*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2655655 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikos2015

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7728 στις: Νοέμβριος 30, 2015, 06:07:22 μμ »
Η πιστοποίηση είναι απαραίτητη γα τα ΙΕΚ? έχω διδακτορικό, θα χρειαστώ και πιστοποίηση?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:05:18 »

Αποσυνδεδεμένος Makis0

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7729 στις: Νοέμβριος 30, 2015, 06:22:46 μμ »
Η πιστοποίηση είναι απαραίτητη γα τα ΙΕΚ? έχω διδακτορικό, θα χρειαστώ και πιστοποίηση?


Συγχαρητήρια για το διδακτορικό σου καταρχήν.
Ναι, είναι διαφορετικά πράγματα. Για το διδακτορικό είναι μια έξτρα μοριοδότηση, (8 μόρια αν δε κάνω λάθος). Η πιστοποίηση είναι άλλο πράγμα. Φέτος θα πάρουν πρώτα τους πιστοποιημένους και όσες ώρες περισέψουν θα τις δόσουν στους μη πιστοποιημένους.
Αν θέλεις να πιστοποιηθείς, μπες στη σελίδα του ΕΟΠΕΕΠ να δεις ανάλογα με τα προσόντα σου τι πρέπει να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος nikos2015

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7730 στις: Νοέμβριος 30, 2015, 06:45:45 μμ »
Οι κύριοι κύριοι Διευθυντές των ΙΕΚ είναι πιστοποιημένοι? Οι δημόσιοι υπαλληλοι ? εκτος άμα το δημοσιουπαλληλικη ειναι
 ueber allen.

Καλά δεν ντρέπονται , αλήθεια εχω δουλεψει σε ΤΕΙ, έχει αλλάξει και εκεί το καθεστώς, ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7731 στις: Νοέμβριος 30, 2015, 07:12:26 μμ »
Ξεκινώ σήμερα στα ΙΕΚ και επειδή ενδέχεται να προσληφθώ με την επόμενη φάση αναπληρωτών, έχω μια ερώτηση... παίρνω άδεια από την πρωτοβάθμια/ δευτεροβάθμια εφόσον προσλφθώ εκεί ή πρέπει να ενημερώσω σήμερα το ΙΕΚ;

Δεν χρειάζεται να ενημερώσεις τώρα το ΙΕΚ.
Όταν με το καλό προσληφθείς, κάνεις αίτηση προς ΠΥΣΔΕ να σου δώσουν άδεια όπου αναφέρεις πόσες ώρες ακριβώς θα δουλεύεις και πού.
Στην αίτηση συμπεριλαμβάνεις βεβαίωση του σχολείου ότι δεν παρακωλύεται η λειτουργία του σχολείου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:05:18 »

Αποσυνδεδεμένος newcoming

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7732 στις: Νοέμβριος 30, 2015, 07:25:45 μμ »
Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω στα ΙΕΚ οι άνεργοι δεν πληρώνονται με Ικα? Γιατι καποιοι παραπάνω αναφερουν για τπυ κ ΟΑΕΕ?

Αποσυνδεδεμένος ritama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7733 στις: Νοέμβριος 30, 2015, 07:40:30 μμ »
Η κατάσταση είναι σκέτη τρέλα!

Στον παρακάτω σύνδεσμο, φαίνονται αναλυτικά τα προσόντα της κυρίας Δέσποινα Ματζάρη στον 6 πίνακα, τωρινά αποτελέσματα από άλλο φορέα. Στις λίστες του ΙΝΕΔΙΒΙΜ η ίδια κυρία έχει 34,1 μόρια!
Αυτό δεν έχει προηγούμενο. Δείτε τα και μόνοι σας!!

http://www.thermaikos.gr/inst/e-thermaikos/gallery/2015/ΝΠΔΔ/ΔΗ.Π.ΠΑ.Κ.Υ.Θ/ΚΔΑΠ/686/Προσωρινός%20Πίνακας%20ΚΔΑΠ%202015%20-%20ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.pdf

τι ακριβώς εννοείς; εχασα επεισόδια μαλλον....μπορεις να εισαι λίγο πιο αναλυτικός; προβλημα με τα μορια υποθετω;

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7734 στις: Νοέμβριος 30, 2015, 08:09:36 μμ »
Πολύ πλάκα οι καινούριοι Πίνακες κατάταξης!  ....και οι έσχατοι Εσονται Πρώτοι!

