*

Αποστολέας Θέμα: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)  (Αναγνώστηκε 2668473 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elil39

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9646 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 12:20:57 πμ »
Θα ηθελα να ρωτήσω στην περίπτωση του μαθήματος της στατιστικής ποιοα ειδικότητα έχει προτεραιότητα, οι μαθηματικοί ή οι οικονομολόγοι; Πως γίνεται η επιλογή; Μήπως μεταξύ των 2 ειδικοτήτων επιλέγεται ο εκπαιδευτικός με τα περισσότερα μόρια ή όχι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:13:00 »

Αποσυνδεδεμένος jimmaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9647 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 01:27:09 πμ »
Καλησπέρα, καλές τοποθετήσεις σε όλους!Θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια περίπτωση..τα τελευταία χρόνια που καταθέτω τα χαρτιά μου για τα ιεκ στην διοικητική επαλήθευση ποτέ δεν είχα διαφορές στην μοριοδότησή μου. Φέτος όμως είδα πως στην επιμόρφωση δεν μου έχουν μετρήσει κάποιο πρόγραμμα που μέχρι τώρα μου το μοριοδοτούσαν κανονικά και εννοείται πως πληρεί όλες τις προυποθέσεις που αναφέρονται στην προκήρυξη. Να σημειώσω πως την μέρα που κατέθεσα το φάκελο μου ελέγξαν στη γραμματεία όλα τα δικαιολογητικά και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, σκέφτομαι να κάνω ένσταση, σας έχει συμβεί κατι παρόμοιο?

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9648 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 08:07:37 πμ »
Καλησπέρα, καλές τοποθετήσεις σε όλους!Θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια περίπτωση..τα τελευταία χρόνια που καταθέτω τα χαρτιά μου για τα ιεκ στην διοικητική επαλήθευση ποτέ δεν είχα διαφορές στην μοριοδότησή μου. Φέτος όμως είδα πως στην επιμόρφωση δεν μου έχουν μετρήσει κάποιο πρόγραμμα που μέχρι τώρα μου το μοριοδοτούσαν κανονικά και εννοείται πως πληρεί όλες τις προυποθέσεις που αναφέρονται στην προκήρυξη. Να σημειώσω πως την μέρα που κατέθεσα το φάκελο μου ελέγξαν στη γραμματεία όλα τα δικαιολογητικά και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, σκέφτομαι να κάνω ένσταση, σας έχει συμβεί κατι παρόμοιο?

Φέτος παρολίγο να συμβεί και σε μένα αυτό και από καθαρά θέμα τύχης δε συνέβη. Πιο συγκεκριμένα ενώ είχα καταθέσει τα δικαιολογητικά μου κανονικά και είχαν ελεγχθεί στη γραμματεία, ένα Σάββατο απόγευμα με καλεί ο υποδιευθυντής του ΙΕΚ που είχα καταθέσει τα δικαιολογητικά να μου ζητήσει ένσημα που να αποδεικνύουν την εργασιακή μου εμπειρία, παρόλο που είχα καταθέσει υπεύθυνη δήλωση και βεβαίωση της εταιρείας που εργαζόμουν και που δεν αναφερόταν κάτι για υποχρεωτικά ένσημα στην προκήρυξη. Του τα πάω τη Δευτέρα και εκείνος με μια άλλη κυρία έκαναν τη διοικητική επαλήθευση των δικαιολογητικών των εκπαιδευτών. Μου είπε μια και είχα πάει να βλέπαμε μαζί τα δικαιολογητικά μου. Φτάνοντας στην επιμόρφωση, δεν ήθελε να δεχθεί με τίποτα τη βεβαίωση για την επαγγελματική εκπαίδευση και κατάρτιση, παρόλο που την είχα κάνει πρόσφατα ακριβώς γι αυτό το λόγο, με μόνη δικαιολογία ότι η βεβαίωση ανέγραφε "Κατάρτιση εκπαιδευτών ενηλίκων στην επαγγελματική εκπαίδευση και κατάρτιση" και άρα θα έπρεπε να πάει στην κατάρτιση εκπαιδευτών ενηλίκων κατά τη γνώμη του, κάτι που δεν με συνέφερε να γίνει μια και είχα ήδη μόρια εκεί και απλώς θα χάνονταν 2 μόρια. Αφού διαφωνήσαμε επί δεκάλεπτο, ζητήθηκε η γνώμη και της δεύτερης αξιολογήτριας η οποία ευτυχώς με δικαίωσε.
Είμαι βέβαια τυχερός μια κι έτυχε να ήμουν εκεί όταν έβλεπαν τα δικαιολογητικά μου. Νομίζω ότι θα πρέπει να καταθέσεις ένσταση. Ίσως φέτος, μια και οι ενστάσεις θα είναι ηλεκτρονικές, να εξεταστούν γρηγορότερα και πιθανόν οι τοποθετήσεις να γίνουν από τους τελικούς πίνακες (είναι μία εικασία, καλό θα ήταν να μας διαφωτίσει κάποιος αν ξέρει κάτι περισσότερο).

