*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2668954 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8302 στις: Ιούλιος 29, 2016, 09:59:55 μμ »
όταν όμως η κομμώτρια με τις full ώρες που μαζεύει έρθει το πλήρωμα του χρόνου (πολιτική συγκυρία) και σου γίνει προισταμένη ( το παράδειγμα ειναι πραγματικό)  και ως πληροφορικός θα σε βάζει να τις γράφεις τα cd για τα παιδιά της, να στένεις τα mail του σχολείου, να γραφεις σε word τα κείμενα τότε θα νιώσεις την συναδερφικότητα για τα καλά.....αλλά θα είναι αργά.

Θα γίνει προϊσταμένη (διευθύντρια εννοείς μήπως?) μία κομμώτρια και θα με βάζει να γράφω CD για τα παιδιά της.
Και γω θα είμαι τόσο μπούλης που θα το κάνω... Θα της καθαρίζω και το σπίτι ίσως?
Και θα είναι αργά για δάκρυα...
Άρα γι αυτό τον λόγο δεν θα πρέπει να την θεωρώ συνάδελφο.

Περίμενα ένα καλύτερο επιχείρημα. Ελληνική ταινία μου θυμίζει. Anyway...


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 29, 2016, 10:08:19 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:34:35 »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8303 στις: Ιούλιος 29, 2016, 10:02:41 μμ »
όταν όμως η κομμώτρια με τις full ώρες που μαζεύει έρθει το πλήρωμα του χρόνου (πολιτική συγκυρία) και σου γίνει προισταμένη ( το παράδειγμα ειναι πραγματικό)  και ως πληροφορικός θα σε βάζει να τις γράφεις τα cd για τα παιδιά της, να στένεις τα mail του σχολείου, να γραφεις σε word τα κείμενα τότε θα νιώσεις την συναδερφικότητα για τα καλά.....αλλά θα είναι αργά.
ας είχα προισταμένη μία κομμώτρια 1,80 και άνω, μέχρι 70 κιλά βέβαια, και θα γινόμουν ο καλύτερος συνάδελφος...εγώ δεν έχω ταμπού. Της στέλνω όσα εμειλ θέλει, για τους καχύποπτους..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 29, 2016, 10:06:01 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8304 στις: Ιούλιος 29, 2016, 10:43:08 μμ »
Απλά τραγικός, όσο και το "ειρωνευτικά" :)  ;D ;D
Με τέτοια επιχειρήματα, είσαι πραγματικός επιστήμων. Με έπεισες.
Παρότι πλέον έχω αναθεωρήσει την θέση μου απέναντι στον θεό και το σύμπαν, δέχομαι ως πραγματικό, χωρίς να κάνω προσπάθεια να το εξηγήσω , ο σέρβερ κατεληφθεί απο κομμωτές ΙΕΚ , εκπαιδευτές με χημικά γαλλικά και πιάνο.
Η αριστερά εφερε νέα ηθη στην επαγγελματική εκπαίδευση. τερμα τα οικονομικά τερμα η πληροφορική, η επιστήμη της κομμωτικής σας χαράζει νεόυς ορίζοντες  , πάμε μπροστά για μία νέα ελλάδα με φούξια ανταυγειες , πάντα μέσα απο ένα ΙΕΚ.
Θα προτεινα δε ο τίτλος του θέματος να μετονομασθεί σε ΙΕΚ ομορφιάς του ΙΝΕΒΙΜ (η ξεφτίλα έχει ξεπεράσει κάθε όριο αυτό θα μας πειράξει). και απο δίπλα η φωτογραφία των επιτίμων Γιαννάκου -ΦΙΛΗ  να μας συντροφευει σε κάθε ανάγνωση.
Δυστυχώς και κάποιοι  θεωρητικά σοβαροί απαντάνε σε κάποιους με γαλλικά και πιάνο, λεβέντες και παλλικάρια γίνανε μαλλιά κουβάρια.
Καλό καλοκαίρι με Loreal η κορυφη στις βαφες.
http://www.iek-xini.edu.gr/tomeis-spoydwn/omorfia/

