*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2655716 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8344 στις: Αύγουστος 02, 2016, 06:03:55 μμ »
Καλησπέρα στην "κοινότητα".

Συνάδελφοι προασέχετε, αν σας στείλει ο niteulf σεξουαλικά μυνήματα και δεν ενδώσετε θα διαγραφείτε.
 Πάντως λείπει ακόμα ενας της παρέας.
Αν ειναι να διαγραφώ γιατι δεν είμαι της "κοινότητας" και οποιος δεν ειναι της κοινότητας ειναι χρυσαυγούλης, ε η Ελλάδα έχει  θέμα της επόμενες εκλογές.
Τα ΙΕΚ πρέπει να κλείσουν άμμεσα, εχουν μαζέψει την σάρα και την μάρα περιθωριακών στοιχείων, λογικό. Μόνο με ΑΣΕΠ, νόμος

Μην ανησυχείς τέτοια μηνύματα και σε μενα στέλνει ο συγκεκριμένος. Αλλα δεν τον πειράζουν ειναι του συστήματος βλέπεις. Την άποψη σου σου λες. Αν ειναι να σε διαγράψουν επειδή δεν τους αρέσει η άποψη σου ας σε διαγράψουν. Σιγα....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2016, 06:07:23 μμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:30 »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8345 στις: Αύγουστος 02, 2016, 06:16:56 μμ »
Μην ανησυχείς τέτοια μηνύματα και σε μενα στέλνει ο συγκεκριμένος. Αλλα δεν τον πειράζουν ειναι του συστήματος βλέπεις. Την άποψη σου σου λες. Αν ειναι να σε διαγράψουν επειδή δεν τους αρέσει η άποψη σου ας σε διαγράψουν. Σιγα....
Ακου, ο συγκεκριμένος και η παρέα του..για να τα κάνουν σε μένα σίγουρα τα κάνουν και αλλού και με αποτέλεσμα..
Ειμαι προσεκτικότατος στους όρους χρήσης. Το χιούμορ αν δώ καμμιά φορά οτι καταντάει παρεξηγήσιμο το σταματάω.
οταν εγω δεν θα δώσω σημασία  σε σεξουαλικές επιθεσεις θα πεί φοβήθηκα,. αν δωσω θα πετάξει τους αλλους 4 να κανουν ομάδα,να θεωρηθώ ανεπιθυμητος λες και η γνώμμη το0υ καθενός θα πρέπει να είναι συμφωνη με την πλειοψηφία της κοινότητας.
Ασε την κοινότητα τώρα και το θέμα ειναι η απατη των ΙΕΚ .
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος tomari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8346 στις: Αύγουστος 02, 2016, 06:28:39 μμ »
Πλήρης κατάργηση των ΙΕΚ με την σημερινή τους μορφή. Δημιουργία τριτοβάθμιων ιδρυμάτων "ανώτερης" (προσοχή όχι ανώτατης) εκπαίδευσης με τίτλο σπουδών αντίστοιχο του Associated degree εξ Αμερικής. Οι απόφοιτοι θα είναι ΤΕ (τεχνολογικής εκπαίδευσης). Οι απόφοιτοι ΤΕΙ θα γίνουν ΠΕ, όπως στην εκπαίδευση, κάτι που θα έπρεπε να έχει γίνει εδώ και χρόνια.
Ουσιαστικά αυτά τα "ΙΕΚ" θα έχουν πρόγραμμα σπουδών αντίστοιχο με τα 2 πρώτα έτη των ΑΕΙ, ανάλογα με την ειδικότητα.
Αν ο εκπαιδευόμενος επιθυμεί συνεχίζει με κατατακτήριες εξετάσεις τις σπουδές του σε αντίστοιχη ειδικότητα των ΑΕΙ.
Η πρόσβαση να γίνεται με εξετάσεις όπως στα ανώτατα ιδρύματα, με τον ανάλογο βαθμό δυσκολίας.

