*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;  (Αναγνώστηκε 20510 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« στις: Αύγουστος 28, 2008, 02:19:19 μμ »
Θα 'θελα να μάθω τί σκοπεύετε να κάνετε με τη ζωή σας όταν με το καλό τελειώσει και ο ασέπ..Θα διοριστούν οι 480 και όσοι είναι ψηλά στον πίνακα θα κληθούν ώς αναπληρωτές-ωρομίσθιοι..Οι υπόλοιποι; Θα ξαναδώσετε ασέπ; Τί είναι καλύτερο; Ασέπ, Πανελλήνιες ή Κατατακτήριες; Εγώ σκέφτομαι ξανά το ενδεχόμενο των πανελληνίων και αλλαγή πορείας..Απ'την άλλη δεν είναι λίγο αργά πλέον; Δεν ξέρω, γι'αυτό θα'θελα τις γνώμες σας..
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2008, 05:50:32 μμ από ioanna89 »
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ Ή ...ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ-ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:02:00 »

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ Ή ...ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ-ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 28, 2008, 02:23:17 μμ »
Δε νομιζω πως ο ΑΣΕΠ πρεπει να ειναι ο αυτοσκοπος μας, οποτε ο,τι κι αν γινει, μετα ιδιαιτερα, σταθερα αιτησεις για αναπληρωτες-ωρομισθιους-ΠΔΣ, ισως καποιοι ασχοληθουν με μεταπτυχιακο και υπαρχει παντα και η οικογενεια που ειναι, τουλαχιστον για μενα, το πιο σημαντικο.

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ Ή ...ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ-ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 28, 2008, 02:28:36 μμ »
Νίκη εξαρτάται από το πόσο κουράγιο έχεις...Ο ΑΣΕΠ θέλει κουράγιο αλλά είναι ένας!Οι Πανελλήνιες και οι Κατατακτήριες πέρα από τις αντίστοιχες εξετάσεις έχουν και εξεταστικές-μαθήματα κτλ κτλ!Προσωπικά μου είναι δύσκολο να ξαναγίνω 18 χρονών χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δε βγάζω το καπέλο σε όσους το κάνουν...
Όσο περισσότερο ασχολείσαι με μαθήματα(φροντιστήρια-ιδιαίτερα) πιστεύω ότι τόσο πιο έντονα νιώθεις ότι θέλεις να πετύχεις το στόχο σου και αυτό σε βοηθάει κατά τη γνώμη μου και στο διαγωνισμό!Με το διαγωνισμό στοχεύω τουλάχιστον σε ωρομισθία...Άν κάτι δεν πάει καλά θα κάνω το ίδιο με τον προηγούμενο...Συνεχίζω μαθήματα και επιμένω!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος irene.a

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1013
  • ΠΕ06, I love my job!!
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ Ή ...ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ-ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 28, 2008, 03:20:54 μμ »
Νικη, μην απελπιζεσαι, καλα τα λεει η maryk. Αν αγαπας αυτο που κανεις, μην απογοητευεσαι για εναν ΑΣΕΠ και μαλιστα πριν καλα καλα δωσεις! Υπομονη, το κλειδι για τα παντα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ Ή ...ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ-ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:02:00 »

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ Ή ...ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ-ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 28, 2008, 03:50:31 μμ »
Χαίρομαι ιδιαίτερα που βλέπω πως ορισμένα θέματα δεν προβληματίζουν τελικά μόνο εμένα...Τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι πολύ σοβαρά το ενδεχόμενο να ξαναδώσω πανελλήνιες, όχι τόσο για αλλαγή πορείας όσο για μια συνέχεια στο ταξίδι της γνώσης! Φυσικά προηγείται ο ΑΣΕΠ. Οταν τελειώσει με το καλό, όποιο και αν είναι το αποτέλεσμα, έχω αποφασίσει να ξαναδώσω πανελλήνιες. Είμαι φιλόλογος (κλασικής ειδίκευσης) και θέλω όσο τίποτα να σπουδάσω κλασική αρχαιολογία!Κοιτάζοντας προχθές τις βάσεις κατάλαβα ότι μπορώ να τα καταφέρω, δεδομένου ότι ξέρω την ύλη της θεωρητικής πολύ καλά λόγω των μαθημάτων που διδάσκω τα τελευταία χρόνια...Προσωπικά έχω το κουράγιο να συνεχίσω με σπουδές! Όσο για την επεγγελματική αποκατάσταση, είπαμε πρωτα ο ΑΣΕΠ αλλά όχι και να φρενάρει τις εσωτερικές μας παρορμήσεις ένας διαγωνισμός....
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος Da_Kancho

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • "Στην Ελλάδα είμαστε, τώρα το διαπιστώσατε;"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ Ή ...ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ-ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 28, 2008, 04:07:54 μμ »
Εγώ λέω να ξαναπάω φαντάρος, μάλλον δεν ήταν και τόσο άσχημα σχετικά...
Μην πειράζετε το μυγάκι, έχει διοριστεί Μόνιμο σε Οργανική θέση.

