*

Ψηφοφορία

Πόσα μεταπτυχιακά έχετε;

Δεν έχω, αλλά θέλω να κάνω
37 (27.4%)
Δεν έχω και δεν με ενδιαφέρει
10 (7.4%)
Έχω ένα μεταπτυχιακό
44 (32.6%)
Έχω ένα και αυτή τη περίοδο κάνω το δεύτερο
17 (12.6%)
Έχω δυο μεταπτυχιακά
15 (11.1%)
Έχω πάνω από δύο
2 (1.5%)
Έχω μεταπτυχιακό και διδακτορικό
10 (7.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 134

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά (varia)  (Αναγνώστηκε 115381 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos28

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #378 στις: Ιούνιος 16, 2014, 11:19:14 μμ »
για μεταπτυχιακά θεωρώ το Athens Information Technology (AIT) ότι προσφέρει από τα πλέων "καλά" μεταπτυχιακά που αφορούν καινοτόμους τομείς με υψηλή απορροφητικότητα και αντίστοιχά του δεν βρίσκεις εύκολα στην χώρα μας, με άριστους και καταξιωμένους καθηγητές http://www.ait.gr/ait_web_site/masters.jsp 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:31:53 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #379 στις: Αύγουστος 14, 2014, 12:53:09 μμ »
απορια: ειμαι ΠΕ06, ενα μεταπτυχιακο στην ειδικη αγωγη θα μου αναγνωριζεται ως μεταπτυχιακο στο γνωστικο αντικειμενο σε προκηρυξεις; οχι ε;

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #380 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 10:43:27 μμ »
Καλησπέρα.

Μια ερώτηση θα ήθελα να σας κάνω (ιδιαίτερα σε όσους έχουν πάρει το μεταπτυχιακό τους μετά την εφαρμογή του νέου μισθολογίου ή σε όσους γνωρίζουν). Αν έχει απαντηθεί ήδη ή είμαι σε λάθος topic, συγχωρέστε με....

Αν κάποιος πάρει το μεταπτυχιακό του, το καταθέσει στο ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ για την αναγνώριση κλπ, η αλλαγή του μισθολογικού κλιμακίου (τα 2 χρόνια πλασματικά) εφαρμόζεται ή αυτό θα γίνει μετά την αξιολόγηση;

Ευχαριστώ
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #381 στις: Νοέμβριος 17, 2014, 04:06:39 μμ »
Κανείς;;;;  :-\ :-\ :-[ :-[
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:31:53 »

Αποσυνδεδεμένος thephantom

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #382 στις: Νοέμβριος 19, 2014, 06:21:24 μμ »
ΑνναΒ, σύμφωνα με το νέο νόμο που ισχύει από το σεπτέμβριο, το μεταπτυχιακό δεν αναγνωρίζεται για την προσμέτρηση 2 ετών στο νέο μισθολόγιο, παρά μόνο αν είναι πάνω στην ειδική αγωγή. έχω μεταπτυχιακό στη γλωσσολογία αναγνωρισμένο εδώ και 5 χρόνια αλλά από φετος παίρνω 90 εωρώ λιγότερα λόγω του ότι δεν προσμετράται. αν έχεις όμως στην ειδική αγωγή, τότε αλλάζει το πράγμα. το καταθέτεις όπως γράφεις και εσύ η ίδια και θα περιμένεις την αναγνώριση από το αρμόδιο όργανο και φυσικά θα έχεις 2 χρόνια παραπάνω προυπηρεσία.

Συνδεδεμένος Έσπερος

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4072
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #383 στις: Νοέμβριος 19, 2014, 06:38:30 μμ »
@thephantom δεν γνωρίζω αν αυτό που λες ισχύει για τους αναπληρωτές μόνο , ξέρω ότι εκεί έχει γίνει κάποια άλλη ρύθμιση. Στους μόνιμους δεν τίθεται θέμα σε ποιον κλάδο είναι, παρά μόνο να το αναγνωρίσει το ΠΥΣΔΕ ως συναφές.

@AnnaB, η κατάσταση είναι μπερδεμένη γιατί εξαρτάται και από το πότε αναγνωρίστηκε το μεταπτυχιακό (πριν ή μετά το '11), το πότε διορίστηκε ο υπάλληλος (πριν ή μετά το νέο μισθολόγιο) κλπ, τα γνωστά μπερδέματα με τις χιλιάδες κατηγορίες υπαλλήλων για να μην μπορεί κανένας να διαμαρτυρηθεί, παρά να τρώγεται γιατί ο διπλανός του πήρε ένα ψίχουλο παραπάνω.

Αν τα 2+ χρόνια περιλαμβάνουν και αλλαγή βαθμού, σίγουρα χρειάζεται αξιολόγηση, είμαι κι εγώ παθούσα. Αν ανεβαίνεις απλώς κλιμάκιο, δεν έχω καταλάβει τι γίνεται, πρέπει να ρωτήσεις στο οικονομικό της διεύθυνσής σου εκθέτοντας ακριβώς τα χρόνια υπηρεσίας, το χρόνο αναγνώρισης συνάφειας κλπ.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #384 στις: Νοέμβριος 19, 2014, 11:31:52 μμ »
@thephantom δεν γνωρίζω αν αυτό που λες ισχύει για τους αναπληρωτές μόνο , ξέρω ότι εκεί έχει γίνει κάποια άλλη ρύθμιση. Στους μόνιμους δεν τίθεται θέμα σε ποιον κλάδο είναι, παρά μόνο να το αναγνωρίσει το ΠΥΣΔΕ ως συναφές.

