*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2670616 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7910 στις: Ιανουάριος 29, 2016, 02:31:15 πμ »
Δεν είναι ξεκαθάρα διατυπώμενη Η ΥΔ, επρεπε να εχουν διαφορετική υπευθυνη δηλωση για αυτούς που ειναι με ΙΚΑ  ασφαλισμένοι και αυτούς που έχουν μπλοκάκι. Καθε χρονο τα ιδια και τα ιδια λάθη. Αν δεν βγάλουν πάλι διορθώσεις και πηγαινουμε δικαιολογητικά ξανά.


Συνάδελφε alfa_vita , πάλι Δίνεις Ορθότατη Επισήμανση...

Προσθέτω τη δική μου γνώση...

Ενώ αρχικά, η συγκεκριμένη (Και ντι΄π παρτσακλή) "υπεύθυνη Δήλωση" αποσύρθηκε δι' ημάς τους ΙΚΑτζήδες από τα Δ.Ι.Ε.Κ. , όπου καθείς διδάσκει... άρα Υποβάλλει ξεχωριστά "απογραφικά" και λοιπή χαρτούρα , ώστε να συμπληρωθούν τα στοιχεία της ...ξανά μανά , ανά Δ.Ι.Ε.Κ.   Ατομικής Σύμβασης...

"Άξαφνα"  , αλλού σου λενε ...ααααααααα... πέρνα να Υπογραψεις ΚΑΙ Αυτό....  Αλλού, ΔΕΝ σου λεν Τίποτα..



Μπερδεway , ώστε το πράμα...

Προσωπικά....

Με τα δεδομένα ετούτης της ΗΛΙΘΙΑΣ κατάστασης , στην οποία ... όταν θυμάται το ΙΝΕΔΙΒΙΜ ... χαίρεται και στέλνει μαντάτα στις Γραμματείες των ΔΙΕΚ... Κι όσα ΔΙΕΚ πήρανε και αφομοιώσανε το μαντάτο το στέλνουν και σε μας... και στο τέλος Μαζεύεται χαρτούρα ... ΤΗΝ οποία ΟΥΔΕΙΣ Ελέγχει...

... Έχω μπει στην ...όχι "λογική"  ...σκέτο εργαλείο....

Υπογράφω Δηλώσεις , όπου μου ζητώνται   .... ΛΕΣ και είμαι κανένας ...μετανοήσας κομμουνιστής της Γυάρου (ατυχέστατη η "παρομοίωσις")

..Τεσπά, Στην προκείμενη ... Ψέμματα ΔΕΝ Δηλώνω ... Υπογράφω...

Στα λοιπά , Εφόσον η Δήλωση περιέχει ΤΡΕΛΛΑ.... Ζήτημα  ΙΝΕΔΙΒΙΜ , το οποίο απλά μαζεύει σε ράφια Χαρτί για ανακύκλωση...

ΜΑ ΔΕΝ με Νοιάζει!...


Με νοιάζει ΜΟΝΟΝ να Είμαι Σωστός στα παιδιά στα Τμήματα που Διδάσκω...


ΕΕΕ... άει στο Διάκο... (κατά πώς λέει μια καλή Γλυκειά Συντρόφισσα   ..για να ΜΗΝ πει το πλήρες που ξεκινάει από το αει στο διά... και τελειώνει σε ...ο)

Αυτά...

Θ._


Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:16:55 »

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7911 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 01:43:54 πμ »
Καλησπέρα σε όλους

Φέτος με πήρανε για πρώτη φορά σε ΙΕΚ και μου έδωσαν ένα μάθημα το οποίο θα είναι και στο Β εξάμηνο. Υπάρχει πιθανότητα να παραμείνω ως εκπαιδευτής σε αυτό το μάθημα που με έχουν μάθει πια οι εκπαιδευόμενοι ή μπορεί να με αλλάξουν με κάποιον άλλο; Ευχαριστώ και αναμένω μια απάντηση από τους πιο έμπειρους εκπαιδευτές στα ΙΕΚ. 

Αποσυνδεδεμένος psira

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7912 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 09:52:43 πμ »
Οι συμβάσεις στα ΙΕΚ είναι εξαμηνες. Αυτό σημαίνει ότι εντός ολίγου θα ξανακανουμε τα χαρτιά μας για το επόμενο εξάμηνο.
Είναι τόσο πιθανό να δουλέψεις ξανά στο ίδιο ΙΕΚ κάνοντας το ίδιο μάθημα όσο να παρουσιαστεί κάποιος άλλος συνάδελφος με περισσότερα μόρια και να σου πάρει τη θέση.