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 29, 2016, 11:20:58 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8305 στις: Ιούλιος 29, 2016, 11:55:48 μμ »
Παρότι πλέον έχω αναθεωρήσει την θέση μου απέναντι στον θεό και το σύμπαν, δέχομαι ως πραγματικό, χωρίς να κάνω προσπάθεια να το εξηγήσω , ο σέρβερ κατεληφθεί απο κομμωτές ΙΕΚ , εκπαιδευτές με χημικά γαλλικά και πιάνο.
Η αριστερά εφερε νέα ηθη στην επαγγελματική εκπαίδευση. τερμα τα οικονομικά τερμα η πληροφορική, η επιστήμη της κομμωτικής σας χαράζει νεόυς ορίζοντες  , πάμε μπροστά για μία νέα ελλάδα με φούξια ανταυγειες , πάντα μέσα απο ένα ΙΕΚ.
Θα προτεινα δε ο τίτλος του θέματος να μετονομασθεί σε ΙΕΚ ομορφιάς του ΙΝΕΒΙΜ (η ξεφτίλα έχει ξεπεράσει κάθε όριο αυτό θα μας πειράξει). και απο δίπλα η φωτογραφία των επιτίμων Γιαννάκου -ΦΙΛΗ  να μας συντροφευει σε κάθε ανάγνωση.
Δυστυχώς και κάποιοι  θεωρητικά σοβαροί απαντάνε σε κάποιους με γαλλικά και πιάνο, λεβέντες και παλλικάρια γίνανε μαλλιά κουβάρια.
Καλό καλοκαίρι με Loreal η κορυφη στις βαφες.
http://www.iek-xini.edu.gr/tomeis-spoydwn/omorfia/

"Επιστημονικές" μπουρδολογίες. Το ακαταλόγιστο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2016, 12:24:06 πμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:34:35 »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8306 στις: Ιούλιος 30, 2016, 10:02:01 πμ »
"Επιστημονικές" μπουρδολογίες. Το ακαταλόγιστο.
Πάιξε με καμμία περμανάντ εσυ, και ασε τα επιστημονικά για άλλους.
Και προσοχή στις αποτριχώσεις
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8307 στις: Ιούλιος 30, 2016, 10:50:56 πμ »
markosath να φανταστώ ότι δεν έχεις πάρει πιστοποίηση εκπαιδευτικής επάρκειας εκπαιδευτή ενηλίκων,ε;

θα μου πεις και θα έχεις και δίκιο 'η πιστοποίηση απλώς πιστοποιεί κάτι, δεν σε κάνει ανθρωπο'. Για σένα πρέπει να βρεθεί πιστοποίηση ανθρώπινης επάρκειας.

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8308 στις: Ιούλιος 30, 2016, 12:55:02 μμ »
 Απορώ γιατί ασχολείστε με αυτόν; 
 

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8309 στις: Ιούλιος 30, 2016, 03:21:33 μμ »
Πάιξε με καμμία περμανάντ εσυ, και ασε τα επιστημονικά για άλλους.
Και προσοχή στις αποτριχώσεις

Με το τι θα παίξω εγώ θα το λάβεις σε pm.

Επί της ουσίας έχεις να πεις κάτι?
Γιατί ένας επιστήμων σαν εσένα ασχολείται με τα τραγικά ΙΕΚ και δεν κάνει κάτι άλλο?

Αποσυνδεδεμένος sgdoup

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8310 στις: Ιούλιος 30, 2016, 03:36:23 μμ »
markosath να φανταστώ ότι δεν έχεις πάρει πιστοποίηση εκπαιδευτικής επάρκειας εκπαιδευτή ενηλίκων,ε;

θα μου πεις και θα έχεις και δίκιο 'η πιστοποίηση απλώς πιστοποιεί κάτι, δεν σε κάνει ανθρωπο'. Για σένα πρέπει να βρεθεί πιστοποίηση ανθρώπινης επάρκειας.

Αν μετρούσαν και τα πιστοποιητικά βλακείας, ο τύπος θα ήταν κάθε χρόνο πρώτος στα μόρια στα ΙΕΚ.
Θα έχει σίγουρα αμέτρητα.

