*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2670016 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4928 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:07:14 πμ »
Χμ...σε Α'-Β' βαθμια, δε μπορουμε να βαλουμε ωρες...οποτε τι βαζουμε;

Και το ανεκδοτο του μηνα: πριν λιγους μηνες, τον περασμενο Απριλιο, ολοι εμεις οι Αγγλικοι εκδιωχθηκαμε απο τα ΔΙΕΚ κακην-κακως, γιατι αλλαξε, λεει, το προγραμμα και  τα Αγγλικα καταργηθηκαν. Και τωρα ζητουν Αγγλικους. Το θεατρο του παραλογου!

Επιπλεον, επειδη μολις το ειδα: δεν υπαρχει επιλογη στις περιφερειες, δηλαδη, Α' Αθηνας, κλπ....μονο Αττικη κι οπου θελουν σε στελνουν;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:10:00 πμ από SilverPhoenix »
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:35:53 »

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4929 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:44:28 πμ »
Το κύριο ανέκδοτο δεν είναι όλα αυτά που λέτε με τα ΙΕΚ.

Εγώ γιατί εξακολουθώ να λέω και θα επιμένω στην απόψη μου ο κόσμος να χαλάσει, ότι τα άτομα ΤΟΥ ΙΝΕΔΙΒΙΜ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΕΝΗΛΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ ναι θα το τονίζω με μαύρα κεφαλαία γράμματα, για να το εμπεδώσετε, ότι

τα συγκεκριμένα άτομα κάθε χρόνο είναι για τα μπάζα τελείως, επιτέλους επειδή δεν μπορώ να χαλιέμαι κάθε χρόνο με μπάζα, ας τα απολύσει ομαδικά κάποιος ας τελειώνουμε.

Υπάλληλοι του ΙΝΕΔΙΒΙΜ κάθε χρόνο από μια γκάφα: παρτε το χαμπάρι, πρέπει να πάτε σπίτια σας, απόλυση οεο, ομαδική αν γίνεται ακόμα καλύτερα !!!!!!!

Και επιστρέφουμε στο κύριο ανέκδοτο της ημέρας:

Τιτλος προκήρυξης:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚ∆ΗΛΩΣΗΣ ΕΝ∆ΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ  ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΕΚΠΑΙ∆ΕΥΤΩΝ ∆ΗΜΟΣΙΩΝ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ  ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ (∆ΙΕΚ) ΚΑΙ ∆ΗΜΟΣΙΩΝ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ  ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ ΕΙ∆ΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2014β &  ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2015α

Προσέξατε κάτι περίεργο ;;;;;;; o ναι θα σας προσλάβουν για την ειδική αγωγή των ΙΕΚ !!!!!!!!!!!!!!

Ναι τα άτομα τα μπάζα, ούτε μια προκήρυξη δεν μπορούν να βγάλουν, μα τόσο άσχετοι και αμόρφωτοι παντελώς είναι !!!!!!!!!

Δεν κάνω πλάκα η προκήρυξη αφορά ειδική αγωγή των ΙΕΚ  :o :o :o :o :o :o :o

Προφανώς εννοούν τους εαυτούς τους τα άσχετα τα μπάζα !!!!!!!!, επιτέλους κατάλαβαν ότι θέλουν επιμόρφωση  ??? ??? ??? ???

Και ξέρετε ποιο είναι το κορυφαίο: αν με πάρουν θα ζητήσω από τα μπάζα να με βάλουν με το έτσι θέλω σε τμήμα με πιστοποιημένα άτομα με ειδικές ανάγκες, διότι αλλιώς θα τους σύρω στα δικαστήρια για παραπλανητική προκήρυξη. Ναι θα έχετε κάθε δικαίωμα να το ζητήσετε, νόμιμα και ωραία !!!!!!!!

