*

Αποστολέας Θέμα: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;  (Αναγνώστηκε 10341 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 03:31:56 μμ »
Θα σου έλεγα να βρεις άτομα που τους έβλαψε η πρόσληψή της, αλλά έτσι όπως μας περιγράφεις ότι το θέτουν
από το υπουργείο κανείς δεν επηρεάζεται από την πρόσληψή της. Πιθανώς για αυτό δεν της διέγραψαν τα μόρια.

Αφού δήλωσε ψευδώς ότι κατέχει παιδαγωγικό, δεν μπορεί να διωχθεί για αυτό; Ψευδής Δήλωση!!!
Αν παρουσίασε πλαστό πιστοποιητικό παιδαγωγικής επάρκειας (γιατί πώς αλλιώς θα το δεχόταν στη διεύθυνση)
αυτό δε διώκεται και ποινικά; Μπορεί να προσλαμβάνεται ένας συμβασιούχος υπάλληλος από το δημόσιο,
ενώ έκανε ό,τι μπορούσε για να παροδηγήσει την υπηρεσία του; Αυτή προσποιούνταν ότι ήταν κάτι που δεν ήταν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:46:49 »

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 03:54:01 μμ »
Ευχαριστώ αλλά το έχω ψάξει κ δεν μπόρεσα να κάνω κάτι με άλλα άτομα, όσο για τη συγκεκριμένη υποστηρίζει ότι δεν είχε καταθέσει πλαστό πτυχίο αλλά το παιδαγωγικό ήταν τσεκαρισμένο κατά λάθος........
Πάντως όταν πρόπερσι κατάφερα να φτάσω την υπόθεση σε ανώτερο της β/θμιας μπροστά μου καλεσε τον υπάλληλο που είχε αναλάβει την υπόθεση κ με έντονο ύφος του ζητούσε να ξεκαθαρίσει την κατάσταση λέγοντας ότι μαζί με το παιδαγωγικό έπρεπε να έχουν αφαιρεθεί κ τα μόρια, ρίχνοντας το φταίξιμο σε προηγούμενη κυβέρνηση, αφήνοντας να εννοηθεί ότι όλα είχαν γίνει εσκεμένα κ διαβεβαιώνοντάς με ότι όλα θα τακτοποιηθούν, μάλιστα έβαλε χέρι στον υπάλληλο λέγοντάς του ότι όλοι εμείς οι πολίτες δεν είμαστε υποχρεομένοι να πληρώνουμε δικηγόρους για να καταφέρουμε να βρούμε το δίκιο μας, όταν αργότερα πήρα την αρνητική απάντηση κ τον αναζήτησα δυστυχώς είχε βγει στη σύνταξη.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 03:57:23 μμ »
Έπρεπε να είχες ένα έγγραφο με σφραγίδα και υπογραφή του για να είσαι κατοχυρωμένη.
Τώρα που πήρε σύνταξη, άντε να βγάλεις άκρη. Πρέπει να τρέχεις πάλι από την αρχή!!!

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 16, 2012, 05:14:29 μμ »
Ευχαριστώ πάντως, δυστυχως δεν έχω τίποτα άλλο εκτός από την απάντηση στην πρώτη ένσταση που λέει ότι πράγματι πήγε στη θέση της κ απογοητεύτηκα από το τρέξιμο κ το μπαλάκι που πέταγαν ο ένας στον άλλον.
Ευχαριστώ κ πάλι για τη βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:46:49 »

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 12:18:02 μμ »
Καλημέρα ξέρει κάποιος να με βοηθήσει ποιος είναι ο νόμος που λέει ότι όταν αφαιρείται παιδαγωγικό (πλαστό) γίνεται κ ανάκληση των μορίων. Ευχαριστώ :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 02:47:28 μμ »
...όσο για τη συγκεκριμένη υποστηρίζει ότι δεν είχε καταθέσει πλαστό πτυχίο αλλά το παιδαγωγικό ήταν τσεκαρισμένο κατά λάθος........

