*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2655588 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος Giorg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9520 στις: Μάιος 30, 2017, 01:20:12 μμ »
Εχω μια ερωτηση για τις αποδοχες μου το 2016.
Εκανα τη δηλωση μου προσφατα και ειδα οτι το ινεδιβιμ ειχε περασει καποια ποσα στο ταξισνετ.
Επισης μου ηρθε μια βεβαιωση αποδοχων.
Στη βεβαιωση αναγραφονται τα διπλα ακαθαριστα και τα διπλα καθαρα.
Οι κρατήσεις της βεβαιωσης ομως ειναι οι μισες απο το φορο που παρακρατηθηκε που αναφερει το ταξισνετ.
Σαν να ειχα δηλαδη διπλη την ιδια συμβαση, ενω στο ταξισνετ φαινονται τα κανονικα.
Παραλληλα η βεβαιωση αναφερει ενα ποσο φορου που δεν μπορω να συσχετισω με διπλα ή μισα ποσα οπως στα αλλα.
Εχει καποιος κατι αντιστοιχο στη δηλωση και τη βεβαιωση;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:52:24 »

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9521 στις: Ιούνιος 10, 2017, 02:18:34 μμ »
Έτσι ακριβώς είναι Giorg
Είναι απίστευτοι από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ στην βεβαίωση αποδοχών που έχουν στείλει η εκτύπωση είναι λάθος και αναγράφει την ίδια πληρωμή δύο φορές με αποτέλεσμα το σύνολο των αποδοχών να είναι το διπλάσιο η μεγάλη πλάκα είναι πως δεν το κατάλαβαν και τα θεώρησαν και στην εφορεία.... αυτό είναι φορολογηκή παράβαση απο μέρους τους και πρέπει να διορθωθεί αμέσως  για να μην μπλέξουμε και εμείς


"ευτυχώς στο taxis περάσανε το σωστό ποσό.."

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9522 στις: Ιούνιος 10, 2017, 06:49:01 μμ »
Έτσι ακριβώς είναι Giorg
Είναι απίστευτοι από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ στην βεβαίωση αποδοχών που έχουν στείλει η εκτύπωση είναι λάθος και αναγράφει την ίδια πληρωμή δύο φορές με αποτέλεσμα το σύνολο των αποδοχών να είναι το διπλάσιο η μεγάλη πλάκα είναι πως δεν το κατάλαβαν και τα θεώρησαν και στην εφορεία.... αυτό είναι φορολογηκή παράβαση απο μέρους τους και πρέπει να διορθωθεί αμέσως  για να μην μπλέξουμε και εμείς


"ευτυχώς στο taxis περάσανε το σωστό ποσό.."
Καλησπέρα, καμμία φορολογική παράβαση απλα τα ινδεβιμ εοππεπ και οτι αλλο σχετικομε ΙΕΚ ειναι απατη οργανισμοι και οτι κανουν απατη ειναι και αυτο. Εσυ τοσα πηρες τοσα περασανε στο  Ε1 μια χαρα εισαι..σε ετερο χρονο ζητα το κανονικο
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9523 στις: Ιούνιος 11, 2017, 05:38:53 μμ »
Καλησπέρα, καμμία φορολογική παράβαση απλα τα ινδεβιμ εοππεπ και οτι αλλο σχετικομε ΙΕΚ ειναι απατη οργανισμοι και οτι κανουν απατη ειναι και αυτο. Εσυ τοσα πηρες τοσα περασανε στο  Ε1 μια χαρα εισαι..σε ετερο χρονο ζητα το κανονικο
Τι εννοείς ?? να ζητήσω την διαφορά..... καλά θα ήτανε !!! 

Ναι δεν το σκέφτηκα αφού έχουμε στα χέρια μας βεβαιώσεις για τα διπλά χρήματα ενώ έχουμε πάρει τα μισά μπορούμε να τα απαιτήσουμε .....