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:55:26 πμ από foibos81 »

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4930 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:46:54 πμ »
*Στα δικαιολογητικά επιμόρφωσης που υποβάλλονται από τον υποψήφιο θα πρέπει να προσδιορίζεται με
σαφήνεια ο επιμορφωτικός φορέας (δημόσιος ή ιδιωτικός) , το αντικείμενο της επιμόρφωσης, το χρονικό
διάστημα πραγματοποίησης της επιμόρφωσης και η διάρκειά της αποκλειστικά σε ώρες. Σε αντίθετη περίπτωση η
επιμόρφωση δεν μοριοδοτείται. ‘Ωρες που δεν αναφέρονται σε σχετική βεβαίωση μπορούν να αποδειχθούν με την
προσκόμιση του προγράμματος της επιμόρφωσης. Επιμόρφωση παρεχόμενη από εκπαιδευτικές ενότητες ή
εξαμηνιαία μαθήματα τυπικής εκπαίδευσης (π.χ Ε.Α.Π, Πανεπιστήμια, ΑΣΠΑΙΤΕ, Διδασκαλεία) και τα οποία είναι
προαπαιτούμε να για εξομοίωση, εξειδίκευση, απόκτηση πτυχίου ή μεταπτυχιακού τίτλου δεν λαμβάνεται υπόψη.

Δεν γίνεται αποδεκτή η επιβεβαίωση ωρών επιμόρφωσης με Υπεύθυνες δηλώσεις του Υποψηφίου,
στο πλαίσιο της ισότιμης αντιμετώπισης των υποψηφίων.

Αυτό είδα και το έγραψα. Ισως βέβαια παίζει ρόλο η ειδικότητα.

stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος foibos81

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1024
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4931 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:02:58 πμ »
Και το κυριότερο: με τι προσόντα θα πάει να διδάξει κάποιος στην ειδική αγωγή των ΙΕΚ;;;

Ούτε καν στοιχειώδη προσόντα που απαιτούνται από την ειδική αγωγή της δευτεροβάθμιας δεν έχουν βάλει.

Εμπαιγμός στο μεγαλείο του και κυρίως για τα άτομα με ειδικές ανάγκες !!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:35:53 »

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: ’ντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4932 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:05:34 πμ »
*Στα δικαιολογητικά επιμόρφωσης που υποβάλλονται από τον υποψήφιο θα πρέπει να προσδιορίζεται με
σαφήνεια ο επιμορφωτικός φορέας (δημόσιος ή ιδιωτικός) , το αντικείμενο της επιμόρφωσης, το χρονικό
διάστημα πραγματοποίησης της επιμόρφωσης και η διάρκειά της αποκλειστικά σε ώρες. Σε αντίθετη περίπτωση η
επιμόρφωση δεν μοριοδοτείται. ‘Ωρες που δεν αναφέρονται σε σχετική βεβαίωση μπορούν να αποδειχθούν με την
προσκόμιση του προγράμματος της επιμόρφωσης. Επιμόρφωση παρεχόμενη από εκπαιδευτικές ενότητες ή
εξαμηνιαία μαθήματα τυπικής εκπαίδευσης (π.χ Ε.Α.Π, Πανεπιστήμια, ΑΣΠΑΙΤΕ, Διδασκαλεία) και τα οποία είναι
προαπαιτούμε να για εξομοίωση, εξειδίκευση, απόκτηση πτυχίου ή μεταπτυχιακού τίτλου δεν λαμβάνεται υπόψη.

Δεν γίνεται αποδεκτή η επιβεβαίωση ωρών επιμόρφωσης με Υπεύθυνες δηλώσεις του Υποψηφίου,
στο πλαίσιο της ισότιμης αντιμετώπισης των υποψηφίων.

Αυτό είδα και το έγραψα. Ισως βέβαια παίζει ρόλο η ειδικότητα.

Foufoutos δεν εννοεί αυτό... Διαβασέ το αργά μια δυό φορές ακόμα και είμαι σίγουρος ότι θα το καταλάβεις.
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος Foufoutos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 692
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4933 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:10:45 πμ »
Foufoutos δεν εννοεί αυτό... Διαβασέ το αργά μια δυό φορές ακόμα και είμαι σίγουρος ότι θα το καταλάβεις.

 :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X :-X
Δεν καταλαβαίνω βοήθα!. Επιπλέον πού το δηλώνεις στη φόρμα αίτησης; (Το χω κάψει μάλλον!)
stuDYING...!

