*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 758193 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #322 στις: Αύγουστος 06, 2010, 12:02:29 πμ »
Καλησπέρα.Έκανα το click on 2 σ' ένα παιδάκι πέμπτης δημοτικού, Β class.Τα κατάφερνε αλλά επειδή είναι αρκετά βαρύ βιβλίο σκεφτόμουν μήπως να συνεχίσω με κάτι άλλο πιο κατάλληλο για την ηλικία του.
Απ' την άλλη μετά από αυτό τα περισσότερα βιβλία φαίνονται πολύ εύκολα.(είναι πάρα πολύ καλή στο λεξολόγιο)
Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο ;

Και κάτι ακόμα:Τι γραμματική κάνετε σ' αυτό το επίπεδο?Κάναμε το Grammarway 2.Να συνεχίσω με το 3?Επειδή το 2 είναι post-elementary και το 3 intermediate.Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο?

Ευχαριστώ πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλια για μαθηματα αγγλικων!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:28:21 »

Αποσυνδεδεμένος Tzortzina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλια για μαθηματα αγγλικων!
« Απάντηση #323 στις: Αύγουστος 17, 2010, 07:50:47 μμ »
Καλησπερα...!
Χωρις να θελω να αποκλεισω κανενα βιβλιο, δεν εμεινα πολυ ευχαριστημενη απο το Wonderland.
Aρεσει στα παιδια λογω των ηρωων του disney αλλα η δομη δε με βολεψε καθολου.
Νομιζω οτι το My Town της Burlington ειναι καλυτερη επιλογη και ειδικα αν τωρα ξεκινας τα ιδιαιτερα,θα ειναι πιο ευκολο και δομημενο για σενα.
αυτα... I hope I've helped!
What's past is prologue...

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Βιβλια για μαθηματα αγγλικων!
« Απάντηση #324 στις: Αύγουστος 20, 2010, 08:43:32 μμ »
Να κάνω μια ερώτηση.Θα κάνω σε ενα παιδάκι που έχει κανει 2 χρόνια αγγλικά,(junior και A'senior),θα μπει έκτη δημοτικού και θέλουν οι γονείς να δώσει σε τρία χρόνια.
Έχει  κάνει κανείς B' senior και C' μαζι?Ποσες ωρες θα χρειαστούν?3 φτάνουν?
Είναι καλή απ' οσο μου είπαν,αλλά αγχώνομαι για το πόσο εύκολα γίνεται αυτό.Το 'χει κάνει κανείς?Οποιαδήποτε συμβουλή γαι βιβλία και ώρες θα με βοηθούσε πολύ!Ευχαριστώ!!

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλια για μαθηματα αγγλικων!
« Απάντηση #325 στις: Αύγουστος 20, 2010, 08:52:43 μμ »
νομιζω βγαινει σε τρια χρονια δεδομενου οτι τραβαει και το παιδι , εγω δουλευω το Action και μετα Choices!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλια για μαθηματα αγγλικων!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:28:21 »

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Βιβλια για μαθηματα αγγλικων!
« Απάντηση #326 στις: Αύγουστος 20, 2010, 08:56:37 μμ »
Πές τους για τρεις και βλέπεις στην πορεία. Αν έχει σκοπό να κάνει δουλειά και μόνη της και να μην τα περιμένει όλα από το μάθημα φτάνουν. Τα πιο αποτελεσματικά βιβλία για να βγει γρήγορα ύλη  είναι τα supercourse. Λίγο ντεμοντέ στην παρουσίαση αλλά πολύ οργανωμένη η ύλη με γραμαμτική λεξιλόγιο κλπ. Αν τα συνδιάσεις και με δικές σου επικοινωνιακές δραστηριότητες είναι πολύ καλά.
Ρίξε μια ματιά εδώ
http://www.supercourse.gr/Level2.html
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος evistroumf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Βιβλια για μαθηματα αγγλικων!
« Απάντηση #327 στις: Αύγουστος 21, 2010, 12:17:32 μμ »
Να 'στε καλά,ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας!!

Αποσυνδεδεμένος kiki_sach

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλια για μαθηματα αγγλικων!
« Απάντηση #328 στις: Αύγουστος 22, 2010, 12:44:49 πμ »
Τα supercourse τα δίνουν μόνο σε φροντιστήρια, όχι σε ιδιαίτερα. Το τονίζουν στο σαιτ τους. Κρίμα, θα με βόλευαν κι εμένα.

