*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 758205 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1694 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 12:24:51 μμ »
ωπα κατσε, αυτο πως εγινε; δωρεαν το ΙWB software Και μαλιστα για ιδιαιτερα  :o μου κανει μεγαλη εντυπωση γιατι πρωτον ειναι πανακριβο οπως λες και δευτερον ουτε καν στα φροντιστηρια δεν το εδιναν δωρεαν αλλα μονο αν χρησιμοποιουσαν σειρες τους και τους "χορηγουσαν" και τον διαδραστικο πινακα.
τους το ζητησες μαζι με το teacher's και σου το στειλαν ετσι απλα; συνηθως κατεβαζες το ibook απο το site τους και λειτουργουσε με κωδικο που υπηρχε στο βιβλιο του μαθητη.
κα τι χρειαζεται (απο απαιτησεις και προδιαγραφες pc εννοω) για να λειτουργησει; σε tablet αραγε παιζει;  ???

edit: το cosmic ειναι της Βurlington, οχι της Longman οπως αναφερεις. αρα για ποιον εκδοτικο μιλαμε;

1. Είναι το Cosmic B1+, ακριβώς έτσι λέγεται.. και λέει Pearson Longman, ΠΟΥΘΕΝΑ δεν αναφέρει (ούτε έξω, ούτε μέσα) την Burlington. Μήπως έχεις μπερδευτεί;

2. Πηγαίνετε στο eshop του Τσιγαρίδα ή Varia Lecto να δείτε ότι μαζί με το Teacher's (γύρω στα 30 ευρώ) δίνει και το software (εκεί το ονομάζει Active book) αλλά πάνω στη θήκη όταν το παρέλαβα γράφει Interactive Whiteboard Software. Το έβαλα στον υπολογιστή και τρέχει μια χαρά και έχει την ΙΔΙΑ δομή και δυνατότητες που έχουν και τα software που χρησιμοποιούσα ως καθηγήτρια σε φροντιστήριο. Επίσης, το ότι το πήρα δωρεάν σε συνδυασμό με το ότι ο μαθητής ευτυχώς έχει laptop που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε μου λύνει τα χέρια, γιατί αλλιώς θα έπρεπε να δώσω άλλα 25-35 ευρώ  να αγοράσω τα Class Audio CDs (πλέον δε χρειάζεται, θα ακούμε όλο το audio material από το laptop όπως στα φροντιστήρια).

3. Δεν ξέρω τι προδιαγραφές απαιτεί για να τρέξει ή αν παίζει σε tablet. Δεν έχω tablet, οπότε δεν ξέρω. Παίρνει cd το tablet;;  ???




Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:44:12 »

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1695 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 12:26:25 μμ »
αυτο πως γινεται; γτ εγω παραγγελνω απο το site τους για μαθητες μου αλλα δεν εχω δει κτ

Παίρνεις τηλέφωνο τον εκδοτικό.

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1696 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 12:30:39 μμ »
Μάλλον εννοεί το Cosmic Kids! Αυτό είναι του Longman (πολύ ωραίο μάλιστα!)

Όχι, εννοώ το Cosmic B1+, που πάνω, πίσω, μέσα, παντού γράφει ότι είναι Pearson Longman.

Ή έχετε μπερδευτεί, ή η μία εταιρεία έχει αγοράσει την άλλη και δεν το ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος anastasiakll

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1697 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 04:52:31 μμ »
τι βιβλιο προτεινετε για μετριο και τεμπελη μαθητη για την B μεγαλη ?
We're making it up. The world, the universe, life, reality. Especially reality.    ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:44:12 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1698 στις: Οκτώβριος 19, 2014, 11:14:32 μμ »
Όχι, εννοώ το Cosmic B1+, που πάνω, πίσω, μέσα, παντού γράφει ότι είναι Pearson Longman.

Ή έχετε μπερδευτεί, ή η μία εταιρεία έχει αγοράσει την άλλη και δεν το ξέρω.

ναι εχεις δικιο, εγω εκανα λαθος. απο την κουραση χθες διαβαζα connect αντι για cosmic.  :)

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1699 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 12:10:36 μμ »
Εγώ δουλεύω τα Cosmic Kids της Pearson-Longman και κάθε επίπεδο μέσα έχει το cd-rom που έχει εκτός από έξτρα ασκήσεις-παιχνίδια, ακόμα και τα Listening του βιβλίου! Βέβαια, αργά το έμαθα και είχα αγοράσει όλα τα πακέτα listening. Αν το παιδί έχει laptop δεν είναι απαραίτητα.