Αποσυνδεδεμένος z_nikol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4934 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:11:43 πμ »
Τελικά σε πιο πεδίο μπαίνει η ΑΣΠΑΙΤΕ?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2014, 09:51:07 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4935 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 02:12:02 πμ »
Αυτό με τα επικυρωμένα αντίγραφα πολύ εντύπωση μου κάνει...Αφού η επικύρωση καταργήθηκε από πέρσι. Ελπίζω να μη μαλώνουμε με τους υπαλλήλους των ΚΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος efang

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4936 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 03:03:12 πμ »
Θα συμφωνήσω με τον foufoutos. Το πιστοποιητικό παιδαγωγικής και διδακτικής επάρκειας που χορηγήθηκε σε όσους από εμάς (Ναι, το διαθέτω και εγώ) παρακολουθήσαμε επιτυχώς το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ δεν προσμετράται.

Έστω ότι κάνουμε λάθος και δεν έχουμε αντιληφθεί αυτό που αναφέρεται στη σελίδα 5. Πως δικαιολογείται:

Α. "Στα δικαιολογητικά επι΅όρφωσης που υποβάλλονται από τον υποψήφιο θα πρέπει να προσδιορίζεται ΅ε σαφήνεια ο επι΅ορφωτικός φορέας, το αντικεί΅ενο της επι΅όρφωσης, το χρονικό διάστη΅α πραγ΅ατοποίησης της επι΅όρφωσης και η διάρκειά της αποκλειστικά σε ώρες. Σε αντίθετη περίπτωση η επι΅όρφωση δεν ΅οριοδοτείται."

Δεν αναφέρεται πουθενά στο πιστοποιητικό η διάρκεια σε ΩΡΕΣ. Έχω δίκιο porcupinetree;

Β. Έστω ότι επιμένουμε και στο 1.3.Α. προσθέτουμε οποιοδήποτε αριθμό πάνω από 200 ώρες για να λάβουμε τα 2 μόρια. Αφορά "το διδακτικό αντικείμενο των προκηρυσσόμενων θέσεων";
Πχ. έχει σχέση με το αντικείμενο που θα κληθούν να διδάξουν καθηγητές των ειδικοτήτων Νοσηλευτικής, Λογιστικής, Δασολογίας, κ.ο.κ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 02, 2014, 03:08:48 πμ από efang »

Αποσυνδεδεμένος puffpuff27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4937 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 04:13:48 πμ »
"Η αξιολόγηση των αιτήσεων θα γίνει από τρι΅ελής επιτροπή η οποία θα αποτελείται
από τον ∆/ντη του ΙΕΚ, τον Υποδιευθυντή και ένα ΅έλος του ΙΝΕ∆ΙΒΙΜ."
 8)

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4938 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 07:55:09 πμ »
Ως προς το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ να εξηγήσω λίγο τη λογική, όπως την έχω καταλάβει και από παλαιότερες προκηρύξεις και διευκρινίσεις που είχαν τότε δωθεί. Το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ μοριοδοτείται ως "επιμόρφωση στην επαγγελματική κατάρτιση" και λαμβάνει 2 μόρια σύμφωνα με τις ώρες του. Εγώ το υπολογίζω πολλαπλασιάζοντας τις ώρες ανά εβδομάδα με τις διδακτικές εβδομάδες (ας μου θυμίσει κάποιος, είναι 13;)
Στην παράγραφο που ανέφερε ο Foufoutos λέει ότι για να αποδειχθούν οι ώρες της επιμόρφωσης αρκεί κάποιος να παροσκομίσει το πρόγραμμα της επιμόρφωσης, γιαυτό και θα καταθέσω το εβδομαδιαίο πρόγραμμα του ΕΠΠΑΙΚ.
Ως προς τη φήμη "δε μετράει η ΑΣΠΑΙΤΕ" η παράγραφος αυτή αναφέρει κατά τη γνώμη μου ότι εάν έχεις πάρει πτυχίο, η μεταπτυχιακό ή γενικά τίτλο τυπικής εκπαίδευσης από την ΑΣΠΑΙΤΕ δε μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις σαν επιμόρφωση. Όμως το ΕΠΠΑΙΚ δεν είναι τίτλος τυπικής εκπαίδευσης, είναι επιμόρφωση και ως τέτοια την χρησιμοποιούμε.