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9649 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 08:33:00 πμ »
Βρήκε κάποιος πώς κάνουμε ένσταση; Έχω μπει με τους κωδικούς αλλά δε βλέπω κάτι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:13:00 »

Αποσυνδεδεμένος noulitsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9650 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 08:43:16 πμ »
Λογικά μετά τις 09:00.

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9651 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 08:51:01 πμ »
Καλησπέρα, καλές τοποθετήσεις σε όλους!Θα ήθελα να μου πείτε αν έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια περίπτωση..τα τελευταία χρόνια που καταθέτω τα χαρτιά μου για τα ιεκ στην διοικητική επαλήθευση ποτέ δεν είχα διαφορές στην μοριοδότησή μου. Φέτος όμως είδα πως στην επιμόρφωση δεν μου έχουν μετρήσει κάποιο πρόγραμμα που μέχρι τώρα μου το μοριοδοτούσαν κανονικά και εννοείται πως πληρεί όλες τις προυποθέσεις που αναφέρονται στην προκήρυξη. Να σημειώσω πως την μέρα που κατέθεσα το φάκελο μου ελέγξαν στη γραμματεία όλα τα δικαιολογητικά και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα, σκέφτομαι να κάνω ένσταση, σας έχει συμβεί κατι παρόμοιο?
Καλημέρα...Είναι πιστοποιημένος ο φορέας επιμόρφωσης απο ΕΟΠΠΕΠ ; είναι και αυτό μία παράμετρος....όχι απο όπου να'ναι...(γενικώς το λέω)....Ο ΕΟΠΠΕΠ έχει φορείς τέτοιους στην ιστοσελίδα του....το ότι μοριοδοτούνταν μέχρι τώρα από τον ίδιο διευθυντή του ΙΕΚ ; και στο παρελθόν ; πέρσι τέτοια εποχή στον ίδιο διευθυντή δεν τα κατέθεσες ;

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9652 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 09:43:44 πμ »
Καλημέρα...Είναι πιστοποιημένος ο φορέας επιμόρφωσης απο ΕΟΠΠΕΠ ; είναι και αυτό μία παράμετρος....όχι απο όπου να'ναι...(γενικώς το λέω)....Ο ΕΟΠΠΕΠ έχει φορείς τέτοιους στην ιστοσελίδα του....το ότι μοριοδοτούνταν μέχρι τώρα από τον ίδιο διευθυντή του ΙΕΚ ; και στο παρελθόν ; πέρσι τέτοια εποχή στον ίδιο διευθυντή δεν τα κατέθεσες ;
Πού υπάρχουν αυτοι οι φορείς στη σελίδα του εοππεπ. Στείλε μας το λινκ

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9653 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 10:39:33 πμ »