Αποσυνδεδεμένος GLIKA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7913 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 10:17:21 πμ »
Παλιά ήταν εξάμηνες..απο πέρσι ετήσιες...οι ίδιοι εκπαιδευτές θα είναι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:16:55 »

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7914 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 11:02:55 πμ »
Οι συμβασεις οντως είναι εξαμηνιαίες! Αυτο που αλλαξε είναι ότι οι αξιολογικοι πίνακες ισχύουν για ενα σχ. ετος. Αρα σε καθε εξαμηνο παιρνουν τον πινακα κ αρχιζουν κ καλουν. Οποτε για παραδειγμα τι θα μπορουσε να συμβει: Ας υποθεσουμε τους δυο πρωτους σε ενα πινακα για καποιο μαθημα. Τηλεφωνείται ο πρωτος κ δεν δεχεται τη θεση. Τηλεφωνειται ο δεύτερος κ την αποδεχεται. Θα διδάξει το μάθημα για ένα εξάμηνο. Το επόμενο εξάμηνο θα γίνει η ίδια διαδικασία. Αν την αποδεχτεί ο πρώτος ο δεύτερος δεν θα ξανακάνει το μάθημα.

Αποσυνδεδεμένος jimpapas1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7915 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 11:35:41 πμ »
Παλιά ήταν εξάμηνες..απο πέρσι ετήσιες...οι ίδιοι εκπαιδευτές θα είναι...

Οι συμβάσεις είναι εξαμηνιαίες και κάθε εξάμηνο αλλάζουν και τα μαθήματα και οι ώρες.

Αποσυνδεδεμένος Keravnos83

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν κεραυνός εν αιθρία...
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7916 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 11:42:52 πμ »
Ναι σωστά! Αλλάζουν κ τα μαθήματα! Αναφερομουν στο παράδειγμα για μαθήματα αλυσίδας. Πχ αγγλικά I κ αγγλικά II

Αποσυνδεδεμένος gianna9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7917 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 03:50:24 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Να κάνω δύο ερωτήσεις μήπως γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει. 1) Σε περίπτωση απεργίας (όπως αύριο), οι ωρομίσθιοι έχουν δικαίωμα να απεργήσουν; και  2)Τα μαθήματα γίνονται κανονικά ή μεταφέρονται για άλλη μέρα; (δεδομένου ότι οι περισσότεροι καταρτιζόμενοι κινούνται με λεωφορείο και αυριο δεν θα έχει δρομολόγια)     
..αξίζεις φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7918 στις: Φεβρουάριος 03, 2016, 06:11:16 μμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, από ότι κατάλαβα παίζουν τα πάντα με πιο πιθανό το σενάριο της παραμονής σε περίπτωση που το μάθημα συνεχίζεται στο επόμενο εξάμηνο. Η συμβάσεις πρέπει να είναι εξάμηνες ανεξαρτήτως αν θα σε ξαναπάρουν ή όχι. Επίσης νόμιζα ότι αν δηλώσεις άρνηση αποκλείεσαι για όλο το διδακτικό έτος και κάνεις υπεύθυνη δήλωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2016, 06:13:40 μμ από JimP »

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7919 στις: Φεβρουάριος 04, 2016, 02:14:47 πμ »

Καλησπέρα συνάδελφοι. Να κάνω δύο ερωτήσεις μήπως γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει. 1) Σε περίπτωση απεργίας (όπως αύριο), οι ωρομίσθιοι έχουν δικαίωμα να απεργήσουν; και  2)Τα μαθήματα γίνονται κανονικά ή μεταφέρονται για άλλη μέρα; (δεδομένου ότι οι περισσότεροι καταρτιζόμενοι κινούνται με λεωφορείο και αυριο δεν θα έχει δρομολόγια)     


•   Χμμμμ!... Να Ένα Σημαντικό Θέμα και Μπράβο Συνάδελφε gianna9 διότι το θέτεις…

Απαντώ με Γνώσεις και Γνώμες μου:

Ξεκινώ λέγοντας ότι ΟΛΑ , μα ΟΛΑ τα Δ.Ι.Ε.Κ. , ακόμη και Εάν Προτίθεται να Απεργήσει το Σύμπαν της Διεύθυνσης  και Γραμματειακής τους Υποστήριξής τους (στην πραγματικότητα , Τουλάχιστο κάποιοι της Διεύθυνσης και της Γραμματείας θαν’ παρόντες…) Ενημέρωσαν Εκπαιδευτές και Σπουδαστάκια πως Πέμπτη 4.02.’16  Απεργίας Λειτουργούν «κανονικά»….


