*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 761061 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ania_nak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1498 στις: Αύγουστος 28, 2014, 02:37:35 μμ »
Επίσης, γνωρίζει κανείς για το Free Wheelers 1 της Hillside ή το world wonders 1;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:05:09 »

Αποσυνδεδεμένος rodoula09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1499 στις: Αύγουστος 28, 2014, 06:25:10 μμ »
Γεια σας,
θα ήθελα τη βοήθειά σας. Ποια βιβλία θα μου προτείνατε για E Class και για Lower?

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1500 στις: Αύγουστος 28, 2014, 08:08:52 μμ »
παιδια καποιο γονεις παραπονιουνται οτι τα cool english που χρησιμοποιω ειναι απο τις ακριβοτερες σειρες που κυκλοφορουν. πχ το πακετο senior B εχει 75 ευρω χωρις τα cd. ειναι αληθεια αυτο? αλλες σειρες ειναι πολυ φθηνοτερες?

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1501 στις: Αύγουστος 28, 2014, 10:57:39 μμ »
παιδια καποιο γονεις παραπονιουνται οτι τα cool english που χρησιμοποιω ειναι απο τις ακριβοτερες σειρες που κυκλοφορουν. πχ το πακετο senior B εχει 75 ευρω χωρις τα cd. ειναι αληθεια αυτο? αλλες σειρες ειναι πολυ φθηνοτερες?

Οι ξένοι εκδοτικοί κάπου εκεί κυμαίνονται. Οι πιο φτηνοί, είναι οι ελληνικοί οίκοι. Επειδή κι εμένα μου τυχαίνει, τους λέω από την αρχή τόσο βγαίνει η σειρά που διδάσκω, αν υπάρχει πρόβλημα με την τιμή, θα μπορούσαμε να πάμε σε κάτι πιο φτηνό. Αλλά μου κάνει τρελή εντύπωση που γκρινιάζουν για μια διαφορά περίπου 10-15 ευρώ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:05:09 »

Αποσυνδεδεμένος Isla

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1502 στις: Αύγουστος 29, 2014, 12:09:18 πμ »
75 ευρώ είναι μια πολύ φυσιολογική τιμή για πλήρες πακέτο (βιβλίο μαθητή, βιβλίο ασκήσεων, companion, test book). Μια λύση για να μειώσουν το κόστος είναι να πάρουν μόνο το βιβλίο του μαθητή και το βιβλίο των ασκήσεων.

Αποσυνδεδεμένος dimitra10

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1503 στις: Αύγουστος 29, 2014, 01:26:25 πμ »
Για Εˊ τάξη που να είναι πιο κατάλληλο για προετοιμασία για το ecce ποιο πιστεύετε ότι είναι καλό? Για το close —up b1+ τι γνώμη έχετε? Γραμματική να κάνουμε από burlington?

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1504 στις: Αύγουστος 29, 2014, 03:52:22 μμ »
Για φοιτητές/σπουδαστές που θέλουν να δώσουν για Γ2 στον ένα χρόνο κάνοντας ΜΟΝΟ προετοιμασία για τις εξετάσεις 2 ώρες την εβδομάδα τι μού προτείνετε; Όταν τούς λέω για 4 ώρες και με κάποιο βιβλίο μαθητή και ασκήσεων στραβομουτσουνιάζουν ελλείψει χρόνου και χρημάτων. Και αν έχουν πάνω από 1-2 χρόνια αποχή απ'τη γλώσσα ή σταμάτησαν πρόσφατα στο Β2, τι να κάνω; Προσπαθώ να συρρικνώσω το κόστος σε χρόνο και χρήμα. Σκέφτομαι να κάνω μόνο ESB και ΚΠΓ από εδώ και πέρα και IELTS μόνο σε όσους θέλουν να κάνουν μεταπτυχιακό έξω και είναι προαπαιτούμενο ή θέλουν να εγγραφούν σε κολλέγιο που απαιτεί IELTS.

Αποσυνδεδεμένος Isla

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 783
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1505 στις: Αύγουστος 29, 2014, 05:17:11 μμ »
Για φοιτητές/σπουδαστές που θέλουν να δώσουν για Γ2 στον ένα χρόνο κάνοντας ΜΟΝΟ προετοιμασία για τις εξετάσεις 2 ώρες την εβδομάδα τι μού προτείνετε; Όταν τούς λέω για 4 ώρες και με κάποιο βιβλίο μαθητή και ασκήσεων στραβομουτσουνιάζουν ελλείψει χρόνου και χρημάτων. Και αν έχουν πάνω από 1-2 χρόνια αποχή απ'τη γλώσσα ή σταμάτησαν πρόσφατα στο Β2, τι να κάνω; Προσπαθώ να συρρικνώσω το κόστος σε χρόνο και χρήμα.
Μαγικό ραβδί έχεις; Αν δεν έχεις, δύσκολα τα πράγματα...

