*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2670079 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fnikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9352 στις: Νοέμβριος 23, 2016, 01:01:31 μμ »
Καλημέρα! Προσπαθώ να βρω έγγράφως, ποιοι έχουν ανάθεση (α', β'), στο μάθημα "Υγιεινή και Ασφάλεια" (στα προγράμματα σπουδών δεν το έχει). Αν γνωρίζει κάποιος αν μου δώσει κάποιο link.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:48:23 »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9353 στις: Νοέμβριος 24, 2016, 08:38:29 πμ »
Καλημέρα, οι προβοκάτορες αρχίσαν τα όργανα http://www.esos.gr/arthra/47620/40-imeres-leitoyrgias-ton-diek-mia-apo-ta-idia
Μας βγήκε να μας πεί ότι το θέμα των ΙΕΚ είναι οι ΔΥ που κάνουν αγγαρεία στα ΙΕΚ και όχι αυτή καθαυτη η ύπαρξη των ΙΕΚ.
Απο αυριο μία νέα μέρα χωρίς κλειστά ΙΕΚ and the life goes on. Τα ίδια παραμύθια που ακούμε σποραδικά απο το 1997  ασχέτων τύπων, όλα καθοδηγούμενα απο τις συντεχνίες του ΥΠεΠθ.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 24, 2016, 08:41:18 πμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 09, 2016, 08:24:19 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9355 στις: Νοέμβριος 24, 2016, 07:11:36 μμ »
Καλημέρα! Προσπαθώ να βρω έγγράφως, ποιοι έχουν ανάθεση (α', β'), στο μάθημα "Υγιεινή και Ασφάλεια" (στα προγράμματα σπουδών δεν το έχει). Αν γνωρίζει κάποιος αν μου δώσει κάποιο link.

Εδώ   http://www.iekret.gr/news_articles/articles/prosontologio-ekpaideyton-ana-eidikotita-diek.html  , αν μπεις υπάρχει ένα προσοντολόγιο. Δεν ξέρω αν υπάρχει η ειδικότητα που σε ενδιαφέρει.
Σε πολλές ειδικότητες δεν υπάρχουν αναθέσεις. Τα έχουμε αναφέρει σε προηγούμενες αναρτήσεις αν ψάξεις λίγο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:48:23 »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9356 στις: Δεκέμβριος 02, 2016, 11:35:55 πμ »
Ενα ωραίο ιστορικό για τα εργα του Αντωνάκη...τα εργα της ΝΔ της αληθινής υπευθυνης για την καταστροφή των ΙΕΚ σαν θεσμός και την κλίκα των Διευθυντάδων με τους online απο το μπεσαβάρ τιτλους.
ΙΕΚ το καταφύγιο του κάθε αγράμματου και κομπιναδόρου, easy money no luck
https://edugr.wordpress.com/2013/06/24/%ce%b9%cf%89%ce%ac%ce%bd%ce%bd%ce%b7%cf%82-%ce%bb%cf%85%ce%bc%cf%80%ce%ad%cf%81%ce%b7%cf%82-%cf%84%ce%bf-%ce%b3%ce%b1%ce%bb%ce%ac%ce%b6%ce%b9%ce%bf-%ce%bb%ce%b1%ce%bc%cf%8c%ce%b3%ce%b9%ce%bf-%ce%bc/
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2016, 11:47:09 πμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος fnikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9357 στις: Δεκέμβριος 02, 2016, 01:48:37 μμ »
Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου!


Εδώ   http://www.iekret.gr/news_articles/articles/prosontologio-ekpaideyton-ana-eidikotita-diek.html  , αν μπεις υπάρχει ένα προσοντολόγιο. Δεν ξέρω αν υπάρχει η ειδικότητα που σε ενδιαφέρει.
Σε πολλές ειδικότητες δεν υπάρχουν αναθέσεις. Τα έχουμε αναφέρει σε προηγούμενες αναρτήσεις αν ψάξεις λίγο.

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9358 στις: Δεκέμβριος 22, 2016, 10:03:02 πμ »
καλημέρα.
Μήπως γνωρίζετε πόση εκπαιδευτική άδεια δικαιούται ένας εκπαιδευτής ιεκ?

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9359 στις: Δεκέμβριος 28, 2016, 03:23:56 πμ »
καλημέρα.
Μήπως γνωρίζετε πόση εκπαιδευτική άδεια δικαιούται ένας εκπαιδευτής ιεκ?