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8347 στις: Αύγουστος 02, 2016, 06:37:28 μμ »
Πλήρης κατάργηση των ΙΕΚ με την σημερινή τους μορφή. Δημιουργία τριτοβάθμιων ιδρυμάτων "ανώτερης" (προσοχή όχι ανώτατης) εκπαίδευσης με τίτλο σπουδών αντίστοιχο του Associated degree εξ Αμερικής. Οι απόφοιτοι θα είναι ΤΕ (τεχνολογικής εκπαίδευσης). Οι απόφοιτοι ΤΕΙ θα γίνουν ΠΕ, όπως στην εκπαίδευση, κάτι που θα έπρεπε να έχει γίνει εδώ και χρόνια.
Ουσιαστικά αυτά τα "ΙΕΚ" θα έχουν πρόγραμμα σπουδών αντίστοιχο με τα 2 πρώτα έτη των ΑΕΙ, ανάλογα με την ειδικότητα.
Αν ο εκπαιδευόμενος επιθυμεί συνεχίζει με κατατακτήριες εξετάσεις τις σπουδές του σε αντίστοιχη ειδικότητα των ΑΕΙ.
Η πρόσβαση να γίνεται με εξετάσεις όπως στα ανώτατα ιδρύματα, με τον ανάλογο βαθμό δυσκολίας.
Αυτη ήταν η φιλοσοφία πανάρετου, όπως και πλήρη ισοτιμία ΤΕΙ -Πανεπιστήμια, αλλά με μία μικρή διαφορά, μόνιμο προσωπικό, μέσω ασεπ, οχι τα εξαμηνιαία ωρομίσθια. Αυτο το πιό σημαντικό.
Αλήθεια μέχρι τώρα δεν έχει βγεί κανείς να σκεφτεί γιατι οι αναπληρωτές πληρώνονται κάθε 1 του μήνα και εμείς όχι.
Εχουμε υποδευέστερα μεταπτυχιακά-πτυχία?
Την λογική δεν έχω καταλάβει που έχει γίνει καθημερινότητα, και δεν πρόκειται να την καταλάβω./

https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:40:30 »

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8348 στις: Αύγουστος 02, 2016, 07:54:21 μμ »
Μην ανησυχείς τέτοια μηνύματα και σε μενα στέλνει ο συγκεκριμένος. Αλλα δεν τον πειράζουν ειναι του συστήματος βλέπεις. Την άποψη σου σου λες. Αν ειναι να σε διαγράψουν επειδή δεν τους αρέσει η άποψη σου ας σε διαγράψουν. Σιγα....

;D ;D ;D ;D Καλά το έχετε τερματίσει εσείς οι 2.
O markosath βρίζει με pm, βρίζει και εδώ δημια διάφορους αποκαλώντας μας "κομμώτριες", το παίζει 125 κιλά γομάρι που θα δείρει τους πάντες και μετά κλαίγεται σαν θρασύδειλη κορασίδα ότι τον έβρισα. Θεός.
Βρήκε συμπαραστάτη τον αστείο ... jimpapas . Άλλος Θεός. ;D ;D ;D ;D

Ότι πείτε "πανέξυπνοι" jimpapas και markosath.
Είμαι του συστήματος, διαχειριστής, ιδιοκτήτης του site, έχω 10-20-30 κολλητούς εδώ μέσα  ή ότι άλλο θέλετε εσείς.

Εδώ πείτε όμως κάτι ουσιαστικό και σοβαρό που να ενδιαφέρει όσους διαβάζουν το topic και σταματήστε το κλαψούρισμα και τα προσωπικά. Μόνο με pm απαντώ σε προσωπικά. Εδώ δεν σας ξανααπαντάω ότι και να πείτε.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2016, 09:57:40 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος joinJ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • ὁ ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8349 στις: Αύγουστος 02, 2016, 09:58:09 μμ »
Χαλαρώστε ρε παιδιά. Δεν γράφει ο υπουργός εδώ μέσα, ούτε και κάποιο στέλεχος της κυβέρνησης (από όσο ξέρω).
Κανένας δεν προασπίστηκε το δικαίωμα ούτε των κομμωτριών, ούτε των μαγείρων και των τεχνικών αυτοκινήτων. Πώς θα μπορούσαμε άλλωστε? Απλά τέθηκε θέμα από κάποιους αν πρέπει στα ΙΕΚ (και στις άλλες σχολές) να τους θεωρούμε συναδέλφους. Και η δική μου άποψη είναι ναι. Ότι είναι συνάδελφοι. Τέλος. Μην το τραβάμε από τα μαλλιά.
Νοιώθεις μεγάλη πικρία επειδή εγώ και κάποιοι άλλοι τους θεωρούμε συναδέλφους? Να σοβαρευτούμε λίγο.
Εσύ μην τους θεωρείς συναδέλφους αν θεωρείς ότι σε προσβάλει κάτι τέτοιο.