Ι.  Στην προκείμενη , είμαστε ένας … «ιδιαίτερος» κλάδος , ΤΥΠΙΚΑ «αυτοαπασχολούμενων» ,  με οιαδήποτε εργασιακή σχέση (ΙΚΑ , «μπλοκάκι» κλπ..) ως προς το ΙΝΕΔΙΒΙΜ ,  οπότε έναντι του «εταίρου» μας (ΕΡΓΟΔΟΤΗ) η Απεργία …ΔΕΝ έχει «νόημα» … τυπικά ξαναλέω… η απεργία εμφανίζεται ως  …απεργία Εναντίον του Εαυτού μας!!!... (αυτοαπασχολούμενοι , λέω πάλι, γαρ).

ΙΙ.  Έλα μου ντε , όμως , ότι με βάση τις συμβάσεις που (θα) υπογράφουμε …  ΟΙ  ΩΡΕΣ που έχουμε να Επιτελέσουμε – Ολοκληρώσουμε , ανά μάθημα Στο Εξάμηνο , ΕΙΝ’ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ!...  Είτε απεργήσουμε , είτε αρρωστήσουμε , είτε  βαριόμαστε , είτε Δεν μας βγάζουν τα κομμένα Μ.Μ.Μ.  , θα αναπληρωθούν…  Εύκολα ή Δύσκολα … Σε άλλες μέρες
Πάει να πει ότι Κόστος για το Κράτος – νυν Κυβέρνηση , λειτουργία Δ.Ι.Ε.Κ.  ΔΕΝ Υφίσταται….  Όπως ΔΕΝ θα υποστούν Κόστος Απεργιακό οι Τσέπες μας … Όταν τεσπά , πλερώσει το τρέχον εξάμηνο το υπουργείο…

ΙΙΙ.  Σωστά λες , πέραν ημών των «πολυτελών» που Ενδεχόμενη Απεργιακή Συμπεριφορά ΔΕΝ θα μας στοιχίσει….  Υπερισχύει το Θέμα των παιδιών… 

Πες ότι εμείς για οποιοδήποτε λόγο παρουσιαζόμαστε στα Τμήματα….  Ακόμη και για τον Γνήσιο Παιδαγωγικό … ΔΕΝ θέλουμε να ταλαιπωρήσουμε με αναπληρώσεις ΟΤΑΝ και ΖΟΡΙΑ τα παιδιά …  Όμως στιο Τμήμα καταφέρνουν να φτάσουν μόλις 3- 4 σπουδαστάκια , με αγωνία Τι ώρα θα φύγουν , ώστε να προλάβουν από τις πιο μακρινές γειτονιές λεωφορεία , τα οποία θα ξεκινήσουν ν’ αποσύρονται κατά τις 7:30 …και ΔΕΝ παίζει καμία άλλη συγκοινωνία…

•   Έχουμε Ευθύνη ΩΣ Δάσκαλοι Να Φτάσουν Ασφαλή τα Παιδιά Σπίτια τους … ασχέτως Τι ώρα θα «επιτρέψουν»   … αποχώρηση οι Διευθύνσεις των ΔΙΕΚ;;… Ε;.. ΝΑΙ  ή ΟΧΙ;;…


ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ… Μα τελείως Προσωπικά…

Με τις Δικές μου Πολιτικές Επιγνώσεις και… χαίρω πολύ «θητεία» στην Ταξική Πάλη…

•   ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΓΝΩΣΗ  του Κοινωνικού ΑΠΟΛΥΤΟΥ….  Εάν Όχι Απεργία για τέτοιο «ασφαλιστικό» … Τότε ΠΟΤΕ;;…

•   Με επίσης πολιτική αντίληψη μιας ..ακόμη ..απεργίας ΤΕΛΕΤΟΥΡΓΙΑΣ , στην οποία καλούν  ..και καλά μέχρι και το Κυβερνητικό Κόμμα … αλλά ακόμα χειρότερα όλη η Μνημονιακή διαπλοκή των Μ.Μ. «Ε.» , οι «συνδικαλιστικές» Γραφειοκρατίες ΓΣΕΕ- ΑΔΕΔΥ…

Με αντίληψη της .. μα μοναδικής για τον κλάδο μας «άνεσης» ΔΕΝ χάνω ΤΙΠΟΤΑ … «αναπληρώνω»….

•   Το ΚΥΡΙΟ:  ΤΙ μπορούν … ΚΑΙ λόγω ΜΜΜ … τα σπουδαστάκια…

Είμαι σε συνεχή Επικοινωνία μαζί τους , ώστε να αποφασίσω με βάση τις Δικές τους Ανάγκες…


………………………

Πολυλόγησα…

..Και Ξέρω ότι Φίλοι – Συνάδελφοι  , ίσως βαριούνται το κατεβατό … ίσως εκτιμήσουν , «πάλι ο Θ._  άπλωσε σεντόνι με τα δικά του..».