επειδή εχω χασει επισόδια, γιατι μας ανακατέψανε??
τι σειρά ειναι τούτη??

δοκιμαστε να κανετε 2 κλικ στα ΜΟΡΙΑ και η σειρά πάλι γινεται αυξουσα
και νομίζω το προβλημα οτι στα ΙΕΚ οι διευθυντές τα βλεπουν λιγο διαφορετικά  από οτι εμείς.

OKKKKKK
ποτε θα βγουν οι οριστικοι επιτέλους???
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 30, 2015, 08:12:03 μμ από dimitraj »

Αποσυνδεδεμένος solareng

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7735 στις: Νοέμβριος 30, 2015, 08:24:42 μμ »
1) Ξέρει κανένας τι πρέπει να διδαχθεί στο μάθημα "Πρακτική εφαρμογή στην ειδικότητα" για την ειδικότητα "Τεχνικός Μηχανοτρονικής";

2) Επειδή κάποιος με λιγότερα μόρια έχει καταφέρει να πάρει περισσότερες ώρες, μπορώ να κάνω κάτι για να διαμαρτυρυθώ ή θα φάω μπαν για τα επόμενα έτη; Έχει γίνει ωραίο το μοίρασμα πάντως σε μαθήματα, μέρες, ώρες και τοποθεσία.

Υ.Γ. Τι να τις κάνεις τις πιστοποιήσεις στο Ελλαδιστάν αν έχεις τον μπάρμπα; Μάζεψαν 120 ευρώ από όλους, έδωσαν την πιστοποίηση στον κάθε άσχετο, έκοψαν μερικούς για τα μάτια του κόσμου και στο τέλος πάλι τον μπάρμπα θα έχεις ανάγκη για να σε βολέψει. Τριτοκοσμική μπανανία που βυθίζεται καθημερινά στον βούρκο, όποιος προλάβει φεύγει για να αναζητήσει ένα καλύτερο βιοτικό επίπεδο. Εδώ όσα χρόνια και αν περάσουν θα παραμένουμε σταθερά με την νοοτροπία του ταλιμπάν.
Ευχαριστώ για όποιον απαντήσει στα ερωτήματά μου.

Αποσυνδεδεμένος galakos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7736 στις: Νοέμβριος 30, 2015, 08:28:55 μμ »
επειδή εχω χασει επισόδια, γιατι μας ανακατέψανε??
τι σειρά ειναι τούτη??

OKKKKKK
ποτε θα βγουν οι οριστικοι επιτέλους???

παντως περσυ οσοι θυμαστε ολη τη χρονια τη βγαλαμε με τους προσωρινους πινακες.

οσον αφορα το παλιοτερο μυνημα μου στο forum για την ενσταση επι των ωρων που εχουν παρει εκπαιδευτες με ελαχιστα μορια λογικα αυριο ἡ μεθαυριο θα κανω αναρτηση ολα οσα εκανα εγω