Αλλά δυστυχώς πολύ σύντομα θα το ανακαλύψουν και με μία ανακοίνωση απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ θα είναι όλα καλά .....?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:52:24 »

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9524 στις: Ιούνιος 11, 2017, 05:42:04 μμ »
Εχω μια ερωτηση για τις αποδοχες μου το 2016.
Εκανα τη δηλωση μου προσφατα και ειδα οτι το ινεδιβιμ ειχε περασει καποια ποσα στο ταξισνετ.
Επισης μου ηρθε μια βεβαιωση αποδοχων.
Στη βεβαιωση αναγραφονται τα διπλα ακαθαριστα και τα διπλα καθαρα.
Οι κρατήσεις της βεβαιωσης ομως ειναι οι μισες απο το φορο που παρακρατηθηκε που αναφερει το ταξισνετ.
Σαν να ειχα δηλαδη διπλη την ιδια συμβαση, ενω στο ταξισνετ φαινονται τα κανονικα.
Παραλληλα η βεβαιωση αναφερει ενα ποσο φορου που δεν μπορω να συσχετισω με διπλα ή μισα ποσα οπως στα αλλα.
Εχει καποιος κατι αντιστοιχο στη δηλωση και τη βεβαιωση;

Ναι και στη δικία μου έτσι είναι..... μια καλή ιδέα (από το forum) είναι να απαιτήσουμε τα διπλά αφού έχουμε και βεβαίωση !!!

το μεταφέρω σε νέο θέμα http://www.pde.gr/index.php?topic=33862.0
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2017, 11:27:41 μμ από stavros_thess »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9525 στις: Ιούνιος 11, 2017, 06:08:54 μμ »
Καλό θα ήταν σε αυτό ειδικά το θέμα να επικρατεί μία κάποια στοιχειώδης σοβαρότητα.
Σοβαρότητα απέναντι σε ένα Υπουργείο το οποίο (διακομματικά) το μόνο που έχει καταφέρει ειναι να παρέχει πτυχία αμάθειας σε όλες τις εκπαιδευτικές βαθμίδες, να προτάσει έναν εργασιακό μεσαίωνα ειδικά στα ΙΕΚ , να θέτει σε διαπραγμάτευση την νοημοσύνη μας αλλά και να μήν λειτουργεί σύμφωνα με την καλή πίστη και τα χρηστά ήθη.
Εδω δεν σου δίνει αυτα που χρωστάει θα πας εσύ να ζητήσεις παραπάνω? Το πολύ πολύ να βρεθέις κατηγορούμενος.
Εχεις υπογράψει συμβαση για συγκεκριμένη αμοιβή συγκεκριμένες ώρες.
Επειδή οι ασχετοι του ΙΝΕΔΙΒΙΜ υπολόγισαν  φανταστικές αμοιβές, με το σκεπτικό  οτι δεν θα χάσουν την δουλειά τους άρα δεν φοβώνται και κανέναν, με το σκεπτικό οτι οι καθηγητές ΙΕΚ είναι ίσως η μοναδική επαγγελματική ομάδα που δεν έχει ένα σύλλογο (τα παραμάγαζα ουδόλως απασχολούν), με το σκεπτικό ότι σε όλη την ελλάδα δεν έχουν συγκεντρωθεί ποτέ ούτε 10 καθηγητές σε σύνολο για να κάνουν έστω και μια υποτυπώδης διαμαρτυρία περι καθεστώτος ΙΕΚ (εργασιακός μεσαίωνας, ακατάλληλοι χωρίς προσόντα εκπαιδευτές, παντελείς ελλειψη προγραμμάτων σπουδών κ.α.)
Για όλα αυτά σου προτείνω να αφήσεις τις στρακαστρούκες και να αντιμετωπίζεις πιο σοβαρά τις γελοιότητες τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 11, 2017, 06:31:54 μμ από markosath »
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9526 στις: Ιούνιος 12, 2017, 11:16:45 πμ »
Καλό θα ήταν σε αυτό ειδικά το θέμα να επικρατεί μία κάποια στοιχειώδης σοβαρότητα.
Σοβαρότητα απέναντι σε ένα Υπουργείο το οποίο (διακομματικά) το μόνο που έχει καταφέρει ειναι να παρέχει πτυχία αμάθειας σε όλες τις εκπαιδευτικές βαθμίδες, να προτάσει έναν εργασιακό μεσαίωνα ειδικά στα ΙΕΚ , να θέτει σε διαπραγμάτευση την νοημοσύνη μας αλλά και να μήν λειτουργεί σύμφωνα με την καλή πίστη και τα χρηστά ήθη.
Εδω δεν σου δίνει αυτα που χρωστάει θα πας εσύ να ζητήσεις παραπάνω? Το πολύ πολύ να βρεθέις κατηγορούμενος.
Εχεις υπογράψει συμβαση για συγκεκριμένη αμοιβή συγκεκριμένες ώρες.
Επειδή οι ασχετοι του ΙΝΕΔΙΒΙΜ υπολόγισαν  φανταστικές αμοιβές, με το σκεπτικό  οτι δεν θα χάσουν την δουλειά τους άρα δεν φοβώνται και κανέναν, με το σκεπτικό οτι οι καθηγητές ΙΕΚ είναι ίσως η μοναδική επαγγελματική ομάδα που δεν έχει ένα σύλλογο (τα παραμάγαζα ουδόλως απασχολούν), με το σκεπτικό ότι σε όλη την ελλάδα δεν έχουν συγκεντρωθεί ποτέ ούτε 10 καθηγητές σε σύνολο για να κάνουν έστω και μια υποτυπώδης διαμαρτυρία περι καθεστώτος ΙΕΚ (εργασιακός μεσαίωνας, ακατάλληλοι χωρίς προσόντα εκπαιδευτές, παντελείς ελλειψη προγραμμάτων σπουδών κ.α.)
Για όλα αυτά σου προτείνω να αφήσεις τις στρακαστρούκες και να αντιμετωπίζεις πιο σοβαρά τις γελοιότητες τους.