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1506 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 11:10:41 πμ »
ημουν στην εκθεση χθες στο Met και μου εκανε πολυ καλη εντυπωση το Full Blast -mmpublications. δεν εχω φετος προς το παρον seniorακια αλλα θα ηθελα την αποψη οσων το εχουν δουλεψει. θετικα-αρνητικα; εντυπωσεις;

επισης αν και δεν εχω την καλυτερη εντυπωση για τα βιβλια της supercourse(εκτος απο αυτα γιατα πτυχια ισως) μου φανηκε ενδιαφερον το b1 for all και ειδικα το βιβλιο για το writing, οπως και το αντιστοιχο για το B2.  Για πειτε λοιπον;

Αποσυνδεδεμένος vivi06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1507 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 01:43:13 μμ »
Έχω δουλέψει φουλ μπλαστ 4 κ έχω τις χειρότερες εντυπώσεις - πέρα από κάποια αρκετά ενδιαφέροντα κείμενα το βιβλίο χώλαινε σε όλα τα σκιλς, η γραμματική ήταν ελλειπέστατη κ κατανεμημένη με έναν ανεξήγητα ανακατεμένο τρόπο που μπέρδευε το μαθητή (εγώ την παράβλεψα τελείως κ χρησιμοποίησα δικό μου πλάνο διδασκαλίας, με επιλεκτικά κομμάτια του βιβλίου μόνο). Ο μόνος λόγος που το δούλεψα είναι γιατί η μαθπήτρια το είχε μόλις αγοράσει για το φροντιστήριο κ στην ίδια δεν άρεσε, προτιμούσε τις φωτοτυπίες που της έδινα από άλλες πηγές. Για σούπερκορς, είμαι τελείως ενάντια στην φιλοσοφία της κ βρίσκω την πληθώρα των βιβλίων ανεπαρκή - ας πούμε ότι τα γνωρίζω πολύ πολύ καλά. Εξαίρεση τα πράκτις τεστ που είναι αρκετά δυνατά κ το βιβλίο για έκθεση εσσε που δούλεψα φέτος που μου άρεσε αρκετά. Αλλά γενικά είναι πολύ εύκολα κορσμπουκ, καθόλου απαιτητικά.

Αποσυνδεδεμένος avrile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1508 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 01:54:42 μμ »
Εμένα στην χθεσινή έκθεση μου άρεσαν τα FLASH ON ENGLISH b1 / B2  του BETSIS. Τα πήρα να τα μελετήσω αν και δεν τα βρίσκω σε Online shops για να δω την τιμή τους. Πρέπει να είναι καινούρια.

Αποσυνδεδεμένος inspiration

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1509 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 07:47:44 μμ »
Καλησπέρα και καλό μήνα!!!
Μια που αρχίζει η σχολική χρονιά σιγά -σιγά και όλοι "ψαχνόμαστε",θα ήθελα τη γνώμη σας για βιβλία για As-Cs και πόσες ώρες κάνετε μάθημα ανα βδομάδα σ'αυτές τις τάξεις.

Αποσυνδεδεμένος Ania_nak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1510 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 08:39:18 μμ »
Για A senior θα προτείνατε το Spark 1 της Express ή το World Wonders 1 από New Editions (National Geographic);
Ποια είναι η γνώμη σας; Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα δύο. Επίσης, αρκούν 2 ή χρειάζονται 3 ώρες την εβδομάδα σε ιδιαίτερο για να βγει η ύλη με έναν φυσιολογικό ρυθμό;

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1511 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 09:59:24 μμ »
vivi06, τοσο χαλια τα full blast?  :o βασικα κοιτουσα τα 1-3 αλλα και παλι. για την super course και εγω πανω κατω την ιδια εντυπωση εχω αλλα καπως καλυτερα μου φανηκαν αυτα για το b1/b2 for all.

inspiration, εγω με βιβλια της burlington/new wonders (ολο το πακετο) κανω 2 ωρες σε a-b και 3 σε c. σε c προσθετω κ skills book. και μου βγαινει μια χαρα η χρονια κ με μετριους.

ania_nak, προσωπικη γνωμη, καλα και τα δυο αλλα τα Spark μονο με μαθητες που φυσανε. διαφορετικα ειναι βασανο. ακομα κ για μετριους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159582
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 349
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.