Αποσυνδεδεμένος sofaki82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7737 στις: Νοέμβριος 30, 2015, 09:46:43 μμ »
Καλησπέρα σε όλους
Διαβάζω καιρό το φόρουμ αλλά σήμερα πραγματικά ήθελα πολύ να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας.
Ασχολούμαι με την εκπαίδευση κάποια χρόνια και φέτος είναι πρώτη φορά που με κάλεσαν σε δημόσιο ιεκ. Είμαι πρώτη στη λίστα των απιστοποίητων εκπαιδευτών (έχω κάνει αίτηση πιστοποίησης, αλλά δε με έχουν καλέσει) και στην ειδικότητά μου δεν υπάρχουν πιστοποιημένοι εκπαιδευτές. Το μάθημα που μου ανέθεσαν ( δικαίως σύμφωνα με τον οδηγό σπουδών) διδάσκεται και σε άλλο ιεκ της περιοχής και πήρα το θάρρος να τηλεφωνήσω να ενημερωθώ αν έχει ανατεθεί σε κάποιον. Αρχικά ο διευθυντής έκανε τον ανήξερο, ότι δε διδάσκεται τέτοιο μάθημα και εν συνεχεία όταν του είπα λεπτομέρειες μου είπε ότι θα με καλέσει αργότερα. Πραγματικά, επικοινώνησε αργότερα αρχικά κάνοντάς μου ερωτήσεις τύπου ''έχετε ξαναεργαστεί σε ιεκ'', ''τι σχέση έχετε εσείς με αυτήν την τεχνική ειδικότητα'', ''γράφεται σε οδηγό σπουδών ότι το διδάσκετε εσείς'' κτλ για να καταλήξει ότι έχει επιλέξει μία κυρία εντελώς διαφορετικής ειδικότητας με την οποία συνεργάζεται χρόνια. Του είπα ότι δε με καλύπτουν οι απαντήσεις του και με έντονο ύφος μου απάντησε ότι η εν λογω κυρία έχει μεταπτυχιακά, είναι στους πίνακες, είναι συνεργάτης με το ιεκ χρόνια, έχει εργαστήριο στην περιοχή και στο τέλος ουσιαστικά μου είπε ότι μου έκανε και μεγάλη χάρη που με πήρε τηλέφωνο.
Στεναχωρήθηκα γιατί ένιωσα να ''ζητιανεύω'' ώρες, να υποτιμούν τη νοημουσύνη μου ταυτόχρονα λυπάμαι που υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι σε τέτοιες θέσεις.
Και κλείνοντας...γιατί σας κούρασα...για την ιστορία να ενημερώσω ότι η κυρία που πήρε το μάθημα είναι ένατη στον πίνακα των απιστοποίητων εκπαιδευτών της ειδικότητά της και υπάρχουν και πιστοποιημένοι στην ίδια ειδικότητα.

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7738 στις: Νοέμβριος 30, 2015, 10:06:32 μμ »
Καλησπέρα σε όλους
Διαβάζω καιρό το φόρουμ αλλά σήμερα πραγματικά ήθελα πολύ να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας.
Ασχολούμαι με την εκπαίδευση κάποια χρόνια και φέτος είναι πρώτη φορά που με κάλεσαν σε δημόσιο ιεκ. Είμαι πρώτη στη λίστα των απιστοποίητων εκπαιδευτών (έχω κάνει αίτηση πιστοποίησης, αλλά δε με έχουν καλέσει) και στην ειδικότητά μου δεν υπάρχουν πιστοποιημένοι εκπαιδευτές. Το μάθημα που μου ανέθεσαν ( δικαίως σύμφωνα με τον οδηγό σπουδών) διδάσκεται και σε άλλο ιεκ της περιοχής και πήρα το θάρρος να τηλεφωνήσω να ενημερωθώ αν έχει ανατεθεί σε κάποιον. Αρχικά ο διευθυντής έκανε τον ανήξερο, ότι δε διδάσκεται τέτοιο μάθημα και εν συνεχεία όταν του είπα λεπτομέρειες μου είπε ότι θα με καλέσει αργότερα. Πραγματικά, επικοινώνησε αργότερα αρχικά κάνοντάς μου ερωτήσεις τύπου ''έχετε ξαναεργαστεί σε ιεκ'', ''τι σχέση έχετε εσείς με αυτήν την τεχνική ειδικότητα'', ''γράφεται σε οδηγό σπουδών ότι το διδάσκετε εσείς'' κτλ για να καταλήξει ότι έχει επιλέξει μία κυρία εντελώς διαφορετικής ειδικότητας με την οποία συνεργάζεται χρόνια. Του είπα ότι δε με καλύπτουν οι απαντήσεις του και με έντονο ύφος μου απάντησε ότι η εν λογω κυρία έχει μεταπτυχιακά, είναι στους πίνακες, είναι συνεργάτης με το ιεκ χρόνια, έχει εργαστήριο στην περιοχή και στο τέλος ουσιαστικά μου είπε ότι μου έκανε και μεγάλη χάρη που με πήρε τηλέφωνο.
Στεναχωρήθηκα γιατί ένιωσα να ''ζητιανεύω'' ώρες, να υποτιμούν τη νοημουσύνη μου ταυτόχρονα λυπάμαι που υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι σε τέτοιες θέσεις.
Και κλείνοντας...γιατί σας κούρασα...για την ιστορία να ενημερώσω ότι η κυρία που πήρε το μάθημα είναι ένατη στον πίνακα των απιστοποίητων εκπαιδευτών της ειδικότητά της και υπάρχουν και πιστοποιημένοι στην ίδια ειδικότητα.

