*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 761071 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος HELENQ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #294 στις: Ιούνιος 01, 2010, 05:58:58 μμ »
express publishing!και δε θα το μετανοιώσεις!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:07:39 »

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #295 στις: Ιούνιος 01, 2010, 06:00:40 μμ »
thanks θα ριξω μια ματια στον καταλογο.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #296 στις: Ιούνιος 01, 2010, 09:21:08 μμ »
burlington μεχρι b class. για μενα ειναι πολυ καλα εως αυτο το επιπεδο...αλλα και σε μεγαλυτερα ειναι καλα. (αν κ προτιμω griva για μεγαλυτερα επιπεδα)

αα ριξε κ μια ματια σε mac millan. επισης πολυ καλα βιβλια. μου αρεσε κ ενα καινουργιο που εβαλαν για επιπεδο b1 - b2, λεγεται code.

κ ακουω παντα καλα λογια για την oxford.

γενικα πηγαινε σε ενα μεγαλο βιβλιοπωλειο (γιατι δεν θυμαμαι να υπαρχει κπ εκθεση τωρα κοντα), αν δεν μπορεις να τα εχεις σπιτι σου και να τα δεις με την ησυχια σου κ ξεφυλλισε τα ολα! ειναι πολυ προσωπικο θεμα πoιο θα σου αρεσει (ας πουμε στα βιβλια της express εγω δεν μπορω να βγαλω ακρη  ;D).

Αποσυνδεδεμένος vivi06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #297 στις: Ιούνιος 02, 2010, 12:03:01 πμ »
burlington μεχρι b class. για μενα ειναι πολυ καλα εως αυτο το επιπεδο...αλλα και σε μεγαλυτερα ειναι καλα. (αν κ προτιμω griva για μεγαλυτερα επιπεδα)

αα ριξε κ μια ματια σε mac millan. επισης πολυ καλα βιβλια. μου αρεσε κ ενα καινουργιο που εβαλαν για επιπεδο b1 - b2, λεγεται code.

κ ακουω παντα καλα λογια για την oxford.

γενικα πηγαινε σε ενα μεγαλο βιβλιοπωλειο (γιατι δεν θυμαμαι να υπαρχει κπ εκθεση τωρα κοντα), αν δεν μπορεις να τα εχεις σπιτι σου και να τα δεις με την ησυχια σου κ ξεφυλλισε τα ολα! ειναι πολυ προσωπικο θεμα πoιο θα σου αρεσει (ας πουμε στα βιβλια της express εγω δεν μπορω να βγαλω ακρη  ;D).

συμφωνω με την ευη κ εγω μπερλινγκτον κανω συνηθως κ με την εξπρες ειμαι "μαλωμενη". τελη αυγουστου θα εχει εκθεσεις για να δεις ολα τα νεα βιβλια κλπ αλλιως πηγαινε σε βιβλιοπωλειο, παρε ολα τα βιβλια κ δες τα για να δεις πιο σου αρεσει πιο πολυ κ ταιριαζει κ στους μαθητες σου - γιατι ειναι πολυ προσωπικο το στυλ του καθενος. κ ενω με την εξπρες οπως ειπα εχω ενα θεμα, για μεγαλυτερα επιπεδα ειναι αρκετα καλη κ θα τη χρησιμοποιησω του χρονου, ενω ενα νεο που εβγαλε για α-γ ταξη το σπαρκ μου αρεσε πολυ οταν το ειδα σε δειγμα. αλλα ειναι πολυ ζορικα βιβλια. οξφορντ χρησιμοποιησα φετος το τιμ απ κ δεν μου αρεσε καθολου. απογοητευτηκα για να πω την αληθεια. για τους αδυναμους ηταν πολυ δυσκολο ενω για τα σαινια ελλειπες. κ το λεξιλογιο απεραντο. αχρηστες λεξεις με το τσουβαλι. ενω η μπερλινγκτον εχει πολυ πετυχημενο λεξιλογιο, πιο βασικα πραγματα δωσμενα με απλο κ κατανοητο τροπο. γενικως, εξαρταται με τους εκαστοτε μαθητες. φετος θα αποτολμησω απστριμ της εξπρες που μου αρεσει κ σε κανενα μικρουλι το σπαρκ, που ξεφευγει λιγο απο τα καλουπια που εχουν οοοοοοοοοοοολα τα βιβλια της εξπρες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:07:39 »

Αποσυνδεδεμένος christinabibika

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #298 στις: Ιούνιος 02, 2010, 12:45:41 πμ »
Οντως ειναι πολυ προσωπικο θεμα η επιλογη βιβλιου γιατι εγω αντιθετως ειδικα στις μικρες ταξεις δουλευω express  κ ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη.Τη θεωρω ακρως μοντερνα κ επικοινωνιακη κ οι χαρακτηρες αρεσουν στα μικρα.Μαλιστα διαβαζοντας για ασεπ παρατηρησα οτι οσα εγραφαν τα βιβλια ως must η express to ειχε ενσωματωσει.Παλι ομως ειναι προσωπικη επιλογη γιατι πρεπει να πιστευεις στο βιβλιο κ να ξερεις πως να το αναδειξεις! :)

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #299 στις: Ιούνιος 04, 2010, 07:35:30 μμ »
για full blast 1-3 και smart a b junior τι γνωμη εχετε?