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1577
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4939 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 09:20:07 πμ »
Καλημέρα.Επανέρχομαι στο θέμα της προϋπηρεσίας.Πριν από 10 λεπτά μίλησα με έναν κύριο σε ένα από τα τηλέφωνα που έχει δώσει το ινεδιβιμ. Ο άνθρωπος μου φάνηκε άσχετος.Δεν μου διευκρίνισε αν πρέπει να δηλώσω ώρες ή μήνες. Καλά μήνες έτσι και αλλιώς δεν γίνεται. Κάνουμε αναγωγή τους μήνες σε ώρες διδασκαλίας?Και συμπληρώνουμε τις ώρες?Ακόμα δεν κατάλαβα τι γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος ankas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 503
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4940 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 09:32:27 πμ »
Καλημέρα.Επανέρχομαι στο θέμα της προϋπηρεσίας.Πριν από 10 λεπτά μίλησα με έναν κύριο σε ένα από τα τηλέφωνα που έχει δώσει το ινεδιβιμ. Ο άνθρωπος μου φάνηκε άσχετος.Δεν μου διευκρίνισε αν πρέπει να δηλώσω ώρες ή μήνες. Καλά μήνες έτσι και αλλιώς δεν γίνεται. Κάνουμε αναγωγή τους μήνες σε ώρες διδασκαλίας?Και συμπληρώνουμε τις ώρες?Ακόμα δεν κατάλαβα τι γίνεται.
Καλημέρα.Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι εκεί που η προκήρυξη αναφέρει τα μόρια με ώρες πρέπει να συμπληρωθούν σε ώρες.Για τη δευτεροβάθμια όμως κ τριτοβάθμια που τα μόρια πάνε με έτος,χρειάζεται έτος κ όχι ώρες.Οπότε κάποιος που έχει κάτω από 1 έτος,δε βάζει τίποτα.Εκτος κ αν σε κάποιον του το δέχτηκε το συστημα με δεκαδικό ψηφίο,οπότε ας ενημερώσει.

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #4941 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 09:40:27 πμ »
Θα συμφωνήσω με τον foufoutos. Το πιστοποιητικό παιδαγωγικής και διδακτικής επάρκειας που χορηγήθηκε σε όσους από εμάς (Ναι, το διαθέτω και εγώ) παρακολουθήσαμε επιτυχώς το ΕΠΠΑΙΚ της ΑΣΠΑΙΤΕ δεν προσμετράται.

Έστω ότι κάνουμε λάθος και δεν έχουμε αντιληφθεί αυτό που αναφέρεται στη σελίδα 5. Πως δικαιολογείται:

Α. "Στα δικαιολογητικά επι΅όρφωσης που υποβάλλονται από τον υποψήφιο θα πρέπει να προσδιορίζεται ΅ε σαφήνεια ο επι΅ορφωτικός φορέας, το αντικεί΅ενο της επι΅όρφωσης, το χρονικό διάστη΅α πραγ΅ατοποίησης της επι΅όρφωσης και η διάρκειά της αποκλειστικά σε ώρες. Σε αντίθετη περίπτωση η επι΅όρφωση δεν ΅οριοδοτείται."

Δεν αναφέρεται πουθενά στο πιστοποιητικό η διάρκεια σε ΩΡΕΣ. Έχω δίκιο porcupinetree;

Β. Έστω ότι επιμένουμε και στο 1.3.Α. προσθέτουμε οποιοδήποτε αριθμό πάνω από 200 ώρες για να λάβουμε τα 2 μόρια. Αφορά "το διδακτικό αντικείμενο των προκηρυσσόμενων θέσεων";
Πχ. έχει σχέση με το αντικείμενο που θα κληθούν να διδάξουν καθηγητές των ειδικοτήτων Νοσηλευτικής, Λογιστικής, Δασολογίας, κ.ο.κ.
ΑΚΡΙΒΩΣ. έστω και μετράει ούτε στο αντικείμενο είναι ούτεσ στην εκπαιδευση ενηλίκων. αρα δεν μπαίνει. πάντως αν το βάλει κανείς όταν του εξετάσουν τα χαρτια να πάει και το πρόγραμμα της ασπαιτε με τα μαθηματα. αν και λόγω της διαφορετικότητας των μαθημάτων θα απορριφθεί.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159735
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 396
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 356
Σύνολο: 369

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.