Αυτό θέλει καταγγελία, προσωπικά δεν γνωρίζω πώς να σε κατευθύνω αν ξερει καποιος αλλος εδω στο φορουμ ας βοηθησει. Οσο για τη συμπεριφορά του διευθυντή, είναι η κλασσική συμπεριφορά βολεμενου από την εποχή του πλεόν μικρού κόμματος που αρχίζει απο ΠΑ και τελειωνει σε ΣΟΚ. Όντως μεγάλο ΣΟΚ!!!

Αποσυνδεδεμένος ritama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7739 στις: Νοέμβριος 30, 2015, 10:23:38 μμ »
συμφωνώ. μήπως να ενημερωθούν κ οι δόλιοι υποψήφιοι που τους πηρε τις ώρες;...αν επικοινωνούσες με μαιλ μαζί τους; να γίνει κάτι συλλογικά, θα έχει καλυτερα αποτελεσματα.
τι κριμα να κυκλοφορούν ακόμα χωρίς κυρώσεις τετοια γεγονότα....φαντασου να τον είχες ηχογραφήσει...

Αποσυνδεδεμένος niteulf

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 715
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7740 στις: Νοέμβριος 30, 2015, 11:37:39 μμ »
Καλησπέρα σε όλους
Διαβάζω καιρό το φόρουμ αλλά σήμερα πραγματικά ήθελα πολύ να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας.
Ασχολούμαι με την εκπαίδευση κάποια χρόνια και φέτος είναι πρώτη φορά που με κάλεσαν σε δημόσιο ιεκ. Είμαι πρώτη στη λίστα των απιστοποίητων εκπαιδευτών (έχω κάνει αίτηση πιστοποίησης, αλλά δε με έχουν καλέσει) και στην ειδικότητά μου δεν υπάρχουν πιστοποιημένοι εκπαιδευτές. Το μάθημα που μου ανέθεσαν ( δικαίως σύμφωνα με τον οδηγό σπουδών) διδάσκεται και σε άλλο ιεκ της περιοχής και πήρα το θάρρος να τηλεφωνήσω να ενημερωθώ αν έχει ανατεθεί σε κάποιον. Αρχικά ο διευθυντής έκανε τον ανήξερο, ότι δε διδάσκεται τέτοιο μάθημα και εν συνεχεία όταν του είπα λεπτομέρειες μου είπε ότι θα με καλέσει αργότερα. Πραγματικά, επικοινώνησε αργότερα αρχικά κάνοντάς μου ερωτήσεις τύπου ''έχετε ξαναεργαστεί σε ιεκ'', ''τι σχέση έχετε εσείς με αυτήν την τεχνική ειδικότητα'', ''γράφεται σε οδηγό σπουδών ότι το διδάσκετε εσείς'' κτλ για να καταλήξει ότι έχει επιλέξει μία κυρία εντελώς διαφορετικής ειδικότητας με την οποία συνεργάζεται χρόνια. Του είπα ότι δε με καλύπτουν οι απαντήσεις του και με έντονο ύφος μου απάντησε ότι η εν λογω κυρία έχει μεταπτυχιακά, είναι στους πίνακες, είναι συνεργάτης με το ιεκ χρόνια, έχει εργαστήριο στην περιοχή και στο τέλος ουσιαστικά μου είπε ότι μου έκανε και μεγάλη χάρη που με πήρε τηλέφωνο.
Στεναχωρήθηκα γιατί ένιωσα να ''ζητιανεύω'' ώρες, να υποτιμούν τη νοημουσύνη μου ταυτόχρονα λυπάμαι που υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι σε τέτοιες θέσεις.
Και κλείνοντας...γιατί σας κούρασα...για την ιστορία να ενημερώσω ότι η κυρία που πήρε το μάθημα είναι ένατη στον πίνακα των απιστοποίητων εκπαιδευτών της ειδικότητά της και υπάρχουν και πιστοποιημένοι στην ίδια ειδικότητα.

