*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2670679 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος billy23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9380 στις: Ιανουάριος 13, 2017, 09:19:57 μμ »
Στις επιτηρήσεις των τελικών εξετάσεων του εξαμήνου πληρωνόμαστε κανονικά ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:14:15 »

Αποσυνδεδεμένος ΓΘΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9381 στις: Ιανουάριος 13, 2017, 09:52:46 μμ »
ναι!

Αποσυνδεδεμένος deukalionas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9382 στις: Ιανουάριος 19, 2017, 11:34:12 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,
αν κάποιος μετά από ένσταση πάρει επιπλέον ώρες σε ένα ΙΕΚ μπορεί να διεκδικήσει οικονομική αποζημίωση για τις ώρες που κακώς δεν του δόθηκαν από την αρχή του εξαμήνου?

Αποσυνδεδεμένος alfa_vita

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 277
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9383 στις: Ιανουάριος 20, 2017, 08:51:10 μμ »
δεν νομίζω να βγάλεις άκρη , σε ποιον θα κανεις ενσταση? στο ΙΕΚ?. το ΙΕΚ θα σου πει εμεις πρεπει να ξεκινήσουμε την ταδε του μηνος και πρεπει να κανουμε αναθεσεις απο την υπάρχων λιστα (προσωρινή). Αν κανεις στο ινεδιβιμ εκει ειναι που δεν προκειται να βγαλεις ακρη οταν κάνουν 3 μηνες για να ελεγξουν τις ενστασεις, που και οι περισσοτερες απορίπτονται.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:14:15 »

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9384 στις: Ιανουάριος 21, 2017, 12:25:05 πμ »
 Σεβαστή είναι η προηγούμενη άποψη, αλλά εγώ προσωπικά διαφωνώ απόλυτα. Αν δικαιουσαι κάτι πρέπει να το διεκδικεις με κάθε τρόπο. Η δικαίωση μπορεί να αργήσει αλλά για μένα τουλάχιστον η ηθική ικανοποίηση είναι τεράστια παρά το κόστος και την αναμονή. Γνώμη μου λοιπόν ή καλύτερα αυτό που θα έκανα εγώ, θα ήταν κάθε ένσταση που μπορώ να κάνω, διεκδίκηση οικονομικής αποζημίωσης για φυγοντα κέρδη και φυσικά δικηγόρο για τα περαιτέρω...
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος dlqr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9385 στις: Ιανουάριος 21, 2017, 01:19:22 πμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,
αν κάποιος μετά από ένσταση πάρει επιπλέον ώρες σε ένα ΙΕΚ μπορεί να διεκδικήσει οικονομική αποζημίωση για τις ώρες που κακώς δεν του δόθηκαν από την αρχή του εξαμήνου?
Οικονομική δεν νομίζω να καταφέρεις κάτι. Αυτό που μπορεί να καταφέρεις ειναι να πάρεις την προϋπηρεσία και για τις μέρες που δεν σε καλέσανε.