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8311 στις: Ιούλιος 30, 2016, 05:02:39 μμ »
οφείλω να αναφέρω οτι τα ΙΕΚ κομμωτικής μου στέλνουν σεξουαλικά μυνήματα...χαχα
Εχουν κάποιοι διαταραγμένη σεξυοαλική συμπεριφορά, λογικό μεν για την ειδικότητα, αλλά...
Αν νομίζουν οι κομμωτριες με τις σεξουαλικές διαστροφές, και οι εκπαιδευτες ΕΠΑΛ Α-Β κύκλου οτι θα με φέρουν σε δύσκολη θέση παρενοχλώντας με ή σεξουαλικα ή  με αλλά μυνήματα πιάσανε απο κούπες.
Η θα πάψουν να μιλάνε σε μένα και στα μυνήματα μου...η θα έχουμε προβληματάκι..
Απαγορευεται πλέον να μιλάνε στις δημοσιευσεις μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2016, 05:17:03 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8312 στις: Ιούλιος 30, 2016, 06:26:07 μμ »
Κάνουνε χημεία οι κομμώτριες? απαραίτητο προσόν τα αγγλικά, μένω αναυδος. Ευκαιρία του ακαδημαικου φίλη..επιπέδου...τάδε να βρεί και φθηνούς χημικούς με δευτερη ειδκότητα περμανάντ.
Το έχουμε χάσει το τόπι τελείως..και μην ξεχάσω, καλό μεσημέρι στην "συνάδελφο" που με κουρεύει απο την ανωτέρα σχολή μισελ, που  απο ότι κατάλαβα μπορεί να γίνει καθηγήτρια με δύο χρόνια γυμνάσιο και... μισέλ (αναγνωρισμένο ΙΕΚ-Γιαννάκου)!
Σωστά τα θέτεις.
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος Vass1974

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8313 στις: Αύγουστος 01, 2016, 01:05:14 πμ »
Καλημέρα σε όλους.
Μην τσακώνεστε για το θέμα της πιστοποίησης. Το σωστό είναι να προηγούνται οι πιστοποιημένοι. Ενημέρωση για το θέμα υπήρχε εδώ και πολύ καιρό ΚΑΙ μέσα από τα ΔΙΕΚ. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Σας το λέω εγώ που έχω διδακτορικό και πήγα και έδωσα αυτές τις ανόητες εξετάσεις επειδή "έπρεπε".
Αυτό όμως που είναι πραγματικά συγκλονιστικό, καινοφανές, δίκαιο και άκρως διασκεδαστικό είναι ο παραμερισμός και η αποκαθήλωση των ΔΥ, οι οποίοι για χρόνια υπήρξαν οι νταβατζήδες των ΔΙΕΚ. Θα λέμε τα πράγματα με το όνομά τους εδώ μέσα. Αυτή η ... πατέντα που υπήρξε πέρυσι "πρώτα πληρώνονται οι ΔΥ και μετά οι ελεύθεροι επαγγελματίες" ακόμη εδώ μου κάθεται. Έχω να κάνω μερικές κρίσιμες ερωτήσεις:

(1) Έχετε να πείτε κάτι κύριοι συνάδελφοι για την απαράδεκτη επιστολή του σωματείου μας; Μην γελάτε. Μπορεί να μην το έχουμε ακούσει οι περισσότεροι (εγώ αγνοούσα την ύπαρξή του μέχρι που διάβασα αυτήν την επαίσχυντη επιστολή), μπορεί να διαφωνούμε με αυτά που λέει, αλλά ... είναι το σωματείο που μας εκπροσωπεί. Πως προέκυψε αυτό; Με την αποχή όλων μας. Όπως όλα τα συντεχνιακά σωματεία, έχει τα πάντα και συμφέρει: καταστατικό, Δ.Σ., σφραγίδα. Τι έχετε να πείτε για το γεγονός ότι η επίσημη φωνή μας διαρρυγνύει τα ιμάτιά της για τους ΔΥ; Για να καταλάβετε που έχει φτάσει η σαπίλα κύριοι ..

(2) Οι περισσότεροι Δ/ντες είναι κολλητάρια με τους ΔΥ. Στο ΔΙΕΚ της πόλης μου, ήμουνα και είμαι κάθε χρόνο σαν την μύγα μέσα στο γάλα. Τώρα θα είναι δύσκολο να τους βοηθήσουν. Οι πίνακες βγαίνουν ανά Περιφέρεια και όχι ανά Νομό, άρα αν κάποιος Δ/ντης αβαντάρει έναν ΔΥ, θα "φωνάξουν" οι υπόλοιποι. Είναι δύσκολο λοιπόν να παίξουν με τους πίνακες. Μπορεί όμως ένας Δ/ντης κατά την διαδικασία των αναθέσεων να ξεκολλήσει έναν ΔΥ από κάτω με την αιτολογία που του δίνει η εγκύκλιος; Αυτό για να το μάθουμε θα πρέπει να δούμε ΚΑΙ την εγκύκλιο των αναθέσεων.