Η κυρία αυτή είναι άλλης ειδικότητας αλλά είναι σχετική η ειδικότητά της με το μάθημα? Ή δεν έχει σχέση?
Ακόμη και αν έχει σχέση, έχει λιγότερα μόρια από εσένα?

Δεν ξέρω τι γίνεται με ενστάσεις κτλ γιατί δεν ξέρω την προκύρηξη, αλλά αν δεν υπάρχει τέτοια πρόβλεψη, μπορείς να κάνεις καταγγελία στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Να τους στείλεις με φαξ απευθείας σε αυτούς την καταγγελία όπου να εξηγείς λεπτομερώς τι γίνεται. Δεν έχεις να χάσεις τίποτα.

Πολλοί διευθυντές είναι θρασύδειλοι και μην μασάς με αξιώματα κτλ. Δεν μπορούν να σου κάνουν τίποτα.
Δυστυχώς στην Ελλάδα, μόνο όποιος φωνάζει και καταγγέλει βρίσκει το δίκιο του.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 30, 2015, 11:39:16 μμ από niteulf »

Αποσυνδεδεμένος Evip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7741 στις: Δεκέμβριος 01, 2015, 07:01:37 πμ »
Προς Sofaki82
Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Αν και αυτοί που πήραν τις ώρες είναι της ειδικότητά τους, δεν κατέχουν πιστοποίηση, δεν έχουν καμία διδακτική εμπειρία, είναι διπλό και τριθεσίτες και έχω τα διπλά μόρια στον πίνακα. Έχω κάνει ένστασή στο τμήμα ενστάσεων του ινεδεβιμ, στην κ.Λαλιώτη στο υπουργείο παιδείας και στον συνεργάτη του γενικού γραμματέα του ινεδεβιμ. Τέλος ετοιμάζω επιστολή για την κυρία Σ.Αν Αγνωστοπούλου η οποία κατέθεσε στην Βουλή ότι αυτοί που έχουν ήδη εργασία δεν θα πρέπει να παίρνουν και τις ώρες στα ιεκ. Στην δική μου περίπτωση ο διευθυντής αναθέτει μαθήματα σε γνωστούς. Για παράδειγμα ανάθεση σε παιδίατρο την δερματολογία ενώ το προσοντολόγιο λέει δερματολόγο, την αιμοδοσία σε νοσηλευτή ενώ θα έπρεπε να την αναθέσει σε γιατρό αιματολόγο ή απόφοιτο ιατρικών εργαστηρίων ,ασφάλεια και υγιεινή σε φαρμακοποιό ενώ θα έπρεπε να την αναθέσει σε απόφοιτο σχολής δημόσιας υγείας με πιστοποίηση κάρπα κτλ. Εγώ θα τον κυνηγήσω πάντως γιατί μετά από δύο διδακτικά χρόνια με άφησε άνεργη έναντι ατόμων που ήδη δουλεύουν και έχουν τα μισά μόρια από εμένα.  Κυνήγησε τον θα βοηθήσεις έτσι και άλλο κόσμο.  Καλή επιτυχία αν χρειαστείς διευθύνσεις, e-mail κτλ. στείλε μου μήνυμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2015, 07:14:26 πμ από Evip »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158554
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 336
Σύνολο: 357

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.