Αποσυνδεδεμένος Supergirl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι και φαίνομαι
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ Ή ...ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ-ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 28, 2008, 05:47:51 μμ »
Εγώ λέω να ξαναπάω φαντάρος, μάλλον δεν ήταν και τόσο άσχημα σχετικά...


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Εγω πανελληνιες θα ξαναδινα μονο για να περασω αγγλικη φιλολογια, που ειναι και καραευκολη σχολη 5 μαθηματα ανα εξαμηνο κι οχι 3ωρα αλλα διωρα (εμεις ειχαμε 8-9 3ωρα μαθηματα τη βδομαδα να παρακολουθουμε).εννοω βγαινει και να δουλευεις ταυτοχρονα.

Το χω που το χω το αγγλικο, ηταν και η αγγλικη η πρωτη μου επιλογη, ειχα γραψει αδιαβαστη 18 στο ειδικο, αλλα μας τα χαλασε η φυσικη κλπ κ περασα ιστορικο. Και καλυτερο μελλον εχει στο δημοσιο (βλεπω εγω στο ασεποφροντιστηριο ενα γνωστικο αντικειμενο εχουν μονο οχι 3 κ καλυτερη αναλογια για διορισμο) και μπορεις ανετα να ανοιξεις φροντιστηριο.

Το χα σκεφτει και για κατατακτηριες (παλι για αγγλικη μιλαμε) αλλα τζουπ απο τοτε που τελειωσα τη σχολη μου μου επεφτε μπροστα μου και φθινοπωρο που ειναι για τις κατατακτηριες 2 φορες ο ασεπ. Δε με αφηνει να κανω στροφη στην καριερα μου...

Αλλα ετσι κι αλλιως στα ιδιαιτερα τα διδασκω κ τα δυο αγαπημενα μου αντικειμενα και δε σκαω (και αυτο θα συνεχιζω να κανω και μετα τον ΑΣΕΠ). Οποτε μονο αν ειχα ιδανικες συνθηκες , π.χ. του χρονου τετοιο καιρο θα σκεφτομουν να επιχειρησω κατι για αλλο πτυχιο.(απο την αλλη κατι αλλα μαθηματα θελω να συνεχισω στο ωδειο για το κεφι μου οποτε καταλαβαινετε "γηρασκω αει διδασκομενος")

Μετα με δυο πτυχια οταν θα ερχεται ο ασεπ να εχω διλημματα και διπλα διαβασματα -->Μαζοχισμος!

Εσυ Νικη για τι σκεφτεσαι? Αλλαγη πορειας και εντελως εκτος εκπαιδευσης?

Οσο για τον/την Skandalo εχεις γερο στομαχι (εβγαλες και κλασικο) και θελεις και αρχαιολογια που ειναι ζορι αλλα προκληση. Για ποιο μερος θες? Αμα για απθ να σου πω κανα παραλειπομενο.

Κ οσο για τη φιλη maryk σ' αυτο που λες οτι ξαναγινεσαι 18 χρονων δε θα συμφωνησω. Οταν εισαι 18 συνηθως δε δουλευεις και μονο σπουδαζεις εχεις ελευθερο χρονο και συχνα ανοργανωτο και επισης εισαι εντελως ψαρωμενος στην ολη διαδικασια. Εγω φανταζομαι οτι αν τωρα ξαναπηγαινα πανεπιστημιο θα ημουν πολυ πιο ανετη, θα χωνομουν πιο πολυ στους καθηγητες, θα ηξερα που παν τα τεσσερα τελοσπαντων.
Σιγουρα δεν εχεις τις ιδιες αντοχες οσο οταν εισαι 18 (η αληθεια ειναι εμενα δε μου φαινονται και τοσο μακρια τα 18, δε ξερω για σενα) αλλα η προτερη γνωση σε κανει να μη σπαταλας τις δυναμεις σου.

 
Αν θέλεις να διοριστεί η Supergirl στείλε ΠΕ 02 στο 2010!

