδενική προυπηρεσία(είχαν βέβαια παιδαγωγική κατάρτιση) και φέτος απέκτησαν κάποια μόρια και βρέθηκαν στην κορυφή.
Το παράλογο βέβαια είναι με κάποιους που πέρυσι ήταν στην λίστα με μηδενική προυπηρεσία(σε σειρά 181,237,491) και χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση και φέτος είναι στην λίστα με προυπηρεσία και μάλιστα και με παιδαγωγική κατάρτιση!
Ξέρεις κάποιος αν η παιδαγωγική κατάρτιση πιστοποιείται με την κατάθεση απαραίτητων δικαιολογητικών.
Μπορεί να είμαι λίγο υπερβολική αλλά είμαι πολύ απογοητευμένη!!!
Είμαι σε ολοήμερα 3 χρόνια την πρώτη χρονία στην λίστα είχα σειρά γύρω στο 150, πέρυσι γύρω στο 200 και κάτι και φέτος έφτασα 300 και κάτι σειρά!
Απλά κατάλαβα τσάμπα κόπος αν δεν έχεις ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ κάθε χρόνο πέφτεις!!!! 

Μάλλον είσαι υπερβολική. Πέρισυ ο πίνακας Β είχε 1400 άτομα και φέτος έχει 1700. Από που λες να προήλθε αυτή η διαφορά? Από το Πίνακα Γ φυσικά στον οποίο προηγούνται αυτοί που εχουν παιδαγωγική κατάρτιση.

Σε πρώτη φάση μπορείς να τσεκάρεις και να δεις αν αυτά τα άτομα ήταν φέτος στην ΑΣΠΑΙΤΕ. Τους περσινούς εισακτέους μπορείς να τους βρεις εδώ: www.exetaseis-asep.com

Τσέκαρε και το ξανασυζητάμε
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος IoannaJ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 19, 2008, 09:21:12 μμ »
Να ρωτήσω ρε παιδιά γίνεται κάποιος να πήρε πτυχίο στις 14/4/2008 και να έχει και ΑΣΠΑΙΤΕ?
Και δεν είναι η μοναδική περίπτωση,  αυτή είναι ΠΕ19 υπάρχουν και 3 νομίζω ΠΕ20.
Συμφωνώ απόλυτα!Αυτό που εγώ έχω δει φέτος είναι ότι πολύ απέκτησαν παιδαγωγική κατάρτιση!Κάποιοι βέβαια ήταν στους πίνακες με προυπηρεσία αλλά σε πολύ χαμηλή σειρά και ξαφνικά βρέθηκαν στην κορυφή.Επίσης πολλοί είναι αυτοί που πέρυσι ήταν στους πίνακες με μηδενική προυπηρεσία(είχαν βέβαια παιδαγωγική κατάρτιση) και φέτος απέκτησαν κάποια μόρια και βρέθηκαν στην κορυφή.
Το παράλογο βέβαια είναι με κάποιους που πέρυσι ήταν στην λίστα με μηδενική προυπηρεσία(σε σειρά 181,237,491) και χωρίς παιδαγωγική κατάρτιση και φέτος είναι στην λίστα με προυπηρεσία και μάλιστα και με παιδαγωγική κατάρτιση!
Ξέρεις κάποιος αν η παιδαγωγική κατάρτιση πιστοποιείται με την κατάθεση απαραίτητων δικαιολογητικών.
Μπορεί να είμαι λίγο υπερβολική αλλά είμαι πολύ απογοητευμένη!!!
Είμαι σε ολοήμερα 3 χρόνια την πρώτη χρονία στην λίστα είχα σειρά γύρω στο 150, πέρυσι γύρω στο 200 και κάτι και φέτος έφτασα 300 και κάτι σειρά!
Απλά κατάλαβα τσάμπα κόπος αν δεν έχεις ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ κάθε χρόνο πέφτεις!!!! 

Μάλλον είσαι υπερβολική. Πέρισυ ο πίνακας Β είχε 1400 άτομα και φέτος έχει 1700. Από που λες να προήλθε αυτή η διαφορά? Από το Πίνακα Γ φυσικά στον οποίο προηγούνται αυτοί που εχουν παιδαγωγική κατάρτιση.