@AnnaB, η κατάσταση είναι μπερδεμένη γιατί εξαρτάται και από το πότε αναγνωρίστηκε το μεταπτυχιακό (πριν ή μετά το '11), το πότε διορίστηκε ο υπάλληλος (πριν ή μετά το νέο μισθολόγιο) κλπ, τα γνωστά μπερδέματα με τις χιλιάδες κατηγορίες υπαλλήλων για να μην μπορεί κανένας να διαμαρτυρηθεί, παρά να τρώγεται γιατί ο διπλανός του πήρε ένα ψίχουλο παραπάνω.

Αν τα 2+ χρόνια περιλαμβάνουν και αλλαγή βαθμού, σίγουρα χρειάζεται αξιολόγηση, είμαι κι εγώ παθούσα. Αν ανεβαίνεις απλώς κλιμάκιο, δεν έχω καταλάβει τι γίνεται, πρέπει να ρωτήσεις στο οικονομικό της διεύθυνσής σου εκθέτοντας ακριβώς τα χρόνια υπηρεσίας, το χρόνο αναγνώρισης συνάφειας κλπ.

Αρχικά ευχαριστώ και τους δύο για την απάντηση....

Διορίστηκα με το παλαιό μισθολόγιο (πριν το 2011) και το μεταπτυχιακό θα το καταθέσω φέτος (με το νέο μισθολόγιο) και δεν είναι στην ειδική αγωγή και ναι περιλαμβάνει την αλλαγή βαθμού (τα 2 χρόνια πλασματικά)...
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος Kleovoulos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #385 στις: Ιούλιος 03, 2015, 11:29:08 μμ »
καλησπέρα. θέλω να κάνω μεταπτυχιακό πάνω σε κάτι σχετικό με την εκπαίδευση και Ασχετο με την ειδικότητα μου -Οικονομικά-, Αύριο μεθαύριο στον ΑΣΕΠ ενα τετοιο μεταπτυχιακό άσχετο με τα 2 προπτυχιακά μου και χωρίς να ανήκει σε αυτά που έχουν στον τίτλο τους Επιστήμη της αγωγής, μετράει;
Ετχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος leonidasT

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #386 στις: Οκτώβριος 15, 2016, 10:00:56 μμ »
Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να γίνει επιστροφή χρημάτων από το ΕΑΠ με κάποιο τρόπο;

(Ξέρω ότι κατά την εγγραφή υπογράφεις ότι δεν γίνεται επιστροφή αλλά η μέχρι τώρα εμπειρία μου ήταν άκρως απογοητευτική, θέλω να πω ότι ουσιαστικά δεν είναι λόγω δικής μου υπαιτιότητας αφού είδα πράγματα που κατά την εγγραφή δεν ήξερα, αν και θα έπρεπε)

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1336
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #387 στις: Ιούλιος 16, 2021, 07:22:18 πμ »
μπορεί κάποιος που τέλειωσε ένα μεταπτυχιακο στο εαπ αλλά ακομα δεν εχει ορκιστει να κάνει αιτηση σε άλλο μεταπτυχιακο του εαπ;

Αποσυνδεδεμένος Mara006

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #388 στις: Ιούλιος 16, 2021, 09:55:31 πμ »
μπορεί κάποιος που τέλειωσε ένα μεταπτυχιακο στο εαπ αλλά ακομα δεν εχει ορκιστει να κάνει αιτηση σε άλλο μεταπτυχιακο του εαπ;
Ας παει κ αυτός ο χριστιανός στα βαλκανια ή στις ισπανοιταλιες να κάνει 2 μεταπτυχιακά κ ενα διδακτορικο συγχρονως κ μπονους κανα Γ2 να τα εχει με κουριερ πριν ανοιξουν οι πίνακες  ;D τι χτυπιέται με το ΕΑΠ ?!

Συγνώμη για την πικροχολη πλάκα  :-X λογικά αν τα έχει τελειώσει όλα κ μένει μόνο η ορκωμοσια θα μπορεί. ϊσως θα πρέπει να ρωτήσει στο ΕΑΠ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 16, 2021, 09:57:20 πμ από Mara006 »

Αποσυνδεδεμένος IFIGENEIA_THESS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #389 στις: Ιούλιος 16, 2021, 12:27:11 μμ »
μπορεί κάποιος που τέλειωσε ένα μεταπτυχιακο στο εαπ αλλά ακομα δεν εχει ορκιστει να κάνει αιτηση σε άλλο μεταπτυχιακο του εαπ;
γίνεται. Σε όσα μεταπτυχιακα θέλεις, μπορείς να εγγραφεις. Δε γίνεται να είσαι σε 2 προπτυχιακά

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2830
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #390 στις: Ιούλιος 16, 2021, 12:57:52 μμ »
γίνεται. Σε όσα μεταπτυχιακα θέλεις, μπορείς να εγγραφεις. Δε γίνεται να είσαι σε 2 προπτυχιακά

Νομίζω δεν γίνεται να φοιτεις ταυτόχρονα σε ομοειδείς κύκλους σπουδών δλδ δύο προπτυχιακά  μαζί ,δύο μεταπτυχιακά μαζί κλπ.

Αποσυνδεδεμένος IFIGENEIA_THESS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά (varia)
« Απάντηση #391 στις: Ιούλιος 16, 2021, 01:32:01 μμ »

Νομίζω δεν γίνεται να φοιτεις ταυτόχρονα σε ομοειδείς κύκλους σπουδών δλδ δύο προπτυχιακά  μαζί ,δύο μεταπτυχιακά μαζί κλπ.
γνωρίζω αρκετά άτομα που έκαναν ταυτόχρονα 2 μεταπτυχιακα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158534
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 380
Σύνολο: 398

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.