Αν τώρα περιμένεις από τους άλλους να φωνάξουν για τους Περιβαντολόγους που δεν διορίζονται, θα περιμένεις για πολλά-πολλά χρόνια. Αν δεν φωνάξετε και δεν δραστηριοποιηθείτε μόνοι σας, μην περιμένετε από άλλους.

Φιλικά πάντα.

Συνάδελφε, μάλλον δεν ερμήνευσες σωστά τα γραφόμενά μου. Καταρχάς, δεν έγραψα για να το τοποθετηθώ αν θεωρώ ή όχι συνάδελφους τις κομμώτριες στα ΔΙΕΚ. Θεωρώ ότι η παραπάνω συζήτησή σας ήταν λιγάκι ρηχή, που κατάληξε σε αποτριχώσεις... και περμανάντ... Δεν τοποθετήθηκε κανείς/καμία στο βαθύτερο πρόβλημα  (κατά την γνώμη μου) και απλά ήθελα να βάλω μία νέα διάσταση στην κουβέντα.
Έγραψες ότι: "Αν τώρα περιμένεις από τους άλλους να φωνάξουν για τους Περιβαλλοντολόγους που δεν διορίζονται, θα περιμένεις για πολλά-πολλά χρόνια. Αν δεν φωνάξετε και δεν δραστηριοποιηθείτε μόνοι σας, μην περιμένετε από άλλους."
Η δική μου άποψη είναι ότι κάποτε στην Ελλάδα, στο εκπαιδευτικό σύστημα, θα πρέπει να γίνεται το δίκαιο και το αυτονόητο για την κάθε ειδικότητα από την πλευρά του Υπουργείου και του ΙΕΠ. Και, εάν η εκάστοτε ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας, δεν βλέπει ή δεν θέλει να δει αυτές τις διακρίσεις...για διαφόρους λόγους..,  το λόγο το έχει η εκπαιδευτική κοινότητα μέσα στην οποία πρέπει να καλλιεργηθεί μια τέτοια κουλτούρα έτσι, ώστε είτε τα μεγάλα συνδικάτα να μην έχουν τα περιθώρια να καπελώνουν τα μικρότερα, είτε τα μεγάλα συνδικάτα να βοηθούν τα μικρότερα, είτε όταν πάει να γίνει το δίκαιο και το αυτονόητο να μην ξεσηκώνονται οι "εξυπηρετούμενοι" από την υπάρχουσα κατάσταση. Επίτρεψέ μου να εκφέρω την άποψη ότι εγώ δεν έχω δει μία τέτοια κουλτούρα έως σήμερα (εκτός μεμονωμένων φωτεινών περιπτώσεων). Εδώ είναι η μεγάλη πικρία μου. Νομίζω κατάλαβες καλύτερα τι ήθελα να πω.  Περαιτέρω κουβέντα νομίζω θα κούραζε τους συναδέλφους. Ίσως κάποτε συναντηθούν οι δρόμοι μας και αναπτύξουμε περισσότερο τη συζήτηση.

Φιλικά



« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2016, 10:13:10 μμ από joinJ »

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8350 στις: Αύγουστος 02, 2016, 10:51:50 μμ »
Συνάδελφε, μάλλον δεν ερμήνευσες σωστά τα γραφόμενά μου. Καταρχάς, δεν έγραψα για να το τοποθετηθώ αν θεωρώ ή όχι συνάδελφους τις κομμώτριες στα ΔΙΕΚ. Θεωρώ ότι η παραπάνω συζήτησή σας ήταν λιγάκι ρηχή, που κατάληξε σε αποτριχώσεις... και περμανάντ... Δεν τοποθετήθηκε κανείς/καμία στο βαθύτερο πρόβλημα  (κατά την γνώμη μου) και απλά ήθελα να βάλω μία νέα διάσταση στην κουβέντα.
Έγραψες ότι: "Αν τώρα περιμένεις από τους άλλους να φωνάξουν για τους Περιβαλλοντολόγους που δεν διορίζονται, θα περιμένεις για πολλά-πολλά χρόνια. Αν δεν φωνάξετε και δεν δραστηριοποιηθείτε μόνοι σας, μην περιμένετε από άλλους."
Η δική μου άποψη είναι ότι κάποτε στην Ελλάδα, στο εκπαιδευτικό σύστημα, θα πρέπει να γίνεται το δίκαιο και το αυτονόητο για την κάθε ειδικότητα από την πλευρά του Υπουργείου και του ΙΕΠ. Και, εάν η εκάστοτε ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας, δεν βλέπει ή δεν θέλει να δει αυτές τις διακρίσεις...για διαφόρους λόγους..,  το λόγο το έχει η εκπαιδευτική κοινότητα μέσα στην οποία πρέπει να καλλιεργηθεί μια τέτοια κουλτούρα έτσι, ώστε είτε τα μεγάλα συνδικάτα να μην έχουν τα περιθώρια να καπελώνουν τα μικρότερα, είτε τα μεγάλα συνδικάτα να βοηθούν τα μικρότερα, είτε όταν πάει να γίνει το δίκαιο και το αυτονόητο να μην ξεσηκώνονται οι "εξυπηρετούμενοι" από την υπάρχουσα κατάσταση. Επίτρεψέ μου να εκφέρω την άποψη ότι εγώ δεν έχω δει μία τέτοια κουλτούρα έως σήμερα (εκτός μεμονωμένων φωτεινών περιπτώσεων). Εδώ είναι η μεγάλη πικρία μου. Νομίζω κατάλαβες καλύτερα τι ήθελα να πω.  Περαιτέρω κουβέντα νομίζω θα κούραζε τους συναδέλφους. Ίσως κάποτε συναντηθούν οι δρόμοι μας και αναπτύξουμε περισσότερο τη συζήτηση.