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9386 στις: Ιανουάριος 21, 2017, 12:34:32 μμ »
Σεβαστή είναι η προηγούμενη άποψη, αλλά εγώ προσωπικά διαφωνώ απόλυτα. Αν δικαιουσαι κάτι πρέπει να το διεκδικεις με κάθε τρόπο. Η δικαίωση μπορεί να αργήσει αλλά για μένα τουλάχιστον η ηθική ικανοποίηση είναι τεράστια παρά το κόστος και την αναμονή. Γνώμη μου λοιπόν ή καλύτερα αυτό που θα έκανα εγώ, θα ήταν κάθε ένσταση που μπορώ να κάνω, διεκδίκηση οικονομικής αποζημίωσης για φυγοντα κέρδη και φυσικά δικηγόρο για τα περαιτέρω...
ΣΚΑΝΔΑΛΟ!!!!, θα πάω να δώσω ενα διχιλιαράκι δικαστικά έξοδα για να πάρω πίσω 500..Συνάδελφοι προσοχή το δικηγορικό σώμα έχει βάλει πωλητες στο σάιτ. :-X
Εγώ θα συμβούλευα...να μην ασχοληθείς με τα ΙΕΚ ξανά , μία σκέψη λίγο ακραία, άν και καθημερινή. think about it..
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9387 στις: Ιανουάριος 21, 2017, 02:32:11 μμ »
δεν μπορώ να καταλάβω το κλίμα που επικρατεί στο site.
εδώ μέσα "έμαθα" πώς μπήκα στη δεύτερη σχολή με βύσμα, πώς κάνω συλλογή πτυχίων,ότι τελείωσα το "τει μουσικής χωρίς παιδαγωγική επάρκεια" και άλλα πολλά που δε θυμάμαι γιατί δε θέλω να θυμάμαι.
Με ποιο δικαίωμα βγάζουν κάποιοι αυθαίρετα συμπεράσματα βασιζόμενοι σε ελλειπή στοιχεία, ή ακόμη χειρότερα από ιδιοτελή προσωπικά συμφέροντα? Σκοπός ενός forum είναι να προσφέρει υποστήριξη και ενημέρωση . Ούτε να βγάλουμε τα πτυχία μας να τα συγκρίνουμε ήρθαμε εδώ μέσα, ούτε για να μειώνουμε ο ένας τον άλλον.

Για το παραπάνω ερώτημα:
Ο συνήγορος που πολίτη είναι απολύτως δωρεάν. σε αυτόν να καταφύγεις. Ασχολείται με ό, τι αδικία και αυθαιρεσία διαπράττεται στο δημόσιο τομέα.
Εγώ η ίδια έχω δικαιωθεί αρκετές φορές.

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9388 στις: Ιανουάριος 21, 2017, 05:42:11 μμ »
Επειδή έχω προσωπική άποψη απο τον συνήγορο του πολίτη θα διαφωνήσω με την κυρία απόλυτα..αλλά ο λογος μου ο λόγος της...
Τον θεωρώ άλλον εναν οργανισμό κατασπάλησης δημοσίου χρήματος ενός πάμφτωχου λαού..που θέλει κλείσιμο χτές....αλλά...ειμαι μειοψηφία.
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9389 στις: Ιανουάριος 22, 2017, 09:08:58 πμ »
όπως και να χει κύριε, είναι όπως προείπα απολύτως δωρεάν,
και κατά συνέπεια δε χάνει κάτι να κάνει μία καταγγελία.
Και σίγουρα έχει -έστω και ελάχιστες κατά τη δική σου άποψη πάντα- πιθανότητες να δικαιωθεί, σε αντίθεση με το να "μην ξανασχοληθεί με τα ιεκ γενικότερα"

Εγώ διαμορφώσει άποψη μετά από προσφυγή και δικαίωση στον εν λόγω φορέα. Όχι μόνο δική μου προσφυγή αλλά και της οικογένειάς μου, και όσων φίλων προέτρεψα να απευθυνθούν εκεί, μετά από αδικίες και παραλείψεις. Κοινώς, η άποψή μου διαμορφώθηκε μέσα από ζωντανά παραδείγματα. Η δική σου άποψη από πού προκύπτει?


Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9390 στις: Ιανουάριος 22, 2017, 11:31:10 πμ »
Οι καταγγελίες στον συνήγορο του πολίτη θα έχουν ως αποτέλεσμα να τηλεφωνήσεις στον συνήγορο του πολίτη να δείς τι γίνεται με την υπόθεση σου, και μία ευγενέστατη κυρία να σου ανταποκριθεί, κύριε δεν εκπίπτει στις αρμοδιότητες μας.
Τώρα τι βοήθεια να σου παράσχεί ενας οργανισμός που τίποτα δεν εκπίπτει στις αρμοδιότητες του, δεν ξέρω..ίσως η κυρία ξέρει περισσότερα. Εγω πάντως θα τον ηθελα κλειστό και τα εκατομμυριάκια του Συν Πολ να πάνε σε φτωχούς.
Το μην ξανασχοληθείς με τα ΙΕΚ αν γινόταν ευρέως πράξη θα οδηγούσε στην απόλυτη άπαξ και δια παντός επίλυσης της απάτης των ΙΕΚ.
Ο λόγος μου που απο ότι ξέρω με αυτόν δεν συμφωνούν μόνο οι δημόσιοι υπάλληλοι οι πολυθεσίτες αλλά και οι μικροομολογιούχοι συνταξιούχοι των 2000 ευρώ συντάξεων, και ο αντίλογος που μαζί τους συμφωνούν οι ανωτέρω + την συνηγόρισα του πολίτη.