markosath αν διάβαζες δύο Post πιο πάνω θα έβλεπες πως και εγώ θεωρώ απίθανο κάτι τέτοιο να συμβεί  (Και τις στρακαστρούκες εσύ τις έγραψες και όχι εγώ εσύ το πρότεινες αυτό 3 post πίο πάνω)!!



"Παράθεση από: markosath στις Ιούνιος 10, 2017, 06:49:01 μμ

    Καλησπέρα, καμμία φορολογική παράβαση απλα τα ινδεβιμ εοππεπ και οτι αλλο σχετικομε ΙΕΚ ειναι απατη οργανισμοι και οτι κανουν απατη ειναι και αυτο. Εσυ τοσα πηρες τοσα περασανε στο  Ε1 μια χαρα εισαι..σε ετερο χρονο ζητα το κανονικο

Τι εννοείς ?? να ζητήσω την διαφορά..... καλά θα ήτανε !!! 

Ναι δεν το σκέφτηκα αφού έχουμε στα χέρια μας βεβαιώσεις για τα διπλά χρήματα ενώ έχουμε πάρει τα μισά μπορούμε να τα απαιτήσουμε .....

Αλλά δυστυχώς πολύ σύντομα θα το ανακαλύψουν και με μία ανακοίνωση απο το ΙΝΕΔΙΒΙΜ θα είναι όλα καλά .....?

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2017, 11:26:57 πμ από stavros_thess »

Αποσυνδεδεμένος markosath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 332
  • IT"S TRUMP
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9527 στις: Ιούνιος 12, 2017, 11:54:05 πμ »
markosath αν διάβαζες δύο Post πιο πάνω θα έβλεπες πως και εγώ θεωρώ απίθανο κάτι τέτοιο να συμβεί  (Και τις στρακαστρούκες εσύ τις έγραψες και όχι εγώ εσύ το πρότεινες αυτό 3 post πίο πάνω)!!

Οταν λέω το κανονικό εννοώ χαρτί της βεβαίωσης αποδοχών. Καταννοώ βέβαια την αγανάκτηση και δεν έχω να πώ κάτι περισσότερο. Απλα μεταξύ μας θα έλεγα οι χαμηλοί τόνοι ειναι προσόν.
https://www.donaldjtrump.com/

Trump wins presidency

Donald Trump will become the next president of the United States in a stunning victory.

Αποσυνδεδεμένος jellyfish

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 336
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9528 στις: Ιούνιος 19, 2017, 02:42:20 μμ »

Οταν λέω το κανονικό εννοώ χαρτί της βεβαίωσης αποδοχών. Καταννοώ βέβαια την αγανάκτηση και δεν έχω να πώ κάτι περισσότερο. Απλα μεταξύ μας θα έλεγα οι χαμηλοί τόνοι ειναι προσόν.


αλήθεια markosath? τι έχεις να πεις γι αυτό το προσωπικό μήνυμα που μου έστειλες πριν λίγο καιρό τότε?

το οτι ησουν σούργελο είχα μία υπόνοια τώρα ομως το απεδειξες.. μην ξανασχοληθείς με δημοσιευση μου νουμερο


« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2017, 03:14:50 μμ από jellyfish »

Αποσυνδεδεμένος markos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9529 στις: Ιούνιος 19, 2017, 04:39:42 μμ »
Παιδια ακόμα ασχολείστε με το τρόλ της ΝΔ τον Markos ath?