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Βιβλια για μαθηματα αγγλικων!
« Απάντηση #329 στις: Αύγουστος 22, 2010, 09:48:14 πμ »
Λάθος! Αυτοί που τα βγάζουν έχουν φροντιστήριο και έχουν βασίσει τα βιβλία στην πείρα τους από αυτό.
Τους παίρνεις τηλέφωνο και σου στέλνουν όσα αντίτυπα θέλεις, ακόμη και 1 με απόδειξη που δίνεις στο μαθητή για να σου τα πληρώσει, μάλιστα κάνουν και ένα 10% έκπτωση που δε φαίνεται στην απόδειξη ώστε να το καρπωθεί ο καθηγητής ως προμήθεια αν θέλει, αν δεν θέλει το λέει στον μαθητή. Φαντάσου τί βγάζουν οι φροντιστηριάρχες από αυτό...
Αnyway, πάρε τηλέφωνο και θα σου πουν, πάντως μια χαρά στέλνουν και σε μεμονομένους καθηγητές.

ps Έχουν πολύ καλά βιβλία και για τα πτυχία michigan και είναι πολύ εξυπηρετικοί και στέλνουν και δωρεάν για τον καθηγητή όταν παραγγείλεις και αγοράζοντας 3 αντίτυπα σου δίνουν δωρεάν cds κλπ
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος kiki_sach

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλια για μαθηματα αγγλικων!
« Απάντηση #330 στις: Αύγουστος 22, 2010, 03:54:54 μμ »
Ωραία λοιπόν, θα το ψάξω! thnx!

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #331 στις: Αύγουστος 24, 2010, 12:47:18 μμ »
σε c senior  κανω το on course 3 μαζι με την δικη του γραμματικη (ριξτου μια ματια, εμενα μου αρεσει αρκετα αν κ σε φιλες μου δεν τους ενθουσιασε). μπορεις να δεις κ το heroes 3 (oxford) ή here we go 3 (burlington). για μενα αυτα τα δυο ειναι απο τα πιο βατα  κ ευχαριστα βιβλια για τα παιδια. αν σου φαινεται απλο το λεξιλογιο μπορεις να κανεις εξτρα κπ readers. με 3 ωρες την εβδομαδα βγαινει ανετα το βιβλιο σε αυτο το επιπεδο κ εχεις χρονο κ για κτ εξτρα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #332 στις: Αύγουστος 24, 2010, 01:28:58 μμ »
συναδελφοι για δωστε καμια βοηθεια. ποια βιβλια κανετε για β2 κ ειδικα αν προετοιμαζετε μαθητες για ecce ? ποιο περιπου ειναι το πλανο σας αν ξεκινατε το σεπτεμβρη με προοπτικη να δωσει το μαιο ή το δεκεμβρη ?

κανω το choices for FCE & other B2-level exams που το τελειωνω με πολυ κοπο μεχρι κ τον ιανουαριο με 4 ή 4,5 ωρες την εβδομαδα και το destination b2 μαζι. κ μετα απο φεβρουαριο μεχρι κ να δωσουν practice tests ειτε της burlington, ειτε της hau ειτε sylvia kar.

ολο αυτο με τρελο τρεξιμο κ ειδικα αν δεν τραβαει το παιδι το choices δεΝ το ολοκληρωνω. για επιπλεον ωρες ουτε λογος με τις χιλιες δυο δραστηριοτητες που κανουν ειτε με τα φροντιστηρια. για πειτε λιγο τι βιβλια δουλευετε κ ποιο το πλανο σας μηπως εγω κτ δεν οργανωνω σωστα.
κ φετος εχω δυο παιδια για b2 :-\

Αποσυνδεδεμένος kiki_sach

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #333 στις: Αύγουστος 24, 2010, 02:23:02 μμ »
evi06 τώρα που το ανέφερες θα ήθελα να μάθω την  άποψή σας για τα βιβλία της sylvia kar. Απ'ότι κατάλαβα πρέπει να έχει χρόνια εμπειρία σε εξετάσεις Michigan αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει. Τα βιβλία τα στέλνει σε καθηγητές δωρεάν?

Αποσυνδεδεμένος incognito

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #334 στις: Αύγουστος 26, 2010, 10:59:19 πμ »
Έχω 1 παιδί που έχει κανει τις junior και θέλει να κάνει Α senior σε ιδιαίτερο αφού με το φροντιστίριο ισχυρίζεται ότι δεν τα καταλαβαίνει.
Είδα το ace from space και είναι αρκετά καλό αλλα και τα adventures δεν είναι άσχημα.Ποιά βιβλία μου προτείνετε?

Αποσυνδεδεμένος achi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: βοηθεια για βιβλια αγγλικων για ιδιαιτερα
« Απάντηση #335 στις: Αύγουστος 26, 2010, 11:03:36 πμ »
Καλημέρα! Πρόκειται να ξεκινήσω προετοιμασία μαθητών για ΚΠΓ επίπεδα Α1 και Α2 και ψάχνω για κάποια σειρά αντίστοιχων βιβλίων. Αν έχετε να προτείνετε κάτι καλό θα ήμουν ευγνώμων.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 425
Σύνολο: 433

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.