Συμπερασματικά: μην κολλάτε τόσο πολύ με το θέμα της πιστοποίησης. ΟΛΟΙ το ξέραμε. Το μεγάλο θέμα είναι οι ΔΥ, που είναι συντεχνία και έχουν κολλητηλίκια (στην επαρχία) με όλο το προσωπικό του ΔΙΕΚ. Εδώ λοιπόν θα γελάσουμε. Φέτος όσοι ΔΕΝ είμαστε ΔΥ θα πάρουμε χαλαρά τις ώρες μας και για ό,τι απομείνει θα σκιστούν μεταξύ τους οι ΔΥ. Θα βγει πολύ βρώμικη μπουγάδα προς τα έξω κύριοι συνάδελφοι και οι ενστάσεις που θα γίνουν θα είναι μοναδικές. Όλοι οι ΔΥ, κυρίως εκπαιδευτικοί της Β'Βάθμιας, θεωρούσαν μέχρι τώρα δεδομένο και κεκτημένο τους να κάνουν μάθημα στα ΔΙΕΚ. Τώρα που θα πρέπει να μείνουν κάποιοι εκτός, θα δούμε και θα ακούσουμε πολλά. Υπάρχουν ΔΥ εκπαιδευτές στο ΔΙΕΚ της πόλης μου που έχουν προϋπηρεσία τουλάχιστον 15 χρόνια. Και κάποιοι από αυτούς καθάριζαν 10ώρα τις παχύσαρκες εποχές. Φέτος θα γελάσουμε πολύ σας λέω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 01, 2016, 01:06:49 πμ από Unscrupulous »

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8314 στις: Αύγουστος 01, 2016, 01:41:57 πμ »
Καλημέρα σε όλους.
Μην τσακώνεστε για το θέμα της πιστοποίησης. Το σωστό είναι να προηγούνται οι πιστοποιημένοι. Ενημέρωση για το θέμα υπήρχε εδώ και πολύ καιρό ΚΑΙ μέσα από τα ΔΙΕΚ. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Σας το λέω εγώ που έχω διδακτορικό και πήγα και έδωσα αυτές τις ανόητες εξετάσεις επειδή "έπρεπε".
Αυτό όμως που είναι πραγματικά συγκλονιστικό, καινοφανές, δίκαιο και άκρως διασκεδαστικό είναι ο παραμερισμός και η αποκαθήλωση των ΔΥ, οι οποίοι για χρόνια υπήρξαν οι νταβατζήδες των ΔΙΕΚ. Θα λέμε τα πράγματα με το όνομά τους εδώ μέσα. Αυτή η ... πατέντα που υπήρξε πέρυσι "πρώτα πληρώνονται οι ΔΥ και μετά οι ελεύθεροι επαγγελματίες" ακόμη εδώ μου κάθεται. Έχω να κάνω μερικές κρίσιμες ερωτήσεις:

(1) Έχετε να πείτε κάτι κύριοι συνάδελφοι για την απαράδεκτη επιστολή του σωματείου μας; Μην γελάτε. Μπορεί να μην το έχουμε ακούσει οι περισσότεροι (εγώ αγνοούσα την ύπαρξή του μέχρι που διάβασα αυτήν την επαίσχυντη επιστολή), μπορεί να διαφωνούμε με αυτά που λέει, αλλά ... είναι το σωματείο που μας εκπροσωπεί. Πως προέκυψε αυτό; Με την αποχή όλων μας. Όπως όλα τα συντεχνιακά σωματεία, έχει τα πάντα και συμφέρει: καταστατικό, Δ.Σ., σφραγίδα. Τι έχετε να πείτε για το γεγονός ότι η επίσημη φωνή μας διαρρυγνύει τα ιμάτιά της για τους ΔΥ; Για να καταλάβετε που έχει φτάσει η σαπίλα κύριοι ..

(2) Οι περισσότεροι Δ/ντες είναι κολλητάρια με τους ΔΥ. Στο ΔΙΕΚ της πόλης μου, ήμουνα και είμαι κάθε χρόνο σαν την μύγα μέσα στο γάλα. Τώρα θα είναι δύσκολο να τους βοηθήσουν. Οι πίνακες βγαίνουν ανά Περιφέρεια και όχι ανά Νομό, άρα αν κάποιος Δ/ντης αβαντάρει έναν ΔΥ, θα "φωνάξουν" οι υπόλοιποι. Είναι δύσκολο λοιπόν να παίξουν με τους πίνακες. Μπορεί όμως ένας Δ/ντης κατά την διαδικασία των αναθέσεων να ξεκολλήσει έναν ΔΥ από κάτω με την αιτολογία που του δίνει η εγκύκλιος; Αυτό για να το μάθουμε θα πρέπει να δούμε ΚΑΙ την εγκύκλιο των αναθέσεων.