1ον , χρόνια πολλά για τις χρονιάρες μέρες!

2ον.
Θα σε απογοητεύσω.

Η έννοια "άδεια" , οιασδήποτε μορφής.. μα ακόμα και αναρρωτικής , ΔΕΝ υφίσταται για τους Εκπαιδευτές των Δ.Ι.ε.κ.
 
Νταξ' ακολουθούμε τις Αργίες του Δημοσίου και ειδικότερα της Εκπαίδευσης , οπότε μπορείς να θεωρήσεις τις Διακοπές Χριστουγέννων (καλή ώρα) και Πασχαλιάς ως "άδεια Άνευ αποδοχών και από 30 Ιούνη , ως την έναρξη Φθινοπωρινού , ως διάστημα ανεργίας , εάν δεν έχεις άλλη απασχόληση.

Οι συμβάσεις μας , οιασδήποτε ασφάλισης ή τύπου , θεωρούνται "εργολαβικές".

Μας ανατίθεται μέσα σε διάστημα 15 βδομάδων ή και μικρότερο , όπως πέρσι , να βγάλουμε Χ αριθμό διδακτικών ωρών , ανά Δ.ι.ε.κ. που διδάσκουμε.

Εάν για οιονδήποτε λόγο .. μία , δύο επί παραδείγματι βδομάδες , για σοβαρούς λόγους δεν μπορούμε να διδάξουμε , ενημερώνουμε τη διεύθυνση μεν , οι "χαμένες ώρες" όμως πρέπει να αναπληρωθούν... να γίνουν οπωσδήποτε έως το τέλος του Εξαμήνου.
Ενδεικτικά:
Διδάσκεις 4ωρο / εβδομάδα μάθημα. Στο τέλος του 6μήνου , θα πρέπει να έχουν Γίνει - διδαχτεί και οι 4 Χ 15 = 60 ώρες.
Υποθέτουμε ότι έχεις ζόρικη εξεταστική για 2ο Πτυχίο , Μεταπτυχιακό Τέλη Γενάρη - Φλεβάρη.
Φροντίζεις για προ-αναπλήρωση των Ωρών , του διαστήματος αυτού , σε όσο Γενάρη έχεις "καθαρό" από υποχρεώσεις στο Πανεπιστήμιο ή μεταξύ ημερών εξεταστικής σου που είναι πιο λάσκα...

Το απόλυτο Ζόρι και πιο ανελαστικό: ΔΕΝ μπορείς να λείψεις το διάστημα των προόδων στα Ι.ε.κ.  (Προφανώς) τις ημερομηνίες που Δίνονται - "Εισηγείσαι" τα δικά σου Μαθήματα. Απλώς εάν πέσεις σε διεύθυνση Δ.ι.ε.κ. με κατανόηση , μπορείς να ζητήσεις να ρυθμιστούν οι Μέρες και Ώρες εξετάσεων των Μαθημάτων σου , όταν δεν έχεις ζήτημα με τις πανεπιστημιακές σου υποχρεώσεις.

ελπίζω να βοήθησα.


 
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος MV

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9360 στις: Δεκέμβριος 29, 2016, 05:22:36 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!!!

Αναρτήθηκαν από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ τα Πρακτικά Eπιτροπών Eνστάσεων για τη διαδικασία πρόσληψης ωρομίσθιων εκπαιδευτών Δ.Ι.Ε.Κ./Δ.Σ.Ε.Κ.

Από πότε η διδακτική εμπειρία σε Ιδιωτικά ΙΕΚ αναγνωρίζεται ως εργασιακή??