Σε πρώτη φάση μπορείς να τσεκάρεις και να δεις αν αυτά τα άτομα ήταν φέτος στην ΑΣΠΑΙΤΕ. Τους περσινούς εισακτέους μπορείς να τους βρεις εδώ: www.exetaseis-asep.com

Τσέκαρε και το ξανασυζητάμε
Έχεις απόλυτο δίκιο μάλλον είμαι υπερβολική και καθόλου οργανωμένη!!! Αντί να ανοίξω τα μάτια και να το ψάξω τόσα χρόνια για ΑΣΠΑΙΤΕ περίμενα να τα καταφέρω μόνο αποκτώντας πρυπηρεσία!
Είναι πολλοί οι εισακτέοι τόσο το 2006-2007 όσο και το 2007-2008 στην ΑΣΠΑΙΤΕ και για ΠΕ19 (εκεί ανήκω εγώ) και ΠΕ20!!!
ΑΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΧΑΜΕΝΟΣ!
ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΨΑΞΑΝ!ΑΝΤΕ ΚΑΛΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2012, 12:54:01 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 19, 2008, 09:58:02 μμ »
Κάλλιο αργά παρά ποτέ....  ;)
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 21, 2008, 11:30:40 μμ »
Κατά τη γνώμη μου, για να πάψουμε να αμφιβάλλουμε για το πώς κάποιος απέκτησε παιδαγωγική κατάρτιση, θα έπρεπε στους πίνακες αναπληρωτών να αναγραφόταν και η ημερομηνία γέννησης. Έτσι θα μπορούσαμε να καταλάβουμε ότι αν π.χ. κάποιος είχε πάρει πτυχίο μες στο 2008 και είχε γεννηθεί το 1985 και είχε και παιδαγική κατάρτιση τότε κάτι "βρωμεί"! Αν όμως είχε γεννηθεί το 1980 κάπως ψιλοάνετα θα μπορούσε να είχε τελειώσει και κάποια άλλη σχολή καθηγητική και μετα Πληροφορικής.

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 21, 2008, 11:37:22 μμ »
Πέρσι κάτι τέτοιες περιπτώσεις στον πίνακα με ημερομηνία κτήσης πτυχίου Σεπτ 2006- αρχές 2007 και παιδαγωγική επάρκεια μου κίνησαν την περιέργεια. Έγραψα λοιπόν αυτά τα ονόματα και πήγα στο υπουργείο να ρωτήσω. Η περιέργειά μου ικανοποιήθηκε αφού είδα ότι όλα αυτά τα ονόματα είχαν τελειώσει πριν και άλλη καθηγητική σχολή. Θα μπορούσαμε όμως να κοιτάγαμε αυτά τα άτομα αν είναι και γραμμένα και σε άλλους πίνακες με βάση το πρώτο τους πτυχίο. Έτσι, αν τα βρίσκαμε, όλα καλά...θα παίρναμε τις απαντήσεις μας!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2012, 12:52:59 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος fniki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 18, 2009, 05:34:34 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι!
Είμαι στους επιτυχόντες του διαγωνισμού όχι όμως στους διορισθέντες.

Στα προσωρινά αποτελέσματα των διορισθέντων καθηγητών ΠΕ 19 με  ΑΣΠΑΙΤΕ γνωρίζω ένα άτομο που ενώ ΔΕΝ έχει ΑΣΠΑΙΤΕ (είναι απόλυτα έγκυρο αυτό - έχει προηγηθεί σχετική συζήτηση με το ίδιο το άτομο) βρίσκεται στον πίνακα.

Ρώτησα σε γραφεία της Δευτεροβάθμιας και μου είπαν ότι ο έλεγχος για το δίπλωμα της ΑΣΠΑΙΤΕ γίνεται μόνο κατά τη διάρκεια υποβολλής των αιτήσεων για συμμετοχή στο διαγωνισμό. Κι ίσως γίνει και από το ΑΣΕΠ. Επίσης μου είπα  ότι όταν οι συγκεκριμένοι συνάδελφοι κληθούν να διοριστούν "δεν δίνεται πολύ σημασία" στο αν έχουν αυτό το δίπλωμα ή όχι.

Φοβάμαι ότι αυτή η αδικία μπορεί να συμβαίνει και με άλλα άτομα, με αποτέλεσμα να μείνουν εκτός άτομα που θα άξιζαν να διοριστούν και να μείνουμε πιο πίσω όσοι έχουμε μια ελπίδα να μας καλέσουν ως ωρομίσθιους ή αναπληρωτές.

Γνωρίζετε κι εσείς κάποιο άτομο;
Κάτι πρέπει να κάνουμε...
Τι λέτε;;




Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 18, 2009, 06:44:01 μμ »
Γιατί δεν κάνεις καταγγελία στο Υπουργείο;
Θυμάμαι παλιότερα είχε γίνει έλεγχος και βρήκαν άτομα με πλαστά πτυχία.

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 18, 2009, 07:12:33 μμ »
Τα προσωρινά αποτελέσματα βγαίνουν κατά δήλωση των υποψηφίων. Λογικά θα πρέπει να ακολουθήσει έλεγχος από τον ΑΣΕΠ για την έκδοση των οριστικών. Πάρε τηλ και ρώτα στον ΑΣΕΠ
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159780
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 664
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 684
Σύνολο: 698

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.