Ματαλέω:

•   Ασχέτως του δικού μου Τρόπου γραφής…
•   «κάποια» , ΔΕΝ απαντιούνται , ΔΕΝ συζητιώνται με «ΟΧΙ» - «ΝΑΙ»…
•   Πολίτες κι Επιστήμονες Είμαστε…
•   Οι Αναλυτικές Εξηγήσεις Είν’ οι Μόνες Που λεν Τι Νογάνε…


Θ._





Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7920 στις: Φεβρουάριος 05, 2016, 05:08:56 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι. Να κάνω δύο ερωτήσεις μήπως γνωρίζει κανείς να μου απαντήσει. 1) Σε περίπτωση απεργίας (όπως αύριο), οι ωρομίσθιοι έχουν δικαίωμα να απεργήσουν; και  2)Τα μαθήματα γίνονται κανονικά ή μεταφέρονται για άλλη μέρα; (δεδομένου ότι οι περισσότεροι καταρτιζόμενοι κινούνται με λεωφορείο και αυριο δεν θα έχει δρομολόγια)     

1) Συνήθως ανακοινώνουν πως δεν θα γίνουν μαθήματα και ότι θα αναπληρωθεί η ημέρα.
Παλαιότερα έπαιρναν τηλέφωνο για ενημέρωση των εκπαιδευτών.
2) Μεταφέρονται συνάδελφε,το πως και που είναι θέμα διεύθυνσης.
Υπήρχε και υπάρχει πάντα χρόνος για αναπληρώσεις στο τέλος του εξαμήνου.
Μην ανησυχείς άδικα.

Αποσυνδεδεμένος NikosChatzoglou

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Η υπερανάλυση ξενερώνει
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7921 στις: Φεβρουάριος 05, 2016, 11:51:04 μμ »
Παιδιά για απόφοιτους ΑΕΙ πόσο είναι ο καθαρός μισθός ανά ώρα;
Everyone has three lives; a public life, a private life and a secret life.

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7922 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 01:34:13 πμ »
 Καλημέρα σας,
Σήμερα μου πήραν τηλέφωνο από ΟΑΕΔ ότι τελικά είμαι επιτυχόν στην 5μηνη εργασία που είχα κάνει αίτηση, το θέμα είναι όμως που εργάζομαι σε ΙΕΚ μπερδεύει την υπόθεση, αν και  από το Δεκέμβριο μέχρι σήμερα που εργαζόμαστε δεν υπογράψαμε σύμβαση ούτε μας κόλλησαν κάποιο ένσημο ΙΚΑ και ούτε βέβαια πληρωθήκαμε (ίσως του χρόνου), η κάρτα ανεργίας μου είναι ενεργή.
Σε αυτή την περίπτωση τι γίνετε;
 

Αποσυνδεδεμένος sofaki82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #7923 στις: Φεβρουάριος 09, 2016, 01:46:35 μμ »
Καλημέρα σας,
Σήμερα μου πήραν τηλέφωνο από ΟΑΕΔ ότι τελικά είμαι επιτυχόν στην 5μηνη εργασία που είχα κάνει αίτηση, το θέμα είναι όμως που εργάζομαι σε ΙΕΚ μπερδεύει την υπόθεση, αν και  από το Δεκέμβριο μέχρι σήμερα που εργαζόμαστε δεν υπογράψαμε σύμβαση ούτε μας κόλλησαν κάποιο ένσημο ΙΚΑ και ούτε βέβαια πληρωθήκαμε (ίσως του χρόνου), η κάρτα ανεργίας μου είναι ενεργή.
Σε αυτή την περίπτωση τι γίνετε;
 
Αρχικά τίποτα δε γίνεται...στην πορεία όταν θα φανεί η σύμβαση ότι εργάζεσαι στα ιεκ από τέλος νοεμβρίου θα σημαίνει ότι δεν δικαιούσαι τη θέση στην κοινωφελή...οπότε εαν την αποδεχτείς τώρα στην πορεία θα σε βγάλουν από το πρόγραμμα και ότι έχεις δουλέψει εως τότε δε θα το πληρωθείς.
Μου έτυχε και μένα το δεκέμβριο και πήγα στα κεντρικά του οαεδ και ενημερώθηκα, διότι κανένα υποκατάστημα οαεδ και κανένας διευθυντής δε μου απαντούσε με σιγουριά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 336
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 310
Σύνολο: 310

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.