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ Ή ...ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ-ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 28, 2008, 07:30:59 μμ »
Κ οσο για τη φιλη maryk σ' αυτο που λες οτι ξαναγινεσαι 18 χρονων δε θα συμφωνησω. Οταν εισαι 18 συνηθως δε δουλευεις και μονο σπουδαζεις εχεις ελευθερο χρονο
Δυστυχώς πολλοί στα 18 όχι μόνο σπουδάζουν αλλά και δουλεύουν περισσότερο από 30άρηδες ή 40άρηδες...!Πολλές φορές και ως μαθητές!
Παρ'όλα αυτά όσο περνούν τα χρόνια αλλάζουν οι καταστάσεις και κάποια πράγματα που ενδεχομένως έκανες κάποτε  σου φαίνονται βουνό και πολύ μακρινά..Εννοείται ότι είναι καθαρά προσωπική μου άποψη..το επεσήμανα άλλωστε και στο προηγούμενο μήνυμα!
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 28, 2008, 08:02:39 μμ »
Da_Kancho εμείς οι γυναίκες είμαστε άτυχες σ'αυτόν τον τομέα.. ;D

Supergirl, αν θα αποφασίσω να ξαναδώσω πανελλήνιες θα δηλώσω παιδαγωγικό (να διορθώσω δηλαδή το λάθος του παρελθόντος!) και ψυχολογία που μου αρέσει πολύ..Οπωσδήποτε σχολές με άμεση επαγγελματική αποκατάσταση..Όσο για το αν έχω το κουράγιο..ας περάσει ο ασέπ και βλέπουμε..Το πρόβλημα είναι ότι δεν κάνω ιδιαίτερα και η μόνη επαφή με τα μαθήματα είναι ό,τι διαβάζω για ασέπ. Και οι βάσεις είναι πλέον ψηλές για περιζήτητες σχολές. Θα συμφωνήσω με τη Maryk στο ότι στα 18-19 έχεις άλλες αντοχές..Στα 18-19 μου όμως εγώ, κουβαλώντας οικογενειακά προβλήματα ετών δεν ήμουν στην θέση να σκεφτώ καθαρά και ώριμα το μέλλον μου. Το γεγονός ότι πέρασα στη Φιλολογία Αθήνας με λίγα φροντιστήρια και με πολλά προβλήματα ήταν άθλος για μένα..Πάντως θα ήθελα πολύ ένα δεύτερο πτυχίο ανεξαρτήτως επιτυχίας ή όχι στον ασέπ..
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος skiron

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 28, 2008, 08:17:38 μμ »
Καλησπέρα!

Με κάποιους τα έχω ήδη πει κ στο δικό μου topic (πώς να κυνηγήσω το όνειρό μου) το οποίο δεν απέχει πολύ απ αυτό εδώ..όσοι το διαβάσατε θα καταλαβαίνετε το λόγο..!
Οπότε την γνώμη μου λίγο πολύ την ξέρετε...Θεωρώ πως δεν είναι ποτέ αργά για να κυνηγήσεις αυτά που σε γεμίζουν, σε κάθε τομέα της ζωής σου...
Το ίδιο λοιπόν ισχύει κ για την επαγγελματική μας αποκατάσταση, το να απασχοληθούμε σε κάτι που αγαπάμε....είμαι υπέρ του να παλεύω για αυτά που θέλω κ να μην στηρίζομαι στον παράγοντα τύχη έστω κ αν παίζει κ αυτός το ρόλο του..είμαι εξίσου υπέρ της απόκτησης των εφοδίων που θα χρειαστούν για τα παραπάνω. Κ αν αυτό σημαίνει πανελλήνιες, τότε πανελλήνιες. Προσωπικά είμαι 28 ετών. Δεν είμαι μικρός αλλά δε με πήραν κ τα χρόνια.. ακόμα κ στα 35 να ξεμπερδέψω με το 2ο πτυχίο (σε 7 χρόνια δηλαδή!!!), ακόμα κ στα 38 να καταφέρω να  εισαχθώ στον επαγγελματικό κλάδο που αγαπάω, σκεφτείτε πως μέχρι την συνταξιοδότησή θα έχω άλλα 27 χρόνια εργασίας...μια ζωή δηλαδή...Ε λοιπόν, ας το καταφέρω κ στα 38 μου... θα έχω άλλα 27 εργάσιμα έτη να ανταμοίβομαι καθημερινά για την επιλογή μου. Κ αν όχι, τουλάχιστον θα έχω κυνηγήσει τα θέλω μου κ μου φτάνει!