Αν ανατρέξετε στο link των ενστασεων θα δείτε την εξής απάντηση-αιτιολόγηση: "Οι ώρες των ιδιωτικών ΙΕΚ μετρήθηκαν στην εργασιακή εμπειρία. Σύμφωνα με γνωμοδότηση της Νομικής Υπηρεσίας του ΙΝΕΔΙΒΙΜ Η υπ΄αριθμ.:4259/221/1-9-2016 Δημόσια Πρόσκληση του ΙΝΕΔΙΒΙΜ αφορά αποκλειστικά την απασχόληση ωρομισθίων Εκπαιδευτών Δημοσίων
Ινστιτούτων Επαγγελματικής κατάρτισης (ΔΙΕΚ), Δημοσίων Ινστιτούτων Επαγγελματικής κατάρτισης
Ειδικής Αγωγής και Δημοσίων σχολών επαγγελματικής κατάρτισης (ΔΣΕΚ), χειμερινού εξαμήνου 2016
β &εαρινού εξαμήνου 2017 α.
Ως εκ τούτου βάσει του σχετικού εδαφίου της Πρόσκλησης « Διδακτική εμπειρία- Διδακτική εμπειρία σε
ΙΕΚ και ΣΕΚ σχετική με το αντικείμενο των προκηρυσσόμενων ειδικοτήτων» εφόσον η εν λόγω
Πρόσκληση από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ αφορά την απασχόληση ωρομισθίων εκπαιδευτών μόνον σε ΔΙΕΚ και
ΔΣΕΚ, τεκμαίρεται αμάχητα, ότι η διδακτική τους εμπειρία ότι πρέπει να αφορά την προγενέστερη
ενασχόλησή τους σε ΔΙΕΚ και ΣΕΚ. "

https://www.inedivim.gr/%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CF%80%CF%81%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-e%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%80%CF%8E%CE%BD-e%CE%BD%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%BB%CE%B7%CF%88%CE%B7%CF%82-%CF%89%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%AF%CF%83%CE%B8%CE%B9%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CF%8E%CE%BD?lang=el

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9361 στις: Δεκέμβριος 29, 2016, 10:52:18 μμ »
Κατόπιν ένστασης μου προσμετρήθηκαν σωστά τα μόρια για τα δυο πεδία που είχα ζητήσει να επαναξεταστούν, ενώ μου αφαίρεσαν μόρια από το πεδίο των διδακτικών ωρών προϋπηρεσίας, για το οποίο δεν είχα κάνει ένσταση.

1) Γίνεται να κάνουν έλεγχο σε πεδία που δεν αναφέρονται ρητώς στην ένσταση; Αν όχι, τι μπορώ να κάνω για να διορθωθεί δεδομένου ότι μου έχουν αφαιρέσει 50 (!) ώρες διδακτικής προϋπηρεσίας, κάτι που ουσιαστικά μου αυξάνει ελάχιστα τα τελικά μόρια;

2) Μιας και έχω ανέβει μια θέση μετά τον επανέλεγχο, τι πρόκειται να γίνει; Σε ενδεχόμενο πρόσληψης αναμένω την έναρξη του εαρινού εξαμήνου;

3) Στην ένσταση εκτός των άλλων είχα ζητήσει , κατά την υπόδειξη συναδέλφων του φόρουμ, να έχω γνώση των τελικώς επιλεγέντων, πράγμα που δεν έγινε, γιατί η επιτροπή δηλώνει αναρμόδια. Από το ΙΕΚ δεν έχω μάθει ποτέ ποιους πήραν τελικά. Τι κάνω γι'αυτό;

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9362 στις: Δεκέμβριος 30, 2016, 10:23:43 πμ »
Κατόπιν ένστασης μου προσμετρήθηκαν σωστά τα μόρια για τα δυο πεδία που είχα ζητήσει να επαναξεταστούν, ενώ μου αφαίρεσαν μόρια από το πεδίο των διδακτικών ωρών προϋπηρεσίας, για το οποίο δεν είχα κάνει ένσταση.

1) Γίνεται να κάνουν έλεγχο σε πεδία που δεν αναφέρονται ρητώς στην ένσταση; Αν όχι, τι μπορώ να κάνω για να διορθωθεί δεδομένου ότι μου έχουν αφαιρέσει 50 (!) ώρες διδακτικής προϋπηρεσίας, κάτι που ουσιαστικά μου αυξάνει ελάχιστα τα τελικά μόρια;

2) Μιας και έχω ανέβει μια θέση μετά τον επανέλεγχο, τι πρόκειται να γίνει; Σε ενδεχόμενο πρόσληψης αναμένω την έναρξη του εαρινού εξαμήνου;

3) Στην ένσταση εκτός των άλλων είχα ζητήσει , κατά την υπόδειξη συναδέλφων του φόρουμ, να έχω γνώση των τελικώς επιλεγέντων, πράγμα που δεν έγινε, γιατί η επιτροπή δηλώνει αναρμόδια. Από το ΙΕΚ δεν έχω μάθει ποτέ ποιους πήραν τελικά. Τι κάνω γι'αυτό;
Καλημέρα, τι το ζορίζεις με τα ΙΕΚ , lost case.
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9363 στις: Δεκέμβριος 30, 2016, 11:45:43 πμ »
Καλημέρα, τι το ζορίζεις με τα ΙΕΚ , lost case.
+1 και από εμένα για την άποψη των ΙΕΚ.
και με πολλά χρόνια πείρα...
καλή χρονιά,καλές γιορτές.