Φιλικά

Μα κάποιοι εσκεμμένα το οδήγησαν σε αποτριχώσεις και άλλες σαχλαμάρες για να πούνε τα δικά τους.
Δεν ήταν αυτό το θέμα. Το θέμα που άνοιξαν κάποιοι συνάδελφοι ήταν για τις ειδικότητες που δεν είναι Πανεπιστημιακές και τους συναδέλφους που διδάσκουν σε αυτές. Αν θεωρούνται συνάδελφοι ή όχι.

Στα άλλα που λες έχεις απόλυτο δίκιο. Συνδικαλιστές που κοιτάζουν να μαζέψουν ψήφους, συνάδελφοι που απευθύνονται για "εξυπηρετήσεις" σε συνδυκαλιστές κτλ. Για μένα φταίνε το ίδιο και οι συνδυκαλιστές και όλοι όσοι τους παίρνουν τηλέφωνα να τους παρακαλέσουν για ότι τους συμβεί...

Απλά εγώ σου περιέγραψα με μία φράση το τι συμβαίνει εδώ και πολλά χρόνια και στο οποίο νομίζω συμφωνούμε. Ότι δηλαδή ο καθένας κοιτάζει τον εαυτούλη του.
Και στο σημείο αυτό η πικρία σου είναι απόλυτα κατανοητή και δικαιολογημένη.

Αυτό που λέω είναι ότι πρώτοι εσείς οι Περιβαντολόγοι θα πρέπει να φωνάξετε για τον εαυτό σας, να δράσετε και να αντιδράσετε. Γιατί αν περιμένετε από εμάς τους υπόλοιπους να φωνάξουμε για εσάς, δυστυχώς θα σας πικράνουμε ακόμη περισσότερο.

Φιλικά...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 02, 2016, 11:31:59 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10795
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8351 στις: Αύγουστος 03, 2016, 12:21:35 μμ »
Παρακαλώ συνεχίστε τη συζήτηση εντός θέματος χωρίς προσωπικές αντιπαραθέσεις.
Μηνύματα που παρεκκλίνουν από το θέμα θα διαγράφονται.

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8352 στις: Αύγουστος 03, 2016, 12:38:42 μμ »
Και επειδή ειναι η δευτερη φορά που μου γίνεται παρατήρηση απο την σελίδα να μην ασχολούμαι με αυτούς αυτήν την φορά θα το σεβαστώ.
Σε υποτροπή της "κοινότητας"  υπάρχει και εννομη λύση για αυτες τις περιπτώσεις. Ο καθείς μπορεί να τις ακολουθήσει. 
 
Τα ΙΕΚ ανήκουν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση διότι είναι σχολές μετά την δευτεροβάθμια και όπως είναι γνωστό μεταδευτεροβάθμια δεν υφίσταται στο Ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα. Καταχρηστικά οι απόφοιτοι λυκείου εκει στο ΥΠΕΠΘ χρησιμοποιούν αυτόν τον όρο για να χαιδέψουν τα αυτιά των συντεχνιών.