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1700 στις: Οκτώβριος 20, 2014, 12:59:57 μμ »
ναι εχεις δικιο, εγω εκανα λαθος. απο την κουραση χθες διαβαζα connect αντι για cosmic.  :)

No worries, όλοι είμαστε έτσι και είναι μόνο Οκτώβρης ακόμη.  :)

Αποσυνδεδεμένος Lucimar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1701 στις: Οκτώβριος 22, 2014, 01:08:35 πμ »
Kαλησπέρα και πάλι, προκειτε να αναλάβω μια ενήλικη που θέλει να μάθει αγγλικά,δεν ξέρει καθόλου και θα είναι πρώτη επαφή. Εχετε καθόλου υπόψιν σας βιβλία για ενήλικες γτ πρώτη φορά αναλαμβάνω, μέχρι τώρα είχα μόνο παιδιά. Επειδή χρησιμοποιώ κυρίως burlington απλά γτ μου αρέσουν σαν βιβλία είδα στο κατάλογό τους το english for adults 1,2,3 θέλω να πάω σε ένα βιβλιοπωλείο να το κοιτάξω κιόλας γιατί δεν είχε καθόλου sample pages. Κάποιο άλλο να κοιτάξω έχετε να προτείνετε; Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος dromonas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1702 στις: Οκτώβριος 22, 2014, 01:13:28 πμ »
Καλησπέρα.
Είμαι καινούργιος στη φόρουμ και ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος προτάσεις για coursebook για ενήλικο μαθητή που θέλει να κάνει advanced - έχει πάρει το Β2 πριν κάποια χρόνια. Θέλω να αποφύγω βιβλία που απευθύνονται κυρίως σε εφήβους. Βρίσκω κάποια στο διαδίκτυο που πιθανότατα είναι κατάλληλα, αλλά δεν βλέπω να κυκλοφορούν στην Ελλάδα.
Επίσης δεν θέλω να επικεντρωθώ σε συγκεκριμένη προετοιμασία εξετάσεων από τώρα - σκέφτομαι να βάλω practice tests αργότερα αφού θα έχει επανέλθει στο επίπεδο που ήταν. Καμιά ιδέα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος avrile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1703 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 10:40:09 μμ »
Eχετε κάποια πρόταση για βιβλία cpe? Από όσο έψαξα κατάλαβα ότι οι επιλογές δεν είναι πολλές.

Αποσυνδεδεμένος Xenia Flor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1704 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 06:02:29 μμ »
Καλησπερα! Θα διδαξω για πρωτη φορα την ταξη του lower και θα ηθελα να σας ζητησω να μου προτεινετε καποια βιβλια. Εχω σκεφτει να διδαξω τα First Masterclass απο Oxford και τα Reading - Use of English του Γριβα. Ποια ειναι η γνωμη σας?

Αποσυνδεδεμένος avrile

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1705 στις: Οκτώβριος 26, 2014, 09:11:59 μμ »
ΤΟ READING+USE OF ENGLISH το χρησιμοποιώ φέτος και είναι πολύ δυνατό βιβλίο με πολλές ασκήσεις για πρακτική και επανάληψη.

Αποσυνδεδεμένος thephantom

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 183
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1706 στις: Οκτώβριος 28, 2014, 07:44:46 πμ »
καλημέρα, θυμάμαι ότι κάποιος-α συνάδελφος/ισσα έψαχνε τα βιβλία choices for fce ένα μήνα περίπου πριν. μια φίλη τις προάλλες καθάριζε τη βιβλιοθήκη της και είχε τα βιβλία. αν ακόμα ενδιαφέρεσαι, επικοινώνησε μαζί μου με πμ για να στα στείλω. 

Αποσυνδεδεμένος roula_c

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1707 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 05:36:58 μμ »
Καλησπέρα σας,

Ετοιμάζω μαθήτρια για το ECCE τον Μαιο. Αυτη τη στιγμη κανουμε τα τεστακια της Sylvia Kar το οποιο και τελειωνουμε. Μηπως εχει πάρει κανεις το book 2 της ομώνυμης εκδοτριας; Μηπως έχετε να μου προτείνετε καποιο αλλο βιβλιο για τεστακια;

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 536

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.