Πριν λιγο καιρο εδω μεσα απαξιώνε τα ιεκ και όσους
εργάζονται σε αυτά οτι ειναι μακακες και νούμερα , ενω αυτός μονο
για τη ΝΑΣΑ θα εργαστεί... Απ την αλλη εχω καιρο να μπω και βλεπω οτι
ο πολυάσχολος αυτός τύπος ολημερίς  γράφει για τα ιεκ στο φορουμ
Ρε φιλε ξέρουμε οτι τα ιεκ ειναι αυτά που ειναι εσυ γιατί εργάζεσαι
σε αυτά για 2 ωρες και κατα τα αλλα πριν καιρο μας το έπαιζες υπεράνω ;
Πήγαινε να κανεις ντελίβερι σε καμία πιτσαρία στο Αιγάλεω και ασε εμας τους
καημένους να ψωμοζουμε στα ιεκ !
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 19, 2017, 04:41:19 μμ από markos1976 »

Αποσυνδεδεμένος mariaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9530 στις: Ιούνιος 21, 2017, 04:40:24 μμ »
Καλησπέρα σας,
θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.
Εργάζομαι σε δημόσιο ΙΕΚ και έχω αναλάβει την πρακτική άσκηση ενός τμήματος. Η διευθύντρια μου είχε αναφέρει ότι έτσι και πάρουμε εράσμους η σύμβασή μου θα επεκταθεί και για του χρόνου που θα υλοποιηθεί το εράσμους. τώρα που μας εγκρίθηκε ρωτάω αλλά δεν λαμβάνω ξεκάθαρη απάντηση. Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι ακριβώς ισχύει;

Αποσυνδεδεμένος JimP

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9531 στις: Ιούνιος 21, 2017, 05:14:59 μμ »
Καλησπέρα σας,
θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.
Εργάζομαι σε δημόσιο ΙΕΚ και έχω αναλάβει την πρακτική άσκηση ενός τμήματος. Η διευθύντρια μου είχε αναφέρει ότι έτσι και πάρουμε εράσμους η σύμβασή μου θα επεκταθεί και για του χρόνου που θα υλοποιηθεί το εράσμους. τώρα που μας εγκρίθηκε ρωτάω αλλά δεν λαμβάνω ξεκάθαρη απάντηση. Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι ακριβώς ισχύει;

Σου έδωσε μια υπόσχεση ότι θα σε ξαναπάρουν του χρόνου εφόσον κάνεις τα χαρτιά σου και τίποτα παραπάνω...Αν υπάρχει και του χρόνου τμήμα με μαθήματα της ειδικότητάς σου, κάτι θα κάνει αν θέλει να είναι σωστή μαζί σου η διευθύντρια και θα σε πάρει, χωρίς απαραίτητα να είναι απόλυτο αυτό και χωρίς να σου δώσει οπωσδήποτε περισσότερες ώρες...

Αποσυνδεδεμένος mariaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9532 στις: Ιούνιος 21, 2017, 05:41:08 μμ »
Η συγκεκριμένη χάρες δεν κάνει σε κανέναν. Ανέφερε ότι προβλέπεται από κάποιον κανονισμό τον οποίο ψάχνω και δεν μπορώ να βρω γι' αυτό ρωτάω μήπως τον έχετε υπόψιν, μήπως χρειαστεί να κάνω κάποια ενέργεια την οποία τώρα δεν μου λέει.

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9533 στις: Ιούνιος 21, 2017, 09:18:14 μμ »
Καλησπέρα σας,
θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.
Εργάζομαι σε δημόσιο ΙΕΚ και έχω αναλάβει την πρακτική άσκηση ενός τμήματος. Η διευθύντρια μου είχε αναφέρει ότι έτσι και πάρουμε εράσμους η σύμβασή μου θα επεκταθεί και για του χρόνου που θα υλοποιηθεί το εράσμους. τώρα που μας εγκρίθηκε ρωτάω αλλά δεν λαμβάνω ξεκάθαρη απάντηση. Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι ακριβώς ισχύει;

Πως σου υποσχέθηκε ότι θα σε πάρει ; από τη στιγμή που δεν ξέρει ποιοί άλλοι θα κάνουν αίτηση, τι θα ορίζει η νέα προκήρυξη κλπ ; ; 
Κανένας διευθυντής ΙΕΚ δεν μπορεί να παρανομεί ή να δημιουργεί φρούδες ελπίδες.. μήπως δεν κατάλαβες κάτι καλά ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158543
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 343
Σύνολο: 360

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.