Είμαστε εκπαιδευτικοί σε σχολές τριτοβαθμιας εκπαιδευσης ασχέτως αμα μας συμπεριφέρονται σαν αλλοδαπούς ανειδικευτους.

Λογικό βέβαια σε εξάμηνους ωρομίσθιους που την επόμενη χρονιά δεν ξέρουν:
1) Αμα τους ξαναπάρουν.
2) Αν τους πληρώσουν μετα απο μήνες τα ψίχουλα.
3) Τι μάθημα θα κάνουν άν κάνουν.

Για τους ανωτέρου λόγους βέβαια και υπάρχει αυτή η ανοργανωσιά, η αντιπαλότητα, η απογοήτευση, η απάθεια.
Απόλυτα λογικό...
Το θέμα τρέχει απο το 2007 και στην πραγματικότητα υφίσταται απο το 1997.
Κάτι ξέρουν και τα ΙΕΚ δεν γίνονται ενταγμένες σχολές..τα εχουμε πεί χιλιάδες φορές.
Κλεινουν τα ΣΕΚ να τα κάνουν πάλι ΙΕΚ, άλλη σφηνα, μεταγυμνασιακές κομμωτριες με μεταλυκειακες επιστημονικές ειδικότητες ξαναγίναν ενα. Ποιός ο λόγος. Ο Ακαδημαικός φίλης επιπεδου ΣΕΚ μπορεί να απαντήσει, και οι πονηρούληδες που λένε ότι δημιούργησε χάος για να μην πληρώνεις.
Επαναφέρω το θέμα της προσφυγής με αγωγή. Πόλεμο θέλουνε..δωστε τους τον
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2016, 01:36:25 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος kgiannis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8353 στις: Αύγουστος 03, 2016, 06:30:07 μμ »

Δεν είμαστε εκπαιδευτικοί σε σχολές τριτοβαθμιας εκπαίδευσης και καμιά εργοδοσία δεν πρέπει να συμπεριφέρεται άσχημα στους εργαζομένους είτε είναι ντόπιοι είτε είναι μετανάστες.

Είμαστε εκπαιδευτές ενηλίκων σε δομή μη τυπικής εκπαίδευσης και κατάρτισης και πρέπει να διεκδικούμε και να υπερασπιζόμαστε το δίκιο μας.




Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8354 στις: Αύγουστος 11, 2016, 10:20:42 πμ »
Καλημέρα , απο ότι βλέπω η "κοινότητα" με τις ειδικές προτιμήσεις συνεχίζει να πολεμάει λυσσάλεα την αναβάθμιση των ΙΕΚ , επίσης επειδή την π@@τια πολλοί ηγάπησον τον π@@στη ουδείς , σταματάω να στέλνω δημοσιεύσεις γιατί τελικά η συγκεριμένη "κοινότητα" μάλλον έχει μέσον, δεν εξηγείται αλλιώς.
ευχαριστώ
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8355 στις: Αύγουστος 29, 2016, 09:24:56 μμ »
Κριτήρια και διαδικασία επιλογής των εκπαιδευτών ενηλίκων στα Δημόσια Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΔΙΕΚ) και στις Δημόσιες Σχολές Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΔΣΕΚ) ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

http://www.gsae.edu.gr/el/toppress/1335-kritiria-kai-diadikasia-epilogis-ton-ekpaidefton-enilikon-sta-dimosia-institoyta-epaggelmatikis-katartisis-diek-kai-stis-dimosies-sxoles-epaggelmatikis-katartisis-dsek-orthi-epanalipsi

Αποσυνδεδεμένος pcs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8356 στις: Αύγουστος 29, 2016, 10:44:46 μμ »
Με τόσους πλεονάζοντες μόνιμους εκπαιδευτικούς για μερικές ειδικότητες (π.χ πληροφορική) δυστυχώς δεν έχει κανένα νόημα να βγει προκήρυξη.  :-\

Αποσυνδεδεμένος georgkip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η μόρφωση ποτέ δεν χάνεται
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #8357 στις: Αύγουστος 31, 2016, 08:55:24 πμ »
Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν και φέτος προτεραιότητα στην ανάθεση μαθημάτων θα έχουν οι πιστοποιημένοι εκπαιδευτές ενηλίκων ανεξάρτητα από το άθροισμα των μορίων τους σε σχέση με τους μη πιστοποιημένους. Στην ανακοίνωση για τα κριτήρια μοριοδότησης της 29ης Αυγούστου δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο...Ευχαριστώ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 376
Σύνολο: 376

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.