Συμπερασματικά: μην κολλάτε τόσο πολύ με το θέμα της πιστοποίησης. ΟΛΟΙ το ξέραμε. Το μεγάλο θέμα είναι οι ΔΥ, που είναι συντεχνία και έχουν κολλητηλίκια (στην επαρχία) με όλο το προσωπικό του ΔΙΕΚ. Εδώ λοιπόν θα γελάσουμε. Φέτος όσοι ΔΕΝ είμαστε ΔΥ θα πάρουμε χαλαρά τις ώρες μας και για ό,τι απομείνει θα σκιστούν μεταξύ τους οι ΔΥ. Θα βγει πολύ βρώμικη μπουγάδα προς τα έξω κύριοι συνάδελφοι και οι ενστάσεις που θα γίνουν θα είναι μοναδικές. Όλοι οι ΔΥ, κυρίως εκπαιδευτικοί της Β'Βάθμιας, θεωρούσαν μέχρι τώρα δεδομένο και κεκτημένο τους να κάνουν μάθημα στα ΔΙΕΚ. Τώρα που θα πρέπει να μείνουν κάποιοι εκτός, θα δούμε και θα ακούσουμε πολλά. Υπάρχουν ΔΥ εκπαιδευτές στο ΔΙΕΚ της πόλης μου που έχουν προϋπηρεσία τουλάχιστον 15 χρόνια. Και κάποιοι από αυτούς καθάριζαν 10ώρα τις παχύσαρκες εποχές. Φέτος θα γελάσουμε πολύ σας λέω.

Συμφωνώ σχεδόν 100%, οι μόνες ενστάσεις μου είναι οι εξής: Πρώτον δεν είναι δίκαιο να προηγούνται οι πιστοποιημένοι εφόσον δεν γίνονται εξετάσεις κάθε χρόνο. Αφού καθυστερεί ο ΕΟΠΠΕΠ (μυρίζομαι αλλαγή στο σύστημα εξετάσεων...) το πιο σωστό θα ήταν να μοριοδοτείται η πιστοποίηση μέχρι να γίνουν οι εξετάσεις σε ετήσια βάση. Δεύτερον οι ΔΥ μη χαίρεστε αγαπητοί συνάδελφοι θα είναι και πάλι πρώτοι όχι γιατί κάνουν παρέα με τους διευθυντές των ΙΕΚ, αλλά γιατί οι περισσότεροι από αυτούς είναι πιστοποιημένοι από τις εξετάσεις του ΕΚΕΠΙΣ το 2007, τότε που οι περισσότεροι από εμάς λόγω ηλικίας και πλήρους (δε νομίζω να ενημέρωσαν όλο τον κόσμο) άγνοιας είχαμε μαύρα μεσάνυχτα για το τι σημαίνει εκπαιδευτής ενηλίκων και τέτοια...Αντί να συνασπιστούμε οι μη μόνιμοι ΔΥ - άνεργοι κα και να φτιάξουμε ένα σοβαρό και χωρίς κομματική συμμετοχή σωματείο, καθόμαστε και μαλώνουμε για την πιστοποίηση, και οι ΔΥ τρίβουν τα χέρια τους...       

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8315 στις: Αύγουστος 01, 2016, 02:04:00 πμ »
 Φτάνει πια με την καραμέλα της καθυστέρησης! το θέμα της πιστοποίησης ήταν γνωστό από παλιά ας φροντίζατε να κάνετε αίτηση και να περιμένατε 1,5 χρόνο μέχρι να γίνουν οι εξετάσεις όπως εμείς, πρόπερσι πλήρωσα 120 ευρώ από τις 3 ώρες την εβδομάδα που είχα, αγανάκτησα πια να διαβάζω να κλαίγεστε για την πιστοποίηση, κάντε αλλού την επανάσταση σας!

Το συγκεκριμένο σωματείο που υποτίθεται είμαι και εγώ μέλος, ανακάλεσε την επιστολή που έστειλαν, και θα ξαναστείλουν μετά από διαβούλευση που κάνουμε, από ότι μου είπε ένας από το σωματείο (δε ξέρω κατά πόσο ισχύει) ότι ήθελε να προλάβει τους δημοσίους υπάλληλους που θέλουν να  κάνουν και αυτοί σωματείο και να διεκδικήσουν ασφαλίστηκα μέτρα για την απόφαση που τους βάζει στο τέλος του πίνακα ???
 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159658
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 332
Σύνολο: 348

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.