Η συγκεκριμένη είχε υπογράψει ότι θα δεχθεί τις συνέπειες του νόμου σε περίπτωση ψευδούς δήλωσης... Και καλά, κάποιος έκανε το "λάθος" εκ παραδρομής και το τσέκαρε... αυτή γιατί δεν το διόρθωσε? Προφανώς δε το διόρθωσε γιατί  αναγνώρισε  ότι θα είχε συμφέρον...
Αν τηλεφωνήσεις στο υπουργείο στο τμήμα καταγγελιών κάνοντας έγγραφη καταγγελία τώρα πια θα βρεις το δίκιο σου και της αφαιρεθούν τα μόρια.
Τι πάει να πει θα την έπαιρναν έτσι κι αλλιώς? Άλλο πράγμα η Α Αθήνας και άλλο η ... (άντε να μη πω...)
Η σειρά όλων κάτω από αυτή που προσλήφθηκαν τροποποιήθηκε σύμφωνα με την απάτη...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 02:54:23 μμ »
Μα έκανα έγγραφη καταγγελία, μέχρι κ όλους τους πίνακες όλων αυτών των ετών με έβαλαν να τυπώσω κ να τους βάλω μαζί, τους έκανε κόπο να τους βλέπουν online φαίνεται καθαρά που ήταν κ που θα έπρεπε να είναι, βέβαια γραπτή απάντηση ποτέ δεν πήρα, επικοινώνησαν όμως μαζί μου τηλεφωνικώς......... γι΄αυτό ψάχνω το νόμο για να ξεκινήσω πάλι τη διαδικασία

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 03:28:22 μμ »
Tamy τελικά δε χρειάζεται να ανοίξεις νέο θέμα. Υπάρχει ήδη ένα παλιό που σε καλύπτει και μπορείς να γράψεις εκεί. Μάλιστα η αναζήτηση που έκανα στο φόρουμ με έβγαλε στη 12η σελίδα του θέματος. Εδώ:
http://www.pde.gr/index.php?topic=2514.msg31276#msg31276
Διάβασε αυτή τη σελίδα και όλο το θέμα αν θέλεις μήπως και βρεις περισσότερες πληροφορίες για αυτό που ψάχνεις. Αν δε λάβεις απάντηση, κάνε το ερώτημα σου για να σου απαντήσουν όσοι ξέρουν!
Ευχαριστώ κ πάλι Lasid

Η αιτησεις που κανουμε ειναι υπευθυνες δηλωσεις και οποιαδηποτε ψευδης δηλωση με καταγγελια παει αυτεπαγγελτα.....ΔΕΝ υπαρχει περιπτωση να μην της βγαλουν τα μορια .....σε παρακαλω πολυ στειλε μου πμ ποιο αναλυτικα αν θες....οτι βυσμα και να εχει εχει διαπραξει απατη...τοσο καιρο καποιους αδικησε ..το αδικημα δεν πιανει αν κανει καταγγελια ο αμεσως θιγομενος αλλα πιανει γενικα γιατι ειναι αδικημα....

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 03:33:20 μμ »

