*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 761082 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1820 στις: Ιούνιος 09, 2015, 10:40:44 πμ »
Γι' αυτό λέω ότι θα έχει τρομερές ελλείψεις σε αυτές τις δεξιότητες.  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:07:16 »

Αποσυνδεδεμένος anna.1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1821 στις: Ιούνιος 10, 2015, 07:18:18 μμ »
γεια σας!ειχα παρει πριν 4 χρονια το b2 του michigan και εχω ξαναρχισει το διαβασμα με σκοπο το Γ2 !
εχω αγορασει την σειρα English for adults του γριβα για να κανω μια επαναληψη απο το μηδεν μεχρι να φτασω σε β2 οπως λενε τα βιβλια!
μιας κ δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα για φροντιστηρια μπορειτε να μου πειτε αν το upstream c2 και companion θα με καλυψει για το Γ2;ποια βιβλια να κανω μόνος μου για γ2;μιας κ τα english for adults με καλυπτουν μεχρι το β2!
σας ευχαριστω!


Αν έχει όρεξη για διάβασμα μαζί με αρκετά PRACTICE TESTS c2 CAMBRIDGE, MICHIGAN etc. υπάρχουν αρκετά στο διαδίκτυο μπορείς να τα καταφέρεις. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ..

Αποσυνδεδεμένος anna.1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1822 στις: Ιούνιος 10, 2015, 07:36:08 μμ »

Αν έχει όρεξη για διάβασμα μαζί με αρκετά PRACTICE TESTS c2 CAMBRIDGE, MICHIGAN etc. υπάρχουν αρκετά στο διαδίκτυο μπορείς να τα καταφέρεις. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ..

γεια σας!ειχα παρει πριν 4 χρονια το b2 του michigan και εχω ξαναρχισει το διαβασμα με σκοπο το Γ2 !
εχω αγορασει την σειρα English for adults του γριβα για να κανω μια επαναληψη απο το μηδεν μεχρι να φτασω σε β2 οπως λενε τα βιβλια!
μιας κ δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα για φροντιστηρια μπορειτε να μου πειτε αν το upstream c2 και companion θα με καλυψει για το Γ2;ποια βιβλια να κανω μόνος μου για γ2;μιας κ τα english for adults με καλυπτουν μεχρι το β2!
σας ευχαριστω!

Στο speaking να ξέρεις δεν κόβουν. Στατιστικά σε πτυχία γερμανικών κόβουν το 18% στο speaking  και μιλάμε για το goethe.


Αποσυνδεδεμένος engedu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1823 στις: Ιούνιος 20, 2015, 07:31:04 μμ »
Hello!!!! Έχει δουλέψει κανείς τα 12 practice tests for ECCE από Εκδόσεις Πατάκη?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:07:16 »

Αποσυνδεδεμένος rodoula09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1824 στις: Ιούνιος 26, 2015, 01:45:53 μμ »
Γεια σας, ανέλαβα για πρώτη φορά lower και ζητάω τα φώτα σας σχετικά με βιβλία για το michigan.

Αποσυνδεδεμένος George999

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1825 στις: Ιούνιος 26, 2015, 02:13:38 μμ »
Γεια σας, ανέλαβα για πρώτη φορά lower και ζητάω τα φώτα σας σχετικά με βιβλία για το michigan.

20+4 practice tests από Super Course, απίστευτο βάθος βιβλίου μου θυμίζει CPE multiple choice (1/40, 1/50) ερωτήσεις, οι άλλες είναι σιγουράκια για να περάσει το παιδί το ECCE του!! δούλεψε σκληρά, results are certain αν πιάνει 60% και πάνω στα τεστάκια του Super Course.

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1826 στις: Ιούνιος 26, 2015, 10:27:09 μμ »
Συμφωνώ με τον George999. Η σειρά της super course για το ECCE θα σας καλύψει και με το παραπάνω. Αν σας μείνει χρόνος, μπορείτε να κάνετε και practice tests της Piniaris που είναι επίσης πολύ δυνατά.

Αποσυνδεδεμένος iobaka

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1827 στις: Ιούλιος 25, 2015, 12:47:19 μμ »
Γεια σας, ανέλαβα για πρώτη φορά lower και ζητάω τα φώτα σας σχετικά με βιβλία για το michigan.