Αποσυνδεδεμένος jimmaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9654 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 11:02:43 πμ »
Καλημέρα...Είναι πιστοποιημένος ο φορέας επιμόρφωσης απο ΕΟΠΠΕΠ ; είναι και αυτό μία παράμετρος....όχι απο όπου να'ναι...(γενικώς το λέω)....Ο ΕΟΠΠΕΠ έχει φορείς τέτοιους στην ιστοσελίδα του....το ότι μοριοδοτούνταν μέχρι τώρα από τον ίδιο διευθυντή του ΙΕΚ ; και στο παρελθόν ; πέρσι τέτοια εποχή στον ίδιο διευθυντή δεν τα κατέθεσες ;
Καλημέρα συνάδελφε....ναι στο ιδιο ιεκ  κ στον ιδιο διευθυντη....η επιμορφωση ειναι απο το ΕΚΠΑ κ φυσικα εχει αριθμο εγκρισης απο τον ΕΟΠΠΕΠ,
Δλδ λετε να κανω ενσταση?ειναι πολυ μικρη η διαφορα βεβαια στη μοριοδοτηση αλλα κ παλι εδω παλευουμε κ για το μισο μοριο πλεον.
Στην ενσταση μπορεις να επισυναψεις ο,τι αρχειο θελεις...λες να επισυναψω το πιστοποιητικο επιμορφωσγς για το οποίο γινεται λογος?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 13, 2017, 11:31:02 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος grtt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9655 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 11:31:42 πμ »
Στην ενσταση μπορεις να επισυναψεις ο,τι αρχειο θελεις...λες να επισυναψω το πιστοποιητικο επιμορφωσγς για το οποίο γινεται λογος?

Για να είναι πιο ολοκληρωμένη η ένσταση εγώ θα έλεγα να πάρεις πρώτα τηλέφωνο στο ΙΕΚ που κατέθεσες τα δικαιολογητικά σου και να ρωτήσεις για ποιο λόγο δε στο αναγνώρισαν. Έτσι θα μπορείς στην ένσταση να τεκμηριώσεις καλύτερα την απάντηση σου και καλό θα ήταν να επισυνάψεις και το πιστοποιητικό για το οποίο γίνεται λόγος.

Συνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9656 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 11:44:19 πμ »
Στους προσωρινούς πίνακες φαίνονται μόνο τα αρχικά μόρια και εκείνα της διοικητικής επαλήθευσης. Πώς μπορούμε να ξέρουμε τι προσμετρηθηκε σωστά και τι όχι;

Αποσυνδεδεμένος jimmaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9657 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 12:17:34 μμ »
Για να είναι πιο ολοκληρωμένη η ένσταση εγώ θα έλεγα να πάρεις πρώτα τηλέφωνο στο ΙΕΚ που κατέθεσες τα δικαιολογητικά σου και να ρωτήσεις για ποιο λόγο δε στο αναγνώρισαν. Έτσι θα μπορείς στην ένσταση να τεκμηριώσεις καλύτερα την απάντηση σου και καλό θα ήταν να επισυνάψεις και το πιστοποιητικό για το οποίο γίνεται λόγος.
Λες να μου πουν ή θα με παραπέμψουν να κανω απευθειας ενσταση χωρις παιρετερω διευκρινησεις?

Αποσυνδεδεμένος jimmaras

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9658 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 12:19:07 μμ »
Στους προσωρινούς πίνακες φαίνονται μόνο τα αρχικά μόρια και εκείνα της διοικητικής επαλήθευσης. Πώς μπορούμε να ξέρουμε τι προσμετρηθηκε σωστά και τι όχι;
Στον προσωπικο σου λογαριασμο εχεις την  επιλογη "διοικητικη επαλήθευση" οπου εκει μπορεις να δεις αναλυτικα που μοριοδοτηθηκες κ που οχι

Αποσυνδεδεμένος sotiris83

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας (ΙΝΕΔΙΒΙΜ)
« Απάντηση #9659 στις: Σεπτέμβριος 13, 2017, 12:19:58 μμ »
Καλημέρα σε όλους, έχω ένα πρόβλημα στους προσωρινούς πίνακες. Ενώ πέρυσι είχαν προσμετρηθεί κανονικά όλες οι ώρες προϋπηρεσίας σε ιδιωτικό ΙΕΚ (πέρυσι ήταν 2100, δηλαδή τα ανώτερα μόρια), φέτος μου το αφαίρεσαν εντελώς και έβαλαν μόνο τα δημόσια. Έτυχε σε κανέναν άλλον;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159601
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 456
Σύνολο: 473

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.