"Οι ελπίδες είναι τα όνειρα όσων δεν ονειρεύονται..."
             ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΤΕ!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 28, 2008, 08:19:54 μμ από skiron »

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 28, 2008, 09:36:04 μμ »
skiron πολυ γλυκο και αισιοδοξο μηνυμα. μου εφτιαξες τη διαθεση.  :)

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 28, 2008, 09:41:19 μμ »
Και μένα.... :) :) :) :) :) :)
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος skiron

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ ή πανελλήνιες-κατατακτήριες;
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 28, 2008, 09:57:52 μμ »
Αυτά σκέφτομαι κ εγώ για να παίρνω δύναμη κ να τα καταφέρω... κ όταν βλέπω κ αλλους με τις ίδιες ανησυχίες η δύναμη αυξάνεται, νιώθω πως δεν είμαι μόνος μου!
καλή τύχη σε ότι επιλέξετε....αν το πιστέψετε, η τύχη απλά θα σας συμπαρασταθεί!

Αποσυνδεδεμένος Supergirl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι και φαίνομαι
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ Ή ...ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ-ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ??
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 29, 2008, 02:23:21 πμ »
Κ οσο για τη φιλη maryk σ' αυτο που λες οτι ξαναγινεσαι 18 χρονων δε θα συμφωνησω. Οταν εισαι 18 συνηθως δε δουλευεις και μονο σπουδαζεις εχεις ελευθερο χρονο
Δυστυχώς πολλοί στα 18 όχι μόνο σπουδάζουν αλλά και δουλεύουν περισσότερο από 30άρηδες ή 40άρηδες...!Πολλές φορές και ως μαθητές!
Παρ'όλα αυτά όσο περνούν τα χρόνια αλλάζουν οι καταστάσεις και κάποια πράγματα που ενδεχομένως έκανες κάποτε  σου φαίνονται βουνό και πολύ μακρινά..Εννοείται ότι είναι καθαρά προσωπική μου άποψη..το επεσήμανα άλλωστε και στο προηγούμενο μήνυμα!

Το ξαναδιαβασα το μηνυμα σου και το προσεξα καλυτερα, εχεις δικιο. Σιγουρα ο καθενας μιλαει συμφωνα με τις εμπειριες του. Στη δικη μου τη σειρα κ στο τμημα μου κανεναν δεν εβλεπα να ζοριζεται, με τα λεφτα του μπαμπα κι ειμαστε ενταξει, η τπτ σερβιτοροι οχι για επιβιωση αλλα για περισσοτερα χρηματα για καταναλωτισμο.Τοση νεανικη ενεργεια ανεκμεταλλευτη. Η μαλλον ειχε "ξοδευτει" νωριτερα -μετα απο δυο χρονιες πανελληνιες (Β κ Γ λυκειου) απιστευτης πιεσης οι περισσοτεροι ημασταν πτωματα η μας ειχαν πιασει ψυχολογικα. Τα δικα μου τα 18, το πρωτο ετος μου δλδ, τα θυμαμαι ως την πιο αλλοπροσαλλη χρονια της ζωης μου.

Ειναι οξυμωρο να λες (που το λεω) οτι οταν ησουν νεοτερος ενιωθες καποια πραγματα βουνο ενω τωρα πετας και δε φοβασαι. νομιζω να καταλαβατε το πνευμα μου.

Νικη μου θυμισες τη Ψυχολογια, την αλλη μεγαλη μου αγαπη, απο τις πολλες. Και οι δυο σχολες αξιζουν και γιαυτο εκτιναχθηκαν λιγο κατω απο το 19.Το καλο που εχουν ειναι οτι εχουν και οι δυο πρακτικη αλλα αρκετο διαβασμα. Αλλα μασαει κανενας φιλολογος στο διαβασμα?

Παντως αυτο το μικροβιο "μου αρεσει να μαθαινω", πολυ το χαιρομαι οταν το βλεπω στους αλλους! Κ οποιος το εχει προκοβει!

Μπραβο σε ολους και καλη δυναμη.

Α, και σκιρων συμφωνω με τους συναδελφους και αφου ανεφερες τη συνταξιοδοτηση μου θυμισες κ σου αφιερωνω το ξεκαρδιστικο διαφημιστικο της ελληνοφρενειας.

Επειδή η εργασία είναι χαρά, σύνταξη στα 72.
Επειδή τα λεφτά δε φέρνουν την ευτυχία, μείωση των συντάξεων.
Επειδή ζωή χωρίς δουλειά είναι ζωή χωρίς χαρά, ευθανασία στα 75.


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

!!!!!Προλαβαινουμε πολλα μεχρι τοτε!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2008, 02:31:17 πμ από Supergirl »
Αν θέλεις να διοριστεί η Supergirl στείλε ΠΕ 02 στο 2010!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 313
Σύνολο: 331

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.