Σίγουρα θα πρότεινα και τα βιβλία της HAU με τα practice tests! Βοηθάνε πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Das_m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1828 στις: Αύγουστος 10, 2015, 07:52:22 μμ »
Πολύ συχνά δεν ανανεώνονται κάποια βιβλία? δεν λέω καλές οι βελτιώσεις και τα second editions αλλά δεν πρόλαβα καλά καλά  να δουλέψω μια χρονιά με το close up B1 και τώρα βγήκε close up B1 second edition  ;D

Αποσυνδεδεμένος marinaki93

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1829 στις: Αύγουστος 18, 2015, 01:45:04 μμ »
Καλησπέρα και από μένα! Ήθελα να σας ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου, θα διδάξω για πρώτη φορά σε παιδάκι ηλικίας 8 ετών που δεν έχει καμία επαφή με την γλώσσα, δηλαδή a και b junior. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια βιβλία καθώς και εάν γνωρίζετε τις τιμές?

Αποσυνδεδεμένος eva1986

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1830 στις: Αύγουστος 18, 2015, 03:49:49 μμ »
Καλησπερα!

για junior a και b δουλεψα περισυ της express fairyland με κοριτσακι 8 χρονων που ηξερε αγγλικα απο το σχολειο μονο και πηγε πολυ καλα,με το e book η μικρη ενθουσιαστηκε.Eιναι λιγο ακριβα, και εδινα δικο μου υλικο για γραμματικη οποτε εκεινοι αγορασαν coursebook και activity.

Φετος ολοι μου ζητανε οικονομικα βιβλια,καμια ιδεα για senior B kai C?Εχω δουλεψει spark 1,2,3,4 κυριως και heroes απο oxford πολυ παλια..Σκεφτομουν να δω γριβα και supercourse μηπως ειναι πιο οικονομικα..
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος George999

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1831 στις: Αύγουστος 18, 2015, 06:07:03 μμ »
Καλησπερα!

για junior a και b δουλεψα περισυ της express fairyland με κοριτσακι 8 χρονων που ηξερε αγγλικα απο το σχολειο μονο και πηγε πολυ καλα,με το e book η μικρη ενθουσιαστηκε.Eιναι λιγο ακριβα, και εδινα δικο μου υλικο για γραμματικη οποτε εκεινοι αγορασαν coursebook και activity.

Φετος ολοι μου ζητανε οικονομικα βιβλια,καμια ιδεα για senior B kai C?Εχω δουλεψει spark 1,2,3,4 κυριως και heroes απο oxford πολυ παλια..Σκεφτομουν να δω γριβα και supercourse μηπως ειναι πιο οικονομικα..

παιδιά αβλεπί Supercourse, τα χρησιμοποιώ από Α2-C2 με φοβερά αποτελέσματα και βάθος!! συν δωρεάν παράδοση σπίτι σας (προκαθορισμένη ώρα/μέρα)+ support από τον εκδοτικό οίκο. Ο Grivas θέλει να του πληρώσεις το βιβλίο του καθηγητή! ΕΛΕΟΣ

Αποσυνδεδεμένος victoroula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1832 στις: Αύγουστος 18, 2015, 09:22:52 μμ »
Καλησπερα!

για junior a και b δουλεψα περισυ της express fairyland με κοριτσακι 8 χρονων που ηξερε αγγλικα απο το σχολειο μονο και πηγε πολυ καλα,με το e book η μικρη ενθουσιαστηκε.Eιναι λιγο ακριβα, και εδινα δικο μου υλικο για γραμματικη οποτε εκεινοι αγορασαν coursebook και activity.

Φετος ολοι μου ζητανε οικονομικα βιβλια,καμια ιδεα για senior B kai C?Εχω δουλεψει spark 1,2,3,4 κυριως και heroes απο oxford πολυ παλια..Σκεφτομουν να δω γριβα και supercourse μηπως ειναι πιο οικονομικα..
Πόσες ώρες την εβδομάδα κάνατε? Μια μερα την εβδομάδα ενδείκνυται για παιδιά 8 ετών?

Αποσυνδεδεμένος dreamer

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1833 στις: Αύγουστος 19, 2015, 11:35:10 πμ »
Πόσες ώρες την εβδομάδα κάνατε? Μια μερα την εβδομάδα ενδείκνυται για παιδιά 8 ετών?

Μια μέρα την εβδομάδα δε νομίζω να προλάβετε να βγάλετε ύλη και στο τέλος δε θα μείνει και τίποτα στο παιδί γιατί θα τρέχετε και δε θα φτάνετε. Καλύτερα δύο 45λεπτα τη βδομάδα και θα είστε άνετα, αν μιλάμε για τάξεις τζούνιορ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 350
Σύνολο: 350

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.