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9364 στις: Δεκέμβριος 30, 2016, 12:14:27 μμ »
Κατόπιν ένστασης μου προσμετρήθηκαν σωστά τα μόρια για τα δυο πεδία που είχα ζητήσει να επαναξεταστούν, ενώ μου αφαίρεσαν μόρια από το πεδίο των διδακτικών ωρών προϋπηρεσίας, για το οποίο δεν είχα κάνει ένσταση.

1) Γίνεται να κάνουν έλεγχο σε πεδία που δεν αναφέρονται ρητώς στην ένσταση; Αν όχι, τι μπορώ να κάνω για να διορθωθεί δεδομένου ότι μου έχουν αφαιρέσει 50 (!) ώρες διδακτικής προϋπηρεσίας, κάτι που ουσιαστικά μου αυξάνει ελάχιστα τα τελικά μόρια;

2) Μιας και έχω ανέβει μια θέση μετά τον επανέλεγχο, τι πρόκειται να γίνει; Σε ενδεχόμενο πρόσληψης αναμένω την έναρξη του εαρινού εξαμήνου;

3) Στην ένσταση εκτός των άλλων είχα ζητήσει , κατά την υπόδειξη συναδέλφων του φόρουμ, να έχω γνώση των τελικώς επιλεγέντων, πράγμα που δεν έγινε, γιατί η επιτροπή δηλώνει αναρμόδια. Από το ΙΕΚ δεν έχω μάθει ποτέ ποιους πήραν τελικά. Τι κάνω γι'αυτό;

Βρες μια σοβαρή δουλειά και άσε τα ΙΕΚ. Ανέβηκα μία θέση έπεσα δύο. Πήρα 1 ώρα μου πήρανε δύο.
Επιστήμονες θέλουμε να θεωρούμαστε. Δεν αξίζει τέτοια ανάλωση.
Εκτός αν στη περίπτωσή σου χάνεις κανα 2-3 χιλιάρικα € και το παλεύεις να τα πάρεις, οπότε πάω πάσο. Καλή τύχη.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 30, 2016, 12:23:28 μμ από jimpapas1 »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9365 στις: Δεκέμβριος 30, 2016, 12:35:43 μμ »
Μπορείς να μου έχεις 200 καταγγεγραμένους εκπαιδευτές ΙΕΚ και να στείλουν διαμαρτυρία για το απαράδεκτο καθεστώς που ισχύει, με δημοσιους υπαλληλους με συνταξιούχους και κάθε καρυδιάς καρύδι που έχουν μαζεψει εκει μέσα.
Μου εχεις αυτους τους 200 απίκο για κλείσιμο του ΥΠΕΠΘ με οδοφράγματα αν δεν συμμορφωθούνε οι μικροί ηγήτορες μας αποφοιτοι εξατάξιου γυμνασίου βάρους 550 κιλών. (για φιλη βαραει η καμπάνα)
Μου τους βγάζεις σε αποχή διαρκείας απο τα μαθήματα  για να πάρει δημοσιότητα το θέμα.
Μια δύο θα αλλάξει το σκηνικό άρδην. Δεν θέλω 199 ουτε 201 , στρογγυλό αριθμό 200!!
Και για να μην πάει συντεχνιακά η φάση μου βγάζεις και ενα 15 σελιδο για τα πτυχία κοροιδία που διαρκούν 3 χρόνια και οδηγούν τους μαθητές σε απόλυτη ανεργία. Μου χώνεις και το απαράδεκτο των διπλοθεσιτών δημοσίων υπαλληλων + την διακριση που εχουμε απο τους αναπληρωτες σε μισθολογικά εργασιακά θέματα , και σου λέω εγώ αν η επόμενη ημέρα θα είναι η ίδια .
Γίνονται αυτά.
Αμ δεν γίνονται...lost f...case
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 30, 2016, 01:24:46 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 352
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 347
Σύνολο: 348

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.