Καλημέρα κ από μένα, με παρέπεμψαν στο θέμα σας οπότε ξαναγράφω όσα έχουν να κάνουν με την υπόθεση,
επειδή τρέχω στο υπουργείο για μια παρόμοια περίπτωση χρόνια ολόκληρα τώρα κ άκρη δεν βγάζω θα ήθελα αν ήξερε κάποιός να με ενημερώσειγια το θέμα.
Η δική μου περίπτωση είναι η εξής:
ανακάλυψα συνάδελφο με τσεκαρισμένο παιδαγωγικό, το οποίο φυσικά κ δεν είχε, μαζί με άλλους κάναμε τότε ένσταση, η υπόθεση τράβηξε τρία χρόνια με αποτέλεσμα να δουλεύει κανονικά μπροστά μας κ να παίρνει κανονικά τα μοριάκια της, όταν ήρθε η απάντηση ότι διορθώθηκε η θέση της στο ΟΠΣ πράγματι αφαιρέθηκε το παιδαγωγικό αλλά παρέμειναν τα μόρια.
Το πάλεψα μόνη μου, πρόπερσι έφαγα σχεδόν όλη τη χρονιά με πάνω κάτω στο υπουργείο αλλά δυστυχώς άκρη δεν έβγαλα, μου απάντησαν ότι τσέκαραν ότι τις χρονιές που εκείνη δούλευε με περασμένο παιδαγωγικό καλούσαν κ εμένα σχεδόν το ίδιο χρονικό διάστημα οπότε δεν μπορούσα να στηρίξω την ένστασή μου στο ότι με έβλαψε, καθώς επίσης ότι ακόμα κ αν δεν είχε το παιδαγωγικό εκείνες τις χρονιές έφταναν να καλέσουν κ κάτω από τη θέση που θα ήταν αν δεν τις το είχαν περασμένο άρα πάλι θα την έπαιρναν κ ως εκ τούτου ήταν αδύνατον να τις αφαιρέσουν τα μόρια.
Τι να κάνω υπάρχει κάποιος νόμος που με καλύπτει να ξεκινήσω πάλι να το κυνηγάω???
Ξέρει κάποιος να με βοηθήσει ποιος είναι ο νόμος που λέει ότι όταν αφαιρείται παιδαγωγικό (πλαστό) γίνεται κ ανάκληση των μορίων. Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 03:38:06 μμ »
Tamy τελικά δε χρειάζεται να ανοίξεις νέο θέμα. Υπάρχει ήδη ένα παλιό που σε καλύπτει και μπορείς να γράψεις εκεί. Μάλιστα η αναζήτηση που έκανα στο φόρουμ με έβγαλε στη 12η σελίδα του θέματος. Εδώ:
http://www.pde.gr/index.php?topic=2514.msg31276#msg31276
Διάβασε αυτή τη σελίδα και όλο το θέμα αν θέλεις μήπως και βρεις περισσότερες πληροφορίες για αυτό που ψάχνεις. Αν δε λάβεις απάντηση, κάνε το ερώτημα σου για να σου απαντήσουν όσοι ξέρουν!
Ευχαριστώ κ πάλι Lasid
Παρακαλώ tamy. Ελπίζω να βρεις χρήσιμα πράγματα στο συγκεκριμένο θέμα!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 04:31:59 μμ »
Καλησπερα  tamy.Σε παρακαλω πες μου σε ποια ειδικοτητα ηταν αυτος ο τυπος που σιεπραξε αυτη την αδικια με την παιδαγωγικη επαρκεια.Αν θελεις σε παρακαλω στειλε μου προσωπικο μηνυμα.
Φωτεινή συνεχίστε εδώ για το μαϊμού παιδαγωγικό.

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 04:34:00 μμ »
Ok   Lasid...................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #40 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 06:11:13 μμ »
Ok   Lasid...................
Δεν είναι ένας είναι δύο η μια με συγγενη το διευθυντή τότε στη διευθυνση Πατρών προφανώς από κει πέρασε "κατα λάθος" παιδαγωγική επάρκεια κ η άλλη δεν ξέρω με βύσμα από που αλλά πλέον είμαι σίγουρη ότι ήταν βύσμα στη μέση γιατι αφού αφαιρέθηκε το παιδαγωγικό χωρίς να αφαιρεθούν τα μόρια βρέθηκε να δουλεύει αναπληρώτρια στη Σιβιτανίδειο κ μάλιστα όπως έλεγε τότε δεν είχε κάνει καν αίτηση αλλά την είχαν καλέσει τηλεφωνικώς.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2012, 06:13:12 μμ από tamy »

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ψευδής δήλωση κατοχής παιδαγωγικής επάρκειας;
« Απάντηση #41 στις: Σεπτέμβριος 17, 2012, 06:17:37 μμ »
Να συμπληρώσω ότι η απάντηση ότι καλέστηκαν να παρουσιάσουν τα χαρτιά τους τα οποία δεν υπήρχαν κ έτσι διορθώθηκε η θέση τους στον ΟΛΠΣ έχει έρθει από το 2006 την οποία και έχω ακόμα στα χέρια μου και με αυτή την απάντηση προσπαθώ να το παλέψω αλλά άκρη δεν βγάζω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159792
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 480
Σύνολο: 495

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.