Πολύ θα ήθελα να μάθω ποιές είναι οι υποπεριπτώσεις που ο συνήγορος που κοστίζει κάποια εκατομμυριάκια στο φορολογικό έτος 2016 για όλους μας έδωσε λύση , ίσως μας δώσει λύση συνολικά για την κάταργηση των ΙΕΚ, δέν ξέρω..εικάζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2017, 11:43:44 πμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9391 στις: Ιανουάριος 22, 2017, 04:55:34 μμ »
Διάβασες καθόλου τις περιπτώσεις τις οποίες αναλαμβάνει ο συνήγορος?
Θα πρέπει να το κάνεις προτού καταφύγεις σε αυτόν για βοήθεια.
Κι εμένα μου το έχει πει αυτό, αλλά για μία υπόθεση που πράγματι δεν ενέπιπτε στις αρμοδιότητές του.
Γιατί αφορούσε νομίκό πρόσωπο ιδιωτικού δικαίου, και γιατί ζητούσα να παρακαμφθεί κανονισμός που αναφερόταν ρητά στο καταστατικό του. Άρα λοιπόν δεν είχα δίκιο.
Και επειδή μου αρέσει να μιλάω με επιχειρήματα και με συγκεκριμένα γεγονότα - τεκμήρια, ο συνήγορος  με έχει ξελασπώσει στις εξής περιπτώσεις:
1) όταν έχασαν την αίτησή μου στον ΟΑΕΔ. Τους έστειλα γραπτή αναφορά και αριθμό πρωτοκόλλου. Δικαιώθηκα.
2) Όταν ο σύζυγός μου απορρίφθηκε από την εισαγωγή του σε μία σχολή με τη δικαιολογία ότι δεν έγραφε το απολυτήριό του επανω βαθμό λυκείου. (Δεν μας τον είχαν ζητήσει). Επίσης δικαιώθηκε.
3) Όταν επρόκειτο να ταξιδέψω με τον 2 ετών γιο μου στο εξωτερικό και έπρεπε να επισπέυσουμε τις διαδικασίες έκδοσης διαβατηρίου (το διαβατήριό του βγήκε σε 10 μόλις ημέρες.)

Και τώρα σας αφήνω.. Εχω να διαβάσω για την εξεταστική στη σχολή που μπήκα με βύσμα...

Και το να μην ξανασχολήθεί ο συνάδελφος με το ΙΕΚ σίγουρα θα εξυπηρετούσε πολλούς ανταγωνιστές.
Διάβασα κάτι πολύ ωραίο αυτές τις μέρες: Ο Έλληνας έχει διδακτορικό στην κριτική αλλά είναι αναλφάβητος στην αυτο-κριτική... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 22, 2017, 05:07:56 μμ από jellyfish »

Αποσυνδεδεμένος conpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9392 στις: Ιανουάριος 26, 2017, 09:10:01 πμ »
Μήπως μπορεί κάποιος να με ενημερώσει πως προσλαμβάνεται κάποιος στα ιεκ;

Αποσυνδεδεμένος kkgas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9393 στις: Ιανουάριος 26, 2017, 09:54:30 πμ »
το εξάμηνο τελειώνει πότε θα υπογράψουμε συμβάσεις?  μας βλέπω να πληρωνόμαστε Σεπτέμβρη ................

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 346
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 317
Σύνολο: 318

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.