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #300 στις: Ιούνιος 09, 2010, 05:36:35 μμ »
κανεις? γενικως τι γνωμη εχετε για την mmpublications ? ακουω διαφορα αρνητικα οχι απο συναδελφους αλλα απο εκπροσωπους των διαφορων εταιρειων.σημερα μαλιστα ακουσα οτι το σμαρτ ειναι πολυ δυσκολο για τζουνιορ και οτι το τραβελερ θα μπει στο δημοσιο.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #301 στις: Ιούνιος 09, 2010, 05:59:16 μμ »
καλα οι εκπροσωποι αλλων εταιριων φυσικα κ θα τα θαψουν, πολεμο εχουν  ;D

το traveller το ειχα δει περσι σε εκθεση κ μου αρεσε αρκετα, αν ειχα κπ μαθητη εκεινου του επιπεδου, σιγουρα θα εμπαινα στο πειρασμο να το κανω. τα υπολοιπα που αναφερεις ουτε τα εχω ξεφυλλισει.

οταν λεει οτι το traveller θα μπει στο δημοσιο τι εννοει? αφου φετος δεησαν κ βγαλαν τα καινουργια βιβλια... ::)

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #302 στις: Ιούνιος 09, 2010, 06:08:58 μμ »
το θεμα ειναι οτι ο συγκεκριμενος εκπροσωπος ερχεται στο φροντιστηριο που δουλευω αρκετα συχνα και εχουμε αναπτυξει πολυ καλη σχεση.οταν του ειπα για την αλλαγη με κοιταξε πολυ περιεργα και ειπε οτι δεν θελει να με επηρεασει και οτι αν ηταν στη θεση μου θα εβαζε την ταδε εταιρεια και οχι την μμ .δεν κατηγορησε ευθεως αλλα το υφος του με παραξενεψε πολυ. το φουλ μπλαστ δεν το εχω δει αλλα και το σμαρτ  και το τραβελερ μου φανηκαν καλα.καλυτερα απο αυτα που ηδη δουλευα.
ξερω βεβαια οτι οπως και να ειναι το βιβλιο ρολο παιζει το πως το δουλευεις αλλα με προβληματιζει το αν θα μου στελνει η εταιρεια τα οσα ζηταω , αν θα τα πληρωσω, σε τι τιμη και τα σχετικα

Αποσυνδεδεμένος maria_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #303 στις: Ιούνιος 13, 2010, 03:45:53 πμ »
bettina εγω δουλεψα στο φροντιστηριο προπερισυ το TO THE TOP το 1 και το 2 (ειναι για senior), της mmp, και μου φανηκαν αρκετα καλα, παρουσιαζαν τη γραμματικη αναλυτικα, και τα θεματα στο καθε unit (αρχικα δεν με εντυπωσιασαν,και νομιζα οτι οι μαθητες θα βαριουνται) αρεσαν τελικα πολυ στα παιδια,και βρηκαν το βιβλιο ενδιαφερον.
Η αληθεια ειναι οτι τους συγκεκριμενους τιτλους που ανεφερες παραπανω δεν τους εχω διδαξει, ισως κπ συναδελφος που τα εχει χρησιμοποιησει,να μπορει να δωσει τα φωτα του/της.
Εγω μαλλον τεινω προς τα βιβλια της Oxford τελικα στα senior, στα ιδιαιτερα δουλευω Oxford (Heroes) kai McMillan (η οποια εχει καλα βιβλια,αλλα δυστυχως εχει πολλα κενα στην γραμματικη,στα Smash τουλαχιστον - μεχρι και τα παιδια το εχουν προσεξει) αλλα δυστυχως η Oxford δεν δινει η ατιμη τα teacher's δωρεαν,οποτε αναγκαζομαι να τα χρυσοπληρωνω!  :'(

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #304 στις: Ιούλιος 07, 2010, 02:04:15 πμ »
Θα αναλάβω ένα παιδί που θα μπει B senior και τελείωσε την έκτη δημοτικού για να προχωρήσει το καλοκαίρι.Δεν γνωρίζω το επίπεδο του παιδιού αλλά θα μπορούσε κάποιος να προτείνει κάποιο βιβλίο?Έχω το Here we go 2.Eίναι για μικρότερα παιδιά?Έχω δουλέψει το click on 2 γι αυτο το επίπεδο,που το είχε αρχισει κάποιο παιδί αλλά μου φαίνεται αρκετά βαρύ,νομίζω είναι για μεγαλύτερες ηλικίες.Έχω και το on course 2 αλλά έχω δουλέψει το 3 και να πω την αλήθεια δεν με ενθουσίασε.Έχει κάποιος να προτείνει κάτι???Ευχαριστώ πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος maria_k

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #305 στις: Ιούλιος 08, 2010, 03:19:08 μμ »
heroes 2 apo Oxford  ;)

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #306 στις: Ιούλιος 08, 2010, 08:57:16 μμ »
Απ' το here we go ή το wonderkids ειναι καλυτερο?Δεν το 'χω δει καθόλου..

Αποσυνδεδεμένος lidal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #307 στις: Ιούλιος 08, 2010, 10:38:29 μμ »
Εγώ στην Β έκανα και στο φροντιστήριο και στο ιδιαίτερο World Wonders 2 από New Editions. Με βόλεψε πολύ η δομή του και είναι πολύ ενδιαφέρον κι αρέσει στα παιδιά. Θα στο συνιστούσα. Κι εχει να το συνεχίσεις μετά 3 και 4. Η γραμμαρική του είναι επαρκής και κατανοητή και βγαίνει η ύλη. Έχει κι ωραίο λεξιλόγιο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159599